Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Le pro 3 δεν έχει την 800 LTE.....τζάμπα καίει η λάμπα...γιατί τέτοια τηλέφωνα (που κάνουν μια χάρα την δουλειά τους) βρίσκω όσα θέλω...

.....

Ε μα και συ tasosguru, χαλάρωσε λιγάκι,

εγώ φταίω που έκανες το τηλ. από Χ822 σε Χ820! Ουάου!

και σε ρωτάω εσύ που ξέρεις καλύτερα από μένα (εγώ ένας άσχετος είμαι)... θα μπορούσες να πεις και σε μένα πως να κάνω το Χ822 σε ΝΟΤΕ 7 ???

...και μετά τι με διαβάζεις...και πες τους να με διαγράψουν γιατί θέλεις να βλέπεις τα ίδια και τα ίδια συνέχεια που ρωτούν εδώ συνέχεια οι νέοι φίλοι μας και δεν θέλεις να βάλει (το Myphone) μια τάξη! Ελλάς το μεγαλείο σου!

Υ.Γ. Περιμένοντας την 19s Indian με Ελληνικά .....αυτή θα φτιάξει ο Cris!

Που ειδες οτι δεν εχει την 800αρα το 3 pro?

(Kimovil λεει οτι την εχει και πολλα site ,επισης.. αλλα πιστευω το kimovil..

Και το gsmarena λεει οτι την εχει..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει στην αρχή που είχε πρωτοεμφανιστεί και μας το είχε πρωτοπαρουσιάσει ένας φίλος εδώ μέσα...τώρα διαβάζω από σένα ότι έχει...τότε γράψε λάθος!!

Είπα κι εγώ πως αυτοί έχουν το Le max 2 με 800 και το Le pro 3 όχι? Αλλά στην συνέχεια δεν ενδιαφέρθηκα και ούτε και τώρα βέβαια...και έτσι άφησα το θέμα!

Εδώ δες δεν έχει...http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_476950.html?wid=21 δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο ή όχι αλλά αν πας να το αγοράσεις και δεις αυτό...τότε τι θα σκεφτείς?

Μάλιστα πιό κάτω ένας από Γερμανία ρωτούσε μετά από μέρες για την 800/άρα...By Nils Oct-08/2016 06:10:52

Question:

Are you sure this phone has not LTE 800 frequency? This is really important for Germany

Reply:

Hello Nils,

1)Please kindly confirm the network .

Network:

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz

TD-SCDMA 1900/2100MHz

4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz

TD-LTE B38/B39/B40/B41

2)Unlocked for Worldwide use. Please ensure local area network is compatible. click here http://maps.mobileworldlive.com/ for Network Frequency of your country. Please check with your carrier/provider before purchasing this item.

If these terms are appropriate, then you can use it.

Αυτό είναι το θέμα τώρα???? εδώ το HD2 μου έχει ξεφτιλίσει τους πάντες στο Noug από μήνες...ενώ άλλοι περί άλλα τυρβάζουν!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Που ειδες οτι δεν εχει την 800αρα το 3 pro?

(Kimovil λεει οτι την εχει και πολλα site ,επισης.. αλλα πιστευω το kimovil..

Και το gsmarena λεει οτι την εχει..

Και η εταιρία λέει ότι έχει αλλά φαξ ντατ ας πούμε μια μπούρδα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που ειδες οτι δεν εχει την 800αρα το 3 pro?

(Kimovil λεει οτι την εχει και πολλα site ,επισης.. αλλα πιστευω το kimovil..

Και το gsmarena λεει οτι την εχει..

Καλημέρα σε όλους.:)

edit

Το Le 3 Pro US ΔΕΝ έχει την Β20-800MHZ

Καταρχήν να αναφέρουμε τις μπάντες και συχνότητες που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην κινητή τηλεφωνία Ελλάδας.

 

2G: B5/850, B8/900, B3/1800 και Β2/1900

3G: B5/850, Β8/900, Β2/1900 και Β1/2100

4G FDD LΤΕ: B20/800, B3/1800 και Β7/2600

 

δείτε εδώ ποιές μπάντες υποστηρίζει σύμφωνα με το επίσημο site:

LTE Bands 1/2/3/4/5/7/8/12/17/29/30/38

http://us.lemall.com/us/phone/leeco_le_pro3/index.html

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.:)

Το Le 3 Pro ΔΕΝ έχει την Β20-800MHZ δυστυχώς...

Καταρχήν να αναφέρουμε τις μπάντες και συχνότητες που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην κινητή τηλεφωνία Ελλάδας.

