Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χα χα χα χα χα χα απολαυστικoί διαλογοι!!!!!! Πήρε φωτιά το forum εδώ....

Αααα Cris μην ξεχάσεις την μάνα μου να βάλεις (=καλά εικονίδια)........ Καλό βράδυ...I'm kyrios kai mporo na perimeno!(xalase to plhktrologio moy)

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

χα χα χα χα χα χα απολαυστικoί διαλογοι!!!!!! Πήρε φωτιά το forum εδώ....

Αααα Cris μην ξεχάσεις την μάνα μου να βάλεις (=καλά εικονίδια)........ Καλό βράδυ...I'm kyrios kai mporo na perimeno!(xalase to plhktrologio moy)

 

Και λιγο χιουμορ ρε παιδια δεν βλαπτει παγωσατε ολοι δεν λετε τιποτα. Ενας ανθρωπος ειπε να μας βοηθήσει λίγο να ξεστραβωθουμε και καποιοι απο το πουθενα ζητησαν τον ουρανο μετα αστρα, ελεος. Crisbal οποτε εχεις χρονο με την ησυχία σου, σε ευχαριστουμε. Θα γινουμε καλυτεροι και απο την ελληνικη κοινοτητα της Xiaomi.Ε ρε γλεντια:lol: Χαχαχα. :lol:

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Σωστότατος tasosguru!

.....

Να τους το πω πότε θα βάλουν Noug??

τι?? Γιατί?

Ααα μετά τον Cris.....

καλά ..ας έρθει και το νέο πληκτρολόγιο ...ναι από Κίνα κι αυτό!

Στην παρέα αφιερώνω το τραγουδάκι του ROBBIE WILLIAMS - Me and my Monkey και όποιοι κατάλαβαν, κατάλαβαν

....

Ευχαριστούμε (πληθ/κός ευγενείας γιατί δεν εκπροσωπώ κανέναν) όλους όσους μας ανοίγουν τα μάτια στο χόμπυ μας... Η Ινδική τα σπάει.....

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Σωστότατος tasosguru!

.....

Να τους το πω πότε θα βάλουν Noug??

τι?? Γιατί?

Ααα μετά τον Cris.....

καλά ..ας έρθει και το νέο πληκτρολόγιο ...ναι από Κίνα κι αυτό!

Στην παρέα αφιερώνω το τραγουδάκι του ROBBIE WILLIAMS - Me and my Monkey και όποιοι κατάλαβαν, κατάλαβαν

....

Ευχαριστούμε (πληθ/κός ευγενείας γιατί δεν εκπροσωπώ κανέναν) όλους όσους μας ανοίγουν τα μάτια στο χόμπυ μας... Η Ινδική τα σπάει.....

Καλησπέρα και από εμένα! Λοιπόν... αποφασίστε! 18s ή την ινδική 19s την update?

Nougat 7.0.1 με xposed & Tweaks? ή καμιά mui GTV?... να τις τυλίξω κι όλας... ή θα τις φάτε στο δρόμο? :lol::lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ το πέρασα crisbal το trwp που έφτιαξες μια χαρά άψογο

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστότατος tasosguru!

.....

Να τους το πω πότε θα βάλουν Noug??

τι?? Γιατί?

Ααα μετά τον Cris.....

καλά ..ας έρθει και το νέο πληκτρολόγιο ...ναι από Κίνα κι αυτό!

Στην παρέα αφιερώνω το τραγουδάκι του ROBBIE WILLIAMS - Me and my Monkey και όποιοι κατάλαβαν, κατάλαβαν

....

Ευχαριστούμε (πληθ/κός ευγενείας γιατί δεν εκπροσωπώ κανέναν) όλους όσους μας ανοίγουν τα μάτια στο χόμπυ μας... Η Ινδική τα σπάει.....

η ινδικη εχει Ελληνικα;;;;;;;;; αν ναι δωσε ένα λινκ! καπου ειχα διαβασει ότι η ινδικες είναι με κρυπτογραφηση;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ το πέρασα crisbal το trwp που έφτιαξες μια χαρά άψογο

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ.. Χαίρομαι που δουλεύει σωστά... :)

@athanasios1112 η ινδικη εχει Ελληνικα;;;;;;;;; αν ναι δωσε ένα λινκ! καπου ειχα διαβασει ότι η ινδικες είναι με κρυπτογραφηση;;;;

 

Όχι δεν έχει... υπομονή μέχρι να τελειώσω το Greek language pack :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους!

