Jump to content

iOS 10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Apple κατα την διάρκεια του WWDC16 που πραγματοποιήθηκε στις 13 Ιουνίου 2016, παρουσίασε την νέα έκδοση του iOS φέρνοντας πολλές βελτιώσεις και αρκετά νέα χαρακτηριστικά. Μάλιστα, η νέα αυτή έκδοση χαρακτηρίστηκε από τους ίδιους ως η σημαντικότερη έκδοση iOS έως σήμερα. Ας δούμε όμως αναλυτικά τι νέο φέρνει το iOS 10.

 

Νέα ανασχεδιασμένη οθόνη κλειδώματος με πλούσιες ειδοποιήσεις, γρήγορα interactions με τις εφαρμογές και επέκταση της αξιοποίησης των 3D touch δυνατοτήτων.

 

Το χαρακτηριστικό “Raise to Wake” ξυπνά την οθόνη κλειδώματος της συσκευής σας όταν την πάρετε στα χέρια σας προσφέροντάς σας μία επισκόπηση των κοινοποιήσεων ή των ενημερώσεων που έχετε. Mε την βαθύτερη πλέον ενσωμάτωση του 3D touch σας επιτρέπει να απαντήσετε ή να αλληλεπιδράσετε με εφαρμογές άμεσα, ενώ υπάρχουν widgets σε κάθε εικονίδιο της οθόνης κλειδώματος.

 

νασχεδιασμένη οθόνη κλειδώματος με πλούσιες ειδοποιήσεις, γρήγορα interactions με τις εφαρμογές και επέκταση της αξιοποίησης των 3D touch δυνατοτήτων.

 

Το χαρακτηριστικό “Raise to Wake” ξυπνά την οθόνη κλειδώματος της συσκευής σας όταν την πάρετε στα χέρια σας προσφέροντάς σας μία επισκόπηση των κοινοποιήσεων ή των ενημερώσεων που έχετε. Mε την βαθύτερη πλέον ενσωμάτωση του 3D touch σας επιτρέπει να απαντήσετε ή να αλληλεπιδράσετε με εφαρμογές άμεσα, ενώ υπάρχουν widgets σε κάθε εικονίδιο της οθόνης κλειδώματος.

 

Το παρών δίνουν βελτιώσεις σε πολλές ακόμη εφαρμογές, όπως το Photos app με δυνατότητες όπως η αναγνώριση αντικειμένων και σκηνών, ο συνδυασμός φωτογραφιών αλλά και το νέο tab Memories στο κάτω μέρος της οθόνης σας, το Apple Maps που αποκτά πιο καθαρό UI και προσθήκες όπως προτάσεις εστιατορίων, πληροφορίες κίνησης ή εναλλακτικές διαδρομές αλλά και το Apple Music που αποκτά πιο απλό interface. Αλλαγές έχουμε και στο Apple News που υποστηρίζει breaking news, ενώ ξεχωριστή είναι η νέα εφαρμογή Apple Home για τον έλεγχο όλων των συμβατών connected accessories στο σπίτι σας. Βελτιωμένο εμφανίζεται και το Phone app με αναγνώριση spam κλήσεων καθώς και το Messages που υποστηρίζουν end-to-end encryption, rich links, in-line videos, τρεις φορές μεγαλύτερα emoji, καθώς και εναλλαγή μεγέθους γραμματοσειράς, ενώ έχετε τη δυνατότητα και να κρύψετε “ευαίσθητα” μηνύματα.

