Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω την 28s v12 του χρηστου , αλλα δεν χτυπαει στα email μου ειδοποιησεις, γνωριζουμε πως να το fixαρω?

 

"προστασία εφαρμογής,αυτόματη έναρξη, απομακρυνση από καθαρισμό οθόνης,δικά μου settings ,δικαιώματα εφαρμογών, ενεργοποίηση να τρεχουν στο παρασκήνιο. " τάδε έφη Cris.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

"προστασία εφαρμογής,αυτόματη έναρξη, απομακρυνση από καθαρισμό οθόνης,δικά μου settings ,δικαιώματα εφαρμογών, ενεργοποίηση να τρεχουν στο παρασκήνιο. " τάδε έφη Cris.

 

Υπεροχος , 1000 ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ήδη και είναι του KuranKaname πήρε την έγκριση.

 

η οποία είναι πολύ χειρότερη απ'αυτή του infrag, απορώ με ποια κριτήρια πήρε την έγκριση για official.....o infrag ήταν ο μόνος που έκανε πραγματική δουλειά :mad:

Link to comment
Share on other sites

η οποία είναι πολύ χειρότερη απ'αυτή του infrag, απορώ με ποια κριτήρια πήρε την έγκριση για official.....o infrag ήταν ο μόνος που έκανε πραγματική δουλειά :mad:
Όντως αλλά... Τι να πεις?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

η οποία είναι πολύ χειρότερη απ'αυτή του infrag, απορώ με ποια κριτήρια πήρε την έγκριση για official.....o infrag ήταν ο μόνος που έκανε πραγματική δουλειά :mad:

 

O infrag ήταν είναι και θα είναι developer και αυτός έκανε όλες τις πηγές-sources που χρησιμοποιούν οι άλλοι. Είναι αξιοσημείωτο γιατί δεν ζήτησε να πάρει την έγκριση τόσο καιρό. Θα τον ρωτήσω όμως να μάθω τι ακριβώς έγινε. Και εμένα δεν μου άρεσε αυτό πολύ αν και μιλάω και με τον Κουραν κάθε μέρα και είναι καλό παιδί και αυτός.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

η οποία είναι πολύ χειρότερη απ'αυτή του infrag, απορώ με ποια κριτήρια πήρε την έγκριση για official.....o infrag ήταν ο μόνος που έκανε πραγματική δουλειά :mad:

 

Εγω με του KuranKaname επεσα σε boot loop.Εβαλα AOSP extended και μου φαινεται καλυτερη στη διαχειρηση μπαταριας.

Edited by Christrans
One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ήδη και είναι του KuranKaname πήρε την έγκριση.

 

Καλημέρα,

 

Που βρίσκω link για αυτή (Kuran Kaname);

Επίσης link για την infrag;

 

Ευχαριστώ.

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Βάλε κάνα link αν μπορείς.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

H θήκη στα 5,48 ευρώ. Καθώς είναι η οριτζιναλ της εταιρείας, εφαρμόζει τέλεια και προστατεύει επακριβώς την κάμερα :

 

https://www.ebay.com/itm/112520123027

 

 

Τα ακουστικά τα πήρα από δω, όπου βλέπω ότι ο τύπος ανέβασε την τιμή :

 

https://www.ebay.com/itm/Original-Type-C-Port-Headphones-Letv-CDLA-Earphone-LeEco-2Pro-HiFi-Chip-Earphone/253333708561?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Ωστόσο, στο παραπάνω λινκ, έχει στις από κάτω ρεκλάμες τα ίδια στα 9 ευρώ ...

 

 

Επίσης, έχω παραγγείλει και αυτά, καθώς έχουν βύσματα σιλικόνης που με βολεύουν καλύτερα, αλλά και ισχυρίζονται ότι χρησιμοποιούν το τσιπάκι της le eco. Ωστόσο, δεν μου ήρθαν ακόμη ... μόλις τα λάβω θα ενημερώσω αν αξίζουν το πενιχρό ποσό που ζητούν .... ¨

 

https://www.ebay.com/itm/Type-C-USB-C-Stereo-Anti-wrap-In-Ear-W-Micphone-Bass-Earphone-Headset-For-Letv/142518089462?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D50074%26meid%3D831e7cc06f8047d8a6dd12099c59646e%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D253333708561%26itm%3D142518089462&_trksid=p2047675.c100005.m1851

Edited by spirosgon
Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια oreo με διακόπτη για fast charge ;

Δυο που δοκίμασα δεν βρήκα κάτι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μετά qfil θέλει μπουταρισμα μέσα στο σύστημα ενεργοποίηση USB debugging πας αποθηκευτικό χώρο κανείς διαγραφή εσωτερικού χώρου το βλέπει 9 γιγα μόνο μετά την διαγραφή θα μπεις μαμά ρεκοβερυ θα δει όλα τα γίγα σωστά μετα παλιό TWRP 3.0.2. μετά επίσημη Ρομ 20s μετά 28s.

