Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@antretng πως σου φαίνεται η slim, για καθημερινή χρήση; σε σχέση με τις ρομ του Χρήστου πλησιάζει σε σταθερότητα;

Εγώ όποιες nougat και να είχα βάλει είχα θέμα με το focus της κάμερας και την υπερβολικά μεγάλη κατανάλωση ενέργειας. Τα έχουν επιλύσει αυτά τα ζητήματα στην slim;

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ είναι? EUI? Αν ναι....Έβαλες region China? Ενεργοποιησες την εμφάνιση ρυθμίσεων επαφών με παρατεταμένο κάτω αριστερό soft key? Πηγές στις εφαρμογές επαφές σύρσιμο δεξιά?

 

Χρήστο καλημερα. Τελικά το μόνο που έπρεπε να κάνω ήταν να βάλω region china για να εμφανιστουν οι επιλογές ηχογραφησης.

Ευχαριστω και πάλι για τον χρόνο σου.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

@antretng πως σου φαίνεται η slim, για καθημερινή χρήση; σε σχέση με τις ρομ του Χρήστου πλησιάζει σε σταθερότητα;

Εγώ όποιες nougat και να είχα βάλει είχα θέμα με το focus της κάμερας και την υπερβολικά μεγάλη κατανάλωση ενέργειας. Τα έχουν επιλύσει αυτά τα ζητήματα στην slim;

 

Κοίτα, μια χαρά σταθερή είναι και μάλιστα η 1.11 δεν έχει θέμα με το focus. Η 1.12 όμως που έβγαλε είχε θέμα. Τώρα βέβαια την ξαναεβγαλε την 1.12 αλλά για beta testing (θα την δοκιμάσω και εγώ) που θεωρητκά έχει πολύ καλύτερη αυτονομία και έχουν λυθεί κάποια θεματάκια όπως το focus.

 

Όσον αφορά την μπαταρία, η 1.11 που δουλεύω αυτό το καιρό τα πάει πολύ καλύτερα από lineage (κυριολεκτικλά ρούφαγε την μπαταρά) αλλά σίγουρα δεν φτάνει τις roms του Chris. Προσωπικά στο 50% μπαταρίας έχω συνήθως κάτι παραπάνω από 2 ώρες sot αλλά το δουλεύω με μόνο μια sim.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο παραλαμβάνω το x821 από την Ιταλική απόθήκη του geekbuying. Λέτε αν δω το παλιό λογότυπο στη μέση (LETV) να τους ζητήσω το λόγο; Οι φωτογραφίες δείχνουν το καινούριο...

 

Ναι ρε παιδια θα επρεπε να σας προβληματισει. Κατ αρχην η φιρμα δεν ειναι πια LETV. Εχει αλλαξει εδω και πααααρα πολυ καιρο σε Leeco.

 

Πάντως το θέμα με τα διαφορετικά καπάκια και λογότυπα έχει αναφερθεί από το Μάρτιο στο xda: λένε ότι τα "Letv" είναι (πιθανόν) παλιότερα μιας και μετά έγινε η μετονομασία σε LeEco (άρα λογότυπο "LE" προφανώς στο κάτω μέρος του καπακιού). Πιθανόν τα χ821 (ένα από τα οποία περιμένω κι εγώ) να είναι ξεστοκάρισμα συσκευών (ή ανταλλακτικών!)...

 

Παρέλαβα χθες... Το "παλιό" με το "Letv" στη μέση. Λέτε να έχω πρόβλημα;

http://tinypic.com/r/65y34j/9 http://tinypic.com/r/65y34j/9

Edited by DrNick
Προσθήκη εικόνας
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω screenshZa4s5wot με τους διπλούς λογαριασμούς στις επαφές.

 

 

Νομίζω ότι με το region china έχασα αυτόματη ενημέρωση για email από το bluemail.

