Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Εχω καταληξει στην αγορα του le max 2 x822 που το εχει διαθεσιμο το spemall στα 225 περιπου ευρο με 2 χρονια ευροπαικη εγγύηση. Το ερωτημα μου ειναι αξίζει τα 10 δολαρια παραπανω,εχει υποστήριξη στην ευρωπη η στην περιπτωση ζημιας ουτως η αλλιως θα ταξιδεψει για κινα. Στο aliexpess το βρησκω 217 ευρο με δωρο τα ακουστικα σε μαγαζι με καλη κριτικη οπου εχουν αγορασει κ αρκετοι ελληνες με καλα σχολια. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει την τιμή που του βγάζει η εφαρμογή Ampere; Δεν δουλεύει το fast charge για κάποιο λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω καταληξει στην αγορα του le max 2 x822 που το εχει διαθεσιμο το spemall στα 225 περιπου ευρο με 2 χρονια ευροπαικη εγγύηση. Το ερωτημα μου ειναι αξίζει τα 10 δολαρια παραπανω,εχει υποστήριξη στην ευρωπη η στην περιπτωση ζημιας ουτως η αλλιως θα ταξιδεψει για κινα. Στο aliexpess το βρησκω 217 ευρο με δωρο τα ακουστικα σε μαγαζι με καλη κριτικη οπου εχουν αγορασει κ αρκετοι ελληνες με καλα σχολια. Ευχαριστω!

 

Το spemall έχει εγγύηση 2 χρόνια, δηλ. επισκευή στην Ισπανια ;;;;; καλύπτει την ευρωπη, Ή. ,. κατοίκους μόνο Ισπανιας;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω καταληξει στην αγορα του le max 2 x822 που το εχει διαθεσιμο το spemall στα 225 περιπου ευρο με 2 χρονια ευροπαικη εγγύηση. Το ερωτημα μου ειναι αξίζει τα 10 δολαρια παραπανω,εχει υποστήριξη στην ευρωπη η στην περιπτωση ζημιας ουτως η αλλιως θα ταξιδεψει για κινα. Στο aliexpess το βρησκω 217 ευρο με δωρο τα ακουστικα σε μαγαζι με καλη κριτικη οπου εχουν αγορασει κ αρκετοι ελληνες με καλα σχολια. Ευχαριστω!

 

Εγώ το πήρα από aliexpress σε 13 μέρες ηταν Θεσσαλονικη το έχω 12 μέρες πολύ καλο, δεν μπορώ να σου πω για την εγγύηση κάτι σχετικό, αλλά ή multilanguage δεν παίρνει update τα ελληνικά όχι και τόσο καλά, και δεν έχω καταφέρει ακόμη να αλλάξω ρομ σε official ή οτιδήποτε άλλο, ενώ αν ήταν 820 θα ήταν όλα απλά και εύκολα με τις ρομ, ελπίζω να σε βοηθήσα λιγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να μου πει την τιμή που του βγάζει η εφαρμογή Ampere; Δεν δουλεύει το fast charge για κάποιο λόγο.

 

Εχεις ενεργοποιησει ? απο τις ρυθμισεις/ μπαταρια/ γρηγορη φορτιση.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από aliexpress σε 13 μέρες ηταν Θεσσαλονικη το έχω 12 μέρες πολύ καλο, δεν μπορώ να σου πω για την εγγύηση κάτι σχετικό, αλλά ή multilanguage δεν παίρνει update τα ελληνικά όχι και τόσο καλά, και δεν έχω καταφέρει ακόμη να αλλάξω ρομ σε official ή οτιδήποτε άλλο, ενώ αν ήταν 820 θα ήταν όλα απλά και εύκολα με τις ρομ, ελπίζω να σε βοηθήσα λιγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχεις ενεργοποιησει ? απο τις ρυθμισεις/ μπαταρια/ γρηγορη φορτιση.

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Αρα για το x822 καλιτερα να το βρω σε μαγαζι που το στελνει με official stock rom,η διαφορα με το ali ειναι περιπου 14 ευρω λιγοτερα μαζι με τ'ακουστικα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το spemall έχει εγγύηση 2 χρόνια, δηλ. επισκευή στην Ισπανια ;;;;; καλύπτει την ευρωπη, Ή. ,. κατοίκους μόνο Ισπανιας;;;;;;

Ευχαριστω για την απαντηση σου! Αρα σε περιπτωση βλαβης το κιν ταξιδευει για ισπανια κ οχι κινα κ απο οτι καταλαβα την εγγυηση την δινει το spemall και δεν ειναι της leeco

Link to comment
Share on other sites

για οποιον παρει το γκρι x822 να ξερει οτι μπορει να περασει αλλη ρομ μονο με fastboot και twrp αλλιως θα μπρικαρει το κινητο.....επισης πρεπει πρωτα να γινει format μεσα απ'το wipe του twrp γιατι η custom ρομ που φοραει το κινητο εχει κρυπτογραφηση....και μετα back και adb sideload κατευθειαν...