 

Για πρώτη φορά δίνεται η δυνατότητα στον χρήστη να διαγράψει προεγκατεστημενες εφαρμογές που δεν χρειάζεται. Οι εφαρμογές αυτές είναι οι εξής:

 

Αριθμομηχανή

Ημερολόγιο

Πυξίδα

Επαφές

Facetime

iTunes Store

Mail

Χάρτες

Μουσική

Σημειωματάριο

Podcasts

Υπομνήσεις

Μετοχές

Συμβουλές (Tips)

Βίντεο

Μαγνητόφωνο

Watch

Καιρός

iBooks

iCloud Drive

 

Οι συσκευές που μπορούν να αναβαθμιστούν σε iOS 10 είναι τα iPhone 5, 5C, 5S, 6, 6 Plus, 6s και 6s Plus, το iPad 4ης γενιάς, που ανακοινώθηκε τον Οκτώβριο του 2013, μαζί με το iPad Air πρώτης και δεύτερης γενιάς, τα iPad mini 2 ,3 και 4 και τα δύο νέα iPad Pro, 9.7 και 12.9. Από την σειρά iPod θα αναβαθμιστεί μόνο το iPod 6ης γενιάς.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μια βίντεο παρουσίαση με όλα τα νέα χαρακτηριστικά του iOS 10

 

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγκατέστησα την public beta 1 του iOS 10 και ενα αρνητικό που παρατήρησα οτι καταργήθηκε το swipe to unlock απο την lock screen!!!

Αντί αυτού για να μπούμε στην home screen πρέπει να πατήσουμε το home button.

Και αυτο οχι στυλ μπαμ μπαμ αλλα αφήνουμε 1-2 δευτερόλεπτα και μετα πατάμε για να μπούμε στην home screen.

 

Ειναι δυνατόν να καταργούν χρήσιμα gestures που για touch χρήση προσθέτουν ευχρηστία και φιλικότητα.

 

Ενώ θα μπορούσαν να προσθέσουν επιπλέον gestures οπως double tap το lock and unlock.

 

Δεν εχω λόγια πραγματικά.

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!

 

Αφήνω μια επιφύλαξη αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν γνωρίζω οπου ενεργοποιώ το gestures στην lock screen to unlock.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αυτο εξ αρχης αναφερθηκε οτι θα ηταν καπως περιπλοκο!

 

Θεωρητικα θα σηκωνεις τη συσκευη, θα αναβει η οθονη και μετα θα πατας το κουμπι... Μεχρι να ερθει η 10 επισημα ελπιζω οτι θα εχει φτιαξει καπως η κατασταση γιατι οπως ειναι τωρα ειναι λιγο αηδια

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Το σκεπτικό για το ξεκλείδωμα είναι, raise to wake και μετά ξεκλειδώνει. Από την στιγμή όμως που το raise to wake υποστηρίζεται από τα 6s/plus και se τότε για τις προηγούμενες συσκευές έχει γίνει μπέρδεμα το ξεκλείδωμα. Υπάρχει όμως η ρύθμιση rest finger to unlock. θα πας settings > general > accessibility > home button και ενεργοποιείς την επιλογή rest finger to unlock. Αυτό όταν λειτουργεί σωστά επιτρέπει να ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο πατώντας μια φορά το home button, όπως κάναμε παλιά δηλαδή.

 

Μέχρι να βγει η τελική έκδοση λογικά θα υπάρξουν και άλλες προσαρμογές για το ξεκλείδωμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θέλω να εχω την επιλογή να ξεκλειδωνω με την μια χωρίς χρήση του fingerprint reader.

Δεν το χρησιμοποιώ ουτε το θέλω ανέκαθεν.

 

Εναλλακτικά μπορώ ήδη μέσω lock screen να μπω στην home μέσω widget η Siri suggestions αλλα αυτο αναγκαστικά γίνεται με απευθείας άνοιγμα της εκάστοτε εφαρμογής πχ οπως φαίνεται εδω και οχι είσοδο στην home screen.

 

Αλλα αυτο αποτελει ημίμετρο.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160709/95024995993bd0c0e3dacb2466dfa1d0.png

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160709/682906ecd4492597ee1b707e966d7c4b.png

 

 

 

Για εμένα αποτελει υποβάθμιση εμπειρίας χρήσης αυτη η αλλαγή.

