Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση σου .Απο σταθερότητα τι λέει ?απο κάμερα ,wifi ,μπαταριά κτλπ?Έχεις παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα γενικά ?Μιλάμε πάντα για το χ829 ...

 

Η τελευταία έκδοση είναι stable, δεν έχει κάνει ποτέ επανεκκίνηση, η κάμερα μακράν καλύτερη μιας και χρησιμοποιείς την Google camera hdr+.

Η μπαταρία εμένα μου βγάζει 4:30 ώρες μιας και έχω το akt σε λειτουργία performance, όλο το βράδυ τρώει 2-3%

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 5 ώρες.

Καλα εισαι. Εγω ειχα παραπάνω drain

Ο κυριότερος λογος που εφυγα απ το λε μαχ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το xiaomi Mi mix 2 το letv με απογοητευσε στο θέμα των ενημερώσεων. Εδώ έχω το xiaomi Mi mix 2 και ενημερώσεις ασφαλείας και λογισμικού έρχονται βροχή με καινούργια χαρακτήριστικα. Από hardware και ομορφιά δεν το ζητήσω τέλεια.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το xiaomi Mi mix 2 το letv με απογοητευσε στο θέμα των ενημερώσεων. Εδώ έχω το xiaomi Mi mix 2 και ενημερώσεις ασφαλείας και λογισμικού έρχονται βροχή με καινούργια χαρακτήριστικα. Από hardware και ομορφιά δεν το ζητήσω τέλεια.

 

Ότι δίνεις παίρνεις, το ένα κινητό κάνει 500€ το άλλο 170€

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το xiaomi Mi mix 2 το letv με απογοητευσε στο θέμα των ενημερώσεων. Εδώ έχω το xiaomi Mi mix 2 και ενημερώσεις ασφαλείας και λογισμικού έρχονται βροχή με καινούργια χαρακτήριστικα. Από hardware και ομορφιά δεν το ζητήσω τέλεια.

Το πήρε σήμερα στα χέρια του ένας φίλος.Όντως πολύ όμορφο αν και περίμενα καλύτερη κάμερα. Κοντά στο max2 είναι..Βέβαια με τα ίδια λεφτά πήρα 3 max2 και έτσι έχω 3 ρομ επάνω για να έχω ότι μου αρέσει..:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ότι δίνεις παίρνεις, το ένα κινητό κάνει 500€ το άλλο 170€

 

Όχι ότι δίνεις περνεις γιατί όταν πήρα το max 2 έκανε 450 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πήρε σήμερα στα χέρια του ένας φίλος.Όντως πολύ όμορφο αν και περίμενα καλύτερη κάμερα. Κοντά στο max2 είναι..Βέβαια με τα ίδια λεφτά πήρα 3 max2 και έτσι έχω 3 ρομ επάνω για να έχω ότι μου αρέσει..:D

 

Είναι όμορφο καλό hardware και τακτικές ενημερώσεις. Κάμερα δεν με ενδιαφέρει.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά σε όλες τις ρομ εκτός από την 16s αν θυμάμαι καλά..

Kingroot = Trojan, Virus, Malware κλπ,κλπ,κλπ..άλλαξε ρομ...

 

Ε ναι θελω να το κανω μα δεν ξερω πια να διαλεξω για το x829 .Κατι stable με καλη αυτονομια καλη καμερα και εναλλαγη στις sim για data .

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι stable, δεν έχει κάνει ποτέ επανεκκίνηση, η κάμερα μακράν καλύτερη μιας και χρησιμοποιείς την Google camera hdr+.

Η μπαταρία εμένα μου βγάζει 4:30 ώρες μιας και έχω το akt σε λειτουργία performance, όλο το βράδυ τρώει 2-3%

4:30 SOT φαντάζομαι... Σε βγάζει τη μέρα;

Ε ναι θελω να το κανω μα δεν ξερω πια να διαλεξω για το x829 .Κατι stable με καλη αυτονομια καλη καμερα και εναλλαγη στις sim για data .

Κι εγώ...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

4:30 SOT φαντάζομαι... Σε βγάζει τη μέρα;

 

Κι εγώ...

 

Εμένα και 10 ώρες SoT να είχε με το ζόρι θα μου έβγαζε την μέρα :ρ για τον μέσο χρήστη είναι υπέρ αρκετό, και αν βάλεις και balanced ή battery saving profile στο akt θα σου βγάλει άνετα 5-5:30 sot

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα την EU - δουλεύει το λινκ. (Απλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει: MIUI (Marshmallow) ή AICP (Nougat με καλύτερη κάμερα αλλά χειρότερη μπαταρία)...

