Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

εκεί λοιπόν έγινε η ζημιά, εγώ μίλαγα εξ αρχής σε $$$$$$$$ :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απο.που το πηρες? Το ζητησες σφραγισμενο και το ειχαν στοκ? Ψαχνω για ενα φιλο αλλα δεν το εχουν σφραγισμενο πρεπει να περιμενω να το φερουν .ειναι ολα με μουλτι ανοιχτα

 

Απο αυτόν το πηρα Hongkong VT Store στις 17/10 και το παρέλαβα στις 7/11, το ζήτησα σφραγισμενο και έτσι το έστειλε. Τώρα, αν υπάρχει σε στοκ πρέπει να το ρωτήσεις. Θεωρώ ότι καθυστερησε μερικές μέρες να το στείλει από ότι είδα στην αναφορά του αλιεξπρες αλλά σε γενικές γραμμές τις περισσότερες φορές γύρω στις τρεις εβδομάδες κάνει να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Antutu v6.2.5 = 141646

Με Busybox pro, lacky p@tcher, root superSUpro, 600 εφαρμογες κ.λ.π

x822 ...rev dev21s

Έκανα backup στο LeEcho Cloud!

 

Απο μπαταρια τι λεει η 21s?

Με την indian 19s παντως εχω παθει σοκ... Αλλου η αυτονομια.. 6- 7παρα τεταρτο οθονη :lol: :)

Και δεν βαζω ΠΟΤΕ battery assistant οπως εβαζα με τις κινεζικες ρομ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο αυτόν το πηρα Hongkong VT Store στις 17/10 και το παρέλαβα στις 7/11, το ζήτησα σφραγισμενο και έτσι το έστειλε. Τώρα, αν υπάρχει σε στοκ πρέπει να το ρωτήσεις. Θεωρώ ότι καθυστερησε μερικές μέρες να το στείλει από ότι είδα στην αναφορά του αλιεξπρες αλλά σε γενικές γραμμές τις περισσότερες φορές γύρω στις τρεις εβδομάδες κάνει να έρθει.

 

Ευχαριστω.. το πηρα ηδη, εγραψα πως το θελω, (factory sealed ) και.του ειπα να το στειλει σε 24 ωρες αν γινεται οπως υποσχεται στο ali.. θα δειξει..

Ολοι μα ολοι αν ζητησεις σφραγισμενο λενε οτι το εχουν και να το παρω.. οταν ζηταω φωτο το κουτι και να φαινεται το imei για να δω οτι το εχουν οντως, κανουν το κινεζο:lol:. Το δικο μου μου το ειχε στειλει φωτο ο πωλητης ...

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια τι λεει η 21s?

Με την indian 19s παντως εχω παθει σοκ... Αλλου η αυτονομια.. 6- 7παρα τεταρτο οθονη :lol: :)

Και δεν βαζω ΠΟΤΕ battery assistant οπως εβαζα με τις κινεζικες ρομ...

 

Με την 21s έβγαλε 4,5 ώρες screen on με ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα, 2,5 ώρες ομιλίας οι περισσότερες σε ανοιχτή ακρόαση, κοντά στις 30 φωτογραφίες + 10 λεπτά περίπου βίντεο, εγκαταστάσεις εφαρμογών και το wifi συνέχεια ανοιχτό. Η μπαταρία έφτασε στο 10% μετά από 25 ώρες. Πράγματι απορώ κι εκπλήσσομαι πως τα καταφέρνει αυτό με την μπαταρία και την 4k οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι 2Κ αν δεν κάνω λάθος

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με την 21s έβγαλε 4,5 ώρες screen on με ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα, 2,5 ώρες ομιλίας οι περισσότερες σε ανοιχτή ακρόαση, κοντά στις 30 φωτογραφίες + 10 λεπτά περίπου βίντεο, εγκαταστάσεις εφαρμογών και το wifi συνέχεια ανοιχτό. Η μπαταρία έφτασε στο 10% μετά από 25 ώρες. Πράγματι απορώ κι εκπλήσσομαι πως τα καταφέρνει αυτό με την μπαταρία και την 4k οθόνη...

 

Η μπαταρία πέφτει λίγο πιό γρήγορα νομίζω εδώ....καλύτερη ήταν στην 18s! Κάθισε εκεί...όπως είσαι δεν κερδίζεις τίποτα με την dev 21s!

4-5 κινεζιές εξακολουθούν να υπάρχουν, ούτε ταχύτητα κερδίζεις ούτε κάτι διαφοερετικό!

Οι φωτό μια από τα ίδια! Τηλεφωνάρα!

Αλλά το Honoraki 6.0 (& 7.0 θα ακολουθήσει) μου κλέβει την παράσταση γιατί θα πάρει 7.0 πρώτο! Αυτά είναι τηλέφωνα! Με ελληνικά και από Jelly έφτασε στο 7.0! (11/11 HONOR 8 - αγορά με 1 ευρώ?? Ουάου)

Υ.Γ. Άλλη Θήκη έχει αγοράσει κανένας? Το free temp είναι το ίδιο με το original!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα :)

Έχει βρει κανείς καμία λύση σχετικά με το freezing της camera όταν ανοίγουμε το live στο facebook?

Έχω δοκιμάσει και τη rom του cuoco και τις official κινέζικες, έχω απεγκαταστήσει το facebook και έχω βάλει διάφορες version του αλλά μόλις πάω να σηκώσω το live εκεί κολλάει.

Έχει ανακαλύψει κανείς τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]66209[/ATTACH]

 

Πατησα ενα cancel order και συνηλθε ο κινεζακος.. τελικα δε θα πληρωσω τα 5usd extra.. θα στειλει χωρις extra κοστος σφραγισμενο..

 

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω παρακολουθήσει το νήμα από την αρχή αν και σκοπεύω να το κάνω με την πρώτη ευκαιρία. Αυτό τό είδατε?

 

http://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5-7inch-Android-6-0-OS-4GB-32GB-Smartphone-372333.html

 

Τιμή ξεφτίλα!!!

Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παίδες περιμένω το κινητό από μέρα σε μέρα και επειδή δεν έχω χρόνο να ψάξω αρκετά θα ήθελα να μου πείτε (αν γνωρίζετε) τα βήματα που πρέπει να κάνω για να βάλω official rom (μάλλον Ινδική 19s) σε περίπτωση που δεν μου αρέσει (πιθανότατα έτσι θα είναι) η mutli-lang custom που βάζουν οι Κινέζοι, να σημειώσω ότι πρόκειται για το x820. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το περνουσα ρομ με twrp, αλλά ή διαδικασία ( πρέπει να) είναι: κατέβασε την ρομ, ονόμασε το αρχείο update.zip, αντιγραφή επικόλληση στο κινητό. Μετά από τις ρυθμίσεις>>> system update>> σε αυτό που θα δείξει, πατά τις τρις τελείες πάνω δεξιά,,. Και να επιλε ξεις τοπική ενημέρωση,, locale.. κάτι τέτοιο,. Είναι ή πρώτη επιλογή. Λογικά θα κάνει ενημέρωση την καινούργια ρομ,,, ή,,, μπορεί ακόμα και να κολλήσει το κινητό,. Γιαυτό πάρε γνώμες από τα παιδιά του σάιτ. αυτά.
Link to comment
Share on other sites

παίδες περιμένω το κινητό από μέρα σε μέρα και επειδή δεν έχω χρόνο να ψάξω αρκετά θα ήθελα να μου πείτε (αν γνωρίζετε) τα βήματα που πρέπει να κάνω για να βάλω official rom (μάλλον Ινδική 19s) σε περίπτωση που δεν μου αρέσει (πιθανότατα έτσι θα είναι) η mutli-lang custom που βάζουν οι Κινέζοι, να σημειώσω ότι πρόκειται για το x820. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

 

Καλησπέρα. Με το καλό να έρθει.. :p

Υπάρχουν τρεις επιλογές

1. Official Κατεβάζεις την τελευταία ρομ 21s την ονομαζεις update.zip την βάζεις χύμα στο κινητό και

Πατάμε το vol+ & power και μπαίνει στο Official recovery εκεί κάνεις clear data για να φύγουν τυχόν bugs κλπ και μετά Update και τα κάνει όλα μόνο του.

2. Μέσα από το σύστημα πας ενημέρωση λογισμικού πατάς τις τρεις τέλειες επιλέγεις την ρομ Update (εδώ μπορεί να φάει και κόλλημα)

3. Κατεβάζεις το TWRP recovery και την βάζεις από αυτό δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το περνουσα ρομ με twrp, αλλά ή διαδικασία ( πρέπει να) είναι: κατέβασε την ρομ, ονόμασε το αρχείο update.zip, αντιγραφή επικόλληση στο κινητό. Μετά από τις ρυθμίσεις>>> system update>> σε αυτό που θα δείξει, πατά τις τρις τελείες πάνω δεξιά,,. Και να επιλε ξεις τοπική ενημέρωση,, locale.. κάτι τέτοιο,. Είναι ή πρώτη επιλογή. Λογικά θα κάνει ενημέρωση την καινούργια ρομ,,, ή,,, μπορεί ακόμα και να κολλήσει το κινητό,. Γιαυτό πάρε γνώμες από τα παιδιά του σάιτ. αυτά.

 

Καλησπέρα. Με το καλό να έρθει.. :p

Υπάρχουν τρεις επιλογές

1. Official Κατεβάζεις την τελευταία ρομ 21s την ονομαζεις update.zip την βάζεις χύμα στο κινητό και

Πατάμε το vol+ & power και μπαίνει στο Official recovery εκεί κάνεις clear data για να φύγουν τυχόν bugs κλπ και μετά Update και τα κάνει όλα μόνο του.

2. Μέσα από το σύστημα πας ενημέρωση λογισμικού πατάς τις τρεις τέλειες επιλέγεις την ρομ Update (εδώ μπορεί να φάει και κόλλημα)

3. Κατεβάζεις το TWRP recovery και την βάζεις από αυτό δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και τους δύο για τις γρήγορες απαντήσεις. @CrisBal, όλοι περιμένουμε με αγωνία τα ''κατορθώματα'' σου σχετικά με την προσάρτηση των Ελληνικών στις επίσημες ρομ του κινητού, σε ευχαριστούμε πολύ!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με το καλό να έρθει.. :p

Υπάρχουν τρεις επιλογές

1. Official Κατεβάζεις την τελευταία ρομ 21s την ονομαζεις update.zip την βάζεις χύμα στο κινητό και

Πατάμε το vol+ & power και μπαίνει στο Official recovery εκεί κάνεις clear data για να φύγουν τυχόν bugs κλπ και μετά Update και τα κάνει όλα μόνο του.

2. Μέσα από το σύστημα πας ενημέρωση λογισμικού πατάς τις τρεις τέλειες επιλέγεις την ρομ Update (εδώ μπορεί να φάει και κόλλημα)

3. Κατεβάζεις το TWRP recovery και την βάζεις από αυτό δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

 

η ίδια διαδικασία ακριβός και για το x822?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι. Πιθανότατα θα παραγγείλω το Χ910 και το x822.Το χ910 δεν εχει Ρομ απο οτι βλεπω αλλα θα το ρισκάρω. Το letv x822 παίρνει την ιδια Ρομ του ισπανου cuoco που παιρνει και το x820?Ειναι τσεκαρισμένο? Δεν πιστευω να μπρικαρει. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι.

2. Πιθανότατα θα παραγγείλω το Χ910 και το x822.Το χ910 δεν εχει Ρομ απο οτι βλεπω αλλα θα το ρισκάρω.

1. Το letv x822 παίρνει την ιδια Ρομ του ισπανου cuoco που παιρνει και το x820?Ειναι τσεκαρισμένο? Δεν πιστευω να μπρικαρει. Ευχαριστω

 

Καλημέρα.

1. Αν δεις 2 ποστ ποιο πάνω θα δεις ότι είναι το ίδιο ακριβώς.

2. Το χ910 παίρνει τις ίδιες ρομ με το Le Max 2 X820/X822/X821/X826 με κάποιες αλλαγές στο boot.img και στο build.prop. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και τους δύο για τις γρήγορες απαντήσεις. @CrisBal, όλοι περιμένουμε με αγωνία τα ''κατορθώματα'' σου σχετικά με την προσάρτηση των Ελληνικών στις επίσημες ρομ του κινητού, σε ευχαριστούμε πολύ!!!!!

Για την 18s τα έχουμε ήδη.. Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6949627#post6949627

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

το multiL rom Που περνάνε τα κινεζικά μαγαζιά τα ροοταρουν πρώτα ?

 

Λοκικα ξεκλειδωνουν bootloader.

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...