 

Θα έπρεπε η Apple να δώσει επιλογές στον χρήστη.

 

Ειδικά για τους χρήστες iPad ποιο το νόημα να υπάρχει gesture για άνοιγμα κάμερας,αντί για ξεκλείδωμα και είσοδο στην home screen που ενας χρήστης το κάνει δεκάδες φορές εντός της ημέρας χρήσης των iPad

 

Πόσοι χρησιμοποιούν την κάμερα σε ενα iPad σε καθημερινή βάση.

 

Μόνο σε κινητό θα υπήρχε μια δικαιολογία.

 

Θα έπρεπε η Apple να τροποποιήσει το UI στα iPad σε σχέση με iPhone.

 

Θα μπορούσε να δώσει τη δυνατότητα ενας χρήστης να ορίσει αν θα ανοίγει η κάμερα η ξεκλειδώνει την συσκευη με swipe from write to left.

 

Και εν πάσης περίπτωση υπάρχουν και εναλλακτικές λύσεις πχ υοθετηση double tap to wake.(έδωσα feedback να προσθέσουν αυτο το feature)

 

Απο το iOS 10 περίμενα πιο ουσιαστικές βελτιώσεις/προσθήκες και διαψεύστηκα οικτρά.

 

Default εφαρμογες δεν μπορούμε να ορίσουμε ουτε τώρα.

Το θεμα με τη διαχείρηση multitasking και εφαρμογών εξίσου καμία εξέλιξη του(να ορίσουμε ρε αδερφέ ποιες εφαρμογες και ποιες των αριθμό θα εμφανίζεται κάθε φορά διαθέσιμες και οχι χύμα στο χύμα που ειναι τώρα)

 

Η περιβόητη κατάργηση εφαρμογών ειναι ημιτελής εξίσου.

 

Δηλαδη κάποια πράγματα ειναι εκτος κοινής λογικής και ειναι να απορείς μαζί τους.

 

Η φιλικότητα,πρακτικότητα και ευχρηστία αντί να βελτιώνονται πάμε και ενα βήμα πίσω μάλιστα με την αφαίρεση οπως των gesture to unlock the device,

 

Όλες οι άλλες αλλαγές σε notification/action center ειναι καλοδεχούμενες αλλα και να μην άλλαζαν ουτε κρύο ουτε ζέστη.

 

Άσε που κάποια feature του iOS 10 δεν μπορούμε να τα αξιοποιήσουμε καν στα iPad ελλείψει του κατάλληλου hardware πχ 3D Touch force.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

iOS 10 Beta 3 χθες για developers. Λογικά σήμερα θα γίνει διαθέσιμη και για τους public testers.

 

Hands-on: 15 new features in iOS 10 beta 3 [Video]

http://9to5mac.com/2016/07/18/hands-on-15-new-features-in-ios-10-beta-3-video/

 

iOS 10 Beta 3 Tidbits: iOS 9-Style Touch ID Option, New Keyboard Sound, and More

http://www.macrumors.com/2016/07/18/ios-10-beta-3-tidbits/?utm_source=feedly&utm_medium=webfeeds

 

Video walkthrough: everything new in iOS 10 beta 3

http://www.idownloadblog.com/2016/07/18/ios-10-beta-3-whats-new/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτιαξαν και το bug με το σίγμα που έσβηνε όλη την λέξη. Πλέον σβήνει γράμμα γράμμα. Άργησαν αλλά το έφτιαξαν. Ελπίζω να μην εμφανιστεί ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτιαξαν και το bug με το σίγμα που έσβηνε όλη την λέξη. Πλέον σβήνει γράμμα γράμμα. Άργησαν αλλά το έφτιαξαν. Ελπίζω να μην εμφανιστεί ξανά.

