Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτα μέσα από το σύστημα κάνε ένα καθαρισμό προσ.μνήμης & δεδομένων της εφαρμογής dialer (Ρυθμίσεις>Εφαρμογές>όλες>Κλήσεις ) και στο ( Τηλέφωνο) και κάνε επανεκκίνηση ή όταν βρεις ευκαιρία και χρόνο κάνε ένα wipe dalvik/cache and cache στο TWRP και δες πάλι .

 

Μιας και θα ασχοληθούμε να αναφέρω πρώτα μια υποψία που έχω

Αυτό το παρουσίασε όταν είχα τη v.5a. Τότε είχα περάσει το ζιπ που είχες

δώσει για την μεγάλη εικόνα στον dialer. Από τότε την έβγαζε έτσι.

Μετά έκανα σύνδεση στο google+ και συνχρονισμό. Έτσι όταν αλλάζω

ρομ μου κατεβάζει τα τηλέφωνα από το google drive. Οπότε μήπως

εκεί τα αποθήκευσε με αυτό το πρόβλημα και αφού πέρασα τη

v.10 μου κάνει επαναφορά και προέρχεται από εκεί? Και το λέω

αυτό γιατί και στη Nugar που έχω περάσει στο άλλο τηλ. κάνει

ακριβώς το ίδιο. Αν δεν λέω βλακείες και υποψιαζεσε ότι μπορεί

να φταίει αυτό μήπως πρέπει να πάω πρώτα στο drive και να τα

αφαιρέσω ή να τα σβήσω από εκεί? γιατί μήπως μου τα ξανακατεβασει

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω και γω ένα x829 rooted με kingroot στην official έκδοση του. Έχω κάποια προβλήματα όπως συχνές επανεκκίνησεις και δεν μπορώ και να αλλάξω τα data από την sim 1 στην sim 2. Ποια έκδοση custom ROM με ελληνικά θα προτείνατε για να λύσω τα παραπάνω προβλήματα και φυσικά να μην παρουσιαστούν νέα? Με λίγα λόγια ότι ποιο stable.

 

Κάποια απάντηση για το παραπάνω θα μου ήταν χρήσιμη μιας και είναι απαραίτητο να εχω data και στις 2 sim με εναλλαγή αυτών όπου το χρειαζομαι .:(

Link to comment
Share on other sites

τελικα και τη v10 που εκανα καθαρη εγκατασταση παλι μετα απο επανεκινηση επαναφερει τους επιταχυντες ολους στο 1.

 

αν μπορει καποιος που εχει τη v9 η τη v10 ας τσεκαρει τους δικους του επιταχυντες αν χαλανε μετα απο επανεκινηση

Αυτο με τους επιταχυντες υπαρχει στην tele 26s?? και αν ναι που βρισκεται???

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση για το παραπάνω θα μου ήταν χρήσιμη μιας και είναι απαραίτητο να εχω data και στις 2 sim με εναλλαγή αυτών όπου το χρειαζομαι .:(

 

Στην nougat RR που χρησιμοποιώ υπάρχει αυτή η επιλογή πάντως. Εκτός και αν θες να μείνεις σε eui

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Μιας και θα ασχοληθούμε να αναφέρω πρώτα μια υποψία που έχω

Αυτό το παρουσίασε όταν είχα τ.....

αφαιρέσω ή να τα σβήσω από εκεί? γιατί μήπως μου τα ξανακατεβασει

Πήγαινε Google στις επαφές σου να δεις τι φωτό έχουν..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση για το παραπάνω θα μου ήταν χρήσιμη μιας και είναι απαραίτητο να εχω data και στις 2 sim με εναλλαγή αυτών όπου το χρειαζομαι .:(

Υπάρχει κανονικά σε όλες τις ρομ εκτός από την 16s αν θυμάμαι καλά..

Kingroot = Trojan, Virus, Malware κλπ,κλπ,κλπ..άλλαξε ρομ...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris τελικά το project fm radio αποδείχτηκε αδύνατο;

 

Ναι δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει, γιατί μου λείπουν αρχεία στον kernel...:(

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τους επιταχυντες υπαρχει στην tele 26s?? και αν ναι που βρισκεται???

Copy-Paste rom installation...

