Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικό μου, κατέβασα το play store από το le store,. Και μετά κατέβασα το google keyboard για να έχω Ελληνικο πληκτρολόγιο. Προφανώς έχεις αγγλικο μενού. Μπορείς να ελεγξεις στην γλώσσα, αν έχει επιλογή Αγγλικά Κινέζικα μόνο,,,, ή ,,,,, περισσότερες γλώσσες; Και έκανα εγγραφή στο le store.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κόρη μου και το ζήλεψα .Όσο και αν προσπάθησα να το αλλάξω με το δικό μου samsung note 2 ,φυσικά δεν τσίμπησε. Έχει την stable 18s αν δεν απατώμαι.Ειχε την 17s και αναβαθμίστηκε. Κατέβασα το play store . Ελληνικά βρήκε η κόρη μου στο νούμερο 15 του κινεζικού πληκτρολογίου. Κατέβασα και Swype keyboard οπότε είμαι κομπλέ για γλώσσες. Δεν μπορώ να κάνω register στο le store γιατί δεν υπάρχει άλλη χώρα ή Ευρώπη .Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω γι'αυτό ? Φοβερό κινητό ,το πήρα από ευρωπαϊκή αποθήκη του honorbuy τσιμπημενα ομολογουμένως αλλά σε 3 μέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νομίζω χαμός θα γίνει με το τούμπανο Xiaomi mi mix στις 6,4 ίντσες και πολυ καλό λόγο οθόνης προς περιθώρια από 84% εως 91 % .Εγώ που ψάχνω κάτι τέτοιο θα το περιμένω για επόμενο μετα το samsung note 2.

στο lestore εχει επιλογη για Ελλαδα και εγγραφη με email στη σελιδα στο ιντερνετ οχι μεσα απο τη συσκευη
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Αν όλα τα παραπάνω που λες αφορούν το LeEco Le Max 2 X820 ναι μπορείς να έχεις Ελληνικά παντού εφόσον φοράει την Official 18s βάζοντας το πακέτο που έχω φτιάξει, με τις οδηγίες που δίνω εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6949627#post6949627

;)

 

Ευχαριστώ CrisBal.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο lestore εχει επιλογη για Ελλαδα και εγγραφη με email στη σελιδα στο ιντερνετ οχι μεσα απο τη συσκευη

 

Ευχαριστώ Γιάννη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://in.lemall.com/in/help/help-pid-5-id-375.html νομίζω πως είναι αυτό.

 

 

Ευχαριστούμε Θανάση.

Link to comment
Share on other sites

Crisbal, Μήπως θα ασχοληθείς και με το pro3?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

...και το ZUK Z2 pro?

 

Ναι το ZUK είναι τηλεφωναρα το Pro ειδικά

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ZUK είναι τηλεφωναρα το Pro ειδικά

Κάθε μήνα και καλύτερο... αλλά ελληνικά πως βάζω στην zui 2.3.044 st???

http://bbs.lenovomobile.cn/z2pro/t267957/

Υ.Γ. Αναφορικά με το TWRP για να αναγνωριστεί και διεθνώς η άριστη δουλειά που κάνεις σ' αυτό πρέπει να υπάρχει και η επιλογή για αγγλικά (δίγλωσσο, όμως μην ξεπεράσεις την γειτόνισσα μου που ουρλιάζει...). Τα υπόλοιπα θα είναι όλα καλά! Πάντως πρέπει νάσαι φοβερός άνθρωπος! Συγχαρητήρια για την δουλειά!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μήνα και καλύτερο... αλλά ελληνικά πως βάζω στην zui 2.3.044 st???

http://bbs.lenovomobile.cn/z2pro/t267957/

Υ.Γ. Αναφορικά με το TWRP για να αναγνωριστεί και διεθνώς η άριστη δουλειά που κάνεις σ' αυτό πρέπει να υπάρχει και η επιλογή για αγγλικά (δίγλωσσο, όμως μην ξεπεράσεις την γειτόνισσα μου που ουρλιάζει...). Τα υπόλοιπα θα είναι όλα καλά! Πάντως πρέπει νάσαι φοβερός άνθρωπος! Συγχαρητήρια για την δουλειά!

 

Φιλε Opa2016, ξέρεις καλά ότι αυτό είναι φορουμ για LEECO MAX 2 υπαρχουν και τα προσωπικα μηνυματα για προσωπικές συζητήσεις ,

ανοιξε νεο ποστ απο την αρχή και αλλου, αν θέλεις να μιλήσεις για το ZUK Z2 pro.:)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, στο δικό μου LEECO LEMAX2 μου ανεβάζει θερμοκρασία (έως 42c) όταν τρέχει ή εφαρμογή LE CUSTOM SERVICE και όταν το απενεροποιω επανέρχεται στη φυσιολογική. Έχω την αγγλοκινεζικη official from & ram 4/32. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα, υπάρχει λύση;; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Αναφορικά με το TWRP για να αναγνωριστεί και διεθνώς η άριστη δουλειά που κάνεις σ' αυτό πρέπει να υπάρχει και η επιλογή για αγγλικά (δίγλωσσο, όμως μην ξεπεράσεις την γειτόνισσα μου που ουρλιάζει...). Τα υπόλοιπα θα είναι όλα καλά! Πάντως πρέπει νάσαι φοβερός άνθρωπος! Συγχαρητήρια για την δουλειά!

