Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! Τελικα με την googleCamera εγινε τπτ? Δουλεύει σε κανεναν με V.x Ρομ το hdr+?

 

Όχι ακόμα.. το δουλεύουμε..:happy:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω την (LeMax2-26S_Stock_v.10_AROMA_20170920_C.B.G) τελειως καθαρη

Αυτα που ξερω ειναι..

1. μπαινω twrp>wipe>advans wipe> τα τικαρω ολα και internal και σερνω τα βελακια.

Μετα τι κανω? Μπορει καποιος φιλος να μου πει τις κινησεις μια-μια,

πως ακριβως θα παρω τη ρομ (LeMax2-26S_Stock_v.10_AROMA_20170920_C.B.G)

απο τον υπολογιστη και θα την περασω στο τηλ.? :(

Εχω το χ829 4χ64 και TWRP (LeEco_X820_MAX_TWRP_3.0.2.2_cris)

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

Βασιλης

 

Θα σιγουρευτείς ότι έχεις σωστούς drivers και τι βλέπει σωστά στο TWPR θα κάνεις τα wipe επανεκκίνηση σε TWRP και θα τη ρίξεις μέσα. Κοίτα αρχική σελίδα αναλυτικά στις οδηγίες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Eχει κανεις αυτο το boot animation που ειχε βγαλει (νομιζω) ο Κρις με τον Τασο να μου στειλει το ζιπακι?? Λεω αυτο που τρεμοπαιζε η οθονη, που ελεγε " rom heavily modded" και τετοια. Thanks!!
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Eχει κανεις αυτο το boot animation που ειχε βγαλει (νομιζω) ο Κρις με τον Τασο να μου στειλει το ζιπακι?? Λεω αυτο που τρεμοπαιζε η οθονη, που ελεγε " rom heavily modded" και τετοια. Thanks!!

 

Αν έχεις την telegram πουθενά πάρτο μέσα από τη Ρομ system/media/bootanimation.Τράβα το έξω και ριξτο στην ίδια θέση με root explorer.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα εχουν ρωτησει πολλοί αλλα ειναι πλεον αχανές το νημα οποτε συγχωρήστε με για τυχόν επανάληψη.

 

Αν θελει καποιον να το παρει και να ειναι απο την μανα του οσο πιο "δυτικο" γινεται με μαμα updates, ποιο επιλέγει? Το X821 η το X829? Υποστηριζει καποιο απο αυτα την 800αρα?

Υπάρχει καποια καλύτερη international/global (δεν ξερω τις διαφορες τους) εκδοση απο αυτες τις 2 που ανεφερα?

 

Το Χ821 4/32 στα 170€ θα ηταν καλή τιμή?

 

Ευχαριστω προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα εχουν ρωτησει πολλοί αλλα ειναι πλεον αχανές το νημα οποτε συγχωρήστε με για τυχόν επανάληψη.

 

Αν θελει καποιον να το παρει και να ειναι απο την μανα του οσο πιο "δυτικο" γινεται με μαμα updates, ποιο επιλέγει? Το X821 η το X829? Υποστηριζει καποιο απο αυτα την 800αρα?

Υπάρχει καποια καλύτερη international/global (δεν ξερω τις διαφορες τους) εκδοση απο αυτες τις 2 που ανεφερα?

 

Το Χ821 4/32 στα 170€ θα ηταν καλή τιμή?

 

Ευχαριστω προκαταβολικά.

To x821 μπορείς να το έχεις στα χέρια σου από την Ιταλική αποθήκη του geekbuying μέσα σε 2 μέρες με 163€ (ίσως κ λίγο χαμηλότερα με το κουπόνι "KIMOVIL"). Χωρίς τελωνεία κλπ. Αρκεί να μη σε πειράζει που είναι μάλλον από τα πρώτα κομμάτια με τα λογότυπα LETV αντί για le (δες εδώ - σε εμένα δεν είναι κανένα μειονέκτημα αυτό). Με όλες τις μπάντες (και την Β20 / 800 LTE). Το χ829 δεν την έχει.

Οι επίσημες αναβαθμίσεις είναι ελάχιστες, και μάλλον τα κινητά που έρχονται από κινεζομάγαζα με αντίστοιχες ρομ δεν αναβαθμίζονται αυτόματα. Από ROM εδώ άλλο τίποτα, να είναι καλά ο CrisBal.

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

To x821 μπορείς να το έχεις στα χέρια σου από την Ιταλική αποθήκη του geekbuying μέσα σε 2 μέρες με 163€ (ίσως κ λίγο χαμηλότερα με το κουπόνι "KIMOVIL"). Χωρίς τελωνεία κλπ. Αρκεί να μη σε πειράζει που είναι μάλλον από τα πρώτα κομμάτια με τα λογότυπα LETV αντί για le (δες εδώ - σε εμένα δεν είναι κανένα μειονέκτημα αυτό). Με όλες τις μπάντες (και την Β20 / 800 LTE). Το χ