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια πο βοηθανε και ιδιαιτερα στον CrisBal.

Μπορει να μου πει καποιος τι γινεται με τη novago που επειδη ειμαι root δεν παιζει?

Δεν υποστηριζετε λεει σε root συσκευες!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Leeco le max2 x820 32gb 4gb ram
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Στην φόρτιση μου πάει μέχρι 99% ποτέ 100%.Αντιμετωπίζουν άλλοι το ίδιο πρόβλημα;Υπάρχει κάποια λύση;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησμέρα..... και στο Χ820 (16s) & στο Χ822 (18s) που έχω φορτίζουν και δείχνουν το 100%!

.....

Εμείς Cris θα κάνουμε ελληνική την 18s που έχουν οι περισσότεροι εδώ....

....την άλλη θα την φάμε στο δρόμο......

.....

Η Ινδική(σε αγγλικά Chinese bloatware free) είναι εδώ.......https://mega.nz/#!J0ZVhY5D!4AN4VdG3REsn04tncGa6Gb6dL989pm3BS4lrpgnXvGo και δεν έχει ελληνικά (γι αυτό παρακαλάμε πάντα τον Cris)! To επίσημο εδώ: http://forum.le.com/in/eui_list.html

Για μια καθαρή εγκατάσταση οι οδηγίες είναι εδώ:

Device backup:

- TWRP backup of all apps

-OBB folder backup

-SMS backup via "SMS backup and restore" app

-Copy all data from phone to external drive

 

ROM Installation:

- enable developer mode - enable USB debugging

- connetc phone to pc

-open command prompt and type below to boot in bootloader mode

: : adb reboot bootloader

- In boot loader , install official twrp viw below cmd

: : fastboot flash recovery twrp.img (τοελληνικό του Cris..)

- reboot to recovery

-Copy the 19sfile in phone and install

-format data (this will remove the data encryption)

-reboot to recoevery again

-flash SU to root and xposed (optional)

.....

http://revolutionlemax2.blogspot.gr/ Revolution 19s India (22/10/16)

 

Αμερικανιές....http://us.lemall.com/us/leeco_phone/index.html

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Στην φόρτιση μου πάει μέχρι 99% ποτέ 100%.Αντιμετωπίζουν άλλοι το ίδιο πρόβλημα;Υπάρχει κάποια λύση;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου το έχει κάνει και εμένα κάνα δυο φορές.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαμε ήδη στην 5.8.20.16 dev......?

....

 

Δεύτερη φορά το γράφω.... είναι κανένας moderator να αναεβάσει το θέματα (π.χ. η ελληνική TRWP του Cris κ.α) στην1η σελίδα??

Αν δεν το κάνετε άμεσα ζητώ την διαγραφή μου....μας γράφετε εσείς, σας γράφουμε και εμείς...

Πολλοί ρωτάνε τα ίδια και τα ίδια...και λογικό αφού κανένας από το "σπασμένο τηλέφωνο (ΜyPhone)" δεν μπήκε στο φιλότιμο....

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

----------ΟΔΗΓΙΕΣ----------

Όπως πολλοί μου ζητήσατε και ξέρετε, επειδή οι επίσημες rom δεν έχουνε Ελληνικά, έφτιαξα το πακέτο με την Ελληνική γλώσσα για την 18s μαζί με τις 23 εφαρμογές που την περιλαμβάνουν. (Εν αναμονή της Greek_rom)...:p

https://mega.nz/#!YN02QJaY!7coi8PbM_nA9OEFABlhtU2XjoCL1UA10qNGe3m-zEe8

Πρώτα από όλα έχουμε την official rom 18s εγκατεστημένη και σεταρισμένη και εννοείτε, εγκατεστημένο το τελευταίο TWRP http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

1. Κατεβάζουμε το .zip και το αποθηκεύουμε χύμα στο Pc . Το ανοίγουμε με win rar or 7zip πάμε στο φάκελο system και μέσα βρίσκουμε και διαγραφουμε το φάκελο framework (υπήρξε ένα θέμα με encryption) ίσως... . Το κλείνουμε και το βάζουμε στο κινητό για εγκατάσταση.

