Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατι το θεμα με τις επαφες με φοβίζει λίγο.

 

Τι εννοείς φοβίζει? Ηχογράφηση κλήσεων έχει κανονικά. Επαφές από πολλούς λογαριασμούς τις κάνειmix και στην αναζήτηση τον 2ο 3ο δεν τον βγάζει. Το plus τι είναι? Screenshot?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

OTA θα έχουν και οι δύο κανονικά και ετοιμάζω κάτι με καινούργια security patches. Η V10 πρέπει να έχει το κάτι τι παραπάνω αφού είναι η τελευταία Ρομ για αυτό και εχει έξτρα libs και παίζουν οι κάμερες. Μείνετε όπως είσαστε αν δεν έχετε προβλήματα και έρχεται σύντομα Nougat με HDR+ και όλα τα καλά και τέλος από ειδοποιήσεις κλπ. Υπομονή..;)

 

Ωραία, αναμένουμε με ανυπομονησία.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος αλλά ακόμη και με κλειδωμένες τις εφαρμογές το reload στο multitasking είναι μόνιμο και πολύ επιθετικό. Όλα αυτά σε 5vf1. Στην tele 26 δεν υπήρχε τέτοιο θέμα. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να αλλάξω;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος αλλά ακόμη και με κλειδωμένες τις εφαρμογές το reload στο multitasking είναι μόνιμο και πολύ επιθετικό. Όλα αυτά σε 5vf1. Στην tele 26 δεν υπήρχε τέτοιο θέμα. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να αλλάξω;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

*#*#46360000#*#* απενεργοποίησε το underground resources. Σβήσε το μεγάλη αναμονή από την διάρκεια ύπνου διαχειριστής τηλεφώνου. Κλείσε το μην ενοχλείτε ή βάλε τις εφαρμογές που θες να τρέχουν πάντα. Κλείδωσε τες στην αυτόματη έναρξη...:wacko::ninja:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/0B4k5OpXTXcS9MG5pTXlESmp4MU0/view

 

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση

Εχεις καποια πηγη; Εχω ψαξει το μισο ιντερνετ.. Την εχεις δοκιμασει κιολας; Μπαινει απο πανω dirty;

Μέσα από τη Ρομ δεν έχεις updates?

Δεν εχει πουθενα κατι για update.. Ουτε μνεσω εφαρμογης, ουτε απο τις πληροφοριες λογισμικου ή καποια αλλη ρυθμιση..

Η κάμερα είναι καλύτερη σε φωτεινότητα σε νυχτερινές φωτογραφίες. Το video επίσης σε FHD λίγο καλύτερο. Γενικά έχει το κάτι τι που λείπει απο την μαμά για ρύθμιση φωτεινότητας.

Σίγουρα αλλά με το τελευταίο ΑΚΤ είναι πολύ κοντά στο 40 λεπτό. Να μου πεις με ΑΚΤ σε EUI πας πολύ καλύτερα. Τέλος πάντων. Όλες καλές είναι αρκεί να είναι σταθερές.

Καλυτερη η καμερα και απο την Google; Εμενα παντως σημερα που φωτογραφιζα αργα το απογευμα με την Google Camera, διπλα σε stock camera η φωτεινοτητα του ηταν πολυ χαμηλα. Εκεινη τη συγκεκριμενη στιγμη. Οταν νυχτωσε ηταν καλυτερη η Google. Υπαρχει περιπτωση να εχουμε σε apk τη stock camera και να παιζει σε Nougat για testing και χρηση;

Δε μπορουμε να τα εχουμε ολα μαλλον.. Το ενα μας ξινιζει το αλλο μας βρωμαει! :lol:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

*#*#46360000#*#* απενεργοποίησε το underground resources. Σβήσε το μεγάλη αναμονή από την διάρκεια ύπνου διαχειριστής τηλεφώνου. Κλείσε το μην ενοχλείτε ή βάλε τις εφαρμογές που θες να τρέχουν πάντα. Κλείδωσε τες στην αυτόματη έναρξη...:wacko::ninja:

