Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαίνει εύκολα το playstore,τα παιδιά εδω ξέρουν απλα πριν το παραγγειλεις γράψε αυτά που σου ειπα.
Link to comment
Share on other sites

Χθες έγινε η έναρξη της επίσημης διάθεσης στην Αμερική. Λέτε να έχουμε νέες Rom αντίστοιχα όχι κινεζικες?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

μπορει να εφυγα απο την leeco αλλα δεν σας ξεχασα!

παρτε λοιπον το πρωτο kernel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/kernel-deathly-leeco-le-max-2-x2-t3482614

Link to comment
Share on other sites

Έχω το χ820, από το le store, που έχει το κινητό, κατεβάζει το google play store. Αλλά είναι στα Αγγλικά. Το έχω κάνει τουλάχιστον δύο φορές, και πέρασα τις εφαρμογές μου,. Στα Αγγλικά!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το χ820, με official rom. Κατεβασα την εφαρμογή MoreLocale, εκανα την διαδικασια με adb shell, μαλλον όχι σωστα, και το κινητο εχει ακομα Αγγλικο μενου. Το εχει δουλεψει καποιος, και να περασε Ελληνικα στο μενου;
Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ Πανο (ούλη) Δεύρω έξω......μεγάλα παιδιά είμαστε.... α και stable είναι....οκ!

΄.....

Ε ρε μανία με το fm radio.... είπαμε θέλει ενεργοποίηση από την leecho!!!!!!!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Χθες έγινε η έναρξη της επίσημης διάθεσης στην Αμερική. Λέτε να έχουμε νέες Rom αντίστοιχα όχι κινεζικες?

 

Ειχα περασει την cuoco, mokee, spainteam, και ξανα σε official. Τωρα που εδωσαν τον πηγαιο κωδικα, θα υπαρξουν custom rom. Προσωπικα , με ενδιαφερει η cyanogen, αλλα δεν νομιζω ότι θα βγαλει. Θα δειξει μετα από κανα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα περασει την cuoco, mokee, spainteam, και ξανα σε official. Τωρα που εδωσαν τον πηγαιο κωδικα, θα υπαρξουν custom rom. Προσωπικα , με ενδιαφερει η cyanogen, αλλα δεν νομιζω ότι θα βγαλει. Θα δειξει μετα από κανα μηνα.

 

CM why not? Already compiled for Snap 820. No problem. :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω το χ820, με official rom. Κατεβασα την εφαρμογή MoreLocale, εκανα την διαδικασια με adb shell, μαλλον όχι σωστα, και το κινητο εχει ακομα Αγγλικο μενου. Το εχει δουλεψει καποιος, και να περασε Ελληνικα στο μενου;

Καλησπέρα

Ελληνικά στο μενού δεν θα δεις έτσι.

. Στείλτε μου ένα λινκ (να μην ψάχνω) για την Official και θα σας φτιάξω ένα πακέτο γλώσσας ενσωματωμένο στο σύστημα σαν αυτό για το Χ800 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6929470#post6929470 :D ή και ολόκληρη ρομ στα Ελληνικά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6931053#post6931053

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ελληνικά στο μενού δεν θα δεις έτσι.

. Στείλτε μου ένα λινκ (να μην ψάχνω) για την Official και θα σας φτιάξω ένα πακέτο γλώσσας ενσωματωμένο στο σύστημα σαν αυτό για το Χ800 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6929470#post6929470 :D ή και ολόκληρη ρομ στα Ελληνικά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6931053#post6931053

 

Η official 18S, Μαλλον εχει Αγγλικα και Κινεζικα. http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια πως τα έκανες έτσι?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anticor.rugos&hl=el

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην χαχα(νίζεις) άσκοπα ή αλλιώς γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος.....σου λέω ότι το δικό μου ήρθε με σπασμένη temp και επέστρεψαν ΟΛΑ τα χρήματα της αγοράς και έχω και το κινητό! Καιόποιοςκατάλαβεκατάλαβε!

Άντε Καλημέρα!

Υ.Γ.Γιατί δεν ψωνίζεις από άλλο μαγαζί?

Γιατί θες να τοπάρεις τζάμπα....δηλ.να τους πιάσεις κορόιδα...αστειεύομαι ασφαλώς....αν και εμείς το πληρώσαμε παραπάνω και ζηλεύουμε...195 ευρώ!

 

2) ¨οσοι είναι ρουτ και έχουν το χ822 δοκιμάζουν το spirit 2 για να δουν αν έχει ενεργοποιηθεί το radio FM!

 

Όταν βλέπω μια τιμή που λέει καινούριο, θέλω να πληρώσω αυτή την τιμή, που την επέλεξα γιατί είναι η πιο χαμηλή. Αλλιώς ας βάλει τα παραπάνω 5 στην τιμή από πριν, να ανέβει στο kimovil στη λίστα με τα μαγαζιά, να χάσει τους μισούς πελάτες του τουλάχιστον. Τόσο απλά. Αλλιώς ουσιαστικά με εξαπατά.

Τώρα επειδή εσύ κατάφερες και καβάτζωσες τζάμπα το κινητό (όπως τα γράφεις τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω) είναι άλλο... Το να σπάσει η οθόνη ενός κινητού που είναι μέσα στην συσκευασία του, πακεταρισμένο σωστά, είναι πρακτικά αδύνατο. Το γυαλί πάντως δύσκολα θα κάνει την διαφορά. Αλλά ακόμα και έτσι, ο πωλητής είναι υπεύθυνος να στο πακετάρει σωστά για να φτάσει και σε καλή κατάσταση.

 

MIUI έχει βάλει κανένας; Έχει τίποτα σοβαρά προβλήματα;

 

Έχει παίξει κανείς με OTG και εξωτερική microSD να μας γράψει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Η official 18S, Μαλλον εχει Αγγλικα και Κινεζικα. http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html

 

Οκ την κατεβάζω και μόλις την ετοιμάσω σας βάζω φωνή! Θέλετε κάτι άλλο ? Κάνα debloat να φύγουν τα άχρηστα? Κάνα nova launcher, or Zenui ενσωματωμένο? Κάνα power, battery tweaking? :wacko::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όταν ειχα την cuoco, kai twrp cuoco, σε recovery mode, δεν εβλεπε το φλασακι. Τωρα με official twrp ( site : twrp.me ), το βλεπει το φλασακι usb, se recovery mode. ( εχω καλωδιο usb otg.. )

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ την κατεβάζω και μόλις την ετοιμάσω σας βάζω φωνή! Θέλετε κάτι άλλο ? Κάνα debloat να φύγουν τα άχρηστα? Κάνα nova launcher, or Zenui ενσωματωμένο? Κάνα power, battery tweaking? :wacko::lol:

 

Αν θελεται, το πακετο γλωσσας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ειχα την cuoco, kai twrp cuoco, σε recovery mode, δεν εβλεπε το φλασακι. Τωρα με official twrp ( site : twrp.me ), το βλεπει το φλασακι usb, se recovery mode. ( εχω καλωδιο usb otg.. )

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν θελεται, το πακετο γλωσσας.

Όταν φτιάχνουμε ένα "πακέτο γλώσσας" που ουσιαστικά είναι οι εφαρμογές της rom με μεταγλώττιση και ενσωμάτωση strings arays plurals στην Ελληνική γλώσσα κουμπώνει πάντα επάνω στην ρομ που φτιάχτηκε. Σε ποια θέλετε? Στην 18s?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όταν φτιάχνουμε ένα "πακέτο γλώσσας" που ουσιαστικά είναι οι εφαρμογές της rom με μεταγλώττιση και ενσωμάτωση strings arays plurals στην Ελληνική γλώσσα κουμπώνει πάντα επάνω στην ρομ που φτιάχτηκε. Σε ποια θέλετε? Στην 18s?

 

αυτη ειναι η τελευταια official

ναι,

δεν βλεπω να απανταει κανεις αλλος

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η τελευταια official

ναι,

δεν βλεπω να απανταει κανεις αλλος

 

 

Ναι! :) Πες μου οτι θα παιρνει και ota...

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Οκ την κατεβάζω και μόλις την ετοιμάσω σας βάζω φωνή! Θέλετε κάτι άλλο ? Κάνα debloat να φύγουν τα άχρηστα? Κάνα nova launcher, or Zenui ενσωματωμένο? Κάνα power, battery tweaking? :wacko::lol:

Αυτή είναι...18s!

ασφαλώς και τα θέλουμε όλα αυτά...και όλα όσα γνωρίζεις εσύ καλύτερα....

Συνεπώς κάθε μήνα θα τα λέμε μετά από το ΟΤΑ?? ή θα κάνουμε κάτι εμείς και θα έχουμε πάντοπτε ελληνικά??

Θα 'εχουμε TWRΡ στα ελληνικά? DOLBY ATMOS??

Σ' ευχαριστούμε...

Υ.Γ. Αφαιρείς αν θέλεις και αυτά τα άχρηστα για να ΄΄εχουμε χώρο και να μην καταναλώνουμε μπαταρία.

διαλέγεις : Browser , bugpostbx , le app, lecloud , leso , lesport , letv account login , networklocation , picco tts , print spooler , sogou input method for letv , vpndialogs , weather , super manager , launcher , baidu imei for letv , feedback , calendar , calendar storage , live , system update , bubbles , com.android.wallpaper.holo spiral , live wallpaper picker , phase beam , com.letv.android.accountinfo , game center , letv , music , panosearch , pano sceensavers , voice assistant ,

 

Baidu LeTV ,BugPostbox ,letv.Android.accountinfo ,Feedback ,Game Center ,LeAPP ,LeCloud alpha ,LeSport ,LeTV account connection ,Live ,Map ,Market

Feedback Agent ,My account ,Input method Sogou for LeTV ,Weibo ,(Logo Leme) ,Remove music search ,Delete LeMall Remove the application store

Delete sogou input method ,Delete music video sports ,Delete game Center ,Delete LeTV ,Delete music videos ,Remove SIM card application ,Delete a Google map

Delete fan community, Remove the WPS O ffice, Delete tweets Deleted include the moderately compact ,Delete e-mail ,Delete the mail Service ,Delete player

To delete a dynamic wallpaper ,Delete LiveWallpapersPicker ,Delete MTKLogger ,Removing bubbles ,Delete RA ,Remove the weather.

 

2) ΔΕΝ "έδωσε" η Le τον πηγαίο κώδικα, έτσι δεν ήταν μέσα το device tree παρά μόνο το kernel και κάποιες libraries.!!!!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Έχω βάλει την rom v4-x820 of Bshuy τρομερή rom(η καλύτερη που έχω δοκιμάσει από όλες ) αλλά λόγω μιας εφαρμογής(novago) που το βλέπει ρουτ το τηλέφωνο σην ότι με καμιά rom δεν δουλεύει το δακτυλικο αποτύπωμα θέλω να πάω σε οφισιαλ. Ξέρει κάποιος να μου πει τι να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.le.com/in/m_eui_detail.html?euiid=209 19 s πρέπει να κάνουμε την εγκατάσταση μανουαλ η θα γίνει λογικα ota! Edited by GiannisTsil
Link to comment
Share on other sites

1.)Αυτή είναι...18s!

ασφαλώς και τα θέλουμε όλα αυτά...και όλα όσα γνωρίζεις εσύ καλύτερα....

2.)Συνεπώς κάθε μήνα θα τα λέμε μετά από το ΟΤΑ?? ή θα κάνουμε κάτι εμείς και θα έχουμε πάντοπτε ελληνικά??

3.)Θα 'εχουμε TWRΡ στα ελληνικά? DOLBY ATMOS??

Σ' ευχαριστούμε...

4.)Υ.Γ. Αφαιρείς αν θέλεις και αυτά τα άχρηστα για να ΄΄εχουμε χώρο και να μην καταναλώνουμε μπαταρία.

διαλέγεις : Browser , bugpostbx , le app, lecloud , leso , lesport , letv account login , networklocation , picco tts , print spooler , sogou input method for letv , vpndialogs , weather , super manager , launcher , baidu imei for letv , feedback , calendar , calendar storage , live , system update , bubbles , com.android.wallpaper.holo spiral , live wallpaper picker , phase beam , com.letv.android.accountinfo , game center , letv , music , panosearch , pano sceensavers , voice assistant ,

 

Baidu LeTV ,BugPostbox ,letv.Android.accountinfo ,Feedback ,Game Center ,LeAPP ,LeCloud alpha ,LeSport ,LeTV account connection ,Live ,Map ,Market

Feedback Agent ,My account ,Input method Sogou for LeTV ,Weibo ,(Logo Leme) ,Remove music search ,Delete LeMall Remove the application store

Delete sogou input method ,Delete music video sports ,Delete game Center ,Delete LeTV ,Delete music videos ,Remove SIM card application ,Delete a Google map

Delete fan community, Remove the WPS O ffice, Delete tweets Deleted include the moderately compact ,Delete e-mail ,Delete the mail Service ,Delete player

To delete a dynamic wallpaper ,Delete LiveWallpapersPicker ,Delete MTKLogger ,Removing bubbles ,Delete RA ,Remove the weather.

 

5) ΔΕΝ "έδωσε" η Le τον πηγαίο κώδικα, έτσι δεν ήταν μέσα το device tree παρά μόνο το kernel και κάποιες libraries.!!!!

1. Εντάξει επάνω σε αυτή λοιπόν 18s :)

2. Το ΟΤΑ θα περνάει κανονικά. Δεν "πειράζουμε τη rom απλά ενσωματώνουμε τα Ελληνικά συνεπώς ΟΤΑ θα έχετε ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!:D

3. Φυσικά το τελευταίο TWRP 3.0.2b-interface & ATMOS 6.5.0.2 δώστε μου λινκ από το TWRP που σας δουλεύει και θα το "μοντάρω" με το καινούργιο interface και SUPER_SU 2.78...:p

4. Άχρηστα υπάρχουν πολλά (σωστά τα αναφέρεις παραπάνω) όμως κάποια χρειάζεται να τα αφήσουμε για την ομαλή αναγνώρηση του τηλεφώνου απο την LETV και τα υπόλοιπα Letv τα απενεργοποιήτε αν θέλετε με το TITANIUM PRO μόλις root- άρετε. σημ. όσοι δεν θέλουν να ρουτάρουν για να παίζει το ΟΤΕ on the go, NOVA , βαζετε το πακέτο γλώσσας ΧΩΡΙΣ ROOT! Επάνω στην official και είστε οκ..;)

5. Τα έδωσε για κάποια "λεπτά" και μετά τα κατέβασε λέγοντας ότι έκανε λάθος και ήθελε να δώσει μόνο για τα TV-BOX που παράγει....:mad:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Εντάξει επάνω σε αυτή λοιπόν :)

2. Το ΟΤΑ θα περνάει κανονικά. Δεν "πειράζουμε τη rom απλά ενσωματώνουμε τα Ελληνικά συνεπώς ΟΤΑ θα έχεται ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!:D

3. Φυσικά το τελευταίο TWRP 3.0.2b-interface & ATMOS 6.5.0.2 δώστε μου λινκ από το TWRP που σας δουλεύει και θα το "μοντάρω" με το καινούργιο interface και SUPER_SU 2.78...:p

4. Άχρηστα υπάρχουν πολλά (σωστά τα αναφέρεις παραπάνω) όμως κάποια χρειάζεται να τα αφήσουμε για την ομαλή αναγνώρηση του τηλεφώνου απο την LETV και τα υπόλοιπα Letv τα απενεργοποιήτε αν θέλετε με το TITANIUM PRO μόλις root- άρετε. σημ. όσοι δεν θέλουν να ρουτάρουν για να παίζει το ΟΤΕ on the go, NOVA , βαζετε το πακέτο γλώσσας ΧΩΡΙΣ ROOT! Επάνω στην official και είστε οκ..;)

5. Τα έδωσε για κάποια "λεπτά" και μετά τα κατέβασε λέγοντας ότι έκανε λάθος και ήθελε να δώσει μόνο για τα TV-BOX που παράγει....:mad:

 

 

,Μονο το live ενοχλει νομιζω.. τα υπολοιπα απενεργοποιουνται.. και το nova μπαινει ευκολα..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...