Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά! Νέος στο site σας και νέος ενδιαφερόμενος κι εγώ για την αγορά αυτού του φαινομενικά εξαιρετικού κινητού, του Le Max 2. Και λέω φαινομενικά γιατί έχω ακούσει ότι η έκδοση x829 έχει πολλά προβλήματα, δύο από τα πιο σημαντικά : Ξαφνικές επανεκκινήσεις και παύση λειτουργικότητας του δακτυλικού αποτυπώματος μετά λίγο καιρό.

 

Οι εκδόσεις που μπόρεσα και βρήκα είναι οι x821 και x829 και πολύ φοβάμαι πως δεν θα υπάρξει Le Max 3 λόγω των τεράστιων οικονομικών προβλημάτων που η εταιρία αντιμετωπίζει. Περίμενα μέχρι τώρα, άλλα άλλο δεν μπορώ να περιμένω. Βλέπω πολύ σύντομα να εξαντλείται και το Le Max 2. Το Le Pro x720 εξαντλείται κι αυτό, αν δεν έχει εξαντληθεί.

 

Το βασικό μου ερώτημα είναι αν θα χρειαστεί να κάνω ένα σωρό επεμβάσεις, τις οποίες δεν ξέρω κι αν θα τα καταφέρω να πραγματοποιήσω χωρίς να καταστρέψω το κινητό. Δηλαδή σίγουρα θέλω να έχει Ελληνικά, καθώς και το android 7.

Αν κάποιοι έχουν το x821 και x829 ας γράψουν την εμπειρία τους.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Νέος στο site σας και νέος ενδιαφερόμενος κι εγώ για την αγορά αυτού του φαινομενικά εξαιρετικού κινητού, του Le Max 2. Και λέω φαινομενικά γιατί έχω ακούσει ότι η έκδοση x829 έχει πολλά προβλήματα, δύο από τα πιο σημαντικά : Ξαφνικές επανεκκινήσεις και παύση λειτουργικότητας του δακτυλικού αποτυπώματος μετά λίγο καιρό.

 

Οι εκδόσεις που μπόρεσα και βρήκα είναι οι x821 και x829 και πολύ φοβάμαι πως δεν θα υπάρξει Le Max 3 λόγω των τεράστιων οικονομικών προβλημάτων που η εταιρία αντιμετωπίζει. Περίμενα μέχρι τώρα, άλλα άλλο δεν μπορώ να περιμένω. Βλέπω πολύ σύντομα να εξαντλείται και το Le Max 2. Το Le Pro x720 εξαντλείται κι αυτό, αν δεν έχει εξαντληθεί.

 

Το βασικό μου ερώτημα είναι αν θα χρειαστεί να κάνω ένα σωρό επεμβάσεις, τις οποίες δεν ξέρω κι αν θα τα καταφέρω να πραγματοποιήσω χωρίς να καταστρέψω το κινητό. Δηλαδή σίγουρα θέλω να έχει Ελληνικά, καθώς και το android 7.

Αν κάποιοι έχουν το x821 και x829 ας γράψουν την εμπειρία τους.

 

Δεν ξέρω που διάβασες ότι κάνει επανεκκινήσεις το x829 πάντως δεν ισχύει.

 

Όσο για το δακτυλικό το πρόβλημα είναι σε όλα τα μοντέλα και όχι μόνο στο x829.

 

Η μόνη διαφορά στα μοντέλα είναι το ότι το x829 δεν υποστηριζει την 800αρα μπάντα που σημαίνει ότι θα έχεις προβλήματα με το 4g της wind μόνο.

 

Android 7 μπορείς να έχεις περάσει σε μισή ώρα με τους οδηγούς του Κρις (βρίσκονται ότι χρειαστείς στην πρώτη σελίδα)

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Νέος στο site σας και νέος ενδιαφερόμενος κι εγώ για την αγορά αυτού του φαινομενικά εξαιρετικού κινητού, του Le Max 2. Και λέω φαινομενικά γιατί έχω ακούσει ότι η έκδοση x829 έχει πολλά προβλήματα, δύο από τα πιο σημαντικά : Ξαφνικές επανεκκινήσεις και παύση λειτουργικότητας του δακτυλικού αποτυπώματος μετά λίγο καιρό.

 

Οι εκδόσεις που μπόρεσα και βρήκα είναι οι x821 και x829 και πολύ φοβάμαι πως δεν θα υπάρξει Le Max 3 λόγω των τεράστιων οικονομικών προβλημάτων που η εταιρία αντιμετωπίζει. Περίμενα μέχρι τώρα, άλλα άλλο δεν μπορώ να περιμένω. Βλέπω πολύ σύντομα να εξαντλείται και το Le Max 2. Το Le Pro x720 εξαντλείται κι αυτό, αν δεν έχει εξαντληθεί.

