Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν έχεις προβλήματα μείνε όπως είσαι. Αν θες να δοκιμάσεις κάνε ένα backup μόνο boot image and system και βάλε με caches να δοκιμάσεις

 

Ευχαριστώ! λογικά θα περιμένω pure eui 6!, ...το "βάλε με caches" πως το κάνω; (για να μαθαίνουμε! :) )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! λογικά θα περιμένω pure eui 6!, ...το "βάλε με caches" πως το κάνω; (για να μαθαίνουμε! :) )

 

Wipe cache και davlik cache πριν την εγκατάσταση της ρομ.

 

Aicp Oreo o infrag σταμάτησε να βγάζει ενημερώσεις. Μάλλον βγαίνει official oreo.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει αυτά, δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα! περνάει κανονικά η ρομ αλλά δεν αλλάζει κάτι... τώρα πέρασα την 28s V5 και με το που ανοιγει στο πρώτο boot εκεί που θα διαλέξεις γλώσσα κλπ, βγάζει com.letv.android.phonecontrol has stopped, και μπορεί να το βγάλει και 4-5 φορές το λεπτό, δεν είναι κάτι που προσπερνάς δλδ! και αν πας να πάρεις τηλέφωνο είτε δεν γίνεται τίποτα, είτε κρασάρει! έβαλα και την Pixelexperience έτσι για κάτι διαφορετικό, πάλι το ίδιο, έβαλα και την flyme, πάλι το ίδιο! επομένως δεν μπορώ να καταλάβω πώς πρέπει να κινηθώ γιατί φαίνεται πως ότι ρομ και να φλασάρω δεν έχει καμία διαφορά! *Λεωνίδας σε απόγνωση* :Ρ χαχαχαχαχα

 

Λοιπόν, αφού αγανάκτησα και δεν έβγαλα καμία άκρη, αποφάσισα και έκανα φλασ μεσω FlashOne.... Όλα καλά, πήρε μέσα την ρομ, ανοίγω το κινητό και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, βγάζει πάλι (μάλλον το ίδιο) error, μιας και είναι στα κινέζικα τώρα, αλλά το βγάζει συνέχεια, και δε μπορείς να κάνεις τίποτα! έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ίσως να μην είναι software το πρόβλημα αλλά να έγινε κάτι κακό :Ρ

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ποια gapps να κατεβάσω για oreo 01/03? Στην εγκατάσταση μου τα περνά όλα καλά αλλά όταν πάω να ανοίξω μου βγάζει πρόβλημα τα έχω περάσει όλα..8.1 arm64 Και με την σχετική εκκαθάριση. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό, μου διακόπτει συνέχεια την λειτουργια google.

 

EDIT: Βλακεια επρεπε να τα περασω στο καπακι χωρις την πρωτη επανεκκινηση ολα οκ.

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

FLYME-N- build 6.8.2.1R Revision.3/ 05.03.2018 by C.B.G.

 

]

 

 

Πώς να ενεργοποιήσετε τα εικονικά πλήκτρα πλοήγησης;?

Edited by CrisBal
Επαναδημοσίευση ποστ
Link to comment
Share on other sites

https://postimg.org/image/73w3eagbp/

 

https://s10.postimg.org/pjgkboug9/image.jpg

 

Βγάζει συνέχεια αυτό το μήνυμα . Τι κάνω λάθος ;

 

Όλα τα αποσυνπιεζεις χύμα στο c το qfil zip to onomazeiw qfil.zip χωρίς κενά. Τώρα τρεξτο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει αυτά, δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα! περνάει κανονικά η ρομ αλλά δεν αλλάζει κάτι... τώρα πέρασα την 28s V5 και με το που ανοιγει στο πρώτο boot εκεί που θα διαλέξεις γλώσσα κλπ, βγάζει com.letv.android.phonecontrol has stopped, και μπορεί να το βγάλει και 4-5 φορές το λεπτό, δεν είναι κάτι που προσπερνάς δλδ! και αν πας να πάρεις τηλέφωνο είτε δεν γίνεται τίποτα, είτε κρασάρει! έβαλα και την Pixelexperience έτσι για κάτι διαφορετικό, πάλι το ίδιο, έβαλα και την flyme, πάλι το ίδιο! επομένως δεν μπορώ να καταλάβω πώς πρέπει να κινηθώ γιατί φαίνεται πως ότι ρομ και να φλασάρω δεν έχει καμία διαφορά! *Λεωνίδας σε απόγνωση* :Ρ χαχαχαχαχα

 

Άλλαξε μόντεμ firmware full. Αφού λες ότι έκανες σωστά wipes. Αν δεν πας για φουλ Unbrick me Qfil.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Wipe cache και davlik cache πριν την εγκατάσταση της ρομ.

