Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cris περασα με twrp χωρις wipe την gcam αλλα μου δουλευει μονο η μπροστινη καμερα! Στηβ πίσω μου εχει μαυρο φοντο και μετα απο λιγο κρασαρει! Με V5c ειμαι! Στο σφαλμα που πεταει λεει "Δεν ειναι δυνατη η σύνδεση με την καμερα"!

 

Πέρνα μια από πάνω το ζιπ που λέω για όλες...Android-6.0..

https://mega.nz/#!wPI2UCLB!6EC8u-OKt-YwYGIuPiYOxx3lXmTp9vCc0Iz8oO5kBkA

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια noobiki ερώτηση. Πριν λίγες μέρες ο Cris είχα ανακοινώσει νέα rom. Στο πρώτο μήνυμα βλέπω τη πιο πρόσφατα να γράφει ημερομηνία 2 μήνες ή ενημέρωση 2 βδομάδες πίσω, δηλαδή: [10/08/2017] Eνημέρωση-27/09/20107-26s AROMA Edition .

 

Σε εκέινο το μήνυμα βρήκα αυτή LeMax2-26S_v.10_AROMA_20170920_C.B.G.zip https://drive.google.com/file/d/0B8WGhy2gjBZ4ZWplTWhLZXd0MXc/view . Αν κατάλαβα καλά από το όνομα έχει ημερομηνία 20/09/2017

 

Αυτή είναι η τελευταία με την mgcam?

Ναι αυτή είναι...Η έκδοση release είναι 20.9 Η ρομ όμως έχει στηθεί στις 29.09..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι...Η έκδοση release είναι 20.9 Η ρομ όμως έχει στηθεί στις 29.09..;)

 

Thanks Cris. Αλλά ίσως την αφαίρεσα την mgcam επιλέγοντας το debloat :lol:. Δεν τη βλέπω κάπου. Θα τη τραβήξω από το zip.

 

Δοκίμασα την google camera. Επιβεβαιώνω ότι δεν δουλεύει το hdr+. Στο auto απλά που λένε κάποια παιδιά ότι είναι οκ, απλά δεν έτυχε να τους το ενεργοποιήσει το hdr+. Αν πας στα σκοτάδια (οπότε βγάλει τικ στο hdr+ οτι θα δουλέψει) έχει ακριβώς το ίδιο μωβ σχέδιο. Το κινητό μου είναι το x829. Μήπως έχουν παίξει διαφορετικοί αισθητήρες και για αυτό σε κάποιους δουλεύει;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Thanks Cris. Αλλά ίσως την αφαίρεσα την mgcam επιλέγοντας το debloat :lol:. Δεν τη βλέπω κάπου. Θα τη τραβήξω από το zip.

 

Δοκίμασα την google camera. Επιβεβαιώνω ότι δεν δουλεύει το hdr+. Στο auto απλά που λένε κάμια παιδιά ότι είναι οκ, απλά δεν έτυχε να τους το ενεργοποιήσει το hdr+. Αν πας στα σκοτάδια (οπότε βγάλει τικ στο hdr+ οτι θα δουλέψει) έχει ακριβώς το ίδιο μωβ σχέδιο. Το κινητό μου είναι το x829. Μήπως έχουν παίξει διαφορετικοί αισθητήρες και για αυτό σε κάποιους δουλεύει;

Επιβεβαιωνω οτι δεν δουλευει το HDR+ με τη google camera ουτε στην V.10a!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα μια από πάνω το ζιπ που λέω για όλες...Android-6.0..

https://mega.nz/#!wPI2UCLB!6EC8u-OKt-YwYGIuPiYOxx3lXmTp9vCc0Iz8oO5kBkA

 

Επαιξε με το αλλο το ζιπ αλλα και σε μενα δουλευει μονο στο auto το hdr+! Αλλιως βγαζει ενα μωβ φοντο με γραμμες που ανεφεραν και τα αλλα παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Την γνώμη σας παιδιά.

Το X820 6/64 από banggood στα 203€

Τι λέτε;

 

καλή τιμή για το 6/64.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επαιξε με το αλλο το ζιπ αλλα και σε μενα δουλευει μονο στο auto το hdr+! Αλλιως βγαζει ενα μωβ φοντο με γραμμες που ανεφεραν και τα αλλα παιδιά!

