Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cris,

έχω την επίσημη 18s stock και φοράω και το δικό σου ΤWRP στα ελληνικά στο Χ822!

Για το τελευταίο αυτό έμαθα ότι η έκδοση 3.0.2.1 υποστηρίζει το backup σε USB -OTG.......αλλά δεν αποθηκεύει τις φωτό!

Θυμάσαι που σου έλεγα ότι δεν μπορούσα να πάρω μπακάπ σε USB?

Δεν προχώρησα ποτέ σε custom και σε root!

Το άλλο (Χ820) φοράει 5.9.16 με ελληνοαγγλικά! Ναι το έγραψα σωστά 5.9 και όχι 5.8! Σ' αυτό θα περιμένω την ελληνική-ινδική δική σου 19s!

Υ.Γ. Αναβάθμιση σε 20... έλαβαν όσοι φορούν dev ή όχι ακόμη???

2) Ήρθαν οι βάσεις μου... 2 (μαύρη, ροζ) γραφείου, σπιτιού και μιάς τρίτης αυτοκινήτου μαγνητική (χαίρεσαι να είσαι και να το απολαμβάνεις στο auto ..και με GPS)! Μαμάτες...με γκρι σιδεράκι για το γκρι, και ροζ (στο χρώμα του τηλεφώνου) σιδεράκι στρόγγυλο για το ροζ! Μαγνητική έβαλα και στην κουζίνα-ψυγείο και τους κάνω πλάκα ότι δήθεν μετράει τα τρόφιμα...ποιός τρώει και τι τρώει....οπότε προσέχουν! Άσε οι φίλοι...κουφάθηκαν!

3) Μπαταρία από τις 7.00 - 23.00 και μόλις έγραψε 0 (που δεν έπρεπε, αλλά...)! Όλα συνεχώς ανοικτά! Το 4+ δεν το πήρε το μάτι μου...το plus εννοώ!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά σας. Σας διαβάζω από την αρχή γιατί είχα βάλει στο μάτι το κινητό εδώ και κάνα μήνα και τελικά τα κατάφερα και το παρήγγειλα σήμερα..οποίος ενδιαφέρετε για το πιο φτηνό χ822 γκρι και συσκευασμένο στο κουτί του με 0 έξοδα είναι εδώ https://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Original-Letv-leeco-Le-Max-2-X820-4G-LTE-Mobile-Phone-Quad-Core-5/32657624997.html?spm=2114.13010608.0.0.xvNdWQ

202ευρω ,ψάξιμο πολλών ωρών.

Πολύ καλή δουλειά για όλους ιδικά ο CrisBal είναι άπαιχτος . θα χρειαστεί λίγο ψάξιμο όταν το πάρω το κιν γιατί δεν έχω ξανά περάσει rom , twrp και άλλα..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος που έχει μέτρο σύγκρισης να μας ενημερώσει για την ποιότητα της φωτογραφικής μηχανής ιδιαίτερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είχες την official κινέζικη?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Έχω την official 18s. Αν έχεις custom, συνήθως περιλαμβάνει και το play store... Ή ..... Κατεβάζεις τα Gapps.. στην official από το le store,, πληκτρολόγησε google.. και το εμφανίζει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ένας άλλος αρχηγός εδώ μέσα μου είχε μιλήσει ( και λειτούργησε άψογα ) για το Phonesky_Apk για την εγκατάσταση του Playstore! Έτσι απλά κάντε το!

Υ.Γ. Εγώ δοκίμασα όλα τα Apk φωτογραφικής σε όλες τις εκδόσεις τους.....and the winner is?

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος που έχει μέτρο σύγκρισης να μας ενημερώσει για την ποιότητα της φωτογραφικής μηχανής ιδιαίτερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού?

 

Sent from my 1+1

 

Με 19s indian πολυ καλες σε χαμηλο φωτισμο..

Ασ πει και οποιος αλλος την εχει..

Στις προηγουμενες ρομ ηταν σκοτεινες..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Με 19s indian πολυ καλες σε χαμηλο φωτισμο..

Ασ πει και οποιος αλλος την εχει..

Στις προηγουμενες ρομ ηταν σκοτεινες..

Και αν έχουμε και κάποια σύγκριση με άλλη συσκευή......

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά σας. Σας διαβάζω από την αρχή γιατί είχα βάλει στο μάτι το κινητό εδώ και κάνα μήνα και τελικά τα κατάφερα και το παρήγγειλα σήμερα..οποίος ενδιαφέρετε για το πιο φτηνό χ822 γκρι και συσκευασμένο στο κουτί του με 0 έξοδα είναι εδώ https://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Original-Letv-leeco-Le-Max-2-X820-4G-LTE-Mobile-Phone-Quad-Core-5/32657624997.html?spm=2114.13010608.0.0.xvNdWQ

202ευρω ,ψάξιμο πολλών ωρών.

