Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα από spemall ήρθα σε 15 μέρες με την official αγγλοκινεζικη όπως τους είχα ζητήσει.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Fm radio με την official αγγλοκινεζικη ειχε?

Link to comment
Share on other sites

cm14 δεν έχει βγει για καμιά συσκευή ακόμα....

 

Αυτό συζητούν τώρα...... παίζει και να μην βγει ποτέ cm 14.... και γι αυτό στην Mokee θέλουν (ίσως και να μπορούν) τα πρωτεία... Θα δούμε λίγο ακόμα..

Λιγάκι υπομονή και θα σας πω και για το Νoug! Η cyan πήρε, όπως θα διαβάσατε, άλλες αποφάσεις για το μέλλον......

...

Να ζητήσετε από την Leeco με email να ενεργοποιήσουν και το Fm radio.....όποιος ξέρει ας το κάνει....

Υ.Γ. Δεν ασχολούμαι με ρουτ....

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Opensource code? Άντε βρε παιδιά να ανοίξω σαμπάνια!!! Άντε, να γίνουν σωστό compile οι drivers της baseband από κανέναν άλλο γιατί στην Le μας δουλεύουν μου φαίνεται :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω την official rom,. κατέβασα το locale,, εριξα μία ματιά στο youtube, πιστεύω θα μπορέσω να το περάσω αργότερα το βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καμια εκδοση του le max δεν εχει fm radio? αλλου γραφουν οτι εχει αλλου οτι εχει, αλλοι οτι θα παρει με το emui 6 .αν καποιο παιδι εχει το κιν κ εχει radio θα μπορουσε να μου πει πια εκδοση εχει! Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ειχα σκοπο αρχικα να παρω το 1+3 αλλα λογω καποιον προβληματων επρεπε να ριξω το μπαντζετ και παρηγγειλα και εγω το Le Max 2 αλλά νιώθω ότι δεν εκανα καλη επιλογη. :( Μαλλον με προβληματιζει το μεγεθος του και οτι ειχα το x600 πιο πριν και δεν με ενθουσίασε το eui. Ελπιζω να διαψευστω και να το χαρω το κινητό τωρα που εδωσαν το source code.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει xposed μην βάλετε το EUI Moder το οποίο αλλάζει την notification bar ,κολλάει στην αρχική οθόνη και μετά πρέπει να απεγκαταστήσετε τελείως το xposed από recovery οπότε αντίο modules και settings,κάτι τελευταίο όσοι ψάχνουν pedometer που να δουλεύει σωστά στη συσκευή μας το pacer το κάνει υποδειγματικά!Για την μέτρηση καρδιακών παλμών καλά τα πάει και το instant heart rate! Αυτά για την ώρα, καλό είναι νομίζω να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας με εφαρμογές που δουλεύουν καλά στο κινητό μας για να μη χάνουμε χρόνο ψάχνοντας από δω κι από κει! Edited by hall2001
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι γύφτοι είναι αυτοί οι Κινέζοι. Πήρα από τον άλλο δυο κινητά με ακουστικά, δηλαδή 500 δολάρια παραγγελία, και μου ζητάει άλλα 10 έξτρα για να ΜΗΝ κάνει κάτι (unopened box)! Είναι να τρελαίνεσαι...
Link to comment
Share on other sites

Και ένα screenshot https://postimg.org/image/oj52b1ktf/ Edited by hall2001
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι γύφτοι είναι αυτοί οι Κινέζοι. Πήρα από τον άλλο δυο κινητά με ακουστικά, δηλαδή 500 δολάρια παραγγελία, και μου ζητάει άλλα 10 έξτρα για να ΜΗΝ κάνει κάτι (unopened box)! Είναι να τρελαίνεσαι...