 

Δεν το κάνει επειδη απλά δεν έτυχε να το χρησιμοποιήσει το hdr+. Αν τύχει να το χρησιμοποιήσει τότε πάλι μωβ θα βγει. Το x829 έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακοινώθηκε η υποστήριξη του xposed στην nougat πέρασα αμέσως την slim7 από xda. Την σεταρα και ήταν μια χαρά μέχρι που ανακάλυψα ότι υπάρχει bug στο μεγάφωνο κατά την κλήση που είναι συνεχώς ενεργοποιημένο και δεν μπορείς εννοείται να μιλήσεις γιατί σε ακούνε ολοι όποτε πέρασα κατευθείαν στην aicp που είναι φοβερή. Δούλεψα την google camera που την είχε μέσα ενσωματωμένη και έπαθα σοκ με την τεράστια βελτίωση που έχει στις σκοτεινές φωτογραφίες με ελάχιστο φωτισμό! Προς το παρόν θα μείνω με αυτήν αν και από το λίγο που την δουλεύω έχει θέματα με την μπαταριά (θα δοκιμάσω και το ακτ αργότερα) η εμπειρία stock android μου είχε λείψει! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Θα σου στείλω ένα ζιπ αύριο να δοκιμάσεις μήπως και φτιάξει αλλιώς πας για clean install.

 

Chris έχω και εγώ το ίδιο προβλήμα με την v10 . Όταν με περνουν τηλέφωνο εμφανίζεται η μισή εικόνα . Η άλλη μισή κόβετε προς τα Πάνο.

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακοινώθηκε η υποστήριξη του xposed στην nougat πέρασα αμέσως την slim7 από xda. Την σεταρα και ήταν μια χαρά μέχρι που ανακάλυψα ότι υπάρχει bug στο μεγάφωνο κατά την κλήση που είναι συνεχώς ενεργοποιημένο και δεν μπορείς εννοείται να μιλήσεις γιατί σε ακούνε ολοι όποτε πέρασα κατευθείαν στην aicp που είναι φοβερή. Δούλεψα την google camera που την είχε μέσα ενσωματωμένη και έπαθα σοκ με την τεράστια βελτίωση που έχει στις σκοτεινές φωτογραφίες με ελάχιστο φωτισμό! Προς το παρόν θα μείνω με αυτήν αν και από το λίγο που την δουλεύω έχει θέματα με την μπαταριά (θα δοκιμάσω και το ακτ αργότερα) η εμπειρία stock android μου είχε λείψει! :happy:

 

Βάλε την έκδοση 11. Αυτή δούλευα και ήταν άψογη. Η 12 έχει και το bug που λες αλλά και χαμηλότερη μέγιστη φωτεινότητα καθώς και θέμα με την εστίαση σε χαμηλό φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Με την Google camera σε σκοτεινό ή θεοσκότεινο μέρος μου βγάζει ένα μωβ μόνο. Με την στοκ μου βγάζει κάτι έστω και ψιλό χάλια. Θέλει καμία ρύθμιση?

 

Είτε κολλάει και δεν βγάζει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με την Google camera σε σκοτεινό ή θεοσκότεινο μέρος μου βγάζει ένα μωβ μόνο. Με την στοκ μου βγάζει κάτι έστω και ψιλό χάλια. Θέλει καμία ρύθμιση?

 

Είτε κολλάει και δεν βγάζει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλά λόγω auto μόνο στα σκοτάδια σου ενεργοποιήθηκε οπότε μόνο εκεί είδες το μωβ. Ποια έκδοση έχεις; Την x829 ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακοινώθηκε η υποστήριξη του xposed στην nougat πέρασα αμέσως την slim7 από xda. Την σεταρα και ήταν μια χαρά μέχρι που ανακάλυψα ότι υπάρχει bug στο μεγάφωνο κατά την κλήση που είναι συνεχώς ενεργοποιημένο και δεν μπορείς εννοείται να μιλήσεις γιατί σε ακούνε ολοι όποτε πέρασα κατευθείαν στην aicp που είναι φοβερή. Δούλεψα την google camera που την είχε μέσα ενσωματωμένη και έπαθα σοκ με την τεράστια βελτίωση που έχει στις σκοτεινές φωτογραφίες με ελάχιστο φωτισμό! Προς το παρόν θα μείνω με αυτήν αν και από το λίγο που την δουλεύω έχει θέματα με την μπαταριά (θα δοκιμάσω και το ακτ αργότερα) η εμπειρία stock android μου είχε λείψει! :happy:

Την AICP του infrag (από εδώ) ή κάποια άλλη; Σε βγάζει μέρα;

Βάλε την έκδοση 11. Αυτή δούλευα και ήταν άψογη. Η 12 έχει και το bug που λες αλλά και χαμηλότερη μέγιστη φωτεινότητα καθώς και θέμα με την εστίαση σε χαμηλό φωτισμό.

Είναι bug της AICP 12 το θέμα της μπαταρίας ενώ στην 11 είναι καλύτερα; Που βρίσκω την 11;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλή τιμή για το 6/64.