 

H τελευταια AICP ειναι αυτη η 12.1 που βρηκα?? Για αυτη μιλαμε??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν έχει ειπωθεί, αλλά στην miui 7 7.7.1 μου βγάζει πρόβλημα και δεν ανεβάζει βίντεο στο Instagram είναι μόνο σε μένα ή γενικό?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H τελευταια AICP ειναι αυτη η 12.1 που βρηκα?? Για αυτη μιλαμε??

Στο xda έχει 2. Η 12.1 που λες δείχνει να έχει σταματήσει το Μάιο. Εγώ λέω αυτή του infrag με ενσωματωμένο τον custom Kernel blackscreen. Ψάχνω να βρω οδηγίες (τι κάνω wipe κλπ) γιατί δεν τα έχει στην πρώτη σελίδα.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

------------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ - ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ROM ME STOCK RECOVERY---------

 

1.) Όπως είμαστε με το Official stock recovery σύνδεουμε το κινητό με υπολογιστή ή με usb-3/OTG.

2.) Βάζουμε την όποια τελευταία επίσημη rom 19s Indian ή την 23s Official stable θέλουμε, χύμα στο root directory όχι σε φάκελο ή χύμα στο USB/OTG και την μετονόμαζουμε (και από πριν την ρίξουμε) σε update.zip

3.) Μπαίνουμε recovery και πάτατε τα κουτάκια (clear data & update) για να φύγουν όλες οι κινεζιές της multi ρομ.

4.) Κάνει εγκατάσταση και το αφήνουμε να τελειώσει.

5.) Μπαίνουμε σύστημα και επέλεγουμε τα en - US για να σετάρουμε.

6.) Κάνουμε τις ρυθμίσεις μας. Τέλος

Τip Αν θελουμε αναβαθμίσεις, θέματα κλπ να ορίζουμε ως Locale /region την αντίστοιχη τοποθεσία από όπου είναι η rom. ;)

 

Καλησπέρα @CrisBal

 

Προσπαθώ να περάσω την offical rom χρησιμοποιόντας τις παραπάνω οδηγίες αλλά "κολλάω" στο 4ο βήμα. (Μήνυμα files corrupted)

 

Γνωρίζεις γιατί συμβαίνει αυτό? Εάν ναι, υπαρχούν κάποιες άλλες διεργασίες που πρέπει να κάνω πριν προχωρήσω στα παραπάνω βήματα?

(Το κινητό είναι το x829 5.8.016s (geekbuying)

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου!

 

/Αιμίλιος

Link to comment
Share on other sites

Στο xda έχει 2. Η 12.1 που λες δείχνει να έχει σταματήσει το Μάιο. Εγώ λέω αυτή του infrag με ενσωματωμένο τον custom Kernel blackscreen. Ψάχνω να βρω οδηγίες (τι κάνω wipe κλπ) γιατί δεν τα έχει στην πρώτη σελίδα.

 

Wipe dalvik - cache - data - system

Flash ROM

Flash gapps

Reboot

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ κρίμα, custom rom να προχωράνε σε Android 8 και η leeco να μην έχει δώσει έστω μια beta eui nougat!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ κρίμα, custom rom να προχωράνε σε Android 8 και η leeco να μην έχει δώσει έστω μια beta eui nougat!

 

Αυτά είναι δυστυχώς τα προβλήματα με τα περισσότερα κινέζικα κινητά. Δυνατά specs για την τιμή αλλά χαμηλή υποστήριξη σε λογισμικό. Θέμα προτεραιοτήτων είναι όλα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @CrisBal

Προσπαθώ να περάσω την offical rom χρησιμοποιόντας τις παραπάνω οδηγίες αλλά "κολλάω" στο 4ο βήμα. (Μήνυμα files corrupted)

Γνωρίζεις γιατί συμβαίνει αυτό? Εάν ναι, υπαρχούν κάποιες άλλες διεργασίες που πρέπει να κάνω πριν προχωρήσω στα παραπάνω βήματα?

(Το κινητό είναι το x829 5.8.016s (geekbuying)

Καλό μεσημέρι. Αφού είσαι με Indian πας σε Indian 19s. Δεν θυμάμαι να δουλεύει η China23s λογω encryption. Δοκίμασε με Indian και στην τελική σε 1 λεπτό βάζεις TWRP και βάζεις ότι θες..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Google στις επαφές σου να δεις τι φωτό έχουν..

