Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έκανα με terminal emulator....βάλε την app αφού flashaρεις το zipακι και πάτα su-enter-AKT και διάλεξε profile
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κρις! Εχει καμια σχεση αυτο με το hdr+ που ανεφερες χθες? Αλλαζει και το firmware?

Γραφει Dialer ο ανθρωπος :wacko:

Αυτο εχει να κανει με την εμφανιση τη2 μιση2 εικονα2 καλουντος που ελεγαν τα παιδια τις προαλλες..

Καλημέρες! Για περιστασιακή χρήση σε συνδυασμό με powerbank που δίνει έξοδο σε micro-USB θα ήταν καλός ένας τέτοιος αντάπτορας micro-USB -> USB-C?

Γιατι να μην κανει; Χρησιμοποιει ο αδερφος μου μηνες τωρα τοσο σε powerbank οσο και σε φορτιστη.

Αν παραγγειλεις απο εξω υπαρχει και πακετο με τρια τετοια ανταπτορακια και τιμη καπου στο 1 ευρω αν θυμαμαι καλα. ;)

1)θα μπορεσω να στειλω απο το κινητο στον υπολογιστη μου αυτα που θελω;;;

2}α)Κανει και ηχο και δονηση απλα συνδεεται και αποσυνδεεται 2 με 3 φορες

2}β)εχω δοκιμασει και αλλα καλωδια αλλα τιποτα.ουτε στο φορτισμα ουτε στον υπολογιστη.

1) Ναι κανονικα. Σιγουρα βεβαια με καλωδιο περνανε πιο γρηγορα, αλλα κανει τη δουλεια καλα. Τσεκαρε βιντεακι YouTube για το πως. Ειναι πολυ απλο ;)

2) Καλωδιο ειναι το θεμα σου κατα 99% οπως σου ειπε και ο αλλος φιλος. Υπαρχουν καλωδια που ειναι για φορτιση, αλλα για δεδομενα και αλλα που τα κανουν και τα δυο. Ελεγξε αν μπορεις να τα ξεχωρισεις και δοκιμασε και αλλα καλωδια.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η google camera κάτι μου έκανε.

Δεν ξέρω τι μου πείραξε

Την έβαλα ~ έβγαλα χωρίς να πειράξω τίποτα άλλο και μετά η fv5 άνοιγε με τελείως μαύρη εικόνα.

Με την manual camera που δοκίμασα μετά δεν άναβε το φλας

Επίσης κολλούσε η κάμερα και η μια και η άλλη στην βιντεοκλήση του viber ενώ μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Πέρασα την miui 7.7.7.1 του Cris να δοκιμάσω και πάλι τα ίδια νούμερα κάνουν οι κάμερες

Μόνο η bacon φαίνεται να δουλεύει σωστά αν και δεν έχω δοκιμάσει βιντεοκλήση ακόμα

Καμία ιδέα???

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Η google camera μάλλον δεν δουλεύει στη συσκευή μας με mm. Όλοι παρόμοια συμπεριφορά έχουμε παρατηρήσει. Δεν έχω δει κανένα να γράφει οτι δουλεύει. Οποτε μόνο με nougat.

 

Να σημειωθεί ότι δοκίμασα την AICP αλλά δεν δουλεύει το tap to focus στη google camera. Θα αλλάξει μεν φωτεινότητα αλλά δεν θα αλλάξει σε εστίαση (θα κάνει ένα παίξιμο αλλά θα εστιάσει εκεί που εστίασε αρχικά). Αν θυμάμαι καλά με την έκδοση 11 της slim δεν είχε τέτοιο θέμα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δούλεψε κανονικά με 23s του Ιταλού που φοράω από τότε ρουφάω πήρα χωρίς προβλήματα.

Εκτός από το θέμα με την μωβ εικόνα σε άσπρο φόντο που ανέφεραν όλοι.

Από εκεί και πέρα ενώ δεν πείραξα τίποτα μετά που την έβγαλα δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε και μου χάλασε και τις άλλες κάμερες.

Τόσο καιρό μια χαρά δούλευαν όλα...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δούλεψε κανονικά με 23s του Ιταλού που φοράω από τότε ρουφάω πήρα χωρίς προβλήματα.

Εκτός από το θέμα με την μωβ εικόνα σε άσπρο φόντο που ανέφεραν όλοι.

Από εκεί και πέρα ενώ δεν πείραξα τίποτα μετά που την έβγαλα δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε και μου χάλασε και τις άλλες κάμερες.

Τόσο καιρό μια χαρά δούλευαν όλα...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον το είχες auto και δεν έτυχε να ενεργοποιήσει το hdr+ όταν το δοκίμασες.

