Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τους λες και για το 4g+

 

Το έχει τσεκάρει κάποιος άλλος?

 

Εγω 4g + δεν ειδα οταν ημουν αθηνα ουτε με wind στο le max ,ουτε με vodafone στο xiaomi note 3 international...

Μονο 4g..

Αν εχεις τη συσκευη μπες και κανε αναφορα . Ολοι πρεπει. Θα το πω και εγω.

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

X820 έχω με την 18s

 

Οκ μάλλον ο @zoocra77 θα έχει την 19s για να το δείχνει Χ821! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγω 4g + δεν ειδα οταν ημουν αθηνα ουτε με wind στο le max ,ουτε με vodafone στο xiaomi note 3 international...

Μονο 4g..

Αν εχεις τη συσκευη μπες και κανε αναφορα . Ολοι πρεπει. Θα το πω και εγω.

 

Και γω Αθήνα πχ σύνταγμα που και οι δύο έχουν 4g+ δεν το εμφανίζει καθόλου.

 

Πώς το κάνουμε από τη συσκευή report?

Link to comment
Share on other sites

Ωπ..σιγά σιγά πάμε στα καλύτερα...

the latest Mokee opensource nightly buildreleasae has contain new kernel and fetures:

add f2fs and sdcardfs support in kernel.

....και το TWRP του Cris στα ελληνικά βρίσκει ήδη το ταίρι του..... που νάρθει και το Nοug μέσα στον Νοέμβριο....

ή μήπως πρέπει να στείλω γράμμα (στον Αη Βασίλη?) και γι αυτό!!!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Και γω Αθήνα πχ σύνταγμα που και οι δύο έχουν 4g+ δεν το εμφανίζει καθόλου.

 

Πώς το κάνουμε από τη συσκευή report?

Απο το feedback app μέσα στο κινητό. Απλά το status το τσεκ από το site. Εμένα τα trouble tickets είναι σε progress.. Με nougat έχουμε αυτόματα και νέους drivers μιας και η Qualcomm έχει δώσει νέο source code... Οι παλιοί οδηγοί δε κουμπωνουν απλά... Fingers crossed. Πάντως η 18s τα πάει πολύ καλύτερα στο δικτυακό κομμάτι. Η 17s ήταν χάλια. Δε το συζητώ για προηγούμενη έκδοση...

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωπ..σιγά σιγά πάμε στα καλύτερα...

the latest Mokee opensource nightly buildreleasae has contain new kernel and fetures:

add f2fs and sdcardfs support in kernel.

....και το TWRP του Cris στα ελληνικά βρίσκει ήδη το ταίρι του..... που νάρθει και το Nοug μέσα στον Νοέμβριο....

ή μήπως πρέπει να στείλω γράμμα (στον Αη Βασίλη?) και γι αυτό!!!

 

Καλημέρα. Ανέβασα κι εδώ το ΤWRP και έχω και Link για το mokee project. ;)

http://www.letv.re/topic/1739-new-twrp-v-4-f2fs-support-nougat-roms/#comment-22103

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την mokee και περασα και το twrp του cris (αψογο) , πολυ καλη ρομ ολα τρεχουν σφαιρα αλλα απο μπαταρια ψιλοχαλια πεφτει πολυ γρηγορα. Η φωτογραφικη πολυ καλη και με πολλες επιλογες.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την mokee και περασα και το twrp του cris (αψογο) , πολυ καλη ρομ ολα τρεχουν σφαιρα αλλα απο μπαταρια ψιλοχαλια πεφτει πολυ γρηγορα. Η φωτογραφικη πολυ καλη και με πολλες επιλογες.

 

Σωστά. Όλες οι mokee έχουν battery drain. Στις επόμενες με το νέο kernel modification λένε ότι δεν θα υπάρχει τόσο μεγάλη κατανάλωση. Θα το δούμε κι αυτό. ;)

editΗ πλάκα είναι ότι επειδή δεν έχω το τηλέφωνο - ακομα- δεν ξέρω πως είναι το TWRP που έφτιαξα!:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Όλες οι mokee έχουν battery drain. Στις επόμενες με το νέο kernel modification λένε ότι δεν θα υπάρχει τόσο μεγάλη κατανάλωση. Θα το δούμε κι αυτό. ;)

editΗ πλάκα είναι ότι επειδή δεν έχω το τηλέφωνο - ακομα- δεν ξέρω πως είναι το TWRP που έφτιαξα!:lol::p

Πως να το βγάλω screenshot να το δεις?