 

Καλημέρα! Η κύρια γλώσσα του TWRP ΕΊΝΑΙ τα Αγγλικά! Απλά υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής σε 20 γλώσσες φυσικά και Ελληνικά! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, στο δικό μου LEECO LEMAX2 μου ανεβάζει θερμοκρασία (έως 42c) όταν τρέχει ή εφαρμογή LE CUSTOM SERVICE και όταν το απενεροποιω επανέρχεται στη φυσιολογική. Έχω την αγγλοκινεζικη official from & ram 4/32. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα, υπάρχει λύση;; Ευχαριστώ.

Οχι.. δεν εχω δει κατι...

Ποια ρομ εχεις ..?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Οχι.. δεν εχω δει κατι...

Ποια ρομ εχεις ..?

 

Απλά κάνει γενικό έλεγχο σε όλο το hardware για επιβεβαίωση και γι αυτό και ανεβάζει θερμοκρασία ο CPU. Δεν είναι κάτι.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνει γενικό έλεγχο σε όλο το hardware για επιβεβαίωση και γι αυτό και ανεβάζει θερμοκρασία ο CPU. Δεν είναι κάτι.. ;)

Cris, εχω ενα nvidia shield tv... Θα φτιαξεις καμια rom και για αυτο? :lol::p

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Cris, εχω ενα nvidia shield tv... Θα φτιαξεις καμια rom και για αυτο? :lol::p

 

Just be my guest! Αν θες βοήθεια βάλε φωνή.. ;)

https://developer.nvidia.com/shield-open-source

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα δεν το πηρα γιατι αυτος που μου το πουλουσε 200 δεν απαντουσε στα pm ενω τα ειχαμε βρει να το παρω και τωρα το εχει βαλει 230 αντε και στα 300 :lol:

 

Πηρα ενα HOMTOM HT10 αυτο με τον xelio X20 και την σαρωση ιριδας.:rolleyes:

 

Δεν μπορω με τιποτα στην 5.5 οθονη ειναι πολυ μικρη.

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα δεν το πηρα γιατι αυτος που μου το πουλουσε 200 δεν απαντουσε στα pm ενω τα ειχαμε βρει να το παρω και τωρα το εχει βαλει 230 αντε και στα 300 :lol:

 

Πηρα ενα HOMTOM HT10 αυτο με τον xelio X20 και την σαρωση ιριδας.:rolleyes:

 

Δεν μπορω με τιποτα στην 5.5 οθονη ειναι πολυ μικρη.

 

Just be my guest! Αν θες βοήθεια βάλε φωνή.. ;)

https://developer.nvidia.com/shield-open-source

 

Χαχα ευχαριστω πολυυ, αλλα κριμα ειναι να παιδευεσαι..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Ποία η διαφορά Χ820 με Χ822?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Χ820 Gold, Force Gold

X821 Silver

X822 Grey, Pink Gold

Επίσης έχει να κάνει με την Έκδοση multilanguage που βγαίνει από την LeEco για πώληση σε overseas countries

Screenshot_2016_10_30_13_12_44.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris, αναμένω pm σχετικά με το κουπόνι που λέγαμε.....

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

----------- ΔΙΑΦΟΡΕΣ Χ820/Χ822/Χ829/X821/X825-------------

 

Υπάρχουν Χ822 & Χ820 & Χ829 με 4/32 & 6/64 & 6/128 σε όλα τα χρώματα πλέον.

 

Απάντηση σε σχετική ερώτηση στη Letv Leeco India

The only 2 different features are 2.2GHz and radio. X822 has max 2.2GHz frequency, andLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 17(700), 20(800), 25(1900), 26(850), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) - X821 and X820 has 2.15 GHz. All so different radio bands according destination countries.....

 

Επίσης και αυτά από XDA DEVELOPERS

 

1. Chinese firmware changes model name to X820 (Chinese 17s requires only Google Play store apk to be able to use Google Play store) VoLTE support from 17s onwards

2. Indian firmware changes model name to X821 (Indian firmware has few international languages missing like French, etc. Google Play store is pre-installed) VoLTE support from 16s onwards

3. American firmware changes the model name to X829-Χ825 (American firmware is not official and you need to google it. Cannot post on XDA features are same as Indian ROM) VoLTE calling is unreliable.

4. A new X822 model has been spotted but exact details and region maybe India version support is unknown at the moment.

 

Συμπέρασμα.

 

- Τα χ820 χ822 είναι International editions με μόνη διαφορά την SHARP IPS QHD οθόνη στο χ820 έναντι της Truly QHD IPS screen στο χ822 με λίγο ποιο θερμά χρωματα. Όλο τα υπόλοιπο hardware είναι ίδιo και έχουν και την Β20- 800άρα band & Β3-Β7.

 

- Tα X821, Χ825 & χ829 είναι (US editions) επειδή παράγονται μόνο για ΑΜΕΡΙΚΗ, λείπει η 800αρα μπάντα (Β20) έχουν μόνο Β3-Β7 καθώς και έχουν ποιο χαμηλής ποιότητας οθόνη Truly QHD όχι ΙPS έναντι του χ822. Αυτό βέβαια στα τελευταία κομμάτια μάλλον έχει αλλάξει για όλα τα μοντέλα που φοράνε πλέον τα περισσότερα truly αγνώστου εταιρείας και παίζεται αν είναι IPS WQHD ή απλά QHD. Καλύτερα να ρωτάτε το μαγαζί αγοράς αν και σπάνια να σας που τι ακριβώς θα πάρετε.

18_2017_82531_EET.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...