 

200 φορές το γράψαμε καθώς επίσης και την διαδικασία αλλαγής ρομ του Χ822 διαβάστε λίγο πιό πίσω...:D:D:D

...

Καλά θα κάνει ο moderator να βάλει κάποια πράγματα στην αρχή για να τα βρίσκουμε εύκολα...αλλά που/...να βρεις το δίκιο σου...

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να πειτε με τι φορτιστη ηρθε η συσκευη σας? Ειχε εναν με κοκκινο επανω η σκετο ασπρο? Εμενα ειχε το σκετο ασπρο αλλα σε πολλες φωτο βλεπω εχει με κοκκινο.

Τα χαρακτηριστικα τους ειναι διαφορετικα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν παραγγειλω απο ali πρεπει να ενημερωσω τον πωλητη για eu adaptor ή ξέρουν απο μονοι τους;

 

Κανονικα απο μονοι τους... Αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο.. με 1-2 ευρω παιρνεις και απο εδω.. αν δεν εχεις ηδη...(εμενα το ξεχασε )

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μαγαζί με ασημί σε λογικές τιμες ενας ειχε γραψει οτι πιρε ασημί με 230

 

EΓΩ το πηρα απο εδω ALI EXPRESS Store: Hongkong Willvast Technology Co.,Ltd

στα comments προσθεσε τον eu adaptor και θα σου ερθει μαζι με tempered glass και διαφανη θηκη,

ζήτα ρομ αγγλοκινεζικη αν και δεν θα στο κανουν οπως δεν το καναν και σε μενα. Δοκιμασε ομως ποτε δεν ξερεις.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

EΓΩ το πηρα απο εδω ALI EXPRESS Store: Hongkong Willvast Technology Co.,Ltd

στα comments προσθεσε τον eu adaptor και θα σου ερθει μαζι με tempered glass και διαφανη θηκη,

ζήτα ρομ αγγλοκινεζικη αν και δεν θα στο κανουν οπως δεν το καναν και σε μενα. Δοκιμασε ομως ποτε δεν ξερεις.

Επειδη εχω καταληξει σε δυο μαγιαζια,το ενα αυτο που αναφερεις κ το αλλο το spemall, τι εντυπωσεις εχεις απο τον πωλητη, σε ποσες μερες σου ηρθε, το κιν? Ευχαριστω!

Οπου το βρησκω το κιν το στελνουν με την μουλτι ρομ κανενα με την στοκ official για το 822 32gb εννοώ

Link to comment
Share on other sites

EΓΩ το πηρα απο εδω ALI EXPRESS Store: Hongkong Willvast Technology Co.,Ltd

στα comments προσθεσε τον eu adaptor και θα σου ερθει μαζι με tempered glass και διαφανη θηκη,

ζήτα ρομ αγγλοκινεζικη αν και δεν θα στο κανουν οπως δεν το καναν και σε μενα. Δοκιμασε ομως ποτε δεν ξερεις.

 

Και εγώ σκέφτομαι να το πάρω από εκεί. Έχουν το γκρι στα 216 ευρώ. Παρά πολύ καλή τιμή για τέτοιο κινητό. Όπως και να έχει φαίνεται καλό μαγαζί αλλά γράφει μέσα ότι αν δεν θέλει κάποιος να ανοίξουν το κουτί για να έχει την Official αγγλοκινεζικη ρομ θα πρέπει να πληρώσει 5$ παραπάνω και ότι δεν θα του βάλουν το Tempered Glass επειδή είναι εύκολο να σπάσει στην διαδρομή. Το θεωρώ γελοίο όλο αυτό αλλά όπου μπορούν και αυτοι χτυπάνε γιατί λογικά πολλοί ζητούν να μην ανοίξουν το κουτί...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καταληξει σε δυο μαγιαζια,το ενα αυτο που αναφερεις κ το αλλο το spemall, τι εντυπωσεις εχεις απο τον πωλητη, σε ποσες μερες σου ηρθε, το κιν? Ευχαριστω!

Οπου το βρησκω το κιν το στελνουν με την μουλτι ρομ κανενα με την στοκ official για το 822 32gb εννοώ

 

Σε 13 μερες ηταν Θεσσαλονικη στις 11 ηταν Αθηνα, δυστυχως ολα τα χ822 ειναι multilanguage και χωρις δυνατοτητα update,

μετα θα αντιμετωπισεις προβληματα για αλλαγη ρομ, οπως και εγω τώρα, που αυτα δεν θα τα εχεις με την χ820, αν αντεχεις το ροζακι, ειναι υποκειμενικο θεμα.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Σε 13 μερες ηταν Θεσσαλονικη στις 11 ηταν Αθηνα, δυστυχως ολα τα χ822 ειναι multilanguage και χωρις δυνατοτητα update,

μετα θα αντιμετωπισεις προβληματα για αλλαγη ρομ, οπως και εγω τώρα, που αυτα δεν θα τα εχεις με την χ820, αν αντεχεις το ροζακι, ειναι υποκειμενικο θεμα.

