Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα, δε γουσταρει με τιποτα. Απο οτι ειδα και με μια γρηγορη ματια στο Ιντερνετ, δεν αρεσουν πολυ τα wifi και bluetooth restore στις Oreo Roms. Θα παιξω χειροκινητα απο wifi recovery και απο το text που εφτιαξα με τις οδηγιες σου. Οπως και να εχει ευχαριστω για τις προτασεις. ;)

 

Πηγαινε αρχικη σελιδα, πατα εκει που λεει για τα recoveries. Κατεβασε Multitool, βαλε το κινητο σε fatsboot, συνδεσε το στο pc, τρεξε το Multitool και διαλεξε και παρε οτι σου αρεσει.

 

οκ ευχαριστω τα εκανα ολα......

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα, δε γουσταρει με τιποτα. Απο οτι ειδα και με μια γρηγορη ματια στο Ιντερνετ, δεν αρεσουν πολυ τα wifi και bluetooth restore στις Oreo Roms. Θα παιξω χειροκινητα απο wifi recovery και απο το text που εφτιαξα με τις οδηγιες σου. Οπως και να εχει ευχαριστω για τις προτασεις. ;)

 

Πηγαινε αρχικη σελιδα, πατα εκει που λεει για τα recoveries. Κατεβασε Multitool, βαλε το κινητο σε fatsboot, συνδεσε το στο pc, τρεξε το Multitool και διαλεξε και παρε οτι σου αρεσει.

 

οκ ευχαριστω τα εκανα ολα......

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να μην εμφανίζεται η ταχύτητα δικτύου; Δεν μπορώ να το βρω πουθενά!!
Πήγαινε ρυθμίσεις και εκεί που λέει για ρυθμίσεις οθόνη καπου λέει για την ταχύτητα δικτύου !

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις και εκεί που λέει για ρυθμίσεις οθόνη καπου λέει για την ταχύτητα δικτύου !

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο!!

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να μην εμφανίζεται η ταχύτητα δικτύου; Δεν μπορώ να το βρω πουθενά!!

Σε ποια ρομ μαμα?Αν ναι μέσα απο phone manager χρηση δεδομενων γραναζι πανω δεξια στη μεση εμφανιση ταχυτητας δικτυου-ιντερνετ. Στις δικές μου στην προβολή-οθόνη

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το αποτέλεσμα δεν είναι το προσδοκώμενο. Εφάρμοσα χωρίς πρόβλημα τον οδηγό, αλλά άνοιξα το WiFi και δεν έγινε τίποτα. Τα δικαιώματα του αρχείου ναι ηταν τα ίδια, επειδή θα με ρωτήσει κάποιος.

Υπάρχει άλλος τρόπος;;

Δυστυχώς και μένα τα ίδια. Μόλις το έκανα έτσι μετά από το reboot πάτησα το εικονίδιο WiFi και μετά από μερικά δευτερόλεπτα απενεργοποιήθηκε το εικονίδιο. Επανέφερα το παλιό αρχείο που το κράτησα backup και λειτουργησε το WiFi αμέσως. Αν κάποιος το έχει καταφέρει ας μας πει τι μαγικό έκανε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Update hasn't any changes for Phone Manager...so something else hapened...Make some wipes cache and check...if not working put V12 dirty...

 

Flash V2 is working (download at http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7365498#post7365498" ). Clear all catch does not work.

Thanks

Edited by KimLe
Link to comment
Share on other sites

Flash V2 is working (download at http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7365498#post7365498" ). Clear all catch does not work.

Thanks

 

If not working this way make clean installation.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για αυτο τ κινητο λεει τπτ ; ποση ωρα οθονη εχετε ; απο καμερα ρ γινςται; ελληνικα.εχει?
Ναι πολλά. Αναλόγως τη χρήση. Μια χαρά. Ναι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

στην ορεο ACPI 8.1 καποτε κυκλοφορουσε ενα αρχειο σε img το οποιο διορθωνε το focus της καμερας

αυτο ετρεχε με recovery ,,οταν μπενουμε στο recovery img για τρεξουμε το αρχειο βγαζει 3 επιλογες με ποια απο αυτη θα το τρεξουμε?????

Link to comment
Share on other sites

στην ορεο ACPI 8.1 καποτε κυκλοφορουσε ενα αρχειο σε img το οποιο διορθωνε το focus της καμερας

αυτο ετρεχε με recovery ,,οταν μπενουμε στο recovery img για τρεξουμε το αρχειο βγαζει 3 επιλογες με ποια απο αυτη θα το τρεξουμε?????