 

Aicp Oreo o infrag σταμάτησε να βγάζει ενημερώσεις. Μάλλον βγαίνει official oreo.

 

Βγήκε ήδη και είναι του KuranKaname πήρε την έγκριση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πώς να ενεργοποιήσετε τα εικονικά πλήκτρα πλοήγησης;?

 

Φλασαρεις το ζιπ μπαίνεις μέσα ανοίγεις το Virtual keys κανείς ρυθμίσεις ποτέ να ανοίγει να κλείνει αν είναι διαφανές ναι όχι το βάζεις προστασία να μην κλείνει τέλος.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχει συζητηθεί αλλά τι προτείνετε από θήκες και tempered glass;
Αν θέλεις να περιμένεις, έχουν πλέον βγει στο εβαυ αυθεντικές θήκες le eco, είτε οι Φλιπ, είτε οι απλές στα περίπου 4, 5 και έξι ευρώ... Εγώ πήρα ξανά την Φλιπ για 5,74 ευρώ .. ήρθε σε περίπου 20 μέρες... Είναι η καλύτερη λύση...

 

Επίσης στο εβαυ υπάρχουν πλέον τα αυθεντικά cdla ακουστικά στα 7,8 ευρώ... Πήρα δύο να βρίσκονται...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Βάλε κάνα link αν μπορείς.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία. Μακάρι να φτιάξουν και τα όποια μικροθεματάκια υπάρχουν και όλα κομπλέ. Που να φύγεις μετά από το Le max και που να πας με αυτό το κόστος.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε μόντεμ firmware full. Αφού λες ότι έκανες σωστά wipes. Αν δεν πας για φουλ Unbrick me Qfil.

έκανα ήδη φουλ Unbrick αλλά το πρόβλημα παραμένει,γι'αυτό λέω ότι φοβάμαι πως δεν είναι software. πέρασα και modem αλλά δεν άλλαξε κάτι

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχω το Le max 2 x820 εχω κάνει το update τς συσκευής eui version 5.9.028s (stable) και οταν μπαίνω στ play store μου βγάζει σφάλμα " error while retrieving information from server [RH - 01]. Τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Πριν την εγκατασταση μεσα από το αρχείο gapps σβήνεις package installer kai one time initializer.

 

Το package installer το βρηκα και το εσβησα αλλα το one time intializer δεν το βρισκω

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα αποσυνπιεζεις χύμα στο c το qfil zip to onomazeiw qfil.zip χωρίς κενά. Τώρα τρεξτο.

 

Ευχαριστώ για την διευκρίνιση . Δούλεψε τελικά . Εγκαταστάθηκε η Rom και δούλεψε το δακτυλικό . Αμέσως μετά εγκατέστησα twrp το δικό σου το τελευταίο 3.2.1-1 . Μέχρι εδώ καλά . Έκανα καθαρή εγκατάσταση την New 28s Pure-EUI-V5 μέσω twrp αλλά κολλάει στο μπουτάρισμα . Έκανα εγκατάσταση την OFFICIAL ROM X829-5.8.016S μέσω fastboot κολλάει και αυτή στο μπουτάρισμα . Τί να κάνω ;

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Το package installer το βρηκα και το εσβησα αλλα το one time intializer δεν το βρισκω

 

To setup wizard σβήσε και νομίζω θα παίξει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-MIUI9-Nougat-7.1.2-Experimental Pre-A-TestRelease.

Rom is ONLY for testing.

Too many bugs to resolve.

Camera FC,FP not working, Lugs. Don't put it if you are searching stable rom for daily use. I repeat is only for TESTING .

INSTALLATION

Take full NandroidBadkup.

Flash it through TWRP wait to finish and after reboot 1 more minute to put sim pin.

Gapps included.

Dolby included.