 

ροζακι πηρα και ειμαι αγορακι.....περιμενω μια γκρι σιλικονη και ολα μια χαρα

mi8
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από spemall ήρθα σε 15 μέρες με την official αγγλοκινεζικη όπως τους είχα ζητήσει.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Το πήρες από spemall. από Κινα. Ή. από το spemall το Ισπανικό;;;; Είναι αξιόπιστο το Ισπανικό υποκατάστημα;;;; Υπάρχει και το dx.com,. με κατάστημα στην Ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καταληξει σε δυο μαγιαζια,το ενα αυτο που αναφερεις κ το αλλο το spemall, τι εντυπωσεις εχεις απο τον πωλητη, σε ποσες μερες σου ηρθε, το κιν? Ευχαριστω!

Οπου το βρησκω το κιν το στελνουν με την μουλτι ρομ κανενα με την στοκ official για το 822 32gb εννοώ

 

 

Εχεις μιλησει μαζι τους η απλα αναφερουν multilanguage?

Δεν ειναι ιδια η ρομ στο ροζ και στο γκρι?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Εχεις μιλησει μαζι τους η απλα αναφερουν multilanguage?

Δεν ειναι ιδια η ρομ στο ροζ και στο γκρι?

Ιδια ρομ φορανε κ το γκρι κ το ροζ το αλι το στελνει με την μουλτι για να εχει ελληνικά αλλα χωρίς update για να το στειλει με την στοκ ζηταει 5 δολ εξτρα αλλα νωμιζω οτι αναφερθικε σε προηγούμενο ποστ οτι το ζήτησε με την official stock αγγλοκινεζικη κ τελικα ηρθε με μουλτι.

Στο spemall εχω στειλει μήνυμα αλλα δεν απαντησαν ακομη αλλα στην περιγραφή τους λεει οτι εχει μουλτι ρομ.

Link to comment
Share on other sites

καλα νεα για οσους το εχουν και ασχολουνται με custom roms εδωσαν επιτελους το source code συμφωνα με xda και εχει βγει επισημα mokee nightly http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/leeco-max2le-x820-added-mokee-t3481964

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

καλα νεα για οσους το εχουν και ασχολουνται με custom roms εδωσαν επιτελους το source code συμφωνα με xda και εχει βγει επισημα mokee nightly http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/leeco-max2le-x820-added-mokee-t3481964

 

Πράγματι έδωσαν τα source. Η mokee όμως δεν νομίζω ότι τα χρησιμοποιεί ακόμη.

Anyway επειδή την δοκίμασα, έχει τρελό battery drain από τα google services.

Link to comment
Share on other sites

καλο νέο. Την Mokee, την ειχα δοκιμασει για λιγο, εμοιαζε με cm, Θα περιμενω τις επομενες βδομάδες, Θα βγει κατι αξιολογο. Θα δειξει.
Link to comment
Share on other sites

καλο νέο. Την Mokee, την ειχα δοκιμασει για λιγο, εμοιαζε με cm, Θα περιμενω τις επομενες βδομάδες, Θα βγει κατι αξιολογο. Θα δειξει.

 

 

Εγω μονο με cm θα αφηνα την σταθεροτητα της μαμα ρομ...

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

καλα νεα για οσους το εχουν και ασχολουνται με custom roms εδωσαν επιτελους το source code συμφωνα με xda και εχει βγει επισημα mokee nightly http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/leeco-max2le-x820-added-mokee-t3481964

Εμ όταν τα έλεγα εγώ.....άλλα έλεγαν εδώ μέσα......

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα προσθέσω επί της ουσίας κάτι καινούργιο,αλλά σε αυτά τα χρήματα και με τα χαρακτηριστικα που έχει ,το ΜΑΧ2 δεν έχει αντίπαλο-αν κ πιστεύω οτι χτυπάει στα ισα και κινητά με διπλάσια τιμή. Και τώρα αρχίζουν και οι καστομιες με την έλευση του source code.

Δοκιμάστε τη V4 [Rom V4-X820 of Bshuy2003].Πολυ καλή, και μπαταρία σε υψηλά επίπεδα.

 

Δοκίμασα και τη miui..Χάλια..

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είχα διαβάσει στο forum της leeco πολλοί την κατηγορούσαν που δεν έδινε τα sources για να φτιάξουν custom Rom. Άλλοι πάλι υποστηρίζαν ότι το πούλησαν το κινητό γι αυτόν τον λόγο. Όπως και να έχει η εταιρεία έφαγε αρκετό κράξιμο και γι αυτό στο τέλος ενέδωσε στις πιέσεις και έβγαλε επιτέλους τον κώδικα. Αυτό μόνο καλό είναι για τους κατόχους του κινητού γιατί πολλοί θα το αξιοποίησουν βγάζοντας πιο σταθερές ρομ και μαζί θα αυξηθούν και οι πωλήσεις. Επίσης μπορεί να δείτε και επίσημα cm14 Nightly από την cyanogen ;-)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...