Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε 21s

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/stock-eui-5-9-21s-stable-china-rom-t3492640

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Dev φανταζομαι...ε?

Λετε να παιζει καμια dev indian

..?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Θα την περάσουμε (είμαι πολύ περίεργος) ή θα περιμένουμε να δούμε τα αποτελέσματα των άλλων (μην φάμε καμιά πατάτα) ???? Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα και λέω να την περάσω με dirty flash πάνω από την 18s που είμαι τώρα. Φυσικά θα κάνω και ενα backup πριν ώστε αν δεν κάτσει καλά να γυρίσω στην 18s

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε νομιζω να φυγω απο indian.. indian και ξερο ψωμι.. (ειναι ωραια η ζωη χωρις κινεζιες :lol:)
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα πάνω από την 18s όλα καλά τώρα θα την κρατήσω κάνα δυο μέρες να δούμε πως πάει.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έκανες wipe πριν την περάσεις?

Τα δεδομένα σου σβήστηκαν και τα επανέφερες με backup ή έγινε κάτι σαν αναβάθμιση και δεν πειράχθηκε τίποτα?

είχες TWRP ή stock recovery?

Έχει μέσα τις εφαρμογές google ή φτου κι από την αρχή?

Τι είναι αυτό το dirty flash? (όσο ζω μαθαίνω)!

Ποιό έχεις? Το Χ820 ή το Χ822

Για δώσε οδηγίες και εντυπώσεις..

Υ.Γ. 1) FM έβαλαν γιατί ορισμένοι εδώ μέσα δεν μπορούν να ακούσουν Radio από το internet!!!

2) Ελληνικά έβαλαν?

3) Έχει και εφαρμογή χρηματιστηρίου για να βλέπουν εδώ μέσα, τι τιμή έχει κάθε μέρα?

4) Γκόμενες(=κινεζιές) έχει? Γιατί τελικά, το μέγεθος μετράει (5.7inch)!!!!!!!!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/WV-Letv-LeEco-Le-Max-2-X820-X822-4G-LTE-Max2-Mobile-Phone-Snapdragon-820-quad/32655134118.html?spm=2114.13010608.0.0.TdDOr7

 

Έπεσε στα 198 από χθες!!! Θέλει plus 5 USD για να σου στείλει original firmware (κλέφτης-αλλά ο πιο φθηνός και έμπιστος seller). Θα είναι όντως καλύτερο να πάρω το επίσημο και να κάνω τις διεργασίες μόνος;;;

Πάντως και με την χρήση του https://givingassistant.org/?rid=QJF9aoasvz

δείχνει τρελό value for money το Le max2 με extra επιστροφή 6% στα 195-200€.

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

....να έβρισκα και ένα 4/64 ανεξαρτήτου χρώματος μέχρι 220 - 230 ευρώ........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα πάνω από την 18s όλα καλά τώρα θα την κρατήσω κάνα δυο μέρες να δούμε πως πάει.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Χρειάζεται να είσαι ρουτ για να την περάσεις ; Ή αρκεί να περάσεις το αρχείο ως update.zip

στη μνήμη τού κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να είσαι ρουτ για να την περάσεις ; Ή αρκεί να περάσεις το αρχείο ως update.zip

στη μνήμη τού κινητού;

Κατέβασα την ρομ μπήκα στο twrp και έκανα install χωρίς wipe και μετά εγκατέστησα και το superuser για το ρουτ. Ήμουν με την 18s cucoo. Μέχρι στιγμής μια χαρά πάει.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι έτοιμος να το παραγγειλω , εκτος του χρώματος χ822 και χ820 έχουν αλλες διαφορες; update μας κάνει η Leeco ή είναι τα ιδια χάλια με το Le 1 pro Us που εχω στην κατοχή μου η υποστήριξη του; ;;;

 

Πρέπει να προσεξω κάτι άλλο πριν την παραγγελία του;

Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι έτοιμος να το παραγγειλω , εκτος του χρώματος χ822 και χ820 έχουν αλλες διαφορες; update μας κάνει η Leeco ή είναι τα ιδια χάλια με το Le 1 pro Us που εχω στην κατοχή μου η υποστήριξη του; ;;;

 

Πρέπει να προσεξω κάτι άλλο πριν την παραγγελία του;

 

Μια χαρά όλα θα είναι όποιο και αν πάρεις Αλλάζουν τα χρώματα και τα μεγέθη Ram /ROM

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6957628#post6957628

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά όλα θα είναι όποιο και αν πάρεις Αλλάζουν τα χρώματα και τα μεγέθη Ram /ROM

 

Cris το δικό σου ήρθε? Αντε γιατί πρέπει να πιάσεις δουλειά :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα.. Έφτιαξα όμως δύο ΜΜ για το Χ800 (ενώ δεν υπάρχουν kernels ΜΜ ακόμα) και ασχολούμαι με αυτό λίγο ακόμα. http://www.letv.re/topic/1758-official_rom_58018s_mm_for_x800_us/

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris το δικό σου ήρθε? Αντε γιατί πρέπει να πιάσεις δουλειά :)

 

Αποφασιστε εσείς ποια να φτιάξω πρώτα..;19s,20s,21s ? :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα σήμερα το πρωί κι εγώ την 21s. Είναι σταθερή, χωρίς force close, πολύ καλό gps και φωτογραφική. Έχει ένα θέμα στα video, όταν από κάπου φωτεινά γυρνάει η κάμερα σχετικά γρήγορα σε πιο χαμηλό φωτισμό, παρουσιάζει κάποια artifacts. Το κάνει σε ανάλυση 4k. Σε μικρότερη δεν το δοκίμασα. Με παγωμένες τις κινέζικες εφαρμογές κι εγκατεστημένο τον Smart Launcher, το Antutu βγάζει 143932. Το δαχτυλικό αποτύπωμα ή θα λειτουργεί ανά ώρες άψογα ή σχεδόν καθόλου.