Πολύ καλή δουλειά για όλους ιδικά ο CrisBal είναι άπαιχτος . θα χρειαστεί λίγο ψάξιμο όταν το πάρω το κιν γιατί δεν έχω ξανά περάσει rom , twrp και άλλα..:wacko:

 

Μάλλον δεν εψαξες καλά. :p Το πιο φτηνό στο αλι είναι εδώ http://s.aliexpress.com/RFf2ymQf

Παίζει στα 218.99 και με κουπόνι που υπάρχει τώρα στο αλι (-2$) κατεβαίνει στα 217$ περίπου δηλαδή 196€! με ισοτιμία revolut τώρα. Μιλάω πάντα για το γκρι x822. Ο πωλητής σε επικοινωνία μαζί του μπορεί να μην μου βάλει την multilanguage χωρίς έξτρα χρέωση που ζητάνε άλλοι στο αλι. Και εγώ έχω μπει στο τριπακι να το αγοράσω και απλά περιμένω λίγο ακόμα. Όπως και να έχει στα 200€ πάνω κάτω είναι πολύ καλή πρόταση αρκεί να ξέρεις λίγα πράγματα από ρουτ ρομ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Και αν έχουμε και κάποια σύγκριση με άλλη συσκευή......

 

Sent from my 1+1

 

 

Με τη 17s το ειχα βαλει διπλα διπλα με iphone 6s ... Φωτο σε δωματιο μεσα με χαμηλο φωτιαμο.. το αποτςλεσμα το επιβεβαιωσε ο ιδιοκτητης του iphone οχι εγω...(με hdr και τα 2)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Με τη 17s το ειχα βαλει διπλα διπλα με iphone 6s ... Φωτο σε δωματιο μεσα με χαμηλο φωτιαμο.. το αποτςλεσμα το επιβεβαιωσε ο ιδιοκτητης του iphone οχι εγω...(με hdr και τα 2)

Τι επιβεβαίωσε Δηλαδή;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι επιβεβαίωσε Δηλαδή;

 

 

Sent from my 1+1

Οτι το le max εβγαλε καλυτερη..

(Με τη 17s οι φωτο ηταν οκ σε χαμηλο φωτισμο, με τη 18s γενικα σκοτεινες, με τη 19s indian πολυ φωτεινες παντου και τα σπανε σε χαμηλο φωτισμο)

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Άπο Βίντεο Πως πάει, Γενικά τι φλάς του είναι δυνατό;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Άπο Βίντεο Πως πάει, Γενικά τι φλάς του είναι δυνατό;

 

Sent from my 1+1

 

 

Βιντεο μια χαρα μου φαινεται το 4k σε 4k tv.. φλας νορμαλ (διπλο led εχει.)

Γενικα αξιζει ολα τα ευρω του χαχα

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

http://m.lemall.com/products/view/pid-1001403.html?page_flag=productdetail

 

Original τζαμι.. αυτο θα ειναι το επομενο..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς όταν θα πάρουμε Android 7 nougat αν θα είναι συμβατό με τα γυαλιά Google daydream(αν ναι να περιμένω να πάρω αυτά)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Σήμερα θα παραγγείλω το Χ822 σε γκρι χρώμα στα 203 ευρώ. Να το πάρω καλύτερα με official software για να του βάλω custom και να μην έχω πρόβλημα στο μέλλον;;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Σήμερα θα παραγγείλω το Χ822 σε γκρι χρώμα στα 203 ευρώ. Να το πάρω καλύτερα με official software για να του βάλω custom και να μην έχω πρόβλημα στο μέλλον;;

 

Το γκρι το βρίσκεις και στα 195 περίπου πλέον. Που το βρήκες στα 203? Επίσης από ότι έχω καταλάβει η εγκατάσταση Official σε multilanguage είναι απλή. Απλά περνάς την Official μέσω του updater εφαρμογή στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/WV-Letv-LeEco-Le-Max-2-X820-X822-4G-LTE-Max2-Mobile-Phone-Snapdragon-820-quad/32655134118.html?spm=2114.13010608.0.0.TdDOr7

 

Έπεσε στα 198 από χθες!!! Θέλει plus 5 USD για να σου στείλει original firmware (κλέφτης-αλλά ο πιο φθηνός και έμπιστος seller). Θα είναι όντως καλύτερο να πάρω το επίσημο και να κάνω τις διεργασίες μόνος;;;

Link to comment
Share on other sites

LeEco Le CM14 Custom Rom (the Cm14 custom rom is based on Latest android nougat 7.0 version) Supported Devices List :-

LeEco Le1s

LeEco Le2

LeEco Le2 Pro

LeEco Lemax

LeEco Le1s Eco

- and the Leeco max2 ??

- LeEco Max 2 is in the list to Get Official Cm14 custom rom

Πότε??

Μόλις μας φτιάξει ο Cris την ελληνική έκδοση της ρομ! Μέχρι τότε θα έχουμε και την 20!!!!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

LeEco Le CM14 Custom Rom (the Cm14 custom rom is based on Latest android nougat 7.0 version) Supported Devices List :-

LeEco Le1s

LeEco Le2

LeEco Le2 Pro

LeEco Lemax

LeEco Le1s Eco

- and the Leeco max2 ??

- LeEco Max 2 is in the list to Get Official Cm14 custom rom

Δώσε λινκ

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

1) Λίνγκ δεν υπάρχει....τι να το κάνεις άλλωστε (άπιστε talibanά) αφού ο Cris δεν είναι έτοιμος??

2) Αυτό μου λέει ότι είναι μούφα!!! (???)

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε 21s

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/stock-eui-5-9-21s-stable-china-rom-t3492640

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...