 

Boot.image - kernel..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Boot.image - kernel..[/QUOT

οι επιλογες που μου δειχνει ειναι

boot

pecovery

system image

με ποια απο αυτη θα το τρεξω????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα....από χθες και ενώ έχω το τηλέφωνο σχεδον 1μιση χρόνο απροβλημάτιστα, έχοντας παίξει με διάφορες ρομ, ξαφνικά άρχισε να κρασάρει χωρίς να κάνω τπτ! δεν έκανα καμία εγκατάσταση καμίας εφαρμογής, δεν πείραξα τπτ, δεν άλλαξα τπτ! και ξαφνικά άρχισε να κρασάρει συνέχεια! έκανα wipe και πέρασα ξανά την 28s του cris και πάλι το ίδιο! έκανα wipe και το System και δεν έγινε τπτ! άλλαξα ρομ, έβαλα διάφορες από την λίστα στην πρώτη σελίδα, και πάντα κρασάρει μετά από ένα σημείο μόλις πάω να κάνω κάτι! ειδικά όταν πάω να πάρω τηλέφωνο κρασάρει κατευθείαν και θέλει reboot! τι να κάνω?
LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την pure eui 4 (ευχαριστώ Crisbal) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Τώρα που βγήκε η pure eui 5, θα πρέπει λογικά να την περάσω και ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται αυτό; dirty όπως λέτε για να μη χάσω απολύτως τίποτα; παρακαλώ πείτε μου τα βήματα και ποια clean πρέπει ή δεν πρέπει να κάνω στο twrp. (γιατί μέχρι τώρα έκανα πάντα factory reset... )

Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας.

Ενω άκουγα μουσική με τα ακουστικά, μάγκωσε το καλώδιο σε ενα χερούλι και η usb-c μάλλον πέθανε.

Ούτε ηχος ούτε φορτίζει.

Ξέρει κανείς κανέναν που να το φτιάχνει/αλλάζει;

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έγινε το compile from official sources

LineageOS 15.1 build 2 (Vanilla) 07.03.2018

 

https://drive.google.com/file/d/1pXdcx28APtdWn_MTvqCPSyqnVShU7AGy/view?usp=drivesdk

Gapps use only official Open apps nano arm64 8.1 OREO buil

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Boot.image - kernel..[/QUOT

οι επιλογες που μου δειχνει ειναι

boot

pecovery

system image

με ποια απο αυτη θα το τρεξω????

 

Boot...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα....από χθες και ενώ έχω το τηλέφωνο σχεδον 1μιση χρόνο απροβλημάτιστα, έχοντας παίξει με διάφορες ρομ, ξαφνικά άρχισε να κρασάρει χωρίς να κάνω τπτ! δεν έκανα καμία εγκατάσταση καμίας εφαρμογής, δεν πείραξα τπτ, δεν άλλαξα τπτ! και ξαφνικά άρχισε να κρασάρει συνέχεια! έκανα wipe και πέρασα ξανά την 28s του cris και πάλι το ίδιο! έκανα wipe και το System και δεν έγινε τπτ! άλλαξα ρομ, έβαλα διάφορες από την λίστα στην πρώτη σελίδα, και πάντα κρασάρει μετά από ένα σημείο μόλις πάω να κάνω κάτι! ειδικά όταν πάω να πάρω τηλέφωνο κρασάρει κατευθείαν και θέλει reboot! τι να κάνω?

 

Βαλς τελευταίο TWRP κάνε wipe Data μόνο reboot to recovery. Πάλι wipe τα άλλα reboot to recovery flash rom.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την pure eui 4 (ευχαριστώ Crisbal) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Τώρα που βγήκε η pure eui 5, θα πρέπει λογικά να την περάσω και ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται αυτό; dirty όπως λέτε για να μη χάσω απολύτως τίποτα; παρακαλώ πείτε μου τα βήματα και ποια clean πρέπει ή δεν πρέπει να κάνω στο twrp. (γιατί μέχρι τώρα έκανα πάντα factory reset... )

Ευχαριστώ πολυ.

 

Αν δεν έχεις προβλήματα μείνε όπως είσαι. Αν θες να δοκιμάσεις κάνε ένα backup μόνο boot image and system και βάλε με caches να δοκιμάσεις

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στην 28ςv12 μετα από καιρό. Η μπαταρία απλώς δεν τελειώνει με τίποτα. Σούπερ και η oreo αλλά σίγουρα θα το είχα ξαναφορτισει το κινητό από χτες το πρωί.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

https://postimg.org/image/73w3eagbp/

 

https://s10.postimg.org/pjgkboug9/image.jpg

 

Βγάζει συνέχεια αυτό το μήνυμα . Τι κάνω λάθος ;

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Βαλς τελευταίο TWRP κάνε wipe Data μόνο reboot to recovery. Πάλι wipe τα άλλα reboot to recovery flash rom.

 

Τα έχω κάνει αυτά, δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα! περνάει κανονικά η ρομ αλλά δεν αλλάζει κάτι... τώρα πέρασα την 28s V5 και με το που ανοιγει στο πρώτο boot εκεί που θα διαλέξεις γλώσσα κλπ, βγάζει com.letv.android.phonecontrol has stopped, και μπορεί να το βγάλει και 4-5 φορές το λεπτό, δεν είναι κάτι που προσπερνάς δλδ! και αν πας να πάρεις τηλέφωνο είτε δεν γίνεται τίποτα, είτε κρασάρει! έβαλα και την Pixelexperience έτσι για κάτι διαφορετικό, πάλι το ίδιο, έβαλα και την flyme, πάλι το ίδιο! επομένως δεν μπορώ να καταλάβω πώς πρέπει να κινηθώ γιατί φαίνεται πως ότι ρομ και να φλασάρω δεν έχει καμία διαφορά! *Λεωνίδας σε απόγνωση* :Ρ χαχαχαχαχα

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...