 

Γνωρίζει κανείς καμιά text to speech μηχανή με ικανοποιητικά ελληνικά; Θέλω να το χρησιμοποιήσω για το gps.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα.. Έφτιαξα όμως δύο ΜΜ για το Χ800 (ενώ δεν υπάρχουν kernels ΜΜ ακόμα) και ασχολούμαι με αυτό λίγο ακόμα. http://www.letv.re/topic/1758-official_rom_58018s_mm_for_x800_us/

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αποφασιστε εσείς ποια να φτιάξω πρώτα..;19s,20s,21s ? :lol::p

 

φίλε εμένα μην με ρωτάς, ακόμα δεν το έχω παραγγείλει, είμαι 5 ημέρες μακριά ακόμα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Το κινητο το εχει ενας φιλος μου και θελει να του περασω Rom με Ελληνικα εχετε να μου προτεινετε καποια που να δουλευει τελεια για να μην ξανα ασχοληθω? Επισης αυτη ειναι επισημη και εχει Ελληνικα ξερει κανεις? http://www.letv.re/topic/1742-mandfxx820-miui-v8-1102-international-global/

 

Και κατι αλλο το κινητο το πηρε μεταχειρισμενο και μου λεει οτι του ειχε περασει Rom με μισα Ελληνικα και μισα Αγγλικα και μετα απο 3 μερες χρησης η οθονη εγινε μαυρη ενω το κινητο ειναι ανοιχτο παιζουν ηχοι κλπ ακομη και οταν γινεται Reboot φαινονται τα logo κλπ αλλα με το που μπει στο συστημα μαυριζει γνωριζει κανεις κατι ειναι γνωστο το προβλημα? Εγω δεν το εχω δει το κινητο ακομα αλλα υποθετω του περασε ψευτο custom rom..

Link to comment
Share on other sites

φίλε εμένα μην με ρωτάς, ακόμα δεν το έχω παραγγείλει, είμαι 5 ημέρες μακριά ακόμα :)

Από πιο θα το πάρεις?? Το geeks το έχει 188€. Έχεις βρει κανέναν καλύτερο??

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από πιο θα το πάρεις?? Το geeks το έχει 188€. Έχεις βρει κανέναν καλύτερο??

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο ali σκεφτόμουν από τον γνωστό εμπορο που έχουν ποστάρει τα παιδιά.Απο Geek αν και έχω πάρει στο παρελθόν αρκετά πέταξα, Τώρα το σκιαζομαι λίγο..

Edit,

Που το είδες 188€ ? 220 $ το έχει

Sent from my 1+1

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παντως η leeco πολυ γρηγορα το ακυρωσε το le max 2 βγαζοντας το le pro 3.ακομα δεν εχω καταλαβει αν αυτο ειναι καλο η κακο για μας...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Το κινητο το εχει ενας φιλος μου και θελει να του περασω Rom με Ελληνικα εχετε να μου προτεινετε καποια που να δουλευει τελεια για να μην ξανα ασχοληθω? Επισης αυτη ειναι επισημη και εχει Ελληνικα ξερει κανεις? http://www.letv.re/topic/1742-mandfxx820-miui-v8-1102-international-global/

 

Και κατι αλλο το κινητο το πηρε μεταχειρισμενο και μου λεει οτι του ειχε περασει Rom με μισα Ελληνικα και μισα Αγγλικα και μετα απο 3 μερες χρησης η οθονη εγινε μαυρη ενω το κινητο ειναι ανοιχτο παιζουν ηχοι κλπ ακομη και οταν γινεται Reboot φαινονται τα logo κλπ αλλα με το που μπει στο συστημα μαυριζει γνωριζει κανεις κατι ειναι γνωστο το προβλημα? Εγω δεν το εχω δει το κινητο ακομα αλλα υποθετω του περασε ψευτο custom rom..

 

Αυτό το λινκ, είναι ένα φόρουμ. Στη θέση σου, θα περνουσα την official rom, Αγγλικά Κινέζικα και λίγες ακόμη γλώσσες, , Δεν έχει Ελληνική γλώσσα. Μετά αφού το τηλέφωνο δουλεύει σωστά, κοιτάς για custom, είχα περάσει 3, αλλά δεν μου αρέσουν, και έβαλα την official 18S. Δεν μπορώ να βρω το λινκ αυτή την στιγμή..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html , το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Απο ali σκεφτόμουν από τον γνωστό εμπορο που έχουν ποστάρει τα παιδιά.Απο Geek αν και έχω πάρει στο παρελθόν αρκετά πέταξα, Τώρα το σκιαζομαι λίγο..

Edit,

Που το είδες 188€ ? 220 $ το έχει

Sent from my 1+1

Original LeEco Letv Le Max 2 Qualcomm Snapdragon 820 2.15GHz 5.7 Inch 2K Screen 4G 32G Android 6.0 4G LTE Smartphone

http://s.aliexpress.com/6n2Eb67r

(from AliExpress Android)

 

188€ στις 11/11.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...