Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Okay, i install the new versión v4 and i Still have the Focus problem. I try with other rom and the Focus is ok. How can i fixed?

Hi...you can't if you have camera hardware 14,15,7,9 etc If your sensor hardware is 16,17 like mine you haven't focus issue like on my x822,x820. The only thing you can do is to go with OREO or Nougat roms with focus hardware fix inside kernel, like AICP, P.E., AEX, OMNI, etc..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

I have the same problem, if you fix it let me know.

 

Try with these settings through Kernel Audiotor

https://s9.postimg.org/62odrl8sv/Screenshot_2018-03-18-17-24-12-021_com.grarak.kerneladiutor.png

Screenshot_2018-03-18-17-24-12-021_com.grarak.kerneladiutor.png

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

I try with that sethings and the camera its still no focus, thanks for all, i really love this amazing miui ROM.: llorar

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως υπαρχει κανεις που πουλαει καμμια θηκη? Η γνωρίζει που υπαρχουν?, ας κανει τον κοπο να στειλει ενα πμ
Link to comment
Share on other sites

Hi...you can't if you have camera hardware 14,15,7,9 etc If your sensor hardware is 16,17 like mine you haven't focus issue like on my x822,x820. The only thing you can do is to go with OREO or Nougat roms with focus hardware fix inside kernel, like AICP, P.E., AEX, OMNI, etc..;)

 

How can I check my camera’s hardware?

Link to comment
Share on other sites

Απο την περσινη ταινια ''The Adventurers" οπου ο ζαμπλουτος οικοδεσποτης κανει επιδειξη στην νεαρη δημοσιογραφο....

 

koTkZc

https://ibb.co/koTkZc

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κανείς γιατί δεν λειτουργεί σωστά αυτό το widget;έχω το κινητό με official 28s China mainland.εχουν βάλει στην ώρα και τον καιρό αλλά δεν τον βγάζει!e2848cfa87aadfdedc3d3aed112931a9.jpg

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κ εδω το ιδιο...επισης βλεπω οτι στην ιδια ρομ κ οι δυο καμερες εχουν μια πρασιναδα στις φωτο(σαν φιλτρο)εννοω οτι το λευκο δεν ειναι λευκο.το εχει παρατηρησει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! με 28s pure Leui v4......δε μου αναγνωριζει OTG φλασακι...ενω θυμαμαι παλαιοτερα δεν ειχα προβλημα. λαθος θυμαμαι; ή εχει bug;

πως μπορω να το φτιαξω?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς από Ευρώπη για να πάρω ένα le max 2 x820 6/64 ή 6/128 ακόμα ένα σε καλή τιμή?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως υπαρχει κανεις που πουλαει καμμια θηκη? Η γνωρίζει που υπαρχουν?, ας κανει τον κοπο να στειλει ενα πμ
Aπο το aliexpress εχω πάρει προσωπικά. Έχει αρκετή ποικιλία.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η miui , ανέστησε το δακτυλικό αποτύπωμα!!!!!!το μόνο μου θέμα είναι ότι είναι λίγο πιο αργή σε scrolling από την V12
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! με 28s pure Leui v4......δε μου αναγνωριζει OTG φλασακι...ενω θυμαμαι παλαιοτερα δεν ειχα προβλημα. λαθος θυμαμαι; ή εχει bug;

πως μπορω να το φτιαξω?

ευχαριστω.

 

Τράβηξε 5αωαρχεια σου κάπου και κάνε νέο format μέσα από το κινητό ή σε fat32 από PC. Συμβαίνει σε μερικές μάρκες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η miui , ανέστησε το δακτυλικό αποτύπωμα!!!!!!το μόνο μου θέμα είναι ότι είναι λίγο πιο αργή σε scrolling από την V12

 

Κοίτα μια σελίδα πίσω ρυθμίσεις με Kernel audiotor και θα πετάει..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

7

κ εδω το ιδιο...επισης βλεπω οτι στην ιδια ρομ κ οι δυο καμερες εχουν μια πρασιναδα στις φωτο(σαν φιλτρο)εννοω οτι το λευκο δεν ειναι λευκο.το εχει παρατηρησει κανεις??