 

Πήγα google-επαφες-φοτο έψαξα, δεν είδα κάτι

Έκανα διαγραφή όλα τα αντίγραφα ασφαλείας και απενεργοποίηση

Μετά σ αυτό με την Nougat έκανα balvik case &case reboot και δουλεύει! η εικόνα

Κανονικα

Έκανα μετά το ίδιο σ αυτό με τη v.10 και έγινε το εξής.

1.Όταν κάνω εγώ κλήση ή φότο ανοίγη κανονικα (όπως ήτανε)

2.Οταν μου κάνουν κλήση ενώ πρώτα άνοιγε κατευθείαν η μισή φότο

τώρα ανοίγη κανονικα η ολοκληρη, και σχεδόν αμέσως (ακαριαία)

ξαναγίνεται μιση

Στις επαφές και στο τηλ που πήγα να καθαρίσω την προσωρινή μνήμη

ενώ στη Nugat έκανε καθαρισμο, στη v.10 έγραφε 12κιλ. και το πατούσα

να καθαρίσω αλλά δεν έκανε τίποτα. προφανώς γιατί δεν είχε κάτι

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. Αφού είσαι με Indian πας σε Indian 19s. Δεν θυμάμαι να δουλεύει η China23s λογω encryption. Δοκίμασε με Indian και στην τελική σε 1 λεπτό βάζεις TWRP και βάζεις ότι θες..;)

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Υπάρχει τρόπος να κατάλαβω εάν η current rom είναι official η όχι?

Και εάν είναι, υπάρχει λόγος να κάνω upgrade απο την στιγμή που όλα δουλεούν? (εκτός απο ένα μικρο battery darin)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Υπάρχει τρόπος να κατάλαβω εάν η current rom είναι official η όχι?

Και εάν είναι, υπάρχει λόγος να κάνω upgrade απο την στιγμή που όλα δουλεούν? (εκτός απο ένα μικρο battery darin)

 

Αν μέσα στις κεντρικές ρυθμίσεις έχει System Update , καρτέλα ή και έξω σαν εικονίδιο είναι. Λογικά δεν είναι για αυτό δεν βλέπεις ενημέρωση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήγα google-επαφες-φοτο έψαξα, δεν είδα κάτι

Έκανα διαγραφή όλα τα αντίγραφα ασφαλείας και απενεργοποίηση

Μετά σ αυτό με την Nougat έκανα balvik case &case reboot και δουλεύει! η εικόνα

Κανονικα

Έκανα μετά το ίδιο σ αυτό με τη v.10 και έγινε το εξής.

1.Όταν κάνω εγώ κλήση ή φότο ανοίγη κανονικα (όπως ήτανε)

2.Οταν μου κάνουν κλήση ενώ πρώτα άνοιγε κατευθείαν η μισή φότο

τώρα ανοίγη κανονικα η ολοκληρη, και σχεδόν αμέσως (ακαριαία)

ξαναγίνεται μιση

Στις επαφές και στο τηλ που πήγα να καθαρίσω την προσωρινή μνήμη

ενώ στη Nugat έκανε καθαρισμο, στη v.10 έγραφε 12κιλ. και το πατούσα

να καθαρίσω αλλά δεν έκανε τίποτα. προφανώς γιατί δεν είχε κάτι

 

Θα σου στείλω ένα ζιπ αύριο να δοκιμάσεις μήπως και φτιάξει αλλιώς πας για clean install.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα... Ρώσικά μου δεν είναι και πολύ δυνατά... Η κάμερα που αναφέρεται εδώ είναι η gcam (με τις γνωστές δυνατότητες HDR+) αλλά για Android 6.0?

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=782469&st=6940&do=findComment&comment=65700474

GC_Android-6.0H_arm-arm64_Cam2API.apk

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Θα σου στείλω ένα ζιπ αύριο να δοκιμάσεις μήπως και φτιάξει αλλιώς πας για clean install.

 

ok Σ ευχαριστω

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Αν μέσα στις κεντρικές ρυθμίσεις έχει System Update , καρτέλα ή και έξω σαν εικονίδιο είναι. Λογικά δεν είναι για αυτό δεν βλέπεις ενημέρωση.

 

Όχι δεν υπάρχει κάποια τέτοια επιλογή. (Για update) Επίσης προσπάθησα να περάσω την indian 5.8.19s αλλά πάλι μου πέταξε μήνυμα ότι τα files είναι corrupted. Μήπως πρέπει να ακολουθήσω κάποια άλλα βήματα? Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...