Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίος ρε Cris και ας μην κατάλαβα τι γράφεις για την ρουταρισμένη εκδοχή... :p

 

Καλά.. Μπορεί σε πρώτη φάση να φτιάξω σκέτο πακέτο γλώσσας για την 19s Indian και να το βάζει οποίος θέλει επάνω στην Root ή στην Stable version. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το λέτε? Ετοιμασα την 21s! :wacko::wacko:

Καλά... φτιάχνω από αύριο την 19s πρώτα...

Θα βγάλω δύο εκδόσεις για την κάθε μία..

Η μία θα είναι debloated με pre-root, sqlite υποστήριξη f2fs convert Ext4, init.rc /init.d με αρκετά build.prop Tweaks για μπαταρία και CPU/GPU. :shifty:

Και η άλλη καθαρή χωρίς Root

Ελληνικά παντού... Εννοείται... ;)

 

 

Cris, επειδη περιμενουμε αναβαθμιση λογικα απο μερα σε μερα στην indian, προτεινω να μην παιδευτεις και με την indian. Ας βγει η αναβαθμιση και κανεις αυτη :)

 

Υ.γ

Απο τη δευτερη μερα που την εβαλα, -πολλα post πισω -ειπα για τη μπαταρια και τη καμερα οτι ειναι σουπερ :)

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

παίδες έβαλα ινδική 19s αλλά δεν μπορώ να σετάρω το δακτυλικό αποτύπωμα. Κάποια γνώμη ή οδηγία?

Ευχαριστώ

 

Γρήγορες προτάσεις για σωστό δαχτυλικό αποτύπωμα.

1. Πλενεις χέρια και στεγνώνεις καλά!

2. Καθαρίζεις με ένα πανάκι την επιφάνεια του αισθητήρα.

3. Διαβάζεις και κάνεις, ότι ακριβώς σου ζητά ο οδηγός.

Για παράδειγμα αν αρχίσεις και χτυπάς το δάχτυλο ανεξέλεγκτα πάνω στον αισθητήρα, δεν πρόκειται να το σεταρεις ποτέ.

Αν παρατηρήσεις δίνει οδηγίες σε κάθε πάτημα ανάλογα το πως το πατάς. Έχω δει για παράδειγμα τις παρακάτω περιπτώσεις, βάλε το δάχτυλο στο κέντρο του αισθητήρα, βάλε το μπροστά μέρος του δαχτύλου στον αισθητήρα, βάλε τις άκρες του δαχτύλου στον αισθητήρα. Αν για κάποιο λόγο ο αισθητηρας σου δεν έχει πρόβλημα, το ξεκλείδωμα γίνεται πάντα χωρίς να χάνει, και ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορες προτάσεις για σωστό δαχτυλικό αποτύπωμα.

1. Πλενεις χέρια και στεγνώνεις καλά!

2. Καθαρίζεις με ένα πανάκι την επιφάνεια του αισθητήρα.

3. Διαβάζεις και κάνεις, ότι ακριβώς σου ζητά ο οδηγός.

Για παράδειγμα αν αρχίσεις και χτυπάς το δάχτυλο ανεξέλεγκτα πάνω στον αισθητήρα, δεν πρόκειται να το σεταρεις ποτέ.

Αν παρατηρήσεις δίνει οδηγίες σε κάθε πάτημα ανάλογα το πως το πατάς. Έχω δει για παράδειγμα τις παρακάτω περιπτώσεις, βάλε το δάχτυλο στο κέντρο του αισθητήρα, βάλε το μπροστά μέρος του δαχτύλου στον αισθητήρα, βάλε τις άκρες του δαχτύλου στον αισθητήρα. Αν για κάποιο λόγο ο αισθητηρας σου δεν έχει πρόβλημα, το ξεκλείδωμα γίνεται πάντα χωρίς να χάνει, και ακαριαία.

φίλε μου δεν ξεκινάει καθόλου να το σετάρει αλλά παραμένει όπως είναι..;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν ξεκινάει καθόλου να το σετάρει αλλά παραμένει όπως είναι..;

 

Κλειδωμα με κωδικο εχεις βαλει φανταζομαι ε?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν ξεκινάει καθόλου να το σετάρει αλλά παραμένει όπως είναι..;

 

Πατάς πάνω στο μπλε κείμενο που προτρέπει να ξεκινήσει η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμα με κωδικο εχεις βαλει φανταζομαι ε?