Edited by nikolaos_l

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες... Το "παλιό" με το "Letv" στη μέση. Λέτε να έχω πρόβλημα;

http://tinypic.com/r/65y34j/9 http://tinypic.com/r/65y34j/9

 

Το ίδιο με το δικό μου είναι φίλε. Ελπίζω εσένα να δουλέψει σωστά ο αισθητήρας.

Προφανώς πήραμε παλιό stock της LeTV πριν αλλάξουν το πίσω καπάκι, αλλά λίγη σημασία έχει αυτό.

Εγώ τους έστειλα email για DOA και περιμένω από Δευτέρα να δω τι θα μου πουν.

Πάντως μιας και δεν ήθελα να αλλάξω τον bootloader μέχρι να δω τι θα γίνει, με τις τελευταίες indian και china official που δοκίμασα το τηλέφωνο απλά "σπέρνει". Οθόνη από άλλο πλανήτη και απόκριση ακαριαία στα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

1.Παραθέτω screensh με τους διπλούς λογαριασμούς στις επαφές.

2.Νομίζω ότι με το region china έχασα αυτόματη ενημέρωση για email από το bluemail.

1. Αν και τα είπαμε απλά κάνε uncheck το plus και δες..

2. Δεν έχει καμία σχέση με ενημερώσεις εφαρμογών..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τον οδηγό για να περάσω την v10 νομίζω πως τα βρίσκω σκούρα , αρχάριος σε αυτό το θέμα , αν μπορείς κάποιος σε pm να μ βοηθησει βήμα βήμα ή αν είναι κανείς από Εύοσμο Θεσσαλονίκης!
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τον οδηγό για να περάσω την v10 νομίζω πως τα βρίσκω σκούρα , αρχάριος σε αυτό το θέμα , αν μπορείς κάποιος σε pm να μ βοηθησει βήμα βήμα ή αν είναι κανείς από Εύοσμο Θεσσαλονίκης!

 

Και εγώ τα βρήκα σκούρα :wacko:

Σε λίγο θα μας δώσει τα φώτα του ο CrisBal πως να προχωρήσουμε :yahoo:

 

Έχετε pm και οι δύο. Μπείτε Αρομα και θα γίνουν όλα εύκολα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris, υπάρχει άλλη rom στα σκαριά να περιμένω ή να τεστάρω την v10. Με τρώει το χέρι μου :lol: Αλλά αν είναι να βγει καμια νεώτερη σε σύντομο διάστημα να κάνω μια υπομονή :)
Link to comment
Share on other sites

Cris, υπάρχει άλλη rom στα σκαριά να περιμένω ή να τεστάρω την v10. Με τρώει το χέρι μου :lol: Αλλά αν είναι να βγει καμια νεώτερη σε σύντομο διάστημα να κάνω μια υπομονή :)

 

Αν βγει η Νougat EUI.. θα υπάρξει. Προς το παρόν αυτές και έρχεται και Emotion OS 7.1.2..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχετε pm και οι δύο. Μπείτε Αρομα και θα γίνουν όλα εύκολα..

 

Καλησπέρα CrisBal. Μήπως μπορείς να μου στείλεις κι εμένα το ίδιο pm? (Ξεκινώ από το 0 - χ821 - 5.8.016s)

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, μια χαρά σταθερή είναι και μάλιστα η 1.11 δεν έχει θέμα με το focus. Η 1.12 όμως που έβγαλε είχε θέμα. Τώρα βέβαια την ξαναεβγαλε την 1.12 αλλά για beta testing (θα την δοκιμάσω και εγώ) που θεωρητκά έχει πολύ καλύτερη αυτονομία και έχουν λυθεί κάποια θεματάκια όπως το focus.

 

Όσον αφορά την μπαταρία, η 1.11 που δουλεύω αυτό το καιρό τα πάει πολύ καλύτερα από lineage (κυριολεκτικλά ρούφαγε την μπαταρά) αλλά σίγουρα δεν φτάνει τις roms του Chris. Προσωπικά στο 50% μπαταρίας έχω συνήθως κάτι παραπάνω από 2 ώρες sot αλλά το δουλεύω με μόνο μια sim.