 

Επειδή ξέρω για ποιο κατάστημα μιλάς στο aliexpress θέλω να το πάρω και εγώ από εκεί και του ζήτησα ένα πολύ απλό πράγμα. Να ανοίξει το κουτί απλά για να βάλει το Tempered Glass και τίποτα άλλο (σσ να μην εγκαταστήσει την multilanguage) και μου πέταξε ένα κατεβατο σονι και καλά άμα θέλω unopened box να πληρώσω 5$ παραπάνω και ότι δεν θα μου βάλουν και το Tempered Glass. Οι άνθρωποι είναι κολογυφτοι. Αυτό το πράγμα είναι ξεφτίλα.... Να σου ζητάνε 5$ για να κάνουν κάτι πολύ απλό... (συγνώμη για τις εκφράσεις)

 

About unopen box and original software

usually we have to open the giftbox to do 4 things:

about original software and packing

usually we need to do following job,before send you the phone

1)test the phone

2), we need to download google play store

3)delete some chinese app

4)change software of the phone,because original phone is supposed to sell in China,so it have english and chinese language only,we have to change the phone with multi-language

 

NOTICE:

1.

if you think you can accept orginal software(with english only,WITHOUT GOOGLE PLAY STORE).

you can choose box unopen

2.

Addtion

if you choose the unopen box (original firmware).

you need to pay the extra $5 by this link:

https://www.aliexpress.com/store/product/add-5-usd/1968447_32589899719.html

leave the message in the new order (i have paid the extra $5 for original firmware )

3.

IF you choose UNOPEN,

we will not send glass film,as it is easy broken in transportation.

whether you continue choose the (unopen box and original software) phone or not ???

waiting for your reply and confirmed

Link to comment
Share on other sites

Dεν είναι κολόγυφτοι απλά εσείς δεν τους καταλαβαίνετε..όπως δεν καταλαβαίνετε και τους κανόνες του Aliexpress!

Αν σου σπάσει μόνο το temp τότε υποχρεούνται να σου επιστρέψουν πίσω τα χρήματα...και όλα τα υπόλοιπα είναι εξυπνάδες ελληνικές που θέλουν να πιάσουν Κώτσους τους κινέζους...πληρώστε αν θέλετε χρώμα...

Link to comment
Share on other sites

Dεν είναι κολόγυφτοι απλά εσείς δεν τους καταλαβαίνετε..όπως δεν καταλαβαίνετε και τους κανόνες του Aliexpress!

Αν σου σπάσει μόνο το temp τότε υποχρεούνται να σου επιστρέψουν πίσω τα χρήματα...και όλα τα υπόλοιπα είναι εξυπνάδες ελληνικές που θέλουν να πιάσουν Κώτσους τους κινέζους...πληρώστε αν θέλετε χρώμα...

 

 

Ειναι Ελληνικη εξυπναδα να ζητας το αυτονοητο..? Να μην μπουν στο κοπο να αλλαξουν ρομ ωστε να καταστρεψουν τη συσκευη, και να ζητας οτι πληρωνεις? Δηλαδη καινουρια συσκευη σφραγισμενη?

Το tempered κοστιζει 1 ευρω αυτο που στελνουν.. τους επιασε ο πονος για το tempered μη σπασει? Και ζητανε εξτρα 5 δολλαρια? Χαχα

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Dεν είναι κολόγυφτοι απλά εσείς δεν τους καταλαβαίνετε..όπως δεν καταλαβαίνετε και τους κανόνες του Aliexpress!

Αν σου σπάσει μόνο το temp τότε υποχρεούνται να σου επιστρέψουν πίσω τα χρήματα...και όλα τα υπόλοιπα είναι εξυπνάδες ελληνικές που θέλουν να πιάσουν Κώτσους τους κινέζους...πληρώστε αν θέλετε χρώμα...

 

Καμία επαφή όμως. Ούτε που αναφέρθηκε πουθενά για χρώμα. Το να πληρώσουμε παραπάνω ώστε ο πωλητής να ΜΗΝ κάνει το κάτι παραπάνω, που ουσιαστικά καθιστά την συσκευή μεταχειρισμένη, είναι ελληνική εξυπνάδα ε; Αν του κάνω dispute μετά για μεταχειρισμένη συσκευή (δύο μάλιστα) θα φταίω εγώ ε; Εγώ θα είμαι ο Ελληνάρας μετά έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σιγα τα αιματα.

Οι αγορες απο κινα ενιοτε θελουν και γερο στομαχι.

