Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω τη 17s του cuoco και ειμαι μια χαρά τωρα είδα οτι κυκλοφορει η 18s την έχει βάλει κανείς να μ πεί εντυπώσεις και βελτιώσεις

 

ξερετε τη θα διαγραφει απο το τηλεφωνο οταν τη περάσω??φωτο,εφαρμογες ,κτλ

 

Λίγο καλύτερη μπαταρία και GPS. Τίποτα.. Θα την βάλεις με τα 2 wipes από πάνω dalvic Cache

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Εκανα μια αγορα απο το aliexpres το 822,,,, γνωριζει καποιος ποσο αξιοπιστο ειναι ? tracking number στελνουνε?

 

Εξαρτάται από ποιον το πήρες.. Το AliExpress είναι αξιόπιστο.. Οι πωλητές δεν είναι όλοι... Θα σου έρθει το track number σε κάνα 7ημερο..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λίγο καλύτερη μπαταρία και GPS. Τίποτα.. Θα την βάλεις με τα 2 wipes από πάνω dalvic Cache

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Εξαρτάται από ποιον το πήρες.. Το AliExpress είναι αξιόπιστο.. Οι πωλητές δεν είναι όλοι... Θα σου έρθει το track number σε κάνα 7ημερο..

 

Σε πόσες μέρες θα έρθει περίπου αν ξέρεις?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα θελήσουμε να πάρουμε Backup σε ΟΤG-USB που δεν μπορούμε τώρα με το TWRP ...και ίσως αυτό να γίνεται με το 3.0.2.2... εε τι λες Cris?

Ο ΖenUi Launcher είναι πράγματι super!?/

Κανονικά θα έπρεπε να παίρνει. Κοίτα το μήπως κάτι δεν έχεις κάνει σωστά. Το βλέπει το φλασακι? Αν δεν είναι usb 3 μάλλον γι αυτό. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όπως ήδη διάβασες για να δουλέψει η γλώσσα θέλει root με root δεν παίρνει ΟΤΑ άρα πρέπει να ξερουτάρεις και να βάλεις το Stock recovery και μετά θα παίρνει κανονικά ΟΤΑ. Ναι αν αλλάξει η ρομ θα χαθούν τα Ελληνικά. Η κάθε ρομ θέλει το δικό της πακέτο για να δουλεύει με Ελληνικά. Γι αυτό είπα θα φτιάξω για την 19s Indian & 21s.Οταν βγει η nougat και γι αυτή. ;)

 

Να σαι καλα! ευχαριστουμε! Το ξερουτ γινεται μεσα απο το SuperSu app σωστα?

Edited by AbyssD
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να παίρνει. Κοίτα το μήπως κάτι δεν έχεις κάνει σωστά. Το βλέπει το φλασακι? Αν δεν είναι usb 3 μάλλον γι αυτό. ;)

Τα δοκίμασα όλα...

Η θύρα του τηλεφώνου μας είναι type C 3.0 version Usb 2.0. Το OTG-USB μου είναι επίσης type C 3.0 version Usb 2.0 και παίρνει στικάκια USB 2.0 & 3.0.

Tα δοκίμασα όλα, αλλά μάλλον μπορεί να φταίνε η drivers του κάθε OTG-USB...ας ελπίζω σε μία μελλοντική αναβάθμιση του TWRP που θα το υποστηρίζει...μήπως είναι το 3.0.2.2 ή κάτι νέο?

Πάντως τώρα δεν μπορούμε να πάρουμε Backup απ' ευθείας (από το TWRP) σε εξωτερική συσκευή (π.χ. στικάκι)....οπότε πως θα κάνουμε WIPE και καθαρή εγκατάσταση μιας rom??

........

Υ.Γ. Να πω και γω μια λύση για τον AbyssD?

Σου δίνω 5 ευρώ να το ρίξεις από την ταράτσα-μπαλκόνι του σπιτιού σου..απολαμβάνοντας τον μοναδικό του ήχο CDLA (Ψηφιακός με Dolby Atmos)!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Όταν ειχα το twrp cuoco, δεν γινονταν backup. Me official 18S, official twrp, γινεται backup.. Το βλεπει το στικακι σε recovery mode.. και εγω διαβαζα περι drivers κλπ, το πιο πιθανο είναι το twrp που εχεις περασει... site : twrp.me
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σύνταγμα με wind και Vodafone και πάλι δε λέει να συνδεθεί με τίποτα σε4g+ Πφφφ Edited by sakels
Link to comment
Share on other sites

1. Τα δοκίμασα όλα...