 

Είμαστε λίγοι με AOSP, ας γράφουμε πιο τακτικά να ενημερωνόμαστε :lol:

Βάζω κι εγώ την slim 1.11 για δοκιμή. Με την lineage δεν έβγαζα την ημέρα πάντα. Συνέχεια συνδεμένο bluetooth, 4g και gps αφού είμαι στον δρόμο από συνεργάτη σε συνεργάτη λόγω δουλειάς. Το θετικό οι άμεσες ειδοποιήσεις χωρίς να ρυθμίζω 2 ημέρες και η κλασσική notification κουρτίνα

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες ειμαι κατοχος του le max 2, X829 global version. Επειδη ειναι πρακτικα αδυνατο να διαβασω τις 960 σελιδες του θεματος, κανω 2-3 ερωτησεις ελπιζοντας οτι καποιος απο τους πιο εμπειρους χρηστες θα βρει το χρονο να μου απαντησει, εστω και μονολεκτικα.

Η συσκευη παιρνει official αναβαθμισεις ή χρειαζεται να το κανω manually; Υπαρχει official Nougat Rom; Aν παω σε custom Rom, για Nougat μιλαω παντα, ποια ειναι αυτη που με βαση την εμπειρία των χρηστων του forum δουλευει πιο απροβληματιστα;

Σημειωνω οτι ειμαι κατοχος κι ενος OP2, κι εχω πειραματιστει αρκετα με custom Roms.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω και γω ένα x829 rooted με kingroot στην official έκδοση του. Έχω κάποια προβλήματα όπως συχνές επανεκκίνησεις και δεν μπορώ και να αλλάξω τα data από την sim 1 στην sim 2. Ποια έκδοση custom ROM με ελληνικά θα προτείνατε για να λύσω τα παραπάνω προβλήματα και φυσικά να μην παρουσιαστούν νέα? Με λίγα λόγια ότι ποιο stable.
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε λίγοι με AOSP, ας γράφουμε πιο τακτικά να ενημερωνόμαστε :lol:

Βάζω κι εγώ την slim 1.11 για δοκιμή. Με την lineage δεν έβγαζα την ημέρα πάντα. Συνέχεια συνδεμένο bluetooth, 4g και gps αφού είμαι στον δρόμο από συνεργάτη σε συνεργάτη λόγω δουλειάς. Το θετικό οι άμεσες ειδοποιήσεις χωρίς να ρυθμίζω 2 ημέρες και η κλασσική notification κουρτίνα

 

Καλά και αυτή δεν είναι κάτι φοβερό αλλά σίγουρα την προτιμώ απο την LOS. Τελικά μετά από μιας μέρας δοκιμή της beta, έκανα μια λίστα απλά από τα bugs να τα στείλω στον dev σε pm και θα επιστρέψω πάλι στην 1.11 (για να μην μπερδευτείς το αρχείο λέγεται Slim-x2-7.1.2.build.1.11-UNOFFICIAL-20170928-2315) .

 

Από όσες nougat έχω δοκιμάσει είναι η καλύτερη. Αν έχεις και συ κάτι να προτείνεις (rom ή kernel) είμαι όλος "αυτιά" :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά και αυτή δεν είναι κάτι φοβερό αλλά σίγουρα την προτιμώ απο την LOS. Τελικά μετά από μιας μέρας δοκιμή της beta, έκανα μια λίστα απλά από τα bugs να τα στείλω στον dev σε pm και θα επιστρέψω πάλι στην 1.11 (για να μην μπερδευτείς το αρχείο λέγεται Slim-x2-7.1.2.build.1.11-UNOFFICIAL-20170928-2315) .