Φορτίζει μόνιμα σε fastcharge δεν μπορείς να το απενεργοποιησεις τώρα το φόρτιζω με άλλο φορτιστή και φορτίζει κανονικά να δούμε μήπως πάει καλύτερα η μπαταρία

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Πως να το βγάλω screenshot να το δεις?

Φορτίζει μόνιμα σε fastcharge δεν μπορείς να το απενεργοποιησεις τώρα το φόρτιζω με άλλο φορτιστή και φορτίζει κανονικά να δούμε μήπως πάει καλύτερα η μπαταρία

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο με άλλο κινητό ή φωτογραφική. Εκτός κι αν πας στα advance settings και έχει καμία επιλογή Screen Shot. Δεν θυμάμαι αν το είχα βάλει στον κώδικα προγραμματισμου του. Το φόντο είναι οκ το σκούρο μπλε ή κουράζει στα μάτια?

edit Καλό θα είναι αν του βάλεις άλλο φορτιστή με χαμηλότερα amp πχ 0,750 εγώ αυτό κάνω και βγάζει με νορμάλ χρήση σχεδόν 2 μέρες.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απο το feedback app μέσα στο κινητό. Απλά το status το τσεκ από το site. Εμένα τα trouble tickets είναι σε progress.. Με nougat έχουμε αυτόματα και νέους drivers μιας και η Qualcomm έχει δώσει νέο source code... Οι παλιοί οδηγοί δε κουμπωνουν απλά... Fingers crossed. Πάντως η 18s τα πάει πολύ καλύτερα στο δικτυακό κομμάτι. Η 17s ήταν χάλια. Δε το συζητώ για προηγούμενη έκδοση...

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Όντως η 18s είναι καλύτερη όσον αφορά τον δίκτυο κινητής. Αλλά υπάρχει θέμα ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Όντως η 18s είναι καλύτερη όσον αφορά τον δίκτυο κινητής. Αλλά υπάρχει θέμα ακόμα

 

Τελικά η 19s indian είναι καλύτερη από την 18s China?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχουμε πρώτα το επίθετο και μετά το όνομα στον κατάλογο των επαφών;

Και ένα tip που διάβασα στο xda: για καλύτερη αναγνώριση του fingerprint, καταχωρήστε το ίδιο δάκτυλο 3 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 19s indian είναι καλύτερη από την 18s China?

 

Εγω το μονο που εχω δει αρνητικο ειναι το backup

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161028/c2393f65ca11de1a2f704fc0b82401b4.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161028/004a222a743b9d49329eade9627acecc.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161028/c2393f65ca11de1a2f704fc0b82401b4.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161028/004a222a743b9d49329eade9627acecc.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ! Μόλις κατάλαβα ότι το φόντο που έχω βάλει... δεν δούλεψε τελικά! :lol::lol:

Και βλέπω και τον κέρσορα εκεί που δεν θα έπρεπε να είναι!

Θα το τεστάρω μόλις πάρω το κινητό στα χέρια μου.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παραλιγο να παρω το Χ910 με 300 ευρωπουλα αλλα δεν εχει Ελληνικα και εκανα πισω.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παραλιγο να παρω το Χ910 με 300 ευρωπουλα αλλα δεν εχει Ελληνικα και εκανα πισω.:lol:

 

Για στείλε λινκ! :lol::p

και του βάζω στο.... φτερό! ;)

Άστο.. 253 από εδώ https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leeco-letv-le-max-pro

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για στείλε λινκ! :lol::p

και του βάζω στο.... φτερό! ;)

 

Γιατι το θελεις σου γυαλισε; :p

 

Την τιμην του Ali την ειδα και εγω αλλα δεν του εχω και πολυ εμπιστοσυνη συν οτι δεν ειδα αλλου τιμες εκτος απο κατι 500$ κλπ που φυσικα δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα.

 

Ειδα και αυτο Estimated Delivery Time:38-52days

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το θελεις σου γυαλισε; :p

 

Την τιμην του Ali την ειδα και εγω αλλα δεν του εχω και πολυ εμπιστοσυνη συν οτι δεν ειδα αλλου τιμες εκτος απο κατι 500$ κλπ που φυσικα δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα.