Αφου το θες κλειστο δωσε τα 5 $ και τελος...κανεις δε σωθηκε με 5 ευρω

Υπαρχει και η ελληνικη αγορα εαν οι κινεζοι σας φαινονται γυφτοι...

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χαχα(νίζεις) άσκοπα ή αλλιώς γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος.....σου λέω ότι το δικό μου ήρθε με σπασμένη temp και επέστρεψαν ΟΛΑ τα χρήματα της αγοράς και έχω και το κινητό! Καιόποιοςκατάλαβεκατάλαβε!

Άντε Καλημέρα!

Υ.Γ.Γιατί δεν ψωνίζεις από άλλο μαγαζί?

Γιατί θες να τοπάρεις τζάμπα....δηλ.να τους πιάσεις κορόιδα...αστειεύομαι ασφαλώς....αν και εμείς το πληρώσαμε παραπάνω και ζηλεύουμε...195 ευρώ!

 

2) ¨οσοι είναι ρουτ και έχουν το χ822 δοκιμάζουν το spirit 2 για να δουν αν έχει ενεργοποιηθεί το radio FM!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

 

2) ¨οσοι είναι ρουτ και έχουν το χ822 δοκιμάζουν το spirit 2 για να δουν αν έχει ενεργοποιηθεί το radio FM!

 

Σε 820 δεν δουλεύει. Δυστυχώς.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς παιδιά δεν ζητάει τα 5$ για το χρώμα αλλά για να κάνει κάτι πολύ απλό. Να μην ανοίξει το κουτί (να μην βάλει την multilanguage να μην βάλει playstore και να μην βάλει το Tempered Glass) δηλαδή ζητάει νταβατζηλικι 5$ για να μην κάνει τίποτα και να στείλει απλά το κινητό ως έχει! Τέλος με αυτό εγώ ρώτησα και άλλον πωλητή που το κάνει χωρίς έξτρα χρέωση. Εντωμεταξύ περιμένω να πέσει λίγο η ισοτιμία ευρώ δολαρίου και θα το χτυπήσω. Ερώτηση: αν έχει multilanguage μπορεί εύκολα να περαστεί η Official? (πχ μέσω update.zip)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

αποφάσισα να αγοράσω το lemax 2 ειδικά τώρα που το δίνουν κοψοχρονιά! δυστυχώς όμως για μένα θέλω να αγοράσω το γκρί που είναι το Χ822 και από ό,τι είδα βάζουν την multi languge η οποία απ ό,τι διάβασα δεν παίρνει αναβαθμίσεις. Θεωρείτε ότι είναι εύκολο να να ξηλωθεί και να βάλω την original κινέζικη αγγλική, ώστε να αναβαθμίζεται; Δε με ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι custom γιατί δεν έχω ούτε τις γνώσεις ούτε και τον χρόνο για να αλλάζω ρομς. Το μόνο που θέλω είναι να παίρνει τις επίσημες stable αναβαθμίσεις και αν γίνεται να το κάνουμε ένα root για να φύγουν οι πολλές κινεζιές.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητώ συγγνώμη, αν έχετε αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες στα ερωτήματα που θέτω. Τις διάβασα αλλά ήταν πολλές και μπορεί να μου ξέφυγαν.

 

Συγχαρητήρια για τον ενθουσιασμό ορισμένων παιδιών και τη θέλησή τους να βοηθήσουν τους άλλους!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το παραγγειλεις απο εδωhttps://m.aliexpress.com/item/32655134118.html.Του λες να στο στειλει Unopened box with official rom, ota update , εμενα μου ηρθε σε2 εβδομαδες μαμά οπως το ζητησα σε γκρι.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το παραγγειλεις απο εδωhttps://m.aliexpress.com/item/32655134118.html.Του λες να στο στειλει Unopened box with official rom, ota update , εμενα μου ηρθε σε2 εβδομαδες μαμά οπως το ζητησα σε γκρι.

 

ευχαριστώ πολύ φίλε μου. θα το πάρω απο εδώ που λες. πάντως γράφει ότι δεν έχει google play. θα μπορέσουμε να το βάλουμε εύκολα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...