Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα... μηπως εχει καποιος θεμα με το ακουστικο κατα τη διαρκεια κλησης? εχω CBG_28s_v12

 

ειναι υπερβολικά χαμηλα η ένταση και με κουραζει... για να ακουσω πρεπει να εχει σχετικη ησυχία τριγυρω....υπαρχει καποιος τροπος να ανεβασω τη μεγιστη ενταση με καποιο φιξ? βεβαια μπορει να εχει σκουπιδακια στη σιτα του ακουστικου απτη μεσα μερια γιατι απο εξω ειναι καθαρη αλλα και παλι μια αυξηση της εντασης θα βοηθουσε παρα πολυ... ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

LeMax2 x82x

Multi language MIUI9 Nougat 8.3.1 by Hellenic comunity xiaomi-miui.gr

Bugs: Rotation, Smart Card, and Minor other's

Prebuilt Gapps, Magisk,Dolby,FastCharge ΙR(wifi))etc

Link

https://drive.google.com/uc?id=1CJtqtnM_8v1GlK1bZdJawQkdBjhX9H3j&export=download

 

Installed the rom..ist impression good. but unable to download an app or update an app in play store over the mobile network. i tried clear data, reboot phone, set mobile data to download but no success. usb tethering working, camera ok, flash working, fast charging ok.

Edited by Jiren
Link to comment
Share on other sites

Installed the rom..ist impression good. but unable to download an app or update an app in play store over the mobile network. i tried clear data, reboot phone, set mobile data to download but no success. usb tethering working, camera ok, flash working, fast charging ok.

Flash this zip through TWRP without any wipe and after reboot go to Downloads>Settings>Traffic >Unlimited and you are ok!;)

https://mega.nz/#!8Kp2SRgK!KeLyINNTn_p-O02Iq7dmm3g5RI4hLQR3oJi-5ycJews

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες τηλεφώνου baseband..

Σε ευχαριστώ. Περίμενα να γράφει κάτι πχ 466,419 κτλ αλλά δεν γράφει (ή δεν το βλέπω εγώ) και δεν βγάζω άκρη

Βασικά το πρόβλημα μου είναι το εξής. Με την δικιά σου v12 ρομ και cosmote δίκτυο το upload μου με full 4g σήμα κυμαίνεται μεταξύ 30-48mbps. Με τις oreo rom και απο nougat την slim7, δεν πάει πάνω απο 15mbps

O βασικός λόγος που θέλω nougat/oreo είναι η κάμερα. Στην 6αρα παρά την πολύ καλή δουλειά που αναμφίβολα έχεις κάνει και σε ευχαριστώ γιαυτό, η κάμερα χάνει αρκετά στα βραδινά ειδικά.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... μηπως εχει καποιος θεμα με το ακουστικο κατα τη διαρκεια κλησης? εχω CBG_28s_v12

 

ειναι υπερβολικά χαμηλα η ένταση και με κουραζει... για να ακουσω πρεπει να εχει σχετικη ησυχία τριγυρω....υπαρχει καποιος τροπος να ανεβασω τη μεγιστη ενταση με καποιο φιξ? βεβαια μπορει να εχει σκουπιδακια στη σιτα του ακουστικου απτη μεσα μερια γιατι απο εξω ειναι καθαρη αλλα και παλι μια αυξηση της εντασης θα βοηθουσε παρα πολυ... ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Σε κινητο με root. Ανοιξε με εναν xml editor το path.. System/etc/mixer_paths.xml. Aνεβασε τις τιμες οπως στο κοκκινο πλαισιο.

 

https://ibb.co/nmmeLH

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Flash this zip through TWRP without any wipe and after reboot go to Downloads>Settings>Traffic >Unlimited and you are ok!;)

https://mega.nz/#!8Kp2SRgK!KeLyINNTn_p-O02Iq7dmm3g5RI4hLQR3oJi-5ycJews

 

Thanks working..:-) one more thing installation through otg or usb required mi account login. can I login to this rom? will i get ota?

Link to comment
Share on other sites

Thanks working..:-) one more thing installation through otg or usb required mi account login. can I login to this rom? will i get ota?

 

Not automatically. Manually through me. All ready making 8.3.8 with Nougat 7.1.2 as base OS.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... μηπως εχει καποιος θεμα με το ακουστικο κατα τη διαρκεια κλησης? εχω CBG_28s_v12

 

ειναι υπερβολικά χαμηλα η ένταση και με κουραζει... για να ακουσω πρεπει να εχει σχετικη ησυχία τριγυρω....υπαρχει καποιος τροπος να ανεβασω τη μεγιστη ενταση με καποιο φιξ? βεβαια μπορει να εχει σκουπιδακια στη σιτα του ακουστικου απτη μεσα μερια γιατι απο εξω ειναι καθαρη αλλα και παλι μια αυξηση της εντασης θα βοηθουσε παρα πολυ... ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Κάτι άλλο παίζει. Εκεί που τα έχω είναι οκ. Άρα δοκίμασε να καθαρίσεις ή ν στο φυσηξης λίγο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα... Πρώτη φορά γράφω... Πραγματικά κάνεις φοβερή δουλειά με όλα αυτά που ανεβάζεις καθημερινά... Εγώ εδώ και αρκετό καιρό έχω βάλει την rr η οποία μέχρι πρόσφατα δούλευε τέλεια.. Το μόνο bug που είχε ήταν ότι στην ανοιχτή ακρόαση δεν δούλευε το μικρόφωνο... Δεν το έλυσα οκ δεν με πείραζε τόσο δεν είχα και το χρόνο να πειραματιστώ με άλλες rom. Αλλά είναι περίπου 1 μήνας που δεν μπορώ να στείλω μήνυμα.. Ενώ λαβαινω κανονικά... Προσπάθησα με την wind αλλά τίποτα. Δεν μπορώ να βρω ούτε τον αριθμό που στέλνει τα μνμ.. Υπάρχει κάποια λύση?? Η θα πρέπει να αλλάξω rom και να το στήσω πάλι από την αρχή?? Επίσης διάβασα ότι και κάποιοι άλλοι που είχαν το ίδιο πρόβλημα τελικά με επαναφορά δεν το έλυσαν... Ευχαριστώ πολύ.. Για όλα....