 

Ειδα και αυτο Estimated Delivery Time:38-52days

 

Αυτή τη στιγμή μιλάω με τον πωλητή από το Ali και με έναν από Spemall. Από τον Ali μόλις πήρα το χ820 και συνεννοουμαι. Μισό...

Δεν έχει την B20 μου είπε για το Χ910 οπότε του είπα να μου στείλει το χ822. Είναι και τεράστιο το Χ910!Έχει και multilanguage με Ελληνικά μου λέει.. Πάρτο.. Είναι τσεκαρισμενος πωλητής AliExpress

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή μιλάω με τον πωλητή από το Ali και με έναν από Spemall. Από τον Ali μόλις πήρα το χ820 και συνεννοουμαι. Μισό...

Δεν έχει την B20 μου είπε για το Χ910 οπότε του είπα να μου στείλει το χ822. Είναι και τεράστιο το Χ910!

 

Το ξερω οτι ειναι μεγαλο γιατι και εγω μεγαλο ψαχνω αλλα ουτε το X900 ουτε το X910 ουτε το mi max εχουν 800αρα για αυτο δεν εχω παρει ακομα κατι.

 

Το 822 ειναι το 820 αλλα σε ασημι;

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι ειναι μεγαλο γιατι και εγω μεγαλο ψαχνω αλλα ουτε το X900 ουτε το X910 ουτε το mi max εχουν 800αρα για αυτο δεν εχω παρει ακομα κατι.

 

Το 822 ειναι το 820 αλλα σε ασημι;

 

Το Χ910, το κοιταγα πριν ένα μηνα, ηταν στα 660 ευρω!.........κυκλοφορει το Huawei honor note 8,, 6,6 inches

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κόρη μου και το ζήλεψα .Όσο και αν προσπάθησα να το αλλάξω με το δικό μου samsung note 2 ,φυσικά δεν τσίμπησε. Έχει την stable 18s αν δεν απατώμαι.Ειχε την 17s και αναβαθμίστηκε. Κατέβασα το play store . Ελληνικά βρήκε η κόρη μου στο νούμερο 15 του κινεζικού πληκτρολογίου. Κατέβασα και Swype keyboard οπότε είμαι κομπλέ για γλώσσες. Δεν μπορώ να κάνω register στο le store γιατί δεν υπάρχει άλλη χώρα ή Ευρώπη .Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω γι'αυτό ? Φοβερό κινητό ,το πήρα από ευρωπαϊκή αποθήκη του honorbuy τσιμπημενα ομολογουμένως αλλά σε 3 μέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Χ910, το κοιταγα πριν ένα μηνα, ηταν στα 660 ευρω!.........κυκλοφορει το Huawei honor note 8,, 6,6 inches

 

Νομίζω χαμός θα γίνει με το τούμπανο Xiaomi mi mix στις 6,4 ίντσες και πολυ καλό λόγο οθόνης προς περιθώρια από 84% εως 91 % .Εγώ που ψάχνω κάτι τέτοιο θα το περιμένω για επόμενο μετα το samsung note 2.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κόρη μου και το ζήλεψα .Όσο και αν προσπάθησα να το αλλάξω με το δικό μου samsung note 2 ,φυσικά δεν τσίμπησε. Έχει την stable 18s αν δεν απατώμαι.Ειχε την 17s και αναβαθμίστηκε. Κατέβασα το play store . Ελληνικά βρήκε η κόρη μου στο νούμερο 15 του κινεζικού πληκτρολογίου. Κατέβασα και Swype keyboard οπότε είμαι κομπλέ για γλώσσες. Δεν μπορώ να κάνω register στο le store γιατί δεν υπάρχει άλλη χώρα ή Ευρώπη .Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω γι'αυτό ? Φοβερό κινητό ,το πήρα από ευρωπαϊκή αποθήκη του honorbuy τσιμπημενα ομολογουμένως αλλά σε 3 μέρες..

Αν όλα τα παραπάνω που λες αφορούν το LeEco Le Max 2 X820 ναι μπορείς να έχεις Ελληνικά παντού εφόσον φοράει την Official 18s βάζοντας το πακέτο που έχω φτιάξει, με τις οδηγίες που δίνω εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6949627#post6949627

;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...