11. Όταν ξαναμπεί στο σύστημα και αφού τελειώσετε τις ρυθμίσεις σας, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - πληροφορίες τηλεφώνου - πατήστε 7 φορές συνεχόμενα στο αριθμός έκδοσης - (έτσι γίνεστε προγραμματιστές) μετά πάτε πίσω - Επιλογές για προγραμματιστές - και μέσα τικάρετέ τα : Εντοπισμός σφαλμάτων USB και ποιο κάτω εκεί που λέει (3 μαζεμένα είναι) Κλίμακα κίνησης παραθύρου, Κλίμακα κίνησης μετάβασης, Κλίμακα διάρκειας Animator, μπαίνετε μέσα σε αυτά και επιλέγετε παντού σαν νούμερα το 0,25 για να πηγαίνει πιο σφαίρα από ποτέ (ισχύει για όλες τις Android συσκευές)!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει, γιατί μου λείπουν αρχεία στον kernel...:(

 

Κρίμα και το περίμενα πως και πως

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες και από εμένα. Μετά από περιπέτειες με τους adb drivers τελικά διαπίστωσα ότι το χ821 ήρθε από Ιταλίκή αποθήκη gearbest με ξεκλείδωτο bootloader. Πέρασα την τελευταία TWRP του CrisBal. Τώρα πρέπει να αποφασίσω ποια ROM να περάσω. Αν έχω καταλάβει καλά:

- v10 του CrisBal η καλύτερη Marshmallow σε θέμα σταθερότητας, μπαταρίας κλπ

- AICP (στο thread του infrag?) η καλυτερη Nougat (edit: με μικρότερη διάρκεια μπαταρίας όμως)

- google camera (Nougat) η καλύτερη σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού (με κάποια θέματα στο συγχρονισμό flash?)

Σε Masrhmallow ποια η καλύτερη κάμερα;

Η τελευταία MIUI 8 πόσο σταθερή είναι για καθημερινή χρήση (λάτρης MIUI)...

Ευχαριστώ.

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

- google camera (Nougat) η καλύτερη σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού (με κάποια θέματα στο συγχρονισμό flash?)

 

Καλά με hdr+ δεν σε νοιάζει καν το φλας. :) Το χω μόνιμα κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρέπει να αποφασίσω ποια ROM να περάσω. Αν έχω καταλάβει καλά:

1- v10 του CrisBal η καλύτερη Marshmallow σε θέμα σταθερότητας, μπαταρίας κλπ

2- AICP (στο thread του infrag?) η καλυτερη Nougat (edit: με μικρότερη διάρκεια μπαταρίας όμως)

3- google camera (Nougat) η καλύτερη σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού (με κάποια θέματα στο συγχρονισμό flash?)

4Σε Masrhmallow ποια η καλύτερη κάμερα;

5Η τελευταία MIUI 8 πόσο σταθερή είναι για καθημερινή χρήση (λάτρης MIUI)...

Ευχαριστώ.

1. Λογικά ναί...

2. Σίγουρα ναι με πολύ παραμετροποίηση και μπαταρία καλή ανάλογα τον κερνελ, ΑΚΤ κλπ..

3. + 1000

4. ΜΙUI8, mGcamera, stock

5. όχι βάλε 7.7.1 EU Ή Universal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην nougat RR που χρησιμοποιώ υπάρχει αυτή η επιλογή πάντως. Εκτός και αν θες να μείνεις σε eui

Ευχαριστώ για την απάντηση σου .Απο σταθερότητα τι λέει ?απο κάμερα ,wifi ,μπαταριά κτλπ?Έχεις παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα γενικά ?Μιλάμε πάντα για το χ829 ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Την Παρασκευή παρέλαβα και εγώ το x829. Το κινητό είναι απιστεύτο. Έχει έρθει με την 5.8.016s (stable) version.

Εάν δεν κάνω λάθος αυτή δεν είναι official version. (Το κινητό το αγόρασα από την Ιταλική αποθήκη του geekbuying)

 

Παρολαυτά δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα. Όλα δουλεύουν ρολοί. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι η υψηλή κατανάλωση μπαταρίας. (Η μπαταρία έπεσε 7% ενώ κοιμόμουν)

 

Γνωρίζεται εάν αυτό οφείλεται στην ROM? Εάν ναι, αυτό θα διορθωθεί με την official 5.8.23s(chinese)? Επίσης υπάρχει κάπου κάποιο change log με τα πλεονεκτήματα/μειωνεκτήματα μεταξύ των δυο roms ?