Τα έχω κάνει όλα αυτά από την πρώτη στιγμή Cris. Τι άλλο να φταίει;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο επειδή είμαι με την AICP έχει θέμα με τις βιντεοκλησεις. Παγώνει η εικόνα και πρέπει να επανεκκινω τη βιντεοσκοπηση.. Αυτό συμβαίνει σε όλες τις nougat; Επειδή πάει για φούντο η LeEco, θα βγει επίσημη nougat ή όλες θα είναι unofficial;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα αυτά από την πρώτη στιγμή Cris. Τι άλλο να φταίει;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το πιστεύω! Έκανα επανεκκίνηση και μου φαίνεται ότι έστρωσε!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποια πηγη; Εχω ψαξει το μισο ιντερνετ.. Την εχεις δοκιμασει κιολας; Μπαινει απο πανω dirty;

 

Δεν εχει πουθενα κατι για update.. Ουτε μνεσω εφαρμογης, ουτε απο τις πληροφοριες λογισμικου ή καποια αλλη ρυθμιση..

 

Καλυτερη η καμερα και απο την Google; Εμενα παντως σημερα που φωτογραφιζα αργα το απογευμα με την Google Camera, διπλα σε stock camera η φωτεινοτητα του ηταν πολυ χαμηλα. Εκεινη τη συγκεκριμενη στιγμη. Οταν νυχτωσε ηταν καλυτερη η Google. Υπαρχει περιπτωση να εχουμε σε apk τη stock camera και να παιζει σε Nougat για testing και χρηση;

Δε μπορουμε να τα εχουμε ολα μαλλον.. Το ενα μας ξινιζει το αλλο μας βρωμαει! :lol:

 

Καλύτερη από τη στοκ εννοούσε μιας και αυτό ρώτησα.

 

Παρεμπιπτόντως πιο φωτεινή δεν σημαίνει απαραίτητα καλύτερη ;)

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει stock nougat οπότε δύσκολο να έχεις port της stock καμερας στη custom rom... τουλάχιστον όχι με την ίδια ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποια πηγη; Εχω ψαξει το μισο ιντερνετ.. Την εχεις δοκιμασει κιολας; Μπαινει απο πανω dirty;

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/kernel-blackscreen-leeco-x2-t3604445

 

Στο πρώτο ποστ έχει λινκ στο κάτω μέρος για τις τελευταίες εκδόσεις.

Δεν την έχω δοκιμάσει όχι, χρησιμοποιώ RR εδώ και καιρό.

Λογικά μπαίνει dirty

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Tετοια τιμη πραγματικα ειναι να σου κινα υποψιες και διαφερει απο αυτο που εχω στην κατοχη μου. Εχω δει και εγω να κυκλοφορουν με το λογοτυπο της εταιρειας οπως εδω https://www.honorbuy.com/1832-thickbox_default/letv-le-one-pro-smartphone.jpg αντι του ορθου https://o.aolcdn.com/images/dims?thumbnail=980%2C653&quality=80&image_uri=http%3A%2F%2Fwww.blogcdn.com%2Fslideshows%2Fimages%2Fslides%2F386%2F531%2F5%2FS3865315%2Fslug%2Fl%2Fleeco-le-2-2016-04-20-0-1.jpg&client=cbc79c14efcebee57402&signature=9375249a10ac53f0222aecd531b8159979bd9ab3

Ναι ρε παιδια θα επρεπε να σας προβληματισει. Κατ αρχην η φιρμα δεν ειναι πια LETV. Εχει αλλαξει εδω και πααααρα πολυ καιρο σε Leeco.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα! Εχω περασει αυτη τη ρομ και εχω 2 θεματα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7200701#post7200701%22

Το πρωτο ειναι οτι καθε τοσο και ειδικα οταν κλεινω το κινητο, κολλαει δεν κανει τιποτα και εμφανιζει ενα μπλε φωτακι επανω. Και το αλλο ειναι οτι δε δουλευει η ανοιχτη ακροαση. Εχει τυχει σε κανενα; Υπαρχει καμια λυση? Εχω το χ829 4/64

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φοβίζει? Ηχογράφηση κλήσεων έχει κανονικά. Επαφές από πολλούς λογαριασμούς τις κάνειmix και στην αναζήτηση τον 2ο 3ο δεν τον βγάζει. Το plus τι είναι? Screenshot?

