Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια παλι προβλημα. Εξακολουθω να εχω προβλημα με την φορτιση αλλα το παρατησα. Τωρα με καλουν και δεν ακουω καλα απο το ακουστικο. Ειπα να αλλαξω ρομ και δεν συνδεεται με τιποτα στον υπολογιστη για να σωσω οτι εχω και να ξεκινησω μετα. Τι να κανω;;;
Κατά 99%ειναι θέμα καλωδίου, το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και αλλάζοντα το έστρωσαν τα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Cris, για την gCamera παιζει να βγαλεις τιποτα να δουλεψει? Να αναμένουμε? :P

 

Καλημέρα. Τι εννοείς ακριβώς? Για την Google HDR+ έδωσα links με τα zip..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τι εννοείς ακριβώς? Για την Google HDR+ έδωσα links με τα zip..

Ναι την περασα κανονικα αλλα οταν κανει επεξεργασια τη φωτο για το hdr+ την εμφανιζει με γραμμες και μωβ φοντο! Δν βγαζει τπτ δλδ! Δουλευει μονο στο auto και μονο οταν δν εφαρμοζει λογικα το hdr+! Το εκανε και σε 2-3 παιδιά ακομα που την περασαμε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι την περασα κανονικα αλλα οταν κανει επεξεργασια τη φωτο για το hdr+ την εμφανιζει με γραμμες και μωβ φοντο! Δν βγαζει τπτ δλδ! Δουλευει μονο στο auto και μονο οταν δν εφαρμοζει λογικα το hdr+! Το εκανε και σε 2-3 παιδιά ακομα που την περασαμε!

 

Καλημέρα παίδες και σε μένα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το hdr+ και το μωβ φόντο.

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, όπως έγραψα και παραπάνω, μήπως απλά έχει κάποια ασυμβατότητα με τη συσκευή μας η έκδοση για mm; Υπάρχει κάποιος που να του δουλεύει; Μιλάω πάντα για όταν ενεργοποιείτε το hdr+ (πχ καρφωτά ή auto και χαμηλός φωτισμός).
Link to comment
Share on other sites

Chris έχω και εγώ το ίδιο προβλήμα με την v10 . Όταν με περνουν τηλέφωνο εμφανίζεται η μισή εικόνα . Η άλλη μισή κόβετε προς τα Πάνο.

Περασα κι εγω χτες τη V10 και εχω το ιδιο προβλημα, εχει βγει φιξακι τελικα γι αυτο?? Δεν εχω πειραξει/αλλαξει τιποτα, ουτε xposed modules εχω περασει. Απο το πρωτο πρωτο boot μου το παρουσιαζει.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Περασα κι εγω χτες τη V10 και εχω το ιδιο προβλημα, εχει βγει φιξακι τελικα γι αυτο?? Δεν εχω πειραξει/αλλαξει τιποτα, ουτε xposed modules εχω περασει. Απο το πρωτο πρωτο boot μου το παρουσιαζει.

 

Με αυτά που λέτε 3 άτομα εδώ (XDA κανείς δεν ανέφερε κάτι τέτοιο από τους 1368 περίπου) τινω να καταλάβω ότι έχει να κάνει με το μοντέλο και άλλο firmware. Την έχω φλασαρει πάνω από 40 φορές χωρίς θέμα. Αύριο ανεβάζω ζιπ με τον μαμά dialer να το βάλετε να μου πείτε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! Πέρασα τελικά την AICP(infrag). Ενώ το fingerprint sensor δουλεύει μέσα στις εφαρμογές, δεν μπορεί να "ξυπνήσει" το τηλέφωνο (να το ανοίξω μόνο με το δάκτυλο). Κάπου στο thread του xda προτείνουν να φλασάρω το τελευαίο modem (MODEM_CN_26S_05.09_V.00033.zip).

Το *#*#46360000#*#* δε δουλεύει, αλλά στο δικό μας post εδώ προτείνουν επίσης να φλασαριστεί το "αρχικό" modem (για το x829 το 419D). Εγώ με το x821 τι να κάνω;;; :lost:

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

(μεταφέρθηκε στο σωστό νήμα) Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Πωλείται το κινητό 4/64 x829 αγορασμενο πριν από 5 μήνες, δεν έχει ούτε σημάδι πάνω του (θηκη και γυαλί από

την πρώτη μέρα και σε οθόνη και σε κάμερα) αν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει μήνυμα

 

Κανονικά πρέπει να το βάλεις στις αγγελίες γιατί ίσως να στο σβήσει ο διαχειριστής του φόρουμ. Τι θα πάρεις ή τι παράγγειλες?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να το βάλεις στις αγγελίες γιατί ίσως να στο σβήσει ο διαχειριστής του φόρουμ. Τι θα πάρεις ή τι παράγγειλες?

 

S7 edge μου πρόσφερε ένας γνωστός με 300ε

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

S7 edge μου πρόσφερε ένας γνωστός με 300ε

 

Άψογα! Τηλεφωναρα Καμεράρα.. εδώ βάλτο

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άψογα! Τηλεφωναρα Καμεράρα.. εδώ βάλτο

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

 

Έγινεεε :)

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Στη Miui 7.7.1 λειτουργούν κανονικά τα videocalls του facebook messenger?