 

Το βασικό μου ερώτημα είναι αν θα χρειαστεί να κάνω ένα σωρό επεμβάσεις, τις οποίες δεν ξέρω κι αν θα τα καταφέρω να πραγματοποιήσω χωρίς να καταστρέψω το κινητό. Δηλαδή σίγουρα θέλω να έχει Ελληνικά, καθώς και το android 7.

Αν κάποιοι έχουν το x821 και x829 ας γράψουν την εμπειρία τους.

Έχω το 829 και το δαχτυλικο είναι ακαριαίο και γρήγορο. Επανεκκίνηση μπορεί να κάνει σπάνια σε περιοχές με χάλια σήμα. 4g με Cosmote έχω ακόμη και στα πιο απίθανα μέρη!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 829 και το δαχτυλικο είναι ακαριαίο και γρήγορο. Επανεκκίνηση μπορεί να κάνει σπάνια σε περιοχές με χάλια σήμα. 4g με Cosmote έχω ακόμη και στα πιο απίθανα μέρη!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλό μεσημέρι....:) Αν εννοείτε αυτό που φαίνεται στην εικόνα παρακάτω (V10-rom)

Screenshot_2017-10-08-13-36-05.jpgέτσι δουλεύει ο dialer, εκτός και αν εμφανίζει ολόκληρες μόνο τις όμορφες επαφές...:p . Δεν μπορώ να καταλάβω τι άλλο μπορεί να λέτε. Αν θέλετε ανεβάζω ζιπάκι με μικρότερη εικόνα στο κέντρο της οθόνης.

Screenshot_2017-10-08-14-07-45.jpg

Σε μένα τουλάχιστον βγαινει ετσι

312b857e5bfd335088a3e04fa6ac0d9f.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι με την v9a του chris...εχω το θεμα με τους 160 χαρακτηρες στα sms..στην εργοστασιακη ρομ ειχα βαλει την gosms στα ελληνικα και την ειχα μετατρεψει σε εφαρμογη συστηματος και δουλεψε...μεχρι τοτε βεβαια ειχα χασει ενα καρο sms που ενω στον αποστολεα εδειχνε οτι παραδιδοταν εμενα δεν ανοιγε ποτε η εφαρμογη...τωρα τελοσπαντων προσπαθβ να κανω το ιδιο αλλα το link2sd δε μπορει να μου τη μετατρεψει σε εφαρμογη συστηματος..εχετε κανενα τροπο ειτε να γινει εφαρμογη συστηματος ειτε πως θα την ρυθμισω να ανοιγει με το ανοιγμα της συσκευης???η τελοσπαντων πως εχετε λυσει εσεις το θεμα των 160 χαρακτηρων??

 

 

 

επισης εχω το εξης θεμα..ενω βαζω τους επιταχυντες στο 0,5 μετα απο επανεκκινηση επανερχονται στις αρχικες ρυθμισεις ..καμια λυση??

 

chris σε παρακαλω δωσε τα φωτα σου

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τουλάχιστον βγαινει ετσlk

 

Αν βγαίνει έτσι έχεις πρόβλημα σίγουρα. Σκέψου τι έχεις βάλει - βγάλει- xposed modules άλλα dialer κλπ. Πάντως το κανονικό είδες πως είναι..:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 829 και το δαχτυλικο είναι ακαριαίο και γρήγορο. Επανεκκίνηση μπορεί να κάνει σπάνια σε περιοχές με χάλια σήμα. 4g με Cosmote έχω ακόμη και στα πιο απίθανα μέρη!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις και τα δύο δηλαδή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο από τα δύο προτείνετε; x821 ή x829 ;;

 

Ευχαριστώ για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαίνει έτσι έχεις πρόβλημα σίγουρα. Σκέψου τι έχεις βάλει - βγάλει- xposed modules άλλα dialer κλπ. Πάντως το κανονικό είδες πως είναι..:lol:

 

Φυσικα και δεχωμαι αυτα που λες..

Οπως εχω προαναφερει ειμαι αρκετα ασχετος.. Με τις ρομ

ασχολουμε περιπου 2 μηνες ..xposed modules άλλα dialer οπως γραφεις

δεν εχω πειραξει κατι γιατι δεν ξερω καν πως δουλευουν.

Το σιγουρο ειναι οτι κατι δεν εχω κανει καλα απο αγνοια.