 

Μεγαλη/μιση η επιτυχια ομως... Το "ς" στη μεση της λεξης ακομη :X

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη/μιση η επιτυχια ομως... Το "ς" στη μεση της λεξης ακομη :X

Ναι το παρατήρησα και εγώ αυτό αλλά το θεωρώ μικρότερο κακό από το bug που σου έσβηνε όλη την λέξη και μετά στην έβγαζε διπλή.

Και από την στιγμή που τα πληκτρολόγια τρίτων δεν αναβαθμίζονται με νέα χαρακτηριστικά επέστρεψα στο μαμά πληκτρολόγιο μετά την διόρθωση του bug.

 

Στις επόμενες εκδόσεις λογικά θα αλλάξουν και το πληκτρολόγιο, ξεκίνησαν ήδη με τους ήχους του :p

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρατήρησα και εγώ αυτό αλλά το θεωρώ μικρότερο κακό από το bug που σου έσβηνε όλη την λέξη και μετά στην έβγαζε διπλή.

Και από την στιγμή που τα πληκτρολόγια τρίτων δεν αναβαθμίζονται με νέα χαρακτηριστικά επέστρεψα στο μαμά πληκτρολόγιο μετά την διόρθωση του bug.

 

Στις επόμενες εκδόσεις λογικά θα αλλάξουν και το πληκτρολόγιο, ξεκίνησαν ήδη με τους ήχους του :p

 

Αυτο που το έσβηνε κ μετά έβγαζε δυο λέξεις δε μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς ήθελε να κανει οποίος το εκανε bug feature :p

 

Ναι ναι και οι ήχοι πολυ feature βρε παιδι μου :lol:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα εχθές την Public Beta 2.

 

Γενικά αν εξαιρέσουμε κάποια ξαφνικά παγώματα 3-4 δευτερολέπτων που παρατηρώ πχ σε εναλλαγές app η σε browsing που και που η έκδοση ειναι σταθερότατη και ομαλή.

 

Κρέμασμα ουτε μια φορά δεν μου συνεβει με καμία εφαρμογη εως τώρα κανα 2 εβδομάδες που την εχω απο την Beta 1

 

Αυτονομία σε υψηλά επίπεδα.

 

Τα οποια παράπονα μου αφορούν αυστηρά αυτά που ανέφερα πάνω που δυστυχώς δεν βλέπω φως στον ορίζοντα.

 

Με το iOS 11 του χρόνου αν φιλοτιμηθούν βέβαια.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρατήρησα και εγώ αυτό αλλά το θεωρώ μικρότερο κακό από το bug που σου έσβηνε όλη την λέξη και μετά στην έβγαζε διπλή.

Και από την στιγμή που τα πληκτρολόγια τρίτων δεν αναβαθμίζονται με νέα χαρακτηριστικά επέστρεψα στο μαμά πληκτρολόγιο μετά την διόρθωση του bug.

 

Στις επόμενες εκδόσεις λογικά θα αλλάξουν και το πληκτρολόγιο, ξεκίνησαν ήδη με τους ήχους του :p

 

Αυτο που το έσβηνε κ μετά έβγαζε δυο λέξεις δε μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς ήθελε να κανει οποίος το εκανε bug feature :p

 

Ναι ναι και οι ήχοι πολυ feature βρε παιδι μου :lol:

 

Bug-Feature detected :lol:

 

Φτιαξαμε το μισο "ς" χαλασαμε τα κεφαλαια μετα απο ελληνικο ερωτηματικο... :mad:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Bug-Feature detected :lol:

 

Φτιαξαμε το μισο "ς" χαλασαμε τα κεφαλαια μετα απο ελληνικο ερωτηματικο... :mad:

Ναι το παρατήρησα και αυτό. Δεν ξέρω αν φτιάχνεται με επαναφορά του dictionary. Το αναγνωρίζει σαν αγγλίκο για αυτό το επόμενο γράμμα είναι μικρό χαχαχαχαχαχαχα

 