 

Προσπαθώ να βάλω λογαριασμό Gmail στο Playstore και γράφει συνέχεια "παρουσιάστηκε πρόβλημα με τους διακομιστές της Google" στην 28s Pure. Βοήθεια επειδή είμαι με τον άνθρωπο που θα το παραλάβει και με περιμένει...

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια oreo με διακόπτη για fast charge ;

Δυο που δοκίμασα δεν βρήκα κάτι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχει η aicp του infrag σίγουρα ή τουλάχιστον είχε σε παλιότερη έκδοση αλλά δεν κάνει τίποτα. Η μόνη λύση για να φορτίζει πιο αργά είναι να βάλεις μικρότερο φορτιστή πχ στα 2Α.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο αληθεύει ότι μέχρι την άλλη βδομάδα θα έχουμε miui N με λυμένα τα θέματα και λίαν συντόμως και Ο ?

Εν τω μεταξύ προσπαθώ να περάσω κάποια miui δικιά σου από τις παλιές 7.4.24 η 7.7.1 αλλά ενώ κάνω factory reset 5-6 φορές / reboot to recovery / install, ξεκινάει η εγκατάσταση βγάζει τα αρχικά γράμματα που λέει ποια rom είναι και μένει εκεί...

Δεν ξεκινάει ούτε με την δικιά σου twrp ούτε με την απλή 3.2.1.0

Μόνο τις aosp 8 και eui με αφήνει να βάλω !!!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη μας ειναι Widevine L1, ωστοσο το Netflix δεν ειναι available σε HD. Εχει βρεθει κανενας τροπος να εχουμε Netflix με HD η UltraHD και ακομα καλυτερα να ενεργοποιησουμε καπως το HDR10?:blink::blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχει συζητηθεί αλλά τι προτείνετε από θήκες και tempered glass;

https://www.banggood.com/Bakeey-Simple-Fall-resistant-Shockproof-Silicone-Back-Case-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1130211.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Αυτη εδω φαινεται μια χαρα βλεπω εχει προστασια για τις γωνιες, τα κουμπια ειναι μεσα , νομιζω προστατευει την καμερα και εχει καλα review. Δεν ηταν σε stock ομως πριν κανενα μηνα ειχε βγαλει λιγα κομματια και ημουν ετοιμος να την παρω αλλα δεν προλαβα για λιγο τωρα ειναι παλι σε stock και την παρηγγειλα οποτε οποιος την θελει την χτυπαει τωρα για να ειναι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα μικρό θεματάκι.....προσπάθησα να περάσω ROM σύμφωνα με της οδηγίες όταν το TWR βγάζει encryption.Έκανα όλα τα βήματα κι αυτή τη στιγμή είμαι με το τηλέφωνο χωρίς ROM:(. Το αρχείο της ROM το έβαλα όπως είναι ZIP στο χώρο αποθήκευσης αλλά για κάποιο λόγο δεν το βλέπω. Έχει αλλάξει κάτι στον τρόπο που περνάμε της ROM μιας και δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνω. Θα έπρεπε να έχω κάνει unzip το αρχείο και να το βάλω χύμα μέσα ????

Όποια βοήθεια η ιδέα ευπρόσδεκτη ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο αληθεύει ότι μέχρι την άλλη βδομάδα θα έχουμε miui N με λυμένα τα θέματα και λίαν συντόμως και Ο ?

Εν τω μεταξύ προσπαθώ να περάσω κάποια miui δικιά σου από τις παλιές 7.4.24 η 7.7.1 αλλά ενώ κάνω factory reset 5-6 φορές / reboot to recovery / install, ξεκινάει η εγκατάσταση βγάζει τα αρχικά γράμματα που λέει ποια rom είναι και μένει εκεί...

Δεν ξεκινάει ούτε με την δικιά σου twrp ούτε με την απλή 3.2.1.0

Μόνο τις aosp 8 και eui με αφήνει να βάλω !!!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι έτοιμη είναι και stable

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα μικρό θεματάκι.....προσπάθησα να περάσω ROM σύμφωνα με της οδηγίες όταν το TWR βγάζει encryption.Έκανα όλα τα βήματα κι αυτή τη στιγμή είμαι με το τηλέφωνο χωρίς ROM:(. Το αρχείο της ROM το έβαλα όπως είναι ZIP στο χώρο αποθήκευσης αλλά για κάποιο λόγο δεν το βλέπω. Έχει αλλάξει κάτι στον τρόπο που περνάμε της ROM μιας και δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνω. Θα έπρεπε να έχω κάνει unzip το αρχείο και να το βάλω χύμα μέσα ????

Όποια βοήθεια η ιδέα ευπρόσδεκτη ευχαριστώ.

 

Κοίτα αρχική encryption σημαίνει wipe Data reboot to recovery ξανά wipe ola reboot to recovery μετά μέσω TWRP τη Ρομ μέσα και θα τα δει όλα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

αλλά ενώ κάνω factory reset 5-6 φορές / reboot to recovery / install, ξεκινάει η εγκατάσταση βγάζει τα αρχικά γράμματα που λέει ποια rom είναι και μένει εκεί...