Αν μπορεις να σκεφθεις κατι να διορθωθει καλως

Αν παλι δεν αξιζει τον κοπο δεν χρειαζετε να ασχολιθεις (αλωστε εμενα δεν με πειραζει που φαινετε ετσι)

Την ανεβασα μονο επειδη εγραψες δεν μπορεις να καταλαβεις τι ενοουσαμε

Οπως ειδες φαινετε και το ονομα της φοτο. Δεν ξερω ουτε πως μπορω να το σβησω (με το ζορι καταφερα να την ανεβασω)

Το σιγουρο ειναι πως η ρομ σου για μενα ειναι τελεια!!!

Ουτε ειχα , ουτε θα ξαναεχω τετοιο κινητο!!!

Νασαι παντα καλα!!!

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα την handcent sms και απο τα δικαιωματα εφαρμογων την εκανα να ανοιγει αυτοματα και μετα να μενει κλειδωμενη και ετσι δουλευει...αλλα αυτο με του ς επιτααχυντες ειναι πολυ ενοχλητικο να χαλανε σε καθε επανεκινηση οι ρυθμισεις τους..μπορει να γινει τιποτα??

 

επισης αξιζει να μεταβω απο την 26s-v9 στην v10??εχουν μεγαλες διαφορες??και αν ναι με καθαρη εγκατασταση η πανω σ αυτη που εχω??

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 μήνες παπαλα το FP. Φοράω 19s από Κινέζο μαγαζί και έχω περάσει twrp, root και 26 firmware modem.

Δοκίμασα όλα όσα έχουν γραφτεί μέχρι σήμερα εκτός από αλλαγή rom.

 

Επειδή μάλλον είναι h/w το θέμα έχουμε κάποιο τρόπο να το τσεκάρω ή να δοκιμάσω κάτι.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και τα δύο δηλαδή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο από τα δύο προτείνετε; x821 ή x829 ;;

 

Ευχαριστώ για τις απαντησεις.

Όχι το 829 μόνο. Το 820 το βγάζει αυτόματα με τις ROM του Crisbal.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 μήνες παπαλα το FP. Φοράω 19s από Κινέζο μαγαζί και έχω περάσει twrp, root και 26 firmware modem.

Δοκίμασα όλα όσα έχουν γραφτεί μέχρι σήμερα εκτός από αλλαγή rom.

 

Επειδή μάλλον είναι h/w το θέμα έχουμε κάποιο τρόπο να το τσεκάρω ή να δοκιμάσω κάτι.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Δοκιμασε καποιες απο τις nougat stous xda κυριως rr kai αν δεν γινει κατι πανε aosp, du , slim κτλ, ποτε δεν ειχα προβλημα με το αποτυπωμα αλλα στις nougat πεταει, θα εχεις μειωμενη διαρκεια μπαταριας αλλα θα τρεχουν ολα σφαιρατα, δοκιμασε δεν χανεις κατι.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

τελικα και τη v10 που εκανα καθαρη εγκατασταση παλι μετα απο επανεκινηση επαναφερει τους επιταχυντες ολους στο 1.

 

αν μπορει καποιος που εχει τη v9 η τη v10 ας τσεκαρει τους δικους του επιταχυντες αν χαλανε μετα απο επανεκινηση

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

τελικα και τη v10 που εκανα καθαρη εγκατασταση παλι μετα απο επανεκινηση επαναφερει τους επιταχυντες ολους στο 1.

 

αν μπορει καποιος που εχει τη v9 η τη v10 ας τσεκαρει τους δικους του επιταχυντες αν χαλανε μετα απο επανεκινηση

Χαλάνε σε όλες τις eui ROMs! Και στην tele26s χαλούσε και στην v5f1 που είμαι τώρα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι το 829 μόνο. Το 820 το βγάζει αυτόματα με τις ROM του Crisbal.

Καλημέρα...:) Τι εννοείς με το παραπάνω? Ποιός το βγάζει?:confused:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

τελικα και τη v10 που εκανα καθαρη εγκατασταση παλι μετα απο επανεκινηση επαναφερει τους επιταχυντες ολους στο 1.

αν μπορει καποιος που εχει τη v9 η τη v10 ας τσεκαρει τους δικους του επιταχυντες αν χαλανε μετα απο επανεκινηση

Το έχουμε πει 1000000 φορές αλλά λογικό μεσα σε τόσες σελίδες να μην το έχεις δεί...ΟΛΕΣ οι EUI μετά την 20s το γυρνάνε αυτόματα στο 1 λόγω kernel εκτός από την 23s (V5F=23s+26s moded) που κρατάει ότι βάλεις στο Κλίμακα κίνησης μετάβασης..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεχωμαι αυτα που λες..