Αλλά αυτά είναι "μικρά" σε σχέση με το "ς" στην μέση της λέξης και στο ότι σου έσβηνε όλη την λέξη και έπρεπε να την γράφεις ξανά από την αρχή και να έχεις το νου σου να μην αφήσεις να διορθώσει την λέξη ώστε να μην την βάλει 2 φορές.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρατήρησα και αυτό. Δεν ξέρω αν φτιάχνεται με επαναφορά του dictionary. Το αναγνωρίζει σαν αγγλίκο για αυτό το επόμενο γράμμα είναι μικρό χαχαχαχαχαχαχα

 

Αλλά αυτά είναι "μικρά" σε σχέση με το "ς" στην μέση της λέξης και στο ότι σου έσβηνε όλη την λέξη και έπρεπε να την γράφεις ξανά από την αρχή και να έχεις το νου σου να μην αφήσεις να διορθώσει την λέξη ώστε να μην την βάλει 2 φορές.

 

Δε φτιαχνει! Το εκανα! Ακριβως νομιζει οτι ειναι αγγλικο το ";" ή απλα δεν του ειπανε η επομενη λεξη να ξεκιναει με κεφαλαιο!!

 

Καλα ναι δε συγκρινεται με το απαραδεκτο "ς" αλλα γιατι επρεπε να χαλανε ;;;;;!!!!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δε φτιαχνει! Το εκανα! Ακριβως νομιζει οτι ειναι αγγλικο το ";" ή απλα δεν του ειπανε η επομενη λεξη να ξεκιναει με κεφαλαιο!!

 

Καλα ναι δε συγκρινεται με το απαραδεκτο "ς" αλλα γιατι επρεπε να χαλανε ;;;;;!!!!!

Δεν ξέρω γιατί χαλάνε, δεν έχω ιδέα :lol::lol:

Λογικά θα φτιαχτεί στην επόμενη beta, γιατί στην πρώτη beta δεν υπήρχε.

 

Πάντως το έκανα submit μέσω του Feedback. Για να δούμε.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Beta 2 μου φαίνεται πιο baggy απο την 1.

Ειδικά ο safari παγώνει αρκετές φορές μέσα στην ημέρα οπως αντίστοιχα στην εναλλαγή app υπάρχουν αυτά τα παγώματα που συναντώ.

 

Ελπίζω στην 3 να βελτιωθεί που λογικά αρχές Αυγούστου θα βγει.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Beta 2 μου φαίνεται πιο baggy απο την 1.

Ειδικά ο safari παγώνει αρκετές φορές μέσα στην ημέρα οπως αντίστοιχα στην εναλλαγή app υπάρχουν αυτά τα παγώματα που συναντώ.

 

Ελπίζω στην 3 να βελτιωθεί που λογικά αρχές Αυγούστου θα βγει.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Αυτό μου το είπε και φίλη μου που έχει το 6 plus, σαν εμένα, αλλά εγώ βλέπω το ανάποδο. Ότι η public beta 2 πάει πιο καλά και σε θέμα μπαταρίας και σε θέμα κολλημάτων και σε κομπιάσματα. Χτυπητό παράδειγμα είναι όταν έπαιζα angry birds 2 και έτρωγε σκαλώματα στα γραφικά χωρίς λόγο, τώρα αυτά δεν υπάρχουν. Επίσης στην προηγούμενη beta έκανα 2-3 φορές restart κάθε μέρα. Με αυτή που έχω τώρα άντε να κάνω 1 ανά 2 ημέρες. Γενικά όπως έχω δει πως έχει περίεργη συμπεριφορά. Πχ στης φίλης μου το 6 plus δεν παίζει το swiftkey ενώ σε εμένα παίζει κανονικά.

 

Ίσως αν καθίσω και την περάσω ξανά με restore, setup as new και update μήπως είναι ακόμα πιο εντάξει αλλά βαριέμαι να κάνω αυτή την διαδικασία.