 

Αν πάλι πιστεύεις ότι σου δούλεψε σε κάποια φωτογραφία, ανέβασε την κάπου ως αρχείο να σου πω αν είχε όντως τέτοια επεξεργασία (φαίνεται στο exif)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η google camera κάτι μου έκανε.

Δεν ξέρω τι μου πείραξε

Την έβαλα ~ έβγαλα χωρίς να πειράξω τίποτα άλλο και μετά η fv5 άνοιγε με τελείως μαύρη εικόνα.

Με την manual camera που δοκίμασα μετά δεν άναβε το φλας

Επίσης κολλούσε η κάμερα και η μια και η άλλη στην βιντεοκλήση του viber ενώ μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Πέρασα την miui 7.7.7.1 του Cris να δοκιμάσω και πάλι τα ίδια νούμερα κάνουν οι κάμερες

Μόνο η bacon φαίνεται να δουλεύει σωστά αν και δεν έχω δοκιμάσει βιντεοκλήση ακόμα

Καμία ιδέα???

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σβήσε από το buld.prop το cam2api δες τον οδηγό.. μετά θα δουλεύουν όλες πάλι. Τσέκαρε και με το ζιπ που εχω disable cam2api

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δούλεψε κανονικά με 23s του Ιταλού που φοράω από τότε ρουφάω πήρα χωρίς προβλήματα.

Εκτός από το θέμα με την μωβ εικόνα σε άσπρο φόντο που ανέφεραν όλοι.

Από εκεί και πέρα ενώ δεν πείραξα τίποτα μετά που την έβγαλα δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε και μου χάλασε και τις άλλες κάμερες.

Τόσο καιρό μια χαρά δούλευαν όλα...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες εδώ >> φλασαρε το disable

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7352112#post7352112

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άμα φλασαρες το ζιπακι σαν εφαρμογή θα στο έχει "AKT profiles"

Αυτό λέμε. Έχω φλασαρει το zipακι από twrp αλλά τίποτα. Δεν το βρίσκω πουθενά.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέμε. Έχω φλασαρει το σκυλάκι από twrp αλλά τίποτα. Δεν το βρίσκω πουθενά.

 

Εγώ έχω βάλει και το supersu και το terminal για δοκιμή έγραψα su akt αλλά πάλι δεν το βρίσκω.

Chris μπορώ να βάλω το ΑΚΤ μέσα από το aroma?

μπορώ να ξαναπεράσω από πάνω την v10 να δω αν θα διορθωθεί?

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει και το supersu και το terminal για δοκιμή έγραψα su akt αλλά πάλι δεν το βρίσκω.

Chris μπορώ να βάλω το ΑΚΤ μέσα από το aroma?

μπορώ να ξαναπεράσω από πάνω την v10 να δω αν θα διορθωθεί?

Μια από τα Ιδια και εδώ.. Σπαζοκεφαλιά για τον Χρήστο..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέμε. Έχω φλασαρει το σκυλάκι από twrp αλλά τίποτα. Δεν το βρίσκω πουθενά.

 

https://androidfilehost.com/?fid=745425885120764798

 

Δοκίμασε αυτό, αν δεν λειτουργεί τότε δεν έγινε σωστά εγκατάσταση το ζιπ

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η google camera του pixel 2 https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/themes/google-camera-hdr-t3655215/post74140570#post74140570

 

Από όσο διαβάζω έχει και Manual focus κάτι που αν ισχύει θα λύσει το πρόβλημα του νεταρίσματος :D

Link to comment
Share on other sites

https://androidfilehost.com/?fid=745425885120764798

 

Δοκίμασε αυτό, αν δεν λειτουργεί τότε δεν έγινε σωστά εγκατάσταση το ζιπ

 

Να σε καλά φίλε . Τώρα δουλεύει.