Δεν ξεκινάει ούτε με την δικιά σου twrp ούτε με την απλή 3.2.1.0

Μόνο τις aosp 8 και eui με αφήνει να βάλω !!!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν κανείς μόνο FR από Ν και ΟΡΕΟ όλα εκτός ιντερναλ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αρχική encryption σημαίνει wipe Data reboot to recovery ξανά wipe ola reboot to recovery μετά μέσω TWRP τη Ρομ μέσα και θα τα δει όλα.

 

Αυτό ακριβώς έκανα αλλά δεν την βλέπει.:wacko:

Τώρα μόνο στο TWRP μπορώ να μπω μιας και το τηλέφωνο δεν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έκανα αλλά δεν την βλέπει.:wacko:

Τώρα μόνο στο TWRP μπορώ να μπω μιας και το τηλέφωνο δεν ανοίγει.

 

Άρα δεν έχεις σωστούς drivers Ν την ρίξεις μέσα? Έβαλες παλαιότεροTWRP αν δεν έχεις αλλάξει και firmwareπρωτα?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New OTA available for Leeco Max2 (x2)

by Shiva Teja (shivatejapeddi)

 

https://downloads.aospextended.com/download/WTZwUjZ2T2dPN3FhWHlKdEovWmRkSE9mS2JONkxnRFdMc0phVFZiTFlMYz0=/

AospExtended-v5.2-x2-20180311-1555-OFFICIAL.zip - Changelog

Build date: 2018/03/11 15:55

File size: 519.46 MB

md5sum: fc5adb95418a30d66e6eb491b5c25485

 

#x2 #aospextended

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν έχεις σωστούς drivers Ν την ρίξεις μέσα? Έβαλες παλαιότεροTWRP αν δεν έχεις αλλάξει και firmwareπρωτα?

 

Το τηλέφωνο είναι με την India rom από ότι έχω καταλάβει. Το μόνο που έκανα είναι να δω εάν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader που ήταν οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι.

Την rom όπως ήταν την έβαλα μεσα και μάλιστα σε 2 σημεία γιατί είχα παρατηρήσει πως για κάποιο λόγο όταν έκανε wipe data έσβηνε και το zip με την rom. Το θέμα είναι πως τους φακέλους που βλέπω όταν συνδέω το τηλέφωνο στον υπολογιστή σαν αποθηκευτικό χώρο στο TWRP δεν υπάρχουν πουθενά.

Αυτή την στιγμή το τηλέφωνο δεν ανοίγει καθόλου ούτε στο recovery μπαίνει ούτε fastboot αλλά και με τον οδηγό επαναφοράς που έχει για να το βάλω σε λειτουργία qualcomm η οθόνη δεν ανάβει η κάποιο άλλο φως τελος πάντων οπότε δεν ξέρω τι κάνει. Το μόνο ισως καλό είναι πως όταν το συνδεω στο PC το βλέπει σαν QUSB_BULK με θαυμαστικό όμως.

 

Σχετικα με το QUSB_BULK έκανε update drivers και το βλέπει στο comport 3 το πρόγραμμα επαναφοράς αλλά όταν επιλέγω το αρχείο μου λέει Please don't contain blank space in tool path

Edited by LordNebula
Ενημερωση
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι με την India rom από ότι έχω καταλάβει. Το μόνο που έκανα είναι να δω εάν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader που ήταν οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι.

Την rom όπως ήταν την έβαλα μεσα και μάλιστα σε 2 σημεία γιατί είχα παρατηρήσει πως για κάποιο λόγο όταν έκανε wipe data έσβηνε και το zip με την rom. Το θέμα είναι πως τους φακέλους που βλέπω όταν συνδέω το τηλέφωνο στον υπολογιστή σαν αποθηκευτικό χώρο στο TWRP δεν υπάρχουν πουθενά.

Αυτή την στιγμή το τηλέφωνο δεν ανοίγει καθόλου ούτε στο recovery μπαίνει ούτε fastboot αλλά και με τον οδηγό επαναφοράς που έχει για να το βάλω σε λειτουργία qualcomm η οθόνη δεν ανάβει η κάποιο άλλο φως τελος πάντων οπότε δεν ξέρω τι κάνει. Το μόνο ισως καλό είναι πως όταν το συνδεω στο PC το βλέπει σαν QUSB_BULK με θαυμαστικό όμως.

 

Σχετικα με το QUSB_BULK έκανε update drivers και το βλέπει στο comport 3 το πρόγραμμα επαναφοράς αλλά όταν επιλέγω το αρχείο μου λέει Please don't contain blank space in tool path

 

Μα γιατί πας να κάνεις qfil όταν είναι θέμα drivers? Αν ήταν με India έπρεπε να κάνεις τα 2 βήματα και με σωστούς drivers ήOTG αυτό θα ήταν όλο. Βάλε fastboot rom κάτω κάτω στον οδηγό και μετά βάλε κάτι άλλο. Αν πας qfil ονόμασε το ζιπ qfil.zip και ριξτο μαζί με το flash one χύμα στο c πουθενά αλλού.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...