Η θύρα του τηλεφώνου μας είναι type C 3.0 version Usb 2.0. Το OTG-USB μου είναι επίσης type C 3.0 version Usb 2.0 και παίρνει στικάκια USB 2.0 & 3.0.

Tα δοκίμασα όλα, αλλά μάλλον μπορεί να φταίνε η drivers του κάθε OTG-USB...ας ελπίζω σε μία μελλοντική αναβάθμιση του TWRP που θα το υποστηρίζει...μήπως είναι το 3.0.2.2 ή κάτι νέο?

2. Πάντως τώρα δεν μπορούμε να πάρουμε Backup απ' ευθείας (από το TWRP) σε εξωτερική συσκευή (π.χ. στικάκι)....οπότε πως θα κάνουμε WIPE και καθαρή εγκατάσταση μιας rom??

........

3. Να πω και γω μια λύση για τον AbyssD?

Σου δίνω 5 ευρώ να το ρίξεις από την ταράτσα-μπαλκόνι του σπιτιού σου..απολαμβάνοντας τον μοναδικό του ήχο CDLA (Ψηφιακός με Dolby Atmos)!

1. Άλλαξε TWRP και βάλε το Official ή v. 4 cuoco ή το TEAM Spain και τσέκαρε

2. Αν δεν φτιάχνει όπως είσαι στο TWRP απλά μετά τα Full wipe ρίχνεις την ρομ κατευθείαν στο root directory και την περνάς μία χαρά.

3. Δεν εκφραζουμε κακοηθειες σε φίλους συνφορουμίτες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Άλλαξε TWRP και βάλε το Official ή v. 4 cuoco ή το TEAM Spain και τσέκαρε

2. Αν δεν φτιάχνει όπως είσαι στο TWRP απλά μετά τα Full wipe ρίχνεις την ρομ κατευθείαν στο root directory και την περνάς μία χαρά.

3. Δεν εκφραζουμε κακοηθειες σε φίλους συνφορουμίτες.

1. ok αλλά εγώ ήθελα το κοπιράιτ σου!

2. Δεν νομίζω ότι μετά το Full Wipe μπορείς να ρίξεις την ρομ στο κινητό...πως γίνεται αυτό αφού το κινητό δεν θα έχει ρομ και δεν θα μπορεί να συνδεθεί με το pc?

3. Θυμήθηκα τον κουμπάρο μου που έλεγε πάντα: Αν δεν δουλέψει κάποιο ηλεκτρονικό στις πρώτες 3 μέρες τότε....κλάφτα Χαράλαμπε (φίλος μας κι αυτός)! Ελπίζω να καταλαβαίνει ο φίλος μας εδώ ότι γίνεται Black Humor (=Black Friday 11/11, βέβαια η δική μας ήρθε λίγο πιό νωρίς αλλά τι να κάνουμε όλες είναι καλοδεχούμενες όταν υπάρχουν προσφορές 5 η δική μου, 1 ευρώ θα έχει το HONOR 8) και δεν είναι κακοήθεια!

Καλησπέρα στην παρέα....

Υ.Γ. Ένα ευχαριστώ και στοn Athanasios1112

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

1. ok αλλά εγώ ήθελα το κοπιράιτ σου!

2.Δεν νομίζω ότι μετά το Full Wipe μπορείς να ρίξεις την ρομ στο κινητό...πως γίνεται αυτό αφού το κινητό δεν θα έχει ρομ και δεν θα μπορεί να συνδεθεί με το pc?

1. Όλα τα ίδια είναι έκτος το f2fs

2. Όταν είσαι σε recovery το βλέπει μια χαρά και βάζεις ότι θες

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παίζετε σε επόμενες εκδόσεις λογισμικού ακόμα και dev να είναι τσεκαρετε την έκδοση της baseband και πείτε μας. Κάποιοι "καιγόμαστε" :)

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παίζετε σε επόμενες εκδόσεις λογισμικού ακόμα και dev να είναι τσεκαρετε την έκδοση της baseband και πείτε μας. Κάποιοι "καιγόμαστε" :)

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

ποιά είναι η διαφορά μεταξύ των baseband version 0033 ή 0050 ???

Βγήκε μια με 0050 Le Max 2 5.9.419D Developer Rom κάνει για μας?

...

Η δική μου Revolution 21s EUI 5.9 Beta Developers έχει baseband version 0033

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

ποιά είναι η διαφορά μεταξύ των baseband version 0033 ή 0050 ???

Βγήκε μια με 0050 Le Max 2 5.9.419D Developer Rom κάνει για μας?

...

