Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασα αυτον τον οδηγο για να κανω HardBrick http://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-hard-brick-fix-qualcomm-hs-usb-t3492949

 

Το αποτελεσμα http://prntscr.com/d35ptf

 

Για να κανεις hardbrick η unbrick..?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις hardbrick η unbrick..?

 

Unbrick ηθελα να πω.. Το flash γινεται κανονικα αλλα με το που ανοιγω την συσκευη καταληγει με Blue Led δοκιμασα να κανω install εναν TWRP αλλα γινεται αυτο που σας δειχνω στην εικονα..

Link to comment
Share on other sites

Unbrick ηθελα να πω.. Το flash γινεται κανονικα αλλα με το που ανοιγω την συσκευη καταληγει με Blue Led δοκιμασα να κανω install εναν TWRP αλλα γινεται αυτο που σας δειχνω στην εικονα..

Δοκιμασε τους οδηγους για unbrick ,που θα βρεις , αλλα αν δεν τα καταφερεις στειλε και απο τωρα ενα email στη leeco ,να σου πουν τι θα κανεις και να σου στειλουν και τα βοηθηματα να το κανεις..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Τα παραταω ακολουθησα εναν επικο οδηγο και καθε φορα γινεται το ιδιο.. Σε Recovery γινεται αυτο http://prntscr.com/d37twm και οταν παει να κανει boot στο system φαινεται ετσι στο PC και κανει Reboot στο ιδιο σημειο μετα απο λιγο. http://prntscr.com/d37ug4

 

http://www.letv.re/topic/1260-help-manager-defined-as-qualcomm-hs-usb-qdloader-9008/?page=1

Link to comment
Share on other sites

Τα παραταω ακολουθησα εναν επικο οδηγο και καθε φορα γινεται το ιδιο.. Σε Recovery γινεται αυτο http://prntscr.com/d37twm και οταν παει να κανει boot στο system φαινεται ετσι στο PC και κανει Reboot στο ιδιο σημειο μετα απο λιγο. http://prntscr.com/d37ug4

 

http://www.letv.re/topic/1260-help-manager-defined-as-qualcomm-hs-usb-qdloader-9008/?page=1

 

Καλημέρα. Εμένα μου φαίνεται για hardware problem. Έφαγε καμία πτώση πριν από αυτό? Επικοινώνησε με Leeco και δείξτους το screenshot.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,επαναλαμβάνω Μια ερώτηση γιατί δεν έλαβα απάντηση ,υπάρχει κάποια VR. συσκευή που να είναι συμβατή με το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Τα παραταω ακολουθησα εναν επικο οδηγο και καθε φορα γινεται το ιδιο.. Σε Recovery γινεται αυτο http://prntscr.com/d37twm και οταν παει να κανει boot στο system φαινεται ετσι στο PC και κανει Reboot στο ιδιο σημειο μετα απο λιγο. http://prntscr.com/d37ug4

 

http://www.letv.re/topic/1260-help-manager-defined-as-qualcomm-hs-usb-qdloader-9008/?page=1

 

το κιτρινο τριγωνο στην διαχειρηση συσκευών, σημαινει - μαλλον- πρόβλημα με τους drivers. Η γνωμη μου περνα official rom. είναι μια διαδικασια με .. update.zip .. μετα , ξεκλειδωσε το bootloader,. Μετα Θα περασεις custom rom;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,επαναλαμβάνω Μια ερώτηση γιατί δεν έλαβα απάντηση ,υπάρχει κάποια VR. συσκευή που να είναι συμβατή με το κινητό?

 

Ολες οι τυπου cardboard. Το official aka leeco vr το ξεχνας μιας και παιζει μονο με τις εφαρμογες της leeco και αυτο με κινεζικο vpn.

 

Περιμενω πως και πως το γκρι μου απο μερα σε μερα, θα τα λεμε πιο τακτικα εδω. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...ειμαι μεταξυ x820 Και x900.Εχει καποιος δοκιμασει και τα δυο?Δεν εχω προβλημα με το μεγεθος του x900(6.3 inch).Χρησιμοποιουν ιδια καμερα αλλα εχουν διαφορετικο επεξεργαστη(ταχυτερος χ820).Καποιος να εχει δοκιμασει και τα δυο?Η καμερα του σε σχεση με κινητα της αγορας?S6 galaxy Η S7?Και τελευταια ερωτηση?Ειναι unlocked ο bootloader?Χρειαζεται να το ξεκλειδωσω?Πρεπει να ειμαι σε official rom για να περασω τη rom του Ιταλου?Ευχαριστω πολυ και sorry Που σας τρελανα....!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ο φιλος μου λεει το πηρε σφραγισμενο οποτε δεν του επεσε κατω. Τωρα να ερθει με προβλημα απο το εργοστασιο παιζει! Και εχω αρχισει να το πιστευω κιολας, γιατι οτι λαθος Rom και να περασε ο αλλος χρηστης οταν πας να περασεις μεσω "EDL" και Flashtool εργοστασιακη Rom θεωρητικα ειναι ετοιμο για να ανοιξει, δυστυχως ομως οχι στην δικη μας περιπτωση, οσες φορες και να Flashara με επιτυχια το προβλημα παραμενει δεν κανει Boot δεν μπαινει σε Stock Recovery αλλα ουτε και σε Custom μετα απο Flash σε Fastboot..

 

Athanasios1112 Ο Bootloader που τον κοιταξα ειναι ηδη ξεκλειδωμενος, δοκιμασα να κανω Unbrick με Flashtool και καθε φορα Flashara QFIL=Σαν Fastboot Rom εργοστασιακη δηλαδη, καμια επιτυχια! Σε Recovery δεν μπαινει για να κανω Update με Zip η Install γενικα οποτε η μονη επιλογη που σου αφηνει ειναι μεσω "EDL" με Volume+ Volume- και PowerButton το συνδεεις στον υπολογιστη και το βλεπει σαν Qualcomm USB κατι 9008 Com οπως πρεπει δηλαδη το flash γινεται κανονικοτατα και με επιτυχια αλλα παλι καταληγει σε Blue Led..

 

Μου φαινεται αυτο το κινητο μονο Developer της LeEco μπορει να το φτιαξει ειδικα αν προκειται λογο Hardware.. Ευχαριστω πολυ παντως για την βοηθεια σας και που με ακουσατε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...ειμαι μεταξυ x820 Και x900.Εχει καποιος δοκιμασει και τα δυο?Δεν εχω προβλημα με το μεγεθος του x900(6.3 inch).Χρησιμοποιουν ιδια καμερα αλλα εχουν διαφορετικο επεξεργαστη(ταχυτερος χ820).Καποιος να εχει δοκιμασει και τα δυο?Η καμερα του σε σχεση με κινητα της αγορας?S6 galaxy Η S7?Και τελευταια ερωτηση?Ειναι unlocked ο bootloader?Χρειαζεται να το ξεκλειδωσω?Πρεπει να ειμαι σε official rom για να περασω τη rom του Ιταλου?Ευχαριστω πολυ και sorry Που σας τρελανα....!!!!!

 

Αρκετα πιο δυνατο το χ820 vs μεγαλυτερες ιντσες, της αναγκες σου τις ξερεις εσυ και μονο εσυ! Βαζεις κατω τι θες περισσοτερο και αποφασιζεις.

Η καμερα σε ολα τα κινεζικα οσο τρομερους φακους και να φερουν, χωλενουν στο software. Δηλαδη αν ψαχνεις καμεροτηλεφωνο, δε θα το βρεις σε κανενα leeco, xiaomi, meizu κτλ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέρασα 3 custom rom, κάθε φορά περνουσα την ρομ official, ώστε να πάρει το κινητό, το εργοστασιακο recovery. Είναι ο πιο ασφαλής τρόπος. Μετά ξεκλειδωσα το bootloader, είναι απλό με εντολές cmd.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

AbyssD...,, υπάρχει απλός τρόπος, για να περάσεις την official rom. Είναι από το μενού του κινητού,,.. με τις 3 τέλειες κλπ, δεν το έχω δουλέψει κλπ. Παλιά είχα περάσει ένα twrp apo to ..xda.. και μου έβγαζε την μισή οθόνη με χιονακια..κλπ...περνά την official rom στην μνήμη του κινητού, και ονόμασε το update.zip,,,. Να βοηθήσει κάποιος από τα παιδιά για το τι πρέπει να κάνεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα πιο δυνατο το χ820 vs μεγαλυτερες ιντσες, της αναγκες σου τις ξερεις εσυ και μονο εσυ! Βαζεις κατω τι θες περισσοτερο και αποφασιζεις.

Η καμερα σε ολα τα κινεζικα οσο τρομερους φακους και να φερουν, χωλενουν στο software. Δηλαδη αν ψαχνεις καμεροτηλεφωνο, δε θα το βρεις σε κανενα leeco, xiaomi, meizu κτλ

Ευχαριστω...με λογισμικο και xiaomi kai meizu ειμαι πιο εξοικειωμένος απο android.Νομιζω πως ειναι καλυτερος φακος απο mx5 mi4c mx4 mi max που ειχα,ειναι η πρωτη αποπειρα μου με Letv.Μαλλον σε x820 θα παω και θα δωσω το xiaomi mi max στην κοπελα μου.Nα ρωτησω και κατι αλλο.Για να ξεκλειδωσω τον bootloader κανω καποια αιτηση?Πρεπει να ειμαι σε Official rom για να περασω του Ιταλου?Η xiaomi το παλευει και βγαζει global rom επισημα πια.Η letv(x820) βλεπω εχει βγαλει την global 5.8.018S (Marshmallow).Εχει ελληνικα?Την εχετε δοκιμασει?

Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέρασα 3 custom rom, κάθε φορά περνουσα την ρομ official, ώστε να πάρει το κινητό, το εργοστασιακο recovery. Είναι ο πιο ασφαλής τρόπος. Μετά ξεκλειδωσα το bootloader, είναι απλό με εντολές cmd.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

AbyssD...,, υπάρχει απλός τρόπος, για να περάσεις την official rom. Είναι από το μενού του κινητού,,.. με τις 3 τέλειες κλπ, δεν το έχω δουλέψει κλπ. Παλιά είχα περάσει ένα twrp apo to ..xda.. και μου έβγαζε την μισή οθόνη με χιονακια..κλπ...περνά την official rom στην μνήμη του κινητού, και ονόμασε το update.zip,,,. Να βοηθήσει κάποιος από τα παιδιά για το τι πρέπει να κάνεις μετά.

 

Καταλαβα!!!Ευχαριστω,,,,,ολοι οι κινεζοι ιδιοι ειναι.εριξα μια ματια και η διαδικασια ειναι οπως των xiaomi θελει USB debugging αλλα δεν κανω αιτηση τουλαχιστον για unlock.Μηπως εχεις δοκιμασει την 5.8.018S (Marshmallow) Global ειναι για το x820.Ειναι καλη ειχει ελληνικα?Ρωταω μην γλιτωσω την διαδικασια.ευχαριστω1!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορει να παρει και το Χ910 που εχει τον 820 δηλαδη ιδια δυναμη με το Χ820

 

Ενδιαφερον το βρισκω 217 ευρω στο aliexpress στις 11/11 που εχουν προσφορες....ty

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέρασα 3 custom rom, κάθε φορά περνουσα την ρομ official, ώστε να πάρει το κινητό, το εργοστασιακο recovery. Είναι ο πιο ασφαλής τρόπος. Μετά ξεκλειδωσα το bootloader, είναι απλό με εντολές cmd.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

AbyssD...,, υπάρχει απλός τρόπος, για να περάσεις την official rom. Είναι από το μενού του κινητού,,.. με τις 3 τέλειες κλπ, δεν το έχω δουλέψει κλπ. Παλιά είχα περάσει ένα twrp apo to ..xda.. και μου έβγαζε την μισή οθόνη με χιονακια..κλπ...περνά την official rom στην μνήμη του κινητού, και ονόμασε το update.zip,,,. Να βοηθήσει κάποιος από τα παιδιά για το τι πρέπει να κάνεις μετά.

abyssD : η διαδικασια είναι,, Μαλλον,, μπαινεις στις ρυθμισεις >>> system update >> πατα τις τρις τελειες πανω δεξια >>> local update .. πρεπει η ρομ να μετονομασθεί σε update.zip ,, kai θα πρεπει να περασει η official rom. αυτή πρεπει να είναι η διαδικασια(?). δεν πιστευω ότι εχει πρόβλημα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα!!!Ευχαριστω,,,,,ολοι οι κινεζοι ιδιοι ειναι.εριξα μια ματια και η διαδικασια ειναι οπως των xiaomi θελει USB debugging αλλα δεν κανω αιτηση τουλαχιστον για unlock.Μηπως εχεις δοκιμασει την 5.8.018S (Marshmallow) Global ειναι για το x820.Ειναι καλη ειχει ελληνικα?Ρωταω μην γλιτωσω την διαδικασια.ευχαριστω1!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ενδιαφερον το βρισκω 217 ευρω στο aliexpress στις 11/11 που εχουν προσφορες....ty

 

Ποσο!!!! Και σε διπλα φορα σε εναν που απο 300 του εδωσα 290 γιατι δεν ειχα αλλα και μου ειπε σιγα μην στο χαρισω αλλα για το δικο μου (HOMTOM HT20) μου ειπε να μου δωσει 140 ευρω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ποσο!!!! Και σε διπλα φορα σε εναν που απο 300 του εδωσα 290 γιατι δεν ειχα αλλα και μου ειπε σιγα μην στο χαρισω αλλα για το δικο μου (HOMTOM HT20) μου ειπε να μου δωσει 140 ευρω. :lol:

 

Λευτέρη καλησπέρα. Τόσο έχει στο 11.11 217€ τελική. Απλά μην ξεχνάς ότι δεν έχει την Β20.

Βέβαια εσύ το θες Μεγάλο! Οπότε σου κάνει! :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποσο!!!! Και σε διπλα φορα σε εναν που απο 300 του εδωσα 290 γιατι δεν ειχα αλλα και μου ειπε σιγα μην στο χαρισω αλλα για το δικο μου (HOMTOM HT20) μου ειπε να μου δωσει 140 ευρω. :lol:

 

..το Letv x910 217 ευρω οπως και το x820 188 ευρω....στις 11/11 που εχει προσφορα....μαζι θα πατησω και κανα κουπονακι 10 dollars που εχω μπολικα και μειον 10 ευρω θα το παρω.Τωρα επειδη πουλαω κιολας επειδη εχω μαγαζι θα κοιταζα να βγαλω ενα κερδος κανα 50ευρω.Πρωτη φορα σε letv.Στα xiaomi εχω μεγαλη εμπιστοσυνη απλα φοβαμαι για το x910 οτι δεν θα βρω rom με ελληνικα.

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη καλησπέρα. Τόσο έχει στο 11.11 217€ τελική. Απλά μην ξεχνάς ότι δεν έχει την Β20.

Βέβαια εσύ το θες Μεγάλο! Οπότε σου κάνει! :lol:

 

ΓΕια....Απλά μην ξεχνάς ότι δεν έχει την Β20.?τi ειναι η B20?

Link to comment
Share on other sites

ΓΕια....Απλά μην ξεχνάς ότι δεν έχει την Β20.?τi ειναι η B20?

Μπάντα 4G , βασική για wind και Vodafone εκτός Αθηνών και Θεσσαλονίκης

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλουμε το X822 δεν θα έχουμε πρόβλημα με την 800άρα μπάντα από οτι έχω καταλάβει...;Για να γλυτώσουμε αυτό το Rose Gold το οποίο είναι λίγο περίεργο. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε, έλα ρε φίλε ....τι θα πει δεν δουλεύει η camera!!!!!!! Για να δούμε....θα προλάβετε τον CrisB???

Όλα τα ωραία έρχονται σύντομα..... και το τηλ. Cris για την ελληνική ρομ και το Nougat σε cm 14.1 δηλ. 7.1!!!!

Καλησπέρα!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την Revolution_EUI59_21s:

 

!!!Κρατήστε backup πριν την εγκατάσταση. Διαγράφει τα πάντα, ακόμη και το αρχείο της rom!!!

 

Κινέζικες εφαρμογγές: Όχι

 

Rooted: Ναι

 

Antutu: 134853

 

Δακτυλικό αποτύπωμα: OK

 

Wifi: OK

 

Camera: Το HDR είναι πιο γήγορο απ' ότι στην stock 21s

 

Video: Τα ίδια με την stock

 

Η default εφαρμογή που έχει για την αναπαραγωγή των video εμφανίζει δυο φωτεινές γραμές δεξιά κι αριστερά της οθόνης.

 

Remote Control: OK

 

GPS: OK

 

Playstore: OK

 

Μπαταρία: OK

 

Fast Charge: OK

 

Άνετα χρησιμοποιείται για καθημερινή χρήση.

Edited by zombie_wireless
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...