Ευχαριστώ

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα Ιδια και εδώ.. Σπαζοκεφαλιά για τον Χρήστο..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Τι σπαζοκεφαλιά και ποια ζιπ και ποια flash βρε παιδιά? Σε APK σας το έδωσα..... Κατεβάζετε από Android file Host και κάνετε εγκατάσταση ή αντικατάσταση στο system/vendor/operator/app/AKT.. αν το έχετε ήδη.. σβήνετε το παλιό βάζετε το νέο επανεκκίνηση τέλος..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω ενα προβλημα. εχω το le max 2 x829 και εχω βαλει εδω κ μηνες custom rom [05/07/2017] Miui8 v.7 7.7.1 by CrisBalGreece. ολα δουλευαν τελεια. τον τελευταιο καιρο το κινητο ενω ηταν σε κανονικη λειτουργια ξαφνικα κολουσε, δεν αντιδρουσε σε τπτ εκτος εαν πατουσα το κουμπι εναρξης για 10 δευτερα και εκανε επανεκκινηση και εστρωνε. σημερα επαθα παλι το ιδιο μονο που δεν ανοιγει, κανει ενα κυκλο συνεχως δλδ μου δειχνει το σημα της mi,com φορτιζει μια μπαρα απο κατω και οταν αυτη γεμισει παραπμενει με το σημα της mi.com πολυ ωρα χτυπαει η δονηση στιγμιαια σε καποια φαση και μετα με παει πισω και μου δειχνει το xtrv και μετα απο λιγη ωρα παλι το σημα της mi.com χωρις να ανοιγει ποτε το κινητο. προσπαθησα να το ανοιξω κρατωντας power button+down volume αλλα αναβει μονο το μπλε φωτακι (διπλα στην καμερα) με μαυρη οθονη απο κατω.
Link to comment
Share on other sites

Cris έχω περάσει miui 7.7.7.1 eu

Να βάλω το zip από twrp η θα τα κάνω χειρότερα?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω ενα προβλημα. εχω το le max 2 x829 και εχω βαλει εδω κ μηνες custom rom [05/07/2017] Miui8 v.7 7.7.1 by CrisBalGreece. στην καμερα) με μαυρη οθονη απο κατω.

 

Βγες TWRP πάτα wipe κάνε advance cache and dalvik cache και κάνε επανεκκίνηση. Αν δεν στρώσει που σημαίνει κάτι άλλο φταίει.. Βάλε την Ρομ στεγνά από πάνω.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris έχω περάσει miui 7.7.7.1 eu

Να βάλω το zip από twrp η θα τα κάνω χειρότερα?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιο ζιπ και γιατί?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ζιπ και γιατί?

Cris οταν έβαλα+έβγαλα την google camera είχα 23s cuocco

Είχα βάλει την πρώτη επιλογή σου

''Αυτόματη εγκατάσταση μαζί με την εφαρμογή και script για όλες τις 6.0 romS''

Τώρα πέρασα την miui 7.7.7.1 την δικιά σου και παρόλα αυτά πάλι έχω θέματα με την κάμερα.

Μόνο η bacon δουλεύει σχεδόν σωστά αν και έχει και αυτή θέμα με το φλας

Να κάνω αυτό που είπες, να περάσω από το twrp το uninstall του Cam2api η θα τα κάνω χειρότερα ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

https://androidfilehost.com/?fid=745425885120764798

 

Δοκίμασε αυτό, αν δεν λειτουργεί τότε δεν έγινε σωστά εγκατάσταση το ζιπ

Αυτό γιατί μου ξέφυγε; είναι οκ τώρα με το apk...

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Βγες TWRP πάτα wipe κάνε advance cache and dalvik cache και κάνε επανεκκίνηση. Αν δεν στρώσει που σημαίνει κάτι άλλο φταίει.. Βάλε την Ρομ στεγνά από πάνω.

 

μπηκα τα εκανα αλλα τπτ! μπορω να βαλω οποια rom θελω ή την ιδια?

Link to comment
Share on other sites

Τι σπαζοκεφαλιά και ποια ζιπ και ποια flash βρε παιδιά? Σε APK σας το έδωσα..... Κατεβάζετε από Android file Host και κάνετε εγκατάσταση ή αντικατάσταση στο system/vendor/operator/app/AKT.. αν το έχετε ήδη.. σβήνετε το παλιό βάζετε το νέο επανεκκίνηση τέλος..

Ε πες το ντεεεεε...Εμεις το φλασαρουμε απο TWRP!! Τοσα χρονια (καλο)μαθημενοι παει το χερι μονο του πια!!! Εγω προσωπικα ξαναπερασα dirty τη rom, απλα αυτη τη φορα επελεξα απο aroma να εγκατασταθει ΚΑΙ το AKT, και ολα οκ!!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

μπηκα τα εκανα αλλα τπτ! μπορω να βαλω οποια rom θελω ή την ιδια?

 

Δοκιμάστε μια να μπεις TWRP να κάνεις mm iunt to system μετά πας πίσω settings file manager μετά θα πας system app και βρες το Mi band tools μετονόμασε το στο τέλος σε .APK.com σώσε και κάνε επανεκκίνηση. Αν δεν παίξει τελευταία λύση κάνε factory reset αν δεν πάλι βάλε οποία άλλη Ρομ θες με όλα τα wipe και internal ή δοκίμασε χωρίς internal.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...