Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@geoanto Ολα καλα με το Backup και το Restore μεσω OTG που λεγαμε τις προαλλες. Χωρις το System Image δουλεψαν ολα υποδειγματικα. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

:thanks::thanks:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στα παλιά λημέρια 28sv12. 5 καμερες εβαλες βρε Cris? Ποιες είναι ? Moto ,google, leeco...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στα παλιά λημέρια 28sv12. 5 καμερες εβαλες βρε Cris? Ποιες είναι ? Moto ,google, leeco...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι 2 leeco 26s-28s ,miui,google,moto...

έλα εδώ να πάρεις άλλες 7 να παίζεις...

https://t.me/joinchat/EoCN00RB04ETL60X6XISlw

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την v11c και εδώ θέμα με τις ειδοποιήσεις και το βασικότερο που με ενοχλεί είναι με το Viber. Άλλες φορές χτυπάει για όλα τα μηνύματα και άλλες φορές δεν ειδοποιεί για τίποτα. Πρέπει να ανοίξω το Viber για να μου εμφανιστούν τα νέα μηνύματα...

Μπορώ να κάνω κάτι για να έχω πάντα ειδοποιήσεις τουλάχιστον από το Viber?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την v11c και εδώ θέμα με τις ειδοποιήσεις και το βασικότερο που με ενοχλεί είναι με το Viber. Άλλες φορές χτυπάει για όλα τα μηνύματα και άλλες φορές δεν ειδοποιεί για τίποτα. Πρέπει να ανοίξω το Viber για να μου εμφανιστούν τα νέα μηνύματα...

Μπορώ να κάνω κάτι για να έχω πάντα ειδοποιήσεις τουλάχιστον από το Viber?

 

Aκριβως το ιδιο θεμα εχω και εγω με το βαιμπερ ...

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 leeco 26s-28s ,miui,google,moto...

έλα εδώ να πάρεις άλλες 7 να παίζεις...

https://t.me/joinchat/EoCN00RB04ETL60X6XISlw

Που είναι οι άλλες 7? Μια moto z update βρήκα μόνο από χτες.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

FLYME-N- build 6.8.2.1R Revision.3/ 05.03.2018 by C.B.G.

 

Changelog:

- Based on latest 8.2.1 Flyme CN

- Compiled kernel based on @KuranKaname sources.

- Including Camera focus Fix.

- Including latest Vulkan low-overhead, cross-platform API for high-performance, 3D graphics.

- Google Certified by default

- Latest Gapps on board

- Magisk Latest 5.5.6 & 16.0 by default

- Focus fix inside kernel

- Fast charge on/off

- LeEco extras on board

- SeLinux changer settings on board

- IR letv working on board

- DOLBY ATMOS latest..

- Latest on board-V4A through Magisk.

- More Cleaning compare to official latest build...

 

Download Link

https://drive.google.com/uc?id=1a61oZO88RDwogWdBoLnvQAiE0Kju5LiD&export=download

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την v11c και εδώ θέμα με τις ειδοποιήσεις και το βασικότερο που με ενοχλεί είναι με το Viber. Άλλες φορές χτυπάει για όλα τα μηνύματα και άλλες φορές δεν ειδοποιεί για τίποτα. Πρέπει να ανοίξω το Viber για να μου εμφανιστούν τα νέα μηνύματα...

Μπορώ να κάνω κάτι για να έχω πάντα ειδοποιήσεις τουλάχιστον από το Viber?

 

Ναι να τα προστατέψετε...διαβάσετε πως...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Just update over OTA V11c to V12. Phone Max 2 X829 6/128gig.

The phone manager/ Clean Junk and /Data Usage Control does not work (force closed).

Can you check and correct it?

Thanks

Update hasn't any changes for Phone Manager...so something else hapened...Make some wipes cache and check...if not working put V12 dirty...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal ROMs (custom):

[28/02/2018] OREO 8.1 AEX Εχει γινει καποιο λαθος ,δεν δειχνει κανενα update για lemax 2.

Κανονικότατα...διάβασε προσεκτικά που να κατεβάσεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι να τα προστατέψετε...διαβάσετε πως...;)

 

Να τα κλειδωσουμε εννοεις χρηστο με το λουκετακι ? τα εχω κανει εγω αν εννοεις αυτο ...

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα...διάβασε προσεκτικά που να κατεβάσεις..

 

Εγώ την μόνη που βλέπω είναι αυτή 14/2/2018 για το lemax2 η κάνω λάθος;:cry::ninja::cry:κ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την μόνη που βλέπω είναι αυτή 14/2/2018 για το lemax2 η κάνω λάθος;:cry::ninja::cry:κ

 

 

Πρώτο post CrisBal ROMs (custom), θα την δεις, 28-2-2018.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο post CrisBal ROMs (custom), θα την δεις, 28-2-2018.

Η εγω ειμαι τυφλός και δεν το βλεπω η λινκ για 28/2/2018 update δεν υπαρχει..Στην επισημη σελιδα τους η τελευταια ενημέρωση:worry::worry::worry: ειναι 14/2/2018.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν εχει συνδέσει κάνεις ps4 χειριστήριο στο κινητό χωρίς ρουτ! Είμαι με την 26s και αφού το συνδέω με bluetooth δεν κάνει τπτ απόλυτος .. ξέρει κάποιος κάτι σχετικό ? Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

το ειχα γραψει και στο νημα του coolpad.