 

Ευχαριστώ πολύ,

Αιμίλιος

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι δουλεύει λίγο ποιο στρωτά. Δουλεύει και το VoLTE αλλά δεν μας νοιάζει. Επίσης έχει Magisk safety net pass κλπνεα Gapps September... Τις 3 κάμερες και έξτρα settings για ρύθμιση kernel and CPU

 

1. Λογικά ναί...

2. Σίγουρα ναι με πολύ παραμετροποίηση και μπαταρία καλή ανάλογα τον κερνελ, ΑΚΤ κλπ..

3. + 1000

4. ΜΙUI8, mGcamera, stock

5. όχι βάλε 7.7.1 EU Ή Universal

Ευχαριστώ Chris. Νόμιζα ότι η 7.10.1 ήταν πιο σταθερή (με βάση το προηγούμενο ποστ σου), αλλά για να το λες...

Με την 5.8.016s που έχω (Ινδική; ), με βάση τις οδηγίες του post για τη miui, πάω στο 6b;

6b. Μόνο από Ιndian stock Aν είστε με Indian ήδη full wipe & Internal Storage και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP και φλασάρισμα.

Τι είναι το scrool efect?

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Chris. Νόμιζα ότι η 7.10.1 ήταν πιο σταθερή (με βάση το προηγούμενο ποστ σου), αλλά για να το λες...

Με την 5.8.016s που έχω (Ινδική;), με βάση τις οδηγίες του post για τη miui, πάω στο 6b

 

Τι είναι το scrool efect?

 

Κοίταξε... Ότι έχει περισσότερα πράγματα έχει άλλα επειδή δεν είναι δική μου δουλειά έβγαλε θέματα με θερμοκρασία. Ρυθμίζεται βέβαια αλλά θέλει λίγο ψάξιμο.

Αν έχεις 16 s βάζεις drivers τσεκαρεις bootloader περνάς TWRP κανείς backup ότι γίνεται κάνεις wipe data reboot to recovery πάλι wipe όλα εκτός internal και δοκιμάζεις αν κάτσει καλά είσαι οκ. Αλλιώς πας για ένα φάουλ wipe.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Copy-Paste rom installation...

11. Όταν ξαναμπεί στο σύστημα και αφού τελειώσετε τις ρυθμίσεις σας, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - πληροφορίες τηλεφώνου - πατήστε 7 φορές συνεχόμενα στο αριθμός έκδοσης - (έτσι γίνεστε προγραμματιστές) μετά πάτε πίσω - Επιλογές για προγραμματιστές - και μέσα τικάρετέ τα : Εντοπισμός σφαλμάτων USB και ποιο κάτω εκεί που λέει (3 μαζεμένα είναι) Κλίμακα κίνησης παραθύρου, Κλίμακα κίνησης μετάβασης, Κλίμακα διάρκειας Animator, μπαίνετε μέσα σε αυτά και επιλέγετε παντού σαν νούμερα το 0,25 για να πηγαίνει πιο σφαίρα από ποτέ (ισχύει για όλες τις Android συσκευές)!

Για 0.5 δεν προτεινονταν να το αλλαξω και εγω;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την 19s ποία άλλη υποστηρίζει encryption? Έχω χ820 6gb.

 

Δεν υπάρχει υποστηρίζει encryption. Το system data είναι encrypted από τον κερνελ. Αν θες ξεκλειδωμενο τηλέφωνο κανείς αυτά που πρέπει και έχεις τηλέφωνο όπως το θες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για 0.5 δεν προτεινονταν να το αλλαξω και εγω;

 

Τώρα πια έχουμε και 0.25..:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύουν τα links Cris.

 

Εγώ κατέβασα την EU - δουλεύει το λινκ. (Απλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει: MIUI (Marshmallow) ή AICP (Nougat με καλύτερη κάμερα αλλά χειρότερη μπαταρία)...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...