 

Εντάξει όσο προχωράμε στις εκδόσεις beta θα γίνονται όλο και πιο σταθερές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δύσκολα θα προχωρούσα σε κινητό της εγκατάσταση Beta εκδόσεων μιας και θέλω όλα απρόσκοπτα να λειτουργούν.

Αλλα στο iPad ειμαι πιο χαλαρός και μπορώ να πειραματιστώ ολίγων :p

 

Σίγουρα στην πορεία θα βελτιωθούν οπως και ενα setup as new να ηταν πιο ομαλά τα πράγματα,αλλα δεν κάθομαι να στήνω απο την αρχη.

 

Οταν βγει η τελική Σεπτέμβριο τότε θα το κανω το "format" μια και καλή.

 

Πάντως μόνο παγώματα συναντώ 3-4 δευτερολέπτων η κανα reload στον browser.

 

Κρέμασμα δεν μου εχει κάνει ουτε μια φορά ουδεμία εφαρμογη.

 

Ουτε σε παιχνίδια εχω δει μείωση απόδοσης στα γραφικά.

 

Απο χρήστη σε χρήστη λογικό να υπάρχουν διαφορες.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη απο εχθές η public Beta 3.

Την περασα και παρατήρησα βελτιώσεις σε notification/action center οπως και τα quick toggle setting from the button.

 

Ελπίζω να αποδειχθεί πιο σταθερή,ομαλή και bug free απο τη 2 διότι σε εμένα μακράν η χειρότερη έκδοση εως τώρα με πολλα bugs(μέχρι και απροσδόκητα restarts έζησα που εως τώρα ουδέποτε θυμάμαι να είχα έτσι στα καλά καθούμενα)

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Περασα απο εχθές την public beta 4 και το μετανοίωσα.

Τα γραφικά χάλασαν πολυ,τακτικό flickering οταν είσαι στην home screen κατω στη μπάρα-το background μια έρχεται μια εξαφανίζεται ανα δευτερόλεπτα(γενικα πρώτη φορά το συναντώ τέτοιο πραγμα)notifications center αρκετό lag,καθυστέρηση σε ανανέωση των εφαρμογών,εξαφανίστηκε ο καιρός που εμφανιζόταν κανονικά στην μια πλευρά της notification.

Και αυτο ενώ η προηγούμενη ηταν σχεδόν άψογη.

 

Δεν συνιστώ να την περασετε.

 

Ξέρω ίσως να κανω reset αλλα αφου θα βγει η 5 σε καμία 10αρια μέρες έτσι απλα περιμένω να βγει όποτε βγει που δεν θα αργήσει.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

iOS 10 public beta 5 και developer beta 6 διαθέσιμες μέσω ΟΤΑ, https://9to5mac.com/2016/08/15/ios-10-beta-6/

 

Αφορούν διορθώσεις μόνο και είναι περίπου 81ΜΒ.

  • Dock and wallpaper picker bugs on iPad are resolved
  • Beta 5’s ability to use Touch ID to purchase apps even after a reboot is still present, suggesting feature and not bug
  • Update badge in Software Updates section of Settings is now red circle versus blue round-rect (change added in beta 5, only visible following beta 6 release)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Την περασα και φαίνεται να λύθηκαν τα σοβαρά θέματα απο την προηγούμενη έκδοση.

 

Θα το παρακολουθώ επόμενες ημέρες οπως και να εχει.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι εγκατασταθηκε, εκανε την επανεκκινηση του και... αντε παλι απο την αρχη... Διαθεσιμη ενημερωση (η ιδια), κανει τη διαδικασια εγκαταστασης και ξανα η ιδια διαθεσιμη!!!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο.

Δεν μου έχει τύχει παρόμοιο περιστατικό.

Μήπως να περναγες εκ νέου το beta profile και κάνοντας πριν και μετά μια επανεκκίνηση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 10
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...