Magisk Latest 16 5.6.1

Certified on Google by default

Split screen working

BT and Wifi etc working

 

Link

https://drive.google.com/file/d/12uKTYWgOoJ4mbafQS9kY9Mo7jWZ0M8Wf/view

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την διευκρίνιση . Δούλεψε τελικά . Εγκαταστάθηκε η Rom και δούλεψε το δακτυλικό . Αμέσως μετά εγκατέστησα twrp το δικό σου το τελευταίο 3.2.1-1 . Μέχρι εδώ καλά . Έκανα καθαρή εγκατάσταση την New 28s Pure-EUI-V5 μέσω twrp αλλά κολλάει στο μπουτάρισμα . Έκανα εγκατάσταση την OFFICIAL ROM X829-5.8.016S μέσω fastboot κολλάει και αυτή στο μπουτάρισμα . Τί να κάνω ;

 

Μετά qfil θέλει μπουταρισμα μέσα στο σύστημα ενεργοποίηση USB debugging πας αποθηκευτικό χώρο κανείς διαγραφή εσωτερικού χώρου το βλέπει 9 γιγα μόνο μετά την διαγραφή θα μπεις μαμά ρεκοβερυ θα δει όλα τα γίγα σωστά μετα παλιό TWRP 3.0.2. μετά επίσημη Ρομ 20s μετά 28s.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και μένα τα ίδια. Μόλις το έκανα έτσι μετά από το reboot πάτησα το εικονίδιο WiFi και μετά από μερικά δευτερόλεπτα απενεργοποιήθηκε το εικονίδιο. Επανέφερα το παλιό αρχείο που το κράτησα backup και λειτουργησε το WiFi αμέσως. Αν κάποιος το έχει καταφέρει ας μας πει τι μαγικό έκανε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σου έκανε δηλαδή FC το WIFI; Σε εμένα δεν έκανε κάτι τέτοιο. Υπήρχαν απλώς οι κωδικοί μέσα στο αρχείο και καθόντουσαν. Μετά μάλιστα τα έσβησα από μέσα και η ζωή συνεχίστηκε σα να μην έχει γίνει τίποτα.

Μια καλούτσικη λύση για τους κωδικούς Wifi είναι το WIFI password recovery. Δεν τα περνάει μέσα, αλλά τουλάχιστον τα βλέπεις. ;)

Βγήκε ήδη και είναι του KuranKaname πήρε την έγκριση.

Official Oreo ; Το κάνεις λίγο πιο λιανά;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Σου έκανε δηλαδή FC το WIFI; Σε εμένα δεν έκανε κάτι τέτοιο. Υπήρχαν απλώς οι κωδικοί μέσα στο αρχείο και καθόντουσαν. Μετά μάλιστα τα έσβησα από μέσα και η ζωή συνεχίστηκε σα να μην έχει γίνει τίποτα.

Μια καλούτσικη λύση για τους κωδικούς Wifi είναι το WIFI password recovery. Δεν τα περνάει μέσα, αλλά τουλάχιστον τα βλέπεις. ;)

 

Official Oreo ; Το κάνεις λίγο πιο λιανά;;

 

Ναι fc. Το άνοιγα και έκλεινε συνέχεια. Λογική ακουγόταν σαν λύση αλλά δεν μου πέτυχε. Τώρα αν θες να βλέπεις τους παλιούς σου κωδικούς πατας και πάνω στο παλιό wpa_supplicant.conf αρχείο και το ανοίγεις με έναν text editor.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 2 setup wizard ena deafault kai ενα tablet ποιο απο τα 2?

 

To default

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μετά qfil θέλει μπουταρισμα μέσα στο σύστημα ενεργοποίηση USB debugging πας αποθηκευτικό χώρο κανείς διαγραφή εσωτερικού χώρου το βλέπει 9 γιγα μόνο μετά την διαγραφή θα μπεις μαμά ρεκοβερυ θα δει όλα τα γίγα σωστά μετα παλιό TWRP 3.0.2. μετά επίσημη Ρομ 20s μετά 28s.

 

Δακτυλικό έτοιμο . New 28s Pure-EUI-V5 έτοιμη . Όλα τέλεια . Ευχαριστώ πολύ . Ευχαριστώ πολύ . Ευχαριστώ πολύ . Ευχαριστώ πολύ . Ευχαριστώ πολύ . Ευχαριστώ πολύ . Ευχαριστώ πολύ . Ευχαριστώ πολύ . Ευχαριστώ πολύ . Ευχαριστώ πολύ . Ευχαριστώ πολύ .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση RR oreo??εχω παρα πολυ καιρο να δω ενημερωση..

 

Παρεπιπτοντως αυτη η ρομ ηρθε για να μεινει..απ οταν την εβαλα δεν την εχω αλλαξει και δε βρισκω λογο να αλλαξει.απο τις υπολοιπες ορεο εχουμε καμια αλλη απροβληματιστη με βιντεοκλησεις,καμερες κλπ;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...