Σε μενα τουλαχιστον οχι στο fb και στο Instagram, επισης και οταν παω να ανεβασω βιντεο μου βγαζει προβλημα και report. στο messenger ναι λειτουργει κανονικα

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα τουλαχιστον οχι στο fb και στο Instagram, επισης και οταν παω να ανεβασω βιντεο μου βγαζει προβλημα και report. στο messenger ναι λειτουργει κανονικα

 

Τι ξέρουμε αυτό. Νομίζω μου είπαν XDA ότι στην 7.10.1 δουλεύει.. Instagram Facebook κλπ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έγινεεε :)

 

Εκεί που το έβαλες είναι για γενικές συσκευές..

Εδώ στα mobile τηλέφωνα διάφορα..

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω αυτές τις θήκες τις δίνω όλες μαζί τιμή χάρισμα οποίος θέλει pm... g4Ybdw

 

Ποιες θήκες και γιατί τις δίνεις?:confused:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/g4Ybdw έχω άλλες δεκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Chris άμα τις θέλεις εσένα τις χαριζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τη διεύθυνση σου με πμ και στις έστειλα με κούριερ... Καλά έχεις βγάλει τα μάτια σου για μας

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αφού δεν διαβάζετε δεν σας φταίει το OTA..:lol::p

Πατάτε ρυθμίσεις open recovery script enable disable enable. Πατέ και ποίο κάτω επί τι ευκαιρία και βγάζετε και τις διαφημίσεις. Μετά κάνετε λήψη το update και πατάτε εγκατάσταση. Δίνετε δικαιώματα root κάνει εκκίνηση στό TWRP γίνεται η εγκατάσταση και όλα κομπλέ..

Τσάμπα γράφω την ιστορία της ζωής μου στο OTA script?:happy:

Έχω κάνει το enable disable enable το open recovery script, έχω κάνει και wipe cache και dalvic cache αλλά αυτό αρνείται πεισματικά να περάσει το v10a και παραμένει στο σκέτο v10. Ενώ δείχνει ότι γίνεται κανονικά η εγκατάσταση το update εμφανίζεται συνέχεια. Όχι τίποτα άλλο , αλλά επειδή άλλαξα κινητό, το έχω δώσει στη γυναίκα μου και με ζαλίζει και για αυτό!χαχα!!

2f54901ea3f4f3386d9af9edd30be13f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αφού δεν διαβάζετε δεν σας φταίει το OTA..:lol::p

Πατάτε ρυθμίσεις open recovery script enable disable enable. Πατέ και ποίο κάτω επί τι ευκαιρία και βγάζετε και τις διαφημίσεις. Μετά κάνετε λήψη το update και πατάτε εγκατάσταση. Δίνετε δικαιώματα root κάνει εκκίνηση στό TWRP γίνεται η εγκατάσταση και όλα κομπλέ..

Τσάμπα γράφω την ιστορία της ζωής μου στο OTA script?:happy:

 

Έλα μου ντε :lol: Βέβαια επειδή δεν είχα πρόβλημα (το έκανα χειροκίνητα) δεν μπήκα στο κόπο να το ψάξω. Πιο πολύ το έγραψα για να το διαβάσει ο φίλος ως εναλλακτική και όχι ως απορία. :)

 

Πάντως φίλε Chris έχεις κάνει ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ τόσο στις roms σου όσο και στην οργάνωση του thread. :up:

 

Τα συγχαρητήριά μου και κυρίως τις ευχαριστίες μας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει το enable disable enable το open recovery script, έχω κάνει και wipe cache και dalvic cache αλλά αυτό αρνείται πεισματικά να περάσει το v10a και παραμένει στο σκέτο v10. Ενώ δείχνει ότι γίνεται κανονικά η εγκατάσταση το update εμφανίζεται συνέχεια. Όχι τίποτα άλλο , αλλά επειδή άλλαξα κινητό, το έχω δώσει στη γυναίκα μου και με ζαλίζει και για αυτό!χαχα!!

 

Για δοκίμασε να το κατεβάσεις manually και βάλτο από TWPR έτσι από περιέργεια..

https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=ZkrvrEMR

Ααα μήπως έβαλες πρώτα την Google camera με τα ζιπ που έφτιαξα και μετά το έκανες?

Δοκίμασε και πες μου..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε :lol: Βέβαια επειδή δεν είχα πρόβλημα (το έκανα χειροκίνητα) δεν μπήκα στο κόπο να το ψάξω. Πιο πολύ το έγραψα για να το διαβάσει ο φίλος ως εναλλακτική και όχι ως απορία. :)

Πάντως φίλε Chris έχεις κάνει ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ τόσο στις roms σου όσο και στην οργάνωση του thread. :up:

Τα συγχαρητήριά μου και κυρίως τις ευχαριστίες μας. ;)

 

Ναι βρε το κατάλαβα... Ελπίζω να τελειώσω και την 26developer (LE Edition)που βγήκε προχθές με νέο kernel και να την έχουμε και αυτή. Γρήγορη με καλή μπαταρία και κάνω ένα γενικό καθαρισμό να την έχουμε Google Based. Ta Leeco cloud άλλωστε δεν δουλεύουν πια..

Μετά αν προλάβει και ο Τάσος στήνουμε και το τελικό στάδιο του Emotion OS 7.2.1;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...