καλημέρα και ευχαριστώ για τον χρόνο που διαθέτεις.

SCREENSHOT Δεν καταφερα ποτε να ανεβασω εδω. 96kb εκανα τη φωτογραφια και μου λεει ότι ειναι μεγάλο ενω το όριο ειναι 800kb.

τελος πάντων.

Η ηχογραφηση κλήσης που μπορεί να ειναι γιατι στις ρυθμίσεις δεν μπορώ να την βρω.

Οι λογαριασμοι επαφων μου εμφανιζονται διπλοι και στον διπλο μου εμφανίζει ενα plus απο κάτω.

παραδειγμα

nikos@gmail.com

nikos@gmail.com

plus

kostas@gmail.com

kostas@gmail.com

plus

 

Με φοβίζει γιατι δεν ξέρω γιατι τους δημιουργει διπλους.

Edited by nikolaos_l

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα! Εχω περασει αυτη τη ρομ και εχω 2 θεματα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7200701#post7200701%22

Το πρωτο ειναι οτι καθε τοσο και ειδικα οταν κλεινω το κινητο, κολλαει δεν κανει τιποτα και εμφανιζει ενα μπλε φωτακι επανω. Και το αλλο ειναι οτι δε δουλευει η ανοιχτη ακροαση. Εχει τυχει σε κανενα; Υπαρχει καμια λυση? Εχω το χ829 4/64

 

Εχω την ιδια ρομ στο ιδιο ακριβως μοντελο. Σ αυτα που αναφερεις δεν εχω κανενα προβλημα

και ουτε σε κατι αλλο εχω δει κατι. Ολα δουλευουν ρολοι. Ξανακανε καθαρη εγκατασταση με προσοχη.

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και ευχαριστώ για τον χρόνο που διαθέτεις.

SCREENSHOT Δεν καταφερα ποτε να ανεβασω εδω. 96kb εκανα τη φωτογραφια και μου λεει ότι ειναι μεγάλο ενω το όριο ειναι 800kb.

τελος πάντων.

Η ηχογραφηση κλήσης που μπορεί να ειναι γιατι στις ρυθμίσεις δεν μπορώ να την βρω.

Οι λογαριασμοι επαφων μου εμφανιζονται διπλοι και στον διπλο μου εμφανίζει ενα plus απο κάτω.

παραδειγμα

nikos@gmail.com

nikos@gmail.com

plus

kostas@gmail.com

kostas@gmail.com

plus

 

Με φοβίζει γιατι δεν ξέρω γιατι τους δημιουργει διπλους.

 

Εχεις συγχρονίσει 2 λογαριασμούς με ίδιες επαφές ή και επαφές email. Κάνε εμφάνιση Google επαφών μόνο και θα είσαι οκ. Επέλεξε δλδ ποιες να εμφανίζονται.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχεις συγχρονίσει 2 λογαριασμούς με ίδιες επαφές ή και επαφές email. Κάνε εμφάνιση Google επαφών μόνο και θα είσαι οκ. Επέλεξε δλδ ποιες να εμφανίζονται.

 

εχω συγχρονίσει δυο λογαριασμους gmail

ο ένας ειναι ο προσωπικος και έχει τις προσωπικες μου επαφες, ας τον ονομάσουμε nikos@gmail.com

ο άλλος ειναι ο επαγγελματικός και εχει τις επαγγελματικες μου επαφες, ας τον ονομάσουμε kostas@gmail.com

Δεν υπαρχουν διπλοτυπες επαφες. δεν υπαρχουν ίδια email πουθενα.

μου τους εμφανίζει με την παρακάτω μορφη

nikos@gmail.com

nikos@gmail.com

plus

kostas@gmail.com

kostas@gmail.com

plus

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/kernel-blackscreen-leeco-x2-t3604445

 

Στο πρώτο ποστ έχει λινκ στο κάτω μέρος για τις τελευταίες εκδόσεις.

Δεν την έχω δοκιμάσει όχι, χρησιμοποιώ RR εδώ και καιρό.