 

με καποιον explorer (πχ root explorer) πηγαινετε στη διαδρομη data/misc/wifi και βρειτε μεσα το αρχειο "wpa_supplicant.conf"...ανοιξτε το με text editor.μεσα εχει μια μεγαλη πρωτη παραγραφο κωδικα.οι αμεσως επομενες μεχρι τελος παραγραφοι ειναι τα wifi σας.η παραγραφος για καθε wifi αρχιζει ετσι network={

και τελειωνει ετσι

}

αντιγραψτε ολες αυτες τις παραγραφους σε καποιο text και σωστε το στην sd(προσοχη!!!! οχι την πρωτη παραγραφο)

πηγαινετε στη νεα ρομ πλεον στο αντιστοιχο αρχειο και ΚΑΤΩ απο την πρωτη παραγραγο καντε επικοληση αυτα που αντιγραψατε πριν (προσοχη!!!δεν πειραζουμε την πρωτη παραγραφο).καντε reboot και το κινητο σας εχει ολους τους παλιους κωδικους..

 

φροντιστε το αρχειο να διατηρησει τα δικαιωματα που ειχε πριν το πειραξετε.

Δυστυχώς το αποτέλεσμα δεν είναι το προσδοκώμενο. Εφάρμοσα χωρίς πρόβλημα τον οδηγό, αλλά άνοιξα το WiFi και δεν έγινε τίποτα. Τα δικαιώματα του αρχείου ναι ηταν τα ίδια, επειδή θα με ρωτήσει κάποιος.

Υπάρχει άλλος τρόπος;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το αποτέλεσμα δεν είναι το προσδοκώμενο. Εφάρμοσα χωρίς πρόβλημα τον οδηγό, αλλά άνοιξα το WiFi και δεν έγινε τίποτα. Τα δικαιώματα του αρχείου ναι ηταν τα ίδια, επειδή θα με ρωτήσει κάποιος.

Υπάρχει άλλος τρόπος;;

 

Μετα απο επανεκινηση προσπαθησε παλι να δεις αν συνδεεται..αν δεν,τοτε ανοιξε το αρχειο και τσεκαρε αν εχει κρατησει τις αλλαγες που εκανες..μου εχει τυχει σε καποιες ρομ που οτι και να κανω δε μου κραταει με τιποτα τις αλλαγες.

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει κανα link για Dolby Atmos που να δουλευει με Aicp Oreo?? Exω την τελευταια εκδοση του Μαρτη, αλλα δεν ανοιγει κανενα D.Atmos απο αυτα που δοκιμασα. Ουτε το μπλε, ουτε το αλλο το βυσσινι που κανει λενε για Oreo. Kανει εγκατασταση κανονικα, ανοιγει χωρις να κρασαρει, αλλα δεν δουλευει τελικα.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

you ve entered fastboot mode

press and hold the power key

to exit and reboot normality

 

μετα απο ενα αρχειο img που πηγα να φλασαρο με recovery στην επανεκινηση μου εμφανιζει αυτο

παταω το power και up vol μου δειχνει στην οθονη την λεξη recovery αλλα δεν μπαινει σε recovery επανερχετε ξανα στο κειμενο που γραφω ποιο πανω ,..τι μπορω να κανω για να το επαναφερω ?????

ευχ...

Link to comment
Share on other sites

you ve entered fastboot mode

press and hold the power key

to exit and reboot normality

 

μετα απο ενα αρχειο img που πηγα να φλασαρο με recovery στην επανεκινηση μου εμφανιζει αυτο

παταω το power και up vol μου δειχνει στην οθονη την λεξη recovery αλλα δεν μπαινει σε recovery επανερχετε ξανα στο κειμενο που γραφω ποιο πανω ,..τι μπορω να κανω για να το επαναφερω ?????

ευχ...

Μπες fastboot και φλασαρεις πάλι recovery.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μπηκε

 

δεν μου λες το τελευτεω recovery για να το βαλω που μπορω να το βρω γιατι εχω ενα ποιο παλιο και αυτο που ειχα πριν το εχασα

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επανεκινηση προσπαθησε παλι να δεις αν συνδεεται..αν δεν,τοτε ανοιξε το αρχειο και τσεκαρε αν εχει κρατησει τις αλλαγες που εκανες..μου εχει τυχει σε καποιες ρομ που οτι και να κανω δε μου κραταει με τιποτα τις αλλαγες.

Μπα, δε γουσταρει με τιποτα. Απο οτι ειδα και με μια γρηγορη ματια στο Ιντερνετ, δεν αρεσουν πολυ τα wifi και bluetooth restore στις Oreo Roms. Θα παιξω χειροκινητα απο wifi recovery και απο το text που εφτιαξα με τις οδηγιες σου. Οπως και να εχει ευχαριστω για τις προτασεις. ;)

οκ φιλε μπηκε

 

δεν μου λες το τελευτεω recovery για να το βαλω που μπορω να το βρω γιατι εχω ενα ποιο παλιο και αυτο που ειχα πριν το εχασα

Πηγαινε αρχικη σελιδα, πατα εκει που λεει για τα recoveries. Κατεβασε Multitool, βαλε το κινητο σε fatsboot, συνδεσε το στο pc, τρεξε το Multitool και διαλεξε και παρε οτι σου αρεσει.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...