Jump to content

iOS 10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες εφαγε ενα τρελο κολλημα το τηλεφωνο και δεν μπορουσα να κανω κλησεις, συνεχως εγραφε "η κληση απετυχε", να με καλεσουν δεν ειχα θεμα. Μετα απο πολλες επανεκκινησεις (5+) δεν καταφερα να το κανω να στρωσει. Εψαχνα να βρω τι μπορει να συμβαινει, το προβλημα λυθηκε (ισως και τυχαια) πραγματοποιοντας κληση με ανοιχτο το wifi.

Δεν έχει σχέση με το λειτουργικό. Αυτό έχει να κάνει με το σήμα δικτύου κυρίως και είναι πολύ εκνευριστικό κάθε φορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι έψαξα στο μενού και την μπαταρία αλλα ολα φυσιολογικά. Και ξαφνικά βρίσκεται στο μισό της μπαταρίας.

Οτι να ναι....

 

Τι συσκευή εχεις; μήπως τα χει παίξει η μπαταρία;

 

Καλοοοοοο!

Δεν το ηξερα!

Εχω κι εγω 6s..

Γι ´αυτους που ειναι σε πιο παλια μοντελα, οεο;!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όπως σου ειπα για τους παλιούς δεν εχει τιποτα περα απο το μενού

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή εχεις; μήπως τα χει παίξει η μπαταρία;

 

 

 

Όπως σου ειπα για τους παλιούς δεν εχει τιποτα περα απο το μενού

 

5s διετίας

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις φωτογραφιες,πηρα ενα αντιγραφο βλεποντας το iphone ως συσκευη αποθηκευσης και εχω ολα τα βιντεο+φωτογραφιες αλλα και εχω συγχρονισει μεσω itunes+Google Photos.Αμα διαγραψω ολες τις φωτογραφιες απο το κινητο δεν θα εχω θεμα σωστα;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις φωτογραφιες,πηρα ενα αντιγραφο βλεποντας το iphone ως συσκευη αποθηκευσης και εχω ολα τα βιντεο+φωτογραφιες αλλα και εχω συγχρονισει μεσω itunes+Google Photos.Αμα διαγραψω ολες τις φωτογραφιες απο το κινητο δεν θα εχω θεμα σωστα;

Όχι δεν θα έχεις θέμα. Θα πας στις φωτογραφίες του ios και θα τις σβήσεις από εκεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μπορω να βρω τους αγορασμενους τονους που εχω αγορασει προ ios 10 ξερετε που τους βρισκω γιατι απο το itunes οταν συνδεω το κινητο μου βρισκει μονο τους τονους που εχω απο το audiko.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση δεν ξερω αν το εχετε δει , στο IOS 10 δεν κανει αυτοματα ενημερωσεις των εφαρμογων . Παρολο που τα εχω τσεκαρισμενα να γινονται αυτοματα σε WIFI πρεπει να πηγαινω να κανω ελεγχο στο APP STORE και αφου τα βρει να τα κατεβασω .

Το εχετε παρατηρησει ?? εχω το 6s

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση δεν ξερω αν το εχετε δει , στο IOS 10 δεν κανει αυτοματα ενημερωσεις των εφαρμογων . Παρολο που τα εχω τσεκαρισμενα να γινονται αυτοματα σε WIFI πρεπει να πηγαινω να κανω ελεγχο στο APP STORE και αφου τα βρει να τα κατεβασω .

Το εχετε παρατηρησει ?? εχω το 6s

Και εγώ τις έχω αυτόματες αλλά δεν το έχω παρατηρήσει. Δηλαδή μπαίνω πολλές φορές την ημέρα στο appstore αλλά αν δω ότι έχει αναβάθμιση την αφήνω και τις κατεβάζει μόνο του. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ να πατήσω εγώ το update.