2. Μπαίνουμε TWRP και κάνουμε full backup στο χώρο του κινητού ή σε USB τα πάντα για καλό και για κακό και μετά κάνουμε επανεκκίνηση στο recovery

3. Πατάμε το INSTALL και βρίσκουμε το GreekLangPack_LeMAX2_X820_18s_v1.zip και εγκαθιστούμε το zip, με τον γνωστό τρόπο (Install>tap to zip>slide ).

4. Αφού τελειώσει ,πατάμε κατευθείαν reboot to system ! ΧΩΡΙΣ WIPE !

5. Μόλις μπούμε στο σύστημα πάμε playstore και βρίσκουμε την εφαρμογή Morelangs https://play.google.com/store/apps/details?id=sightidea.com.setlocale και την εγκαθιστούμε. Την ανοίγουμε και βρίσκουμε κάπου στη μέση των γλωσσών εκεί που λέει el-GR πατάμε να μπουν. Τότε δίνουμε δικαιώματα ροοτ στην εφαρμογή. Θα δείτε κάτω δεξιά να λέει (make it work>grant SU access).

6. Πρέπει να είμαστε root για να φανούν όλα στο σύστημα.

 

TIP1.) Για όσους έχουν stock recovery θα πρέπει να περάσουν ΤWRP και μετά εγκατάσταση!!. :p

Όποιος το περάσει μου λέει για τυχόν διορθώσεις. Ή και restore αν χρειαστεί από το TWRP. Μην ξεχνάτε ότι έχει πάνω από 25.000 σειρές μετάφραση.

ΤΙΡ2.) Μόνο αν έχετε την 18s εγκατεστημένη θα "κουμπώσει σωστά". Αυτή δλδ http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html

TIP3.) Δεν έχω το τηλέφωνο και δεν ξέρω αν έγινε παντού η μετάφραση. Την έβαλε ήδη ο @obscured και λέει ότι όλα δουλεύουν οκ.. δείτε στo παρακάτω ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950120#post6950120 ( στο Χ800 πετάει πάντως) γι αυτό μην ξεχάσετε το backup!!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω την 18S, διοτι εχω περασει την 19S. Θα κανω την εγκατασταση τις επομενες ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω την 18S, διοτι εχω περασει την 19S. Θα κανω την εγκατασταση τις επομενες ωρες.

Οκ Αν δουλεύει σωστά φτιάχνω την 19s Indian developer σε Ελληνική ρομ και την ανεβάζω. Δείτε ποια δουλεύει ποιο σταθερά και να φτιάξω αυτή. ;) και απλά περιμένετε την nougat όταν βγει με το καλό.

edit Πέρνα την 18s μπες σύστημα κάνε τις ρυθμίσεις σου και μετά ξαναπήγαινε TWRP για να περάσεις το πακέτο. Μην το βάλεις κατευθείαν μετά το install της 18s γιατί το Leui Locale Provider θα κρασάρει.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν δούλεψε και μένω κολλημένος στο EUI ...τι κάνω??

 

Το ιδιο και εγω.

Κανω rstore στην προηγουμενη

Link to comment
Share on other sites

Δεν δούλεψε και μένω κολλημένος στο EUI ...τι κάνω??

 

Το πέρασες κατευθείαν μετά από install ή την είχες εγκατεστημενη? Πάτα vol + & power και μπες ρεκοβερυ. Αν την είχες κάνε Restore ή βάλτην ξανά σκέτη. Μετά αφού μπεις κάνε το εξής. Άνοιξε το zip με 7zip or winrar μπες στο ζιπάκι στο φάκελο system και βρες το φάκελο framework και σβηστον τελείως διαγραφή δλδ Μετά Ξαναπερασε το να δεις αν δουλεύει τώρα. Αν όχι πρέπει να γίνουν αλλά πράγματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν δούλεψε και μένω κολλημένος στο EUI ...τι κάνω??

Ούτε το restore backup δούλεψε.... ....έμεινα στο EUI....περιμένω βοήθεια...