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή είναι η rom. Και το πρόβλημα.. 457370ad3fe0d7eb81059aa94054da70.jpg26b3401ede18f207009a639df18dacae.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aex oreo προβλήματα στο skroll στο facebook lag απίστευτο...Καμία λύση;;

Χρήστο τι γίνεται με την εφαρμογή facebook ;

Σε όλες τις oreo το scroll θυμίζει μονοπυρινο με 256mb ram. Πονεσανε τα μάτια μου.

Γύρισα πριν λίγο στην 28s V12 και βρήκα την υγειά μου.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο τι γίνεται με την εφαρμογή facebook ;

Σε όλες τις oreo το scroll θυμίζει μονοπυρινο με 256mb ram. Πονεσανε τα μάτια μου.

Γύρισα πριν λίγο στην 28s V12 και βρήκα την υγειά μου.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο ισχυει πραγματικα αλλα αν εξερεσεις αυτο, το τηλεφωνο σε οτιδηποτε αλλο κανει με αυτην τη ρομ απλα πεταει.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

MGC_5.1.018.177470874.41362666__A7.0-8.1_MI5S_v2e.apk

 

Απο το Γεναρη εχω αυτη την καμερα και δουλευει το portrait και στην front και στη rear camera. Με του Arnova οποια και να εβαζα, παντα ειχα θεμα και με εβγαζε πρασινωπο οπως λες κι εσυ.

 

Pixel XL 2 και Pixel 2017 HDR+ Zsl εχω βαλει εγω.

Εγκατέστησα την εφαρμογή όπως είπες, αλλά μόλις έβαλα τις ρυθμίσεις που πρότεινες η κάμερα δείχνει μαύρο. Το βίντεο δουλεύει, αλλά η φωτογραφία όχι.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την εφαρμογή όπως είπες, αλλά μόλις έβαλα τις ρυθμίσεις που πρότεινες η κάμερα δείχνει μαύρο. Το βίντεο δουλεύει, αλλά η φωτογραφία όχι.

 

Εκανες restart την εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο τι γίνεται με την εφαρμογή facebook ;

Σε όλες τις oreo το scroll θυμίζει μονοπυρινο με 256mb ram. Πονεσανε τα μάτια μου.

Στην AICP που χρησιμοποιώ, δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Έχεις δοκιμάσει καθαρή εγκατάσταση;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατέβασε τα τελευταία gapps και θα διορθωθεί το πρόβλημα.Εμενα τουλάχιστον διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Εκανες restart την εφαρμογη?

Το προφίλ του HDR+ φταίει. Αν το βάλεις στο Auto δουλεύει κανονικά. Στα άλλα προφίλ δεν πρόλαβα να δοκιμάσω.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

MIUI9 Revision V3- 8.3.8 Multilanguage modded with Hellenic Comunity rom for Gemini Mi5.

Prebuilt Gapps

Magisk Latest 16 and 5.6.2 on board

Safety Net pass by default

Certified on Google by default

Fast charge on board

More settings inside

Some improvements

New camera Mi-A1

 

Download Link

Ανεβαίνει V4 με τα φιξ....

 

Screenshot_2018-03-17-07-26-59-273_com.android.settings.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

MIUI9 Revision V3- 8.3.8 Multilanguage modded with Hellenic Comunity rom for Gemini Mi5.

 

 

Καποια bugs?Cdla?

Edited by CrisBal
αναδημοσίευση ποστ.διόρθωση λινκ
Link to comment
Share on other sites

Καποια bugs?Cdla?

 

Πυξίδα. Το δουλεύουμε κι αυτό...

CDLA δεν έχω τα κανονικά παίζουν τούμπανο πάντως..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πυξίδα. Το δουλεύουμε κι αυτό...

CDLA δεν έχω τα κανονικά παίζουν τούμπανο πάντως..

 

σε fix θα βγει?Την κατεβασα ηδη,θα την δοκιμασω αυριο

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο φόρτισης μας άφησε χρόνους πολύ νωρίς.

Τι καλώδιο περνούμε τώρα να υποστηρίζει και fast charge ;

Βλέπω στο σκρουτζ από 1€ έως 20+€.

Παίζει ρόλο το usb 2.0,3.0,3.1 ;

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

MIUI9 Revision V3- 8.3.8 Multilanguage modded with Hellenic Comunity rom for Gemini Mi5.

Prebuilt Gapps

Magisk Latest 16 and 5.6.2 on board

Safety Net pass by default

Certified on Google by default

Fast charge on board

More settings inside

Some improvements

New camera Mi-A1

 

Κρίμα που δεν μπορώ να σε πατήσω κανά like..:p

Ευχαριστούμε..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...