 

Γενικά μπορεί τρώει κολλήματα. Δοκίμασε να κλείσεις τον διακόπτη και να τον ανοίξεις ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω δικό μου ήχο ειδοποιήσης στο Gmail;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω δικό μου ήχο ειδοποιήσης στο Gmail;

Όχι δεν έχει τέτοια επιλογή η εφαρμογή του Gmail. Πρέπει να βρεις εφαρμογή που έχει τέτοια ρύθμιση όπως είναι για παράδειγμα το outlook.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κανείς σας δεν έχει προβλημα/κολλήματα με το iOS 10??? Εγώ με το 6αρι, έχω θέματα .... Ειδικά με τον κατάλογο και τη λίστα των κλήσεων ... Κολλάει ΠΑΝΤΑ και πρέπει να κλείσω επαφές και κλήσεις και να τις ξανανοίξει για να ρολάρει ...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κανείς σας δεν έχει προβλημα/κολλήματα με το iOS 10??? Εγώ με το 6αρι, έχω θέματα .... Ειδικά με τον κατάλογο και τη λίστα των κλήσεων ... Κολλάει ΠΑΝΤΑ και πρέπει να κλείσω επαφές και κλήσεις και να τις ξανανοίξει για να ρολάρει ...

Όχι δεν έχω κανένα θέμα στο 6 plus που να μου σπάει τα νεύρα ή να μην μπορώ να λειτουργήσω την συσκευή μου. Έχεις δοκιμάσει restore και setup as new; Αν όχι τότε μάλλον καλύτερα να το κάνεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κανείς σας δεν έχει προβλημα/κολλήματα με το iOS 10??? Εγώ με το 6αρι, έχω θέματα .... Ειδικά με τον κατάλογο και τη λίστα των κλήσεων ... Κολλάει ΠΑΝΤΑ και πρέπει να κλείσω επαφές και κλήσεις και να τις ξανανοίξει για να ρολάρει ...

 

Τετοιο προβλημα ειδικα σε καμμια συσκευη! Αλλα γενικοτερα να κλεισω και αν ανοιξω εφαρμογη για να λειτουργησει σωστα ποτε!

 

Όχι δεν έχω κανένα θέμα στο 6 plus που να μου σπάει τα νεύρα ή να μην μπορώ να λειτουργήσω την συσκευή μου. Έχεις δοκιμάσει restore και setup as new; Αν όχι τότε μάλλον καλύτερα να το κάνεις.

 

Ειδικα με το 6ρι δεν εχω ουτε ενα θεμα και ας το εκανα ΟΤΑ!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Τετοιο προβλημα ειδικα σε καμμια συσκευη! Αλλα γενικοτερα να κλεισω και αν ανοιξω εφαρμογη για να λειτουργησει σωστα ποτε!

 

 

 

Ειδικα με το 6ρι δεν εχω ουτε ενα θεμα και ας το εκανα ΟΤΑ!

Το να κολλήσει εφαρμογή και να πρέπει να την κλείσω εγώ το έχω πάθει αλλά το πάθαινα και σε προηγούμενες εκδόσεις iOS. Δεν είναι απίθανο να συμβεί. Αλλά να μου κάνει την ζωή δύσκολη το ios 10 όχι. Πηγαίνει πολύ καλά στο κινητό μου.

 

Εντάξει έχει κάποια μικρά περίεργα στο interface το 10 αλλά κάποια στιγμή θα φτιαχτούν λογικά. Είναι μικρά glitches.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Είναι μικρά glitches.

 

Μικρααααα μεγααααλαααα μποοοολικαααα :lol: αλλα δεν ενοχλούν στη χρήση παρολαυτα

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μικρααααα μεγααααλαααα μποοοολικαααα :lol: αλλα δεν ενοχλούν στη χρήση παρολαυτα

Για εμένα έλεγα. Δεν διαφωνώ ότι μπορεί κάποιοι άλλοι να έχουν παρατηρήσει κάποια άλλα πιο σοβαρά bugs αλλά γενικά που διαβάζω δεν αναφέρονται μεγάλα και σοβαρά θέματα όπως στις προηγούμενες εκδόσεις.