 

Πάτα συνέχεια vol + power KAI wipe factory reset και Ξαναπερασε με ινσταλ την ρομ

Παιδιά καλό είναι αφού "μπηκατε στο χορό" να το τεσταρουμε σβήνοντας το φάκελο framework να το δούμε. Ξαναλέω ΟΧΙ καπάκι από φρέσκο ινσταλ αλλά με την 18s σεταρισμενη πρώτα. Ευχαριστώ..

Αυτή τη ρομ έχετε σωστά? http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html την επάνω 18s?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασες κατευθείαν μετά από install ή την είχες εγκατεστημενη? Πάτα vol + & power και μπες ρεκοβερυ. Αν την είχες κάνε Restore ή βάλτην ξανά σκέτη. Μετά αφού μπεις κάνε το εξής. Άνοιξε το zip με 7zip or winrar μπες στο ζιπάκι στο φάκελο system και βρες το φάκελο framework και σβηστον τελείως διαγραφή δλδ Μετά Ξαναπερασε το να δεις αν δουλεύει τώρα. Αν όχι πρέπει να γίνουν αλλά πράγματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάτα συνέχεια vol + power KAI wipe factory reset και Ξαναπερασε με ινσταλ την ρομ

Παιδιά καλό είναι αφού "μπηκατε στο χορό" να το τεσταρουμε σβήνοντας το φάκελο framework να το δούμε. Ξαναλέω ΟΧΙ καπάκι από φρέσκο ινσταλ αλλά με την 18s σεταρισμενη πρώτα. Ευχαριστώ..

Αυτή τη ρομ έχετε σωστά? http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html την επάνω 18s?

 

Διεγραψα το framework και τωρα μπουταρε κανονικα. Μεσα στις γλωσσες ομως δεν εχει ελληνικα.

Δοκιμαζω το morelocale

Link to comment
Share on other sites

Διεγραψα το framework και τωρα μπουταρε κανονικα. Μεσα στις γλωσσες ομως δεν εχει ελληνικα.

Δοκιμαζω το morelocale

 

Τέλεια! Ακριβώς αυτό πρέπει να κάνεις! Περιμένω.. ;)

Μόλις εκκινήσει το morelocale 2 δώσε δικαιώματα ροοτ για να δουλέψει ή κατέβασε το Morelangs που τα έχει ενσωματωμένα τα Ελληνικά και βρες στη μέση τα EL-GR και βάλτα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Ακριβώς αυτό πρέπει να κάνεις! Περιμένω.. ;)

Μόλις εκκινήσει το morelocale 2 δώσε δικαιώματα ροοτ για να δουλέψει ή κατέβασε το Morelangs που τα έχει ενσωματωμένα τα Ελληνικά και βρες στη μέση τα EL-GR και βάλτα.

 

Ολα ΟΚ!

Sorry για την καθυστερηση αλλα επρεπε να rootαρω πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ΟΚ!

Sorry για την καθυστερηση αλλα επρεπε να rootαρω πρωτα.

Ακούω! Τι έγινε? Έχει ελληνικά? Οκ τρέχουν όλα? Τσέκαρε ρυθμίσεις launcher systemui πυξίδα επαφές dialer ημερολόγιο ρολόι κάρτες σιμ κλπ και πες μου

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ακούω! Τι έγινε? Έχει ελληνικά? Οκ τρέχουν όλα? Τσέκαρε ρυθμίσεις launcher systemui πυξίδα επαφές dialer ημερολόγιο ρολόι κάρτες σιμ κλπ και πες μου

 

Ολα μια χαρα!

Μονο η εφαρμογη sms δεν εχει ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα μια χαρα!

Μονο η εφαρμογη sms δεν εχει ελληνικα.

Ναι στο SMS δεν έβαλα..

Ωραία. Οι ρυθμίσεις συστήματος είναι οκ? Ο file manager? Φωτό screen shots μπορεις να ανεβάσεις να δούμε? Τσέκαρε γενικότερα κι ότι δεις μου λες. Θα τροποποιησω αύριο το framework-res.apk να παίζει. Αυτό είναι το κακό να μην έχεις το τηλέφωνο για δοκιμές! :p

Στο virtual Android έτρεχαν όλα οκ. Πιθανόν ο framework-res.apk να έχει encryption κάπου. Θα το δω.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...