Φανταστική τιμή για SD820 με 6/64. Αν είχα υπομονή 1 εβδομάδα θα το χτύπαγα σήμερα... :(

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Απλά λόγω auto μόνο στα σκοτάδια σου ενεργοποιήθηκε οπότε μόνο εκεί είδες το μωβ. Ποια έκδοση έχεις; Την x829 ;

 

Χ820 έχω. Που να το έχω, σε hdr+, σε auto hdr+, με ή χωρίς φλας?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χ820 έχω. Που να το έχω, σε hdr+, σε auto hdr+, με ή χωρίς φλας?

 

Απλά δεν δουλεύει. Μήπως έχει διαφορετικούς αισθήτηρες η leeco και δουλεύει σε κάποια le max 2? Ή μήπως απλά δεν δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν δουλεύει. Μήπως έχει διαφορετικούς αισθήτηρες η leeco και δουλεύει σε κάποια le max 2? Ή μήπως απλά δεν δουλεύει;
Οχι παιδια δεν δουλευει πουθενα σε mm το HDR+. Φρουδες ελπιδες μας μοιρασαν οι ρωσοι. Περασα σημερα miui και v10 πανω απ τη tele 26s που ειχα. Δε δουλευει πουθενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φανταστική τιμή για SD820 με 6/64. Αν είχα υπομονή 1 εβδομάδα θα το χτύπαγα σήμερα... :(

Πιθανοτατα θα ειναι καποια απο τα παλια LETV που εχουν αρχισει να κυκλοφορουν και οχι LeEco. Γι αυτο και αυτη η τιμη φανταζομαι.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παλι προβλημα. Εξακολουθω να εχω προβλημα με την φορτιση αλλα το παρατησα. Τωρα με καλουν και δεν ακουω καλα απο το ακουστικο. Ειπα να αλλαξω ρομ και δεν συνδεεται με τιποτα στον υπολογιστη για να σωσω οτι εχω και να ξεκινησω μετα. Τι να κανω;;;
Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παλι προβλημα. Εξακολουθω να εχω προβλημα με την φορτιση αλλα το παρατησα. Τωρα με καλουν και δεν ακουω καλα απο το ακουστικο. Ειπα να αλλαξω ρομ και δεν συνδεεται με τιποτα στον υπολογιστη για να σωσω οτι εχω και να ξεκινησω μετα. Τι να κανω;;;

 

airdroid από playstore και σώζεις τα αρχεία σου μέσω wifi.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την v10 επιτυχώς αλλά τη v10a δεν μπορώ να την περάσω με τίποτα. Όσες φορές και να έκανα το ota update παραμένει μέσα ή v10 και η ενημέρωση για τη v10a δε λέει να φύγει. Δεν ξεκολλάει από τη v10 με τίποτα!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παλι προβλημα. Εξακολουθω να εχω προβλημα με την φορτιση αλλα το παρατησα. Τωρα με καλουν και δεν ακουω καλα απο το ακουστικο. Ειπα να αλλαξω ρομ και δεν συνδεεται με τιποτα στον υπολογιστη για να σωσω οτι εχω και να ξεκινησω μετα. Τι να κανω;;;

Μήπως είναι θέμα drivers? Κάνει ήχο όταν συνδέεις το καλώδιο; Το device manager τι δείχνει;

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την v10 επιτυχώς αλλά τη v10a δεν μπορώ να την περάσω με τίποτα. Όσες φορές και να έκανα το ota update παραμένει μέσα ή v10 και η ενημέρωση για τη v10a δε λέει να φύγει. Δεν ξεκολλάει από τη v10 με τίποτα!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε βάζει στο twrp αλλά σταματά εκεί. Το βρήκα στο φάκελο OTA updates και το πέρασα χειροκίνητα. Έκανα wipe cache και dalvik cache.

Link to comment
Share on other sites

Σε βάζει στο twrp αλλά σταματά εκεί. Το βρήκα στο φάκελο OTA updates και το πέρασα χειροκίνητα. Έκανα wipe cache και dalvik cache.

 

Καλημέρα. Αφού δεν διαβάζετε δεν σας φταίει το OTA..:lol::p

Πατάτε ρυθμίσεις open recovery script enable disable enable. Πατέ και ποίο κάτω επί τι ευκαιρία και βγάζετε και τις διαφημίσεις. Μετά κάνετε λήψη το update και πατάτε εγκατάσταση. Δίνετε δικαιώματα root κάνει εκκίνηση στό TWRP γίνεται η εγκατάσταση και όλα κομπλέ..

Τσάμπα γράφω την ιστορία της ζωής μου στο OTA script?:happy:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...