 

Μισό να δω ποια δουλεύουν τα παιδιά στο telegramνα σας πω

.. i use or BSG or Toylan or the only ARNOVA the PixelCamera (not Pixel2Camera)

The latest Gcam Final from BSG works 100% at my x821

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο η μόνη ρομ που μπορεί να συγκριθεί στο smoothness και στο περιβάλλον με τις δικές σου είναι η τελευταία αυτή miui. Φανταστική ρομ αλλά όπως ανέφερε και ο φίλος από πάνω δε κάνει focus η κυρία κάμερα. Αν δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξουμε δυστυχώς πάει για αλλαγή κρίμα. Δεν υπάρχει καμία μα καμία περίπτωση να το φτιάξουμε???
Link to comment
Share on other sites

Μισό να δω ποια δουλεύουν τα παιδιά στο telegramνα σας πω

ευχαριστω!!εν τω μεταξυ τα φωτα σου θελω.μετα απο φλασσαfιormat dσμα της miui κ ενω ειχα συνδεθει στο mi account ,Παρελειψα να κανω logout .κατοπιν φλασσαρα RR 8.0..ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΤΗΝ MIUI μοθ βγαζει οτι ειναι κλειδωμενη η συσκευη.εκανα wipe cache dalvik system data και μετα FORMAT data...τπτ..μουλαρωσε κ δεν μπαινει στο σετ απ της MiUI:(

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο η μόνη ρομ που μπορεί να συγκριθεί στο smoothness και στο περιβάλλον με τις δικές σου είναι η τελευταία αυτή miui. Φανταστική ρομ αλλά όπως ανέφερε και ο φίλος από πάνω δε κάνει focus η κυρία κάμερα. Αν δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξουμε δυστυχώς πάει για αλλαγή κρίμα. Δεν υπάρχει καμία μα καμία περίπτωση να το φτιάξουμε???

 

Δεν κάνειfocus σε sensor 9,13,15 etc σε 16,17 που έχω εγώ και τα πρώτα χ820 χ822 δουλεύει τέλεια. Περιμένουμε νέο κερνελ ... υπομονή...και μαζί και με update see 8.3.15.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!εν τω μεταξυ τα φωτα σου θελω.μετα απο φλασσαfιormat dσμα της miui κ ενω ειχα συνδεθει στο mi account ,Παρελειψα να κανω logout .κατοπιν φλασσαρα RR 8.0..ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΤΗΝ MIUI μοθ βγαζει οτι ειναι κλειδωμενη η συσκευη.εκανα wipe cache dalvik system data και μετα FORMAT data...τπτ..μουλαρωσε κ δεν μπαινει στο σετ απ της MiUI:(

 

Κάνε wipes Kai internal σαν το encryption πρώτα data reboot to recovery μετά όλα τα wipe κλπ. Αν δεν περνα την8.3.1 κάνε unbind Kai βάλε than 8.3.8

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάνε wipes Kai internal σαν το encryption πρώτα data reboot to recovery μετά όλα τα wipe κλπ. Αν δεν περνα την8.3.1 κάνε unbind Kai βάλε than 8.3.8

Ολα οκ!εβαλα stock,ματα την MIUI8 ΜΕ aroma.k meta την τελευταια MIUI9.ΤΩΡΑ μενει η πρασιναδα να δουμε!

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν ντρέπεσαι?

Πάλι θα το στήνω από την αρχή ?

Χαχαχαχαχαχα

Τέλεια είναι η miui Χρήστο

Είμαι από τους τυχερούς που πάει σφαίρα και δουλεύει και η κάμερα σούπερ.

1-2 bugs που έχω βρει , κάτι FC κτλ δεν ενοχλούν

Έχει και αρκετά καλή διαχείριση μπαταρίας.

Νομίζω στα επίπεδα EUI με καλό drain.

Αντε περιμένουμε και την Oreo με το καλό!!!!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μια σελίδα πίσω ρυθμίσεις με Kernel audiotor και θα πετάει..;)

Αυτες οι ρυθμισεις ειναι οι στοκ Χρηστο. Εγκατεστησα το K.Audiotor και οταν το ετρεξα ακριβως αυτα εβγαλε!!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Μισό να δω ποια δουλεύουν τα παιδιά στο telegramνα σας πω

.. i use or BSG or Toylan or the only ARNOVA the PixelCamera (not Pixel2Camera)

The latest Gcam Final from BSG works 100% at my x821

 

Δοκιμαστηκαν και οι τρεις καμερες στο x820 μου. Και οι τρεις εγκαθιστανται κανονικα, και τρεχουν στην θεση φωτογραφια. Στη θεση βιντεο οι δυο απο αυτες κρασαρουν. Στη θεση φωτο τωρα σε οποιεσδηποτε ρυθμισεις δεν παιζει ουτε HDR ουτε HDR+. Οι σκοτεινες φωτο βγαινουν πισσα σκοταδι.

Αλλα και στις δυο στοκ καμερες που εχει μεσα η MIUI το HDR ειναι πολυ πολυ πολυ χαλια, με παααρα πολυ κοκκο.

Οποιος φιλος εχει καποια καμερα που δουλευει αξιοπρεπως με τη νεα MIUI ας αφησει ενα link εδω παρακαλω.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...