Οπως εχω προαναφερει ειμαι αρκετα ασχετος.. Με τις ρομ

ασχολουμε περιπου 2 μηνες ..xposed modules άλλα dialer οπως γραφεις

δεν εχω πειραξει κατι γιατι δεν ξερω καν πως δουλευουν.

Το σιγουρο ειναι οτι κατι δεν εχω κανει καλα απο αγνοια.

Αν μπορεις να σκεφθεις κατι να διορθωθει καλως

Αν παλι δεν αξιζει τον κοπο δεν χρειαζετε να ασχολιθεις (αλωστε εμενα δεν με πειραζει που φαινετε ετσι)

Πρώτα μέσα από το σύστημα κάνε ένα καθαρισμό προσ.μνήμης & δεδομένων της εφαρμογής dialer (Ρυθμίσεις>Εφαρμογές>όλες>Κλήσεις ) και στο ( Τηλέφωνο) και κάνε επανεκκίνηση ή όταν βρεις ευκαιρία και χρόνο κάνε ένα wipe dalvik/cache and cache στο TWRP και δες πάλι .

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Νέος στο site σας και νέος ενδιαφερόμενος κι εγώ για την αγορά αυτού του φαινομενικά εξαιρετικού κινητού, του Le Max 2. >>>>> Δηλαδή σίγουρα θέλω να έχει Ελληνικά, καθώς και το android 7.

Αν κάποιοι έχουν το x821 και x829 ας γράψουν την εμπειρία τους.

Kαλημέρα. Πήγαινε για το γκρι χ821 που έχει όλες τις μπάντες σε 4/32 με 159 ευρώ.Ρομ με ελληνικά έχουμε..όλα θα γίνουν.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...:) Τι εννοείς με το παραπάνω? Ποιός το βγάζει?:confused:

Καλημέρα. Το 820 στις ρυθμίσεις και στο Tapatalk εννοώ, ενώ το μοντέλο είναι 829.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το 820 στις ρυθμίσεις και στο Tapatalk εννοώ, ενώ το μοντέλο είναι 829.

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ααααα...αυτό λες .Ναι είπαμε μετά από το 1ο update όλα τα τηλέφωνα φαίνονται χ820 γιατί αυτό είναι το main model και το update κοινό για όλα..Αν θέλετε με ένα root explorer μπαίνετε στο system/build.prop πατάτε παρατεταμένα επάνω, το ανοίγετε με txt-editor πάτε 26η σειρά εκεί που λέει ro.product.model=Le X820 και το κάνετε

ro.product.model=Le X829/Χ822/Χ821 κλπ.. Πατάτε save κάνετε επανεκκίνηση και είστε κομπλέ..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα επίσης ότι μπορείς να βάλεις και MIUI το λειτουργικό της Xiaomi δηλαδή στο Le Max 2. Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Καλημέρα...Αρχική σελίδα ρίξε ματιά και θα τα βρεις όλα..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είσαστε στην V10a και στο OTA Updater δεν δείχνει τίποτα πατώντας ανανέωση ή βγάζει Null φλασάρετε αυτό από TWRP χωρίς WIPE..

 

https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=ZkrvrEMR

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα μέσα από το σύστημα κάνε ένα καθαρισμό προσ.μνήμης & δεδομένων της εφαρμογής dialer (Ρυθμίσεις>Εφαρμογές>όλες>Κλήσεις ) και στο ( Τηλέφωνο) και κάνε επανεκκίνηση ή όταν βρεις ευκαιρία και χρόνο κάνε ένα wipe dalvik/cache and cache στο TWRP και δες πάλι .

 

Μιας και θα ασχοληθούμε να αναφέρω πρώτα μια υποψία που έχω

Αυτό το παρουσίασε όταν είχα τη v.5a. Τότε είχα περάσει το ζιπ που είχες

δώσει για την μεγάλη εικόνα στον dialer. Από τότε την έβγαζε έτσι.

Μετά έκανα σύνδεση στο google+ και συνχρονισμό. Έτσι όταν αλλάζω

ρομ μου κατεβάζει τα τηλέφωνα από το google drive. Οπότε μήπως

εκεί τα αποθήκευσε με αυτό το πρόβλημα και αφού πέρασα τη

v.10 μου κάνει επαναφορά και προέρχεται από εκεί? Και το λέω

αυτό γιατί και στη Nugar που έχω περάσει στο άλλο τηλ. κάνει

ακριβώς το ίδιο. Αν δεν λέω βλακείες και υποψιαζεσε ότι μπορεί

να φταίει αυτό μήπως πρέπει να πάω πρώτα στο drive και να τα

αφαιρέσω ή να τα σβήσω από εκεί? γιατί μήπως μου τα ξανακατεβασει πάλι?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Cris τελικά το project fm radio αποδείχτηκε αδύνατο;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...