Λογικά μπαίνει dirty

Σε ευχαριστω για το λινκ. Την περασα dirty και ολα καλα. Πως ειναι η RR;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για το λινκ. Την περασα dirty και ολα καλα. Πως ειναι η RR;

 

Πολυ καλη, stable, 5 ώρες sot και άπειρα customizations

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια θα επρεπε να σας προβληματισει. Κατ αρχην η φιρμα δεν ειναι πια LETV. Εχει αλλαξει εδω και πααααρα πολυ καιρο σε Leeco.

 

Σε λίγο παραλαμβάνω το x821 από την Ιταλική απόθήκη του geekbuying. Λέτε αν δω το παλιό λογότυπο στη μέση (LETV) να τους ζητήσω το λόγο; Οι φωτογραφίες δείχνουν το καινούριο...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

εκανα install απο την αρχη για τυχον λάθη. Δυστυχώς ακομα δεν μπορώ να βρω που ειναι η αυτόματη εγγραφη φωνητικης κλήσης.

μήπως τελικα γέρασα και δεν πρεπει να ασχολούμαι με αυτα;

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

εκανα install απο την αρχη για τυχον λάθη. Δυστυχώς ακομα δεν μπορώ να βρω που ειναι η αυτόματη εγγραφη φωνητικης κλήσης.

μήπως τελικα γέρασα και δεν πρεπει να ασχολούμαι με αυτα;

Offtopic: Δεν σταματάμε να παίζουμε όταν γερνάμε, γερνάμε όταν σταματάμε να παίζουμε... :D

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

εκανα install απο την αρχη για τυχον λάθη. Δυστυχώς ακομα δεν μπορώ να βρω που ειναι η αυτόματη εγγραφη φωνητικης κλήσης.

μήπως τελικα γέρασα και δεν πρεπει να ασχολούμαι με αυτα;

 

Ποια ρομ είναι? EUI? Αν ναι....Έβαλες region China? Ενεργοποιησες την εμφάνιση ρυθμίσεων επαφών με παρατεταμένο κάτω αριστερό soft key? Πηγές στις εφαρμογές επαφές σύρσιμο δεξιά?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η έκδοση με μακρύτερη έκθεση της google camera σπέρνει. Η πρώτη με hdr+ (απλό) και η δεύτερη με hdr+ με μακρύτερη έκθεση (χεράτη με το κινητο και χέρια στον αέρα)

 

37281882890_91724bb373_c.jpgIMG_20171004_025049 by Andreas L., on Flickr

 

23688027018_39f2445900_c.jpgIMG_20171004_025104 by Andreas L., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

και η δεύτερη με hdr+ με μακρύτερη έκθεση (χεράτη με το κινητο και χέρια στον αέρα)

Εξηγείς λόγο την τελευταία σου πρόταση;

Ποια ρομ και ποια έκδοση Google camera χρησιμοποιείς;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εξηγείς λόγο την τελευταία σου πρόταση;

Ποια ρομ και ποια έκδοση Google camera χρησιμοποιείς;

 

Η δεύτερη τραβήχτηκε με αυτή την έκδοση gcam https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73973427&postcount=288 Η rom που φοράω είναι η slim7 έκδοση 11 αλλά και με άλλες nougat ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις αρκεί να φοράς kernel που δεν έχει θέμα με την εστίαση.

 

Η συγκεκριμένη τραβά μεγαλύτερες εκθέσεις. Άλλα κινητά θέλουν τρίποδο. Επειδή όμως το δικό μας έχει μέγιστη έκθεση μόνο 0,6 δευτερόλεπτα, η τεχνολογία του hdr+ σε συνδιασμό με το ois οδηγούν στο να καταφέρνεις χεράτες φωτογραφίες (δηλαδή χωρίς τρίποδο αλλά θέλει λιγο προσοχή)

 

Ορίστε μερικά δείγματα ακόμα με αυτή την έκδοση. Όλες τραβήχτηκαν με τα χέρια στον αέρα.

 

37452532622_8c0e519033_c.jpgGoogle camera (slower shutter) handheld by Andreas L., on Flickr

 

37459150702_91ce71c91b_c.jpg2017-10-04_12-36-54 by Andreas L., on Flickr

 

37490058071_ed8308d898_c.jpg2017-10-04_12-33-15 by Andreas L., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...