Η δική μου Revolution 21s EUI 5.9 Beta Developers έχει baseband version 0033

 

0033 έχει και η 18s Official. Φαίνεται ότι θα υπάρχει διαφορά. Επιτέλους. Από που κατεβάζουμε την dev ROM;

 

Άκυρο, την βρήκα. Λένε ότι κολλάει στο XDA. Υπομονή παιδιά!!! Ίσως είναι το δώρο των Χριστουγέννων η baseband. Το καλό με την κυκλοφορία των ΛΕ στην Αμερική είναι το feedback @ baseband. Θα στρώσει πολύ. Και στο 7άρι Android brand new drivers Qualcomm. Πάμε ρε Le...

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μωλης παρελαβα το κιν χ822 ηρθε σφραγισμενο με την 5.8.016s stamble αναβαθμιση δεν μου εμφανίζει κ αλλαξα ολα τα regional απο τα settings ποια ειναι η πιο καλη ρομ με ελληνικα αν υπαρχουν που μπορω να του περασω? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, χτες παρέλαβα και εγώ το 822 το γκρι από το αλιεξπρες σφραγισμένο, είχε περασμένη τη γνήσια θήκη και μια δώρο έξω από το κουτί με μια μεμβράνη. Σε τρεις εβδομάδες ήταν εδώ. Με το που το έβαλα στο ρεύμα και συνδέθηκα σε WiFi μου εμφάνισε αναβάθμιση σε 18ς, την κατέβασα και μετά από την πλήρη φόρτιση εγκατασταθηκε, όλα καλά. Θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση να δω τι γλώσσες θα προσθέσουν και αν χρειαστεί θα το πειράξω με προσοχή όμως γιατί το έχω σαν κύριο και δεν με παίρνει να μείνω χωρίς.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, χτες παρέλαβα και εγώ το 822 το γκρι από το αλιεξπρες σφραγισμένο, είχε περασμένη τη γνήσια θήκη και μια δώρο έξω από το κουτί με μια μεμβράνη. Σε τρεις εβδομάδες ήταν εδώ. Με το που το έβαλα στο ρεύμα και συνδέθηκα σε WiFi μου εμφάνισε αναβάθμιση σε 18ς, την κατέβασα και μετά από την πλήρη φόρτιση εγκατασταθηκε, όλα καλά. Θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση να δω τι γλώσσες θα προσθέσουν και αν χρειαστεί θα το πειράξω με προσοχή όμως γιατί το έχω σαν κύριο και δεν με παίρνει να μείνω χωρίς.

Πόσο σου κοστισε

Edited by sofos2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, χτες παρέλαβα και εγώ το 822 το γκρι από το αλιεξπρες σφραγισμένο, είχε περασμένη τη γνήσια θήκη και μια δώρο έξω από το κουτί με μια μεμβράνη. Σε τρεις εβδομάδες ήταν εδώ. Με το που το έβαλα στο ρεύμα και συνδέθηκα σε WiFi μου εμφάνισε αναβάθμιση σε 18ς, την κατέβασα και μετά από την πλήρη φόρτιση εγκατασταθηκε, όλα καλά. Θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση να δω τι γλώσσες θα προσθέσουν και αν χρειαστεί θα το πειράξω με προσοχή όμως γιατί το έχω σαν κύριο και δεν με παίρνει να μείνω χωρίς.

 

 

Απο.που το πηρες? Το ζητησες σφραγισμενο και το ειχαν στοκ? Ψαχνω για ενα φιλο αλλα δεν το εχουν σφραγισμενο πρεπει να περιμενω να το φερουν .ειναι ολα με μουλτι ανοιχτα

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.lemall.com/product/products-pid-1001403.html το έχετε βρει πουθενά; :confused:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...έχω το letv x820...και προέκυψε το εξής θέμα...από κει που έβγαζε υπέροχες φωτογραφίες τώρα μου τις βγάζει θολές...μένει καθαρή ή εικόνα για 2δευτ.και μετά θολώνουν όλα...τι παίζει ? Ξέρει κανείς ?
Link to comment
Share on other sites

320 δολάρια η έκδοση 6/64 στο vickmall και άμεσα διαθέσιμο..... ψήνομαι ......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

320 δολάρια η έκδοση 6/64 στο vickmall και άμεσα διαθέσιμο..... ψήνομαι ......

Αφού το 3 Pro έχει 309? Πάρε αυτό καλύτερα...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αφού το 3 Pro έχει 309? Πάρε αυτό καλύτερα...

 

το 6/64 ? που ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το 6/64 ? που ?

Όχι το 4/32 290 το 6/64 317 vickmall.com ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...