 

Από όσες nougat έχω δοκιμάσει είναι η καλύτερη. Αν έχεις και συ κάτι να προτείνεις (rom ή kernel) είμαι όλος "αυτιά" :)

 

H καλύτερη Nougat εκεί έξω είναι η AICP με ρυθμίσεις 5+ ώρες SOT. Και πολλούς κερνελ tested..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

H καλύτερη Nougat εκεί έξω είναι η AICP με ρυθμίσεις 5+ ώρες SOT. Και πολλούς κερνελ tested..

 

Οντως αυτή δεν την έχω δοκιμασει. Απο focus πως τα παει; Με ποιο κερνελ σου βγαλε τέτοια επίπεδα sot?

 

Thanks για την πρόταση. :)

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη παιρνει official αναβαθμισεις ή χρειαζεται να το κανω manually;

Νομίζω ότι αν έχεις official rom παίρνεις κάποιες αναβαθμίσεις αλλά πολύ αργά. Δεν το κράτησα καθόλου με official. Πέρνα μια rom από την πρώτη σελίδα του Crisbal για να είσαι κοντά στην official με βελτιώσεις, χωρίς κινεζιές.

Υπαρχει official Nougat Rom; Aν παω σε custom Rom, για Nougat μιλαω παντα, ποια ειναι αυτη που με βαση την εμπειρία των χρηστων του forum δουλευει πιο απροβληματιστα;

Επίσημη όχι. Βλέπε στο xda για nougat. Γράφουμε παραπάνω δικές μας δοκιμές

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

26s V10

....όταν σε καλούν δεν βλέπεις την εικονα που εχεις βαλει για τον καλούντα κατεβαινει μια ενημερωση που γραφει συρατε πανω για να απαντήσετε κλπ, που κοβει την μισή εικονα αυτού που σε καλεί.

Εχετε το ιδιο προβλημα;

Ευχαριστώ

:(

Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εχω το le max 2 και σταματησε να δουλευει το μικορφωνο στις κλησεις. Στην ηχογραφιση δουλευει αλλα πολυ χαμηλα και οταν τραβαω βιντεο δουλευει κανονικα. Εχω αλλαξει 3 4 ρομ και παλι τα ιδια. Τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

26s V10

....όταν σε καλούν δεν βλέπεις την εικονα που εχεις βαλει για τον καλούντα κατεβαινει μια ενημερωση που γραφει συρατε πανω για να απαντήσετε κλπ, που κοβει την μισή εικονα αυτού που σε καλεί.

Εχετε το ιδιο προβλημα;

Ευχαριστώ

:(

 

Μου κανει ακριβως το ίδιο. Όταν ανοιξεις την κλήση όμως η όταν κανεις κλήση βγαινει κανονικά ..εντάξει δεν είναι και τόσο τρομερό..

..Το συνηθιζεις

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

26s V10

....όταν σε καλούν δεν βλέπεις την εικονα που εχεις βαλει για τον καλούντα κατεβαινει μια ενημερωση που γραφει συρατε πανω για να απαντήσετε κλπ, που κοβει την μισή εικονα αυτού που σε καλεί.

:(

Μου κανει ακριβως το ίδιο. Όταν ανοιξεις την κλήση όμως η όταν κανεις κλήση βγαινει κανονικά ..εντάξει δεν είναι και τόσο τρομερό..

..Το συνηθιζεις

Καλό μεσημέρι....:) Αν εννοείτε αυτό που φαίνεται στην εικόνα παρακάτω (V10-rom)

Screenshot_2017-10-08-13-36-05.jpgέτσι δουλεύει ο dialer, εκτός και αν εμφανίζει ολόκληρες μόνο τις όμορφες επαφές...:p . Δεν μπορώ να καταλάβω τι άλλο μπορεί να λέτε. Αν θέλετε ανεβάζω ζιπάκι με μικρότερη εικόνα στο κέντρο της οθόνης.

Screenshot_2017-10-08-14-07-45.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris ευχαριστώ για την βοήθεια σου.

Τελικά είναι πιο εύκολο το Aroma

 

Για την εικόνα απλά θέλει λίγο πιο πανό και είναι μια χαρά.

Edited by louis_1
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...