 

2G: B5/850, B8/900, B3/1800 και Β2/1900

3G: B5/850, Β8/900, Β2/1900 και Β1/2100

4G FDD LΤΕ: B20/800, B3/1800 και Β7/2600

 

δείτε εδώ ποιές μπάντες υποστηρίζει σύμφωνα με το επίσημο site:

LTE Bands 1/2/3/4/5/7/8/12/17/29/30/38

http://us.lemall.com/us/phone/leeco_le_pro3/index.html

Τώρα αν και αυτοί γράφουν ανακρίβειες, τι να πώ!:confused:

 

Καλημερα φιλε μου το link που δινεις ειναι μαλλον απο την Αμερικανικη εκδοση του pro 3 αν δεις στο κινεζικο official site δειχνει οτι εχει την 800αρα.

http://www.lemall.com/cn/phone/lepro3/parameter.html

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου το link που δινεις ειναι μαλλον απο την Αμερικανικη εκδοση του pro 3 αν δεις στο κινεζικο official site δειχνει οτι εχει την 800αρα.

http://www.lemall.com/cn/phone/lepro3/parameter.html

 

Tο αυτο

 

10 χαρακτηρες

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου το link που δινεις ειναι μαλλον απο την Αμερικανικη εκδοση του pro 3 αν δεις στο κινεζικο official site δειχνει οτι εχει την 800αρα.

http://www.lemall.com/cn/phone/lepro3/parameter.html

Οκ....το είδα..το θέμα είναι να μπορέσει κάποιος να σιγουρέψει ότι θα πάρει CN και όχι US version....:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Tο αυτο

 

10 χαρακτηρες

 

Πριν ο αλέκτωρ λαλήσει τρεις....

Νάτην (- Φά) την απώλεια της 800 στο Αμέρικα!

...για να μάθεις να μην μπουρδοκατηγορείς (Κατά το γνωστό μπορδοροδοκόκκινο) αμέσως ...

Το αυτό!

Υ.Γ. Λένε ότι η κινέζικη 18s έχει πιό καθαρό android (παρά τις κινεζιές) και γι αυτό πιάνει σκόρ 144.000

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Με τι 4g+ έχεις πρόβλημα?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη!Θα το δοκιμάσω και θα σου πω...Εσύ είχες για να ξέρω τι να τσεκάρω?

 

Πάντως στο πρώτο boot μετά την εγκατάσταση μου(αν και είχα εγκαταστήσει εφαρμογές) στο antuntu μου βγαλε 134000 αν θυμάμαι καλά με την 19s indian

Link to comment
Share on other sites

Πριν ο αλέκτωρ λαλήσει τρεις....

Νάτην (- Φά) την απώλεια της 800 στο Αμέρικα!

...για να μάθεις να μην μπουρδοκατηγορείς (Κατά το γνωστό μπορδοροδοκόκκινο) αμέσως ...

Το αυτό!

Υ.Γ. Λένε ότι η κινέζικη 18s έχει πιό καθαρό android (παρά τις κινεζιές) και γι αυτό πιάνει σκόρ 144.000

 

Αν εσυ ψωνιζεις απο Αμερικη και χρειάζεσαι FDD B20 ισως εισαι ο μοναδικος. Οι υπολοιποι καλυπτονται απο το κινεζικο που έχει B20

 

Η συσκευη υποστηριζει ΟΛΕΣ τις ελληνικες μπαντες FDD B3/B7/B20

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, δεν εχει στο lecloud στις ρυθμισεις backup η αντιγραφο για επαφες κτλ. Εχει brouser,notes και αλλο ενα..

Επισης εχει επαναφερει ποτε κανεις απο lecloud να μας πει τη διαδικασια..?

 

Δεν βγαζω ακρη απο το λιγο που το εψαξα..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, δεν εχει στο lecloud στις ρυθμισεις backup η αντιγραφο για επαφες κτλ. Εχει brouser,notes και αλλο ενα..

Επισης εχει επαναφερει ποτε κανεις απο lecloud να μας πει τη διαδικασια..?

 

Δεν βγαζω ακρη απο το λιγο που το εψαξα..

 

Αυτά τα τρία όντως έχει και απλά σέρνεις το κουμπί αριστερά off και πάλι δεξια on και κάνει συγχρονισμό.

 

Screenshot_2016_10_26_17_16_29.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα τρία όντως έχει και απλά σέρνεις το κουμπί αριστερά off και πάλι δεξια on και κάνει συγχρονισμό.

 

Screenshot_2016_10_26_17_16_29.jpg

 

Ακριβως αυτα.. αλλαξα και location μηπως εμφανιστουν αλλα δεν..

 

Λογικα δεν εχουν δωσει cloud πληρες ακομα στην indian ..

 

Δε νομιζω οτι ειναι bug αλλα επιλογη τους να μην το εχουν

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αγορα του; πλεον το βρισκω με σχεδον 200 ευρω.

 

Κατω απο 200 εχει.. κοροιδευεις η ρωτας σοβαρα αν αξιζει...? Χαχα

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αγορα του; πλεον το βρισκω με σχεδον 200 ευρω.