 

Πάντα θα υπάρχουν bugs, το θέμα είναι να μην σου χαλάνε την εμπειρία χρήσης και να μην σου κάνουν άχρηστο όλο το στήσιμο που έχεις κάνει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση έκανα αναβαθμιση στο iPad Air στο νεο iOS και πλέον για να ξεκλειδώσει η οθωνη δεν πιάνει ο κλασικός τρόπος ξεκλειδωματος με το άγγιγμα στην οθωνη.

 

Ξέρει κανεις πως μπορώ να επαναφέρω τον παλιο τροπο ξεκλειδωματος γινεται απο τις ρυθμίσεις???

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση έκανα αναβαθμιση στο iPad Air στο νεο iOS και πλέον για να ξεκλειδώσει η οθωνη δεν πιάνει ο κλασικός τρόπος ξεκλειδωματος με το άγγιγμα στην οθωνη.

 

Ξέρει κανεις πως μπορώ να επαναφέρω τον παλιο τροπο ξεκλειδωματος γινεται απο τις ρυθμίσεις???

 

Ρυθμίσεις / γενικά / προσβασιμότητα / κουμπί αφετηρίας / άνοιγμα με άγγιγμα ;)

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις / γενικά / προσβασιμότητα / κουμπί αφετηρίας / άνοιγμα με άγγιγμα ;)

Πήγα εκει που λες στο "Κουμπί Αφετηρίας" και δεν εχει την επιλογη "άνοιγμα με άγγιγμα"

Εχει τις εξής 3 επιλογές:

-Προεπιλογή (που ειναι τικαρισμένο)

-Αργά

-Πιο αργά

Link to comment
Share on other sites

Πήγα εκει που λες στο "Κουμπί Αφετηρίας" και δεν εχει την επιλογη "άνοιγμα με άγγιγμα"

Εχει τις εξής 3 επιλογές:

-Προεπιλογή (που ειναι τικαρισμένο)

-Αργά

-Πιο αργά

 

 

 

Έχει πιο κάτω από αυτά έναν διακόπτη "άνοιγμα με άγγιγμα" Άνοιξε τον.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

@ vassaki To iPad Air δεν έχει Touch ID οπότε αυτό που λέτε δεν παίζει.

 

@MAD 13 Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να ξεκλειδώσεις το ipad σου παρά μόνο πατώντας είτε δύο φορές το home button είτε μια φορά το lock button (για να ανάψει η οθόνη) και μια φορά το home button (για να ξεκλειδώσει).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σοβαρά δεν εχει κάτι τέτοιο....

Μέσα στο υπομενου του "κουμπί αφετηρίας" εχει μονο τις 3 επιλογές που σας είπα και τιποτα αλλο!

 

Άρα μιλάμε για epic πισογυρίσμα... κάποτε μας λέγανε πόσο ωραία ειναι να το ανοίγεις ετσι... τωρα μας λενε κάντε το αλλιώς... tragic!

Edited by MAD 13
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σοβαρά δεν εχει κάτι τέτοιο....

Μέσα στο υπομενου του "κουμπί αφετηρίας" εχει μονο τις 3 επιλογές που σας είπα και τιποτα αλλο!

 

Άρα μιλάμε για epic πισογυρίσμα... κάποτε μας λέγανε πόσο ωραία ειναι να το ανοίγεις ετσι... τωρα μας λενε κάντε το αλλιώς...

 

Τώρα είδα ότι δεν μιλάς για iphone.

Edited by vassaki
Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκτός απο το πολυ αρνητικό του ξεκλειδωματος παρατήρησα και κάτι χειρότερο.

Πλέον καταναλώνει αισθητά πιο γρήγορα την μπαταρια ακομα και οταν ειναι σε αναμονή το iPad για πχ 30 λεπτα και κλειστά ολα τα apps σίγουρα θα χάσει 1-2%

Γενικα πιστευω η προηγούμενη έκδοση iOS που είχα ηταν πολυ καλύτερη, αφού η νεα μονο αρνητικά εχει και πρόσθεσε ενα σωρο περιττά πράγματα για εμένα.

Νταβατζιλίκι της Apple να κανεις οπωςδηποτε upgrade για να κατεβάσεις 2 εφαρμογές...:mad:

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 10
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...