 

Πατάς πάνω στο μπλε κείμενο που προτρέπει να ξεκινήσει η διαδικασία?

 

Τα κάνω αυτά αλλά δεν.... τώρα το έβαλα να κάνει factory reset μήπως και είχε κρατήσει κάποια data από την custom που είχε πριν, για να δούμε.....

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Τα κάνω αυτά αλλά δεν.... τώρα το έβαλα να κάνει factory reset μήπως και είχε κρατήσει κάποια data από την custom που είχε πριν, για να δούμε.....

 

Κατι μου λεει οτι τωρα θα δουλεψει... :)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά.. Μπορεί σε πρώτη φάση να φτιάξω σκέτο πακέτο γλώσσας για την 19s Indian και να το βάζει οποίος θέλει επάνω στην Root ή στην Stable version. ;)

 

Καλησπέρα. Υπάρχει περίπτωση να δώσεις ένα λινκ, για ρομ για το Χ910. Εψαξα, και δεν μπορώ να βρω. Υπόψιν έχω το leeco le max 2.

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει οτι τωρα θα δουλεψει... :)

και όμως δεν δουλεύει. Μήπως πρέπει να περάσω την Κινέζικη 18s stock (είχε αυτήν custom) και μετά την ινδική 19s; τι λέτε;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

και όμως δεν δουλεύει. Μήπως πρέπει να περάσω την Κινέζικη 18s stock (είχε αυτήν custom) και μετά την ινδική 19s; τι λέτε;

Μπηκες recovery να κανεις clear data κτλ..?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανα πριν περάσω τη ρομ αλλά θα το ξανακάνω τώρα....

 

Ποιο έχεις? Το X820 ή το Χ822?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

έχω το Χ820

Δοκίμασε με patern & fingerprint.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Δεν δουλεύει...έχω σκάσει λέμε όλα στραβά πάνε με αυτό το τηλέφωνο τι να πω.......

Ψυχραιμια..

 

Πας στο add fingerprint η στο fingerprint calibration?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

και στα δύο πάω, πρώτα στο calibration και μετά στο add fingerprint.

 

Δοκιμασε να κανεις update τη ρομ .. δηλαδη αν εχεις 19s , περνα απο πανω τη 19s ξανα σαν update απο το recovery ..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις update τη ρομ .. δηλαδη αν εχεις 19s , περνα απο πανω τη 19s ξανα σαν update απο το recovery ..

 

Αυτό σκέφτηκα και γω πριν από λίγο το ξεκίνησα για να δούμε....

 

Αυτό σκέφτηκα και γω πριν από λίγο το ξεκίνησα για να δούμε....

η πλάκα είναι οτι τώρα δεν βλεπει από το recovery το update.zip και το κάνω από το update του συστήματος και ο Θεός βοηθός....

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
frastgr
Link to comment
Share on other sites

η πλάκα είναι οτι τώρα δεν βλεπει από το recovery το update.zip και το κάνω από το update του συστήματος και ο Θεός βοηθός....

 

Κατι θα παιζει με το encryptionτης indian.. δε ξερω τι αλλο να πω..

Οι indian θελουν καθαρη εγκατασταση αν.εισαι σε china και πας indian..

Εισαι ατυχος και σου βγαζει το λαδι.. :(

 

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/unofficial-cyanogenmod-14-1-t3498764

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η πλάκα είναι οτι τώρα δεν βλεπει από το recovery το update.zip και το κάνω από το update του συστήματος και ο Θεός βοηθός....

 

Κανενα νεο..?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/unofficial-cyanogenmod-14-1-t3498764

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κανενα νεο..?

 

Φίλε άσε τα χω παίξει, δεν έπαιζε ξανά και ειπα να περάσω την 18s μήπως και στρώσει, άλλα κόλλησε σε bootloop και δεν ανοίγει το τηλέφωνο. Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη, δεν ξέρω τι να κάνω.....

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε άσε τα χω παίξει, δεν έπαιζε ξανά και ειπα να περάσω την 18s μήπως και στρώσει, άλλα κόλλησε σε bootloop και δεν ανοίγει το τηλέφωνο. Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη, δεν ξέρω τι να κάνω.....

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/le-max-2-boot-loop-t3479760

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...