 

Καλώς τον Λευτέρη.. Γείτονα βλέπω από Xiaomi γυρίσες πάλι στα "παλιά" σου λημέρια! :lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατω απο 200 εχει.. κοροιδευεις η ρωτας σοβαρα αν αξιζει...? Χαχα

 

Ειπα σχεδον 200 και ρωταω σοβαρα γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτο λογω 820 και το max 64 με τον 652

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλώς τον Λευτέρη.. Γείτονα βλέπω από Xiaomi γυρίσες πάλι στα "παλιά" σου λημέρια! :lol::lol:

 

Γεια σου Χρηστο! Βαρεθηκα να ψαχνω για κινητο με 800αρα για 15 μερες που παω διακοπες. :lol:

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Γεια σου Χρηστο! Βαρεθηκα να ψαχνω για κινητο με 800αρα για 15 μερες που παω διακοπες. :lol:

Άμα το βρεις κάτω από 200 πες μου κι εμένα γιατί πρέπει να τελειώσω την rom 19s και πρέπει να το έχω για τεστ... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άμα το βρεις κάτω από 200 πες μου κι εμένα γιατί πρέπει να τελειώσω την rom 19s και πρέπει να το έχω για τεστ... ;)

 

206 στο efox και 212 Geek

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leeco-letv-le-max-pro-x910-4gb-32gb

 

Για αλλο κινητο μιλαμε;

:worry:

Link to comment
Share on other sites

195-200 το ροζ και 210-220 το γκρι στο aliexpress. Περιμένω λίγο να φτιάξει η ισοτιμία και το τσιμπαω :lol:
Link to comment
Share on other sites

195-200 το ροζ και 210-220 το γκρι στο aliexpress. Περιμένω λίγο να φτιάξει η ισοτιμία και το τσιμπαω :lol:

 

Το ροζ το έχω δει.... :ninja:

Σε γκρι.... Πάντα.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το ροζ το έχω δει.... :ninja:

Σε γκρι.... Πάντα.. ;)

 

Και εγώ εννοείται το γκρι. Ροζ σε καμία περίπτωση, βέβαια γούστα είναι αυτά. Για να δούμε αν κάνουν και καμιά προσφορά τώρα με τα Black Fridays. Παρακολουθώ την τιμή στο γκρι και την προηγούμενη εβδομάδα είχε 240 δολάρια ενώ τώρα 232 το γκρι πάντα. Η τιμή πέφτει συνέχεια για πόσο όμως....

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και σε γκρι γιατι εγω ηξερα οτι το βγαζει σε χρωμα σαν χρυσαφι που εχει περιοδο :lol::p
Link to comment
Share on other sites

Αν εσυ ψωνιζεις απο Αμερικη και χρειάζεσαι FDD B20 ισως εισαι ο μοναδικος. Οι υπολοιποι καλυπτονται απο το κινεζικο που έχει B20

 

Η συσκευη υποστηριζει ΟΛΕΣ τις ελληνικες μπαντες FDD B3/B7/B20

Καταλαβαίνω την δύσκολη θέση σου σε όσα λες....αλλά και πάλι εκτίθεσαι...

1) Το gearbeast που έγραψα πιό πάνω είναι κινέζικο? Είναι! Τότε γιατί λέει πως δεν έχει την 800 σ' αυτό που πουλάει ακόμη και σήμερα?? Αν δεν βγάζουν άκρη αυτοί που πωλούν φαντάσου εμείς που αγοράζουμε....

2) Το ebay που αγοράζουμε έχει προιόντα κυρίως που πωλούνται στον δυτικό πολιτισμό...τι λες να μην αγοράζει κανείς από κει??

Ανούσια συζήτηση...και ίσως το παρατραβήξαμε... πάντως όταν το έβλεπα αρχές Οκτωβρίου...θυμάμαι ότι το είχα δει χωρίς την 800, και σ' αυτό που είπα άδικα και άσχημα σχολίασες...! Έγραψα ότι δεν ενδιαφέρομαι για το τηλεφωνάκι είμαι καλυμμένος με το υπάρχον ...

Υ.Γ. Μια και μιλάμε για αγορές τηλ. έξω από Le max 2 σας λέω ότι παρήγγειλα το ΒΙΚΕ της Leecho...και νομίζω μαζί με το κινητό που εχω΄, είναι από τα ηλεκτρονικά πράγματα που θα απολαύσω στην πόλη που ζω....(ποδηλατούπολη) και ίσως ο μοναδικός στην Ελλάδα με ηλεκτρονικό ποδήλατο! Π@υτ@ν@ κρίση αφού δεν μπορούμε το αυτοκίνητο ας το κάνουμε αλλιώς! Ελπίζω πλάι σ' αυτό το γερμανικό του πατερα μου να τοποθετήσουν τα παιδιά μου το δικό μου! Επανάσταση! Άντε Καλησπέρα!

Υ.Γ. Στην Χώρα που ζούμε και με τον τρόπο που ζούμε (με αποχές και αργίες) δυστυχώς για σένα που δεν το υπολόγισες καλά, είμαστε συνεχώς σε διακοπές..

Hasta la vista Baby!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και σε γκρι γιατι εγω ηξερα οτι το βγαζει σε χρωμα σαν χρυσαφι που εχει περιοδο :lol::p

 

Έχει βγει και σε γκρι είναι το μοντέλο με την ονομασία χ822 το έχει όμως μόνο το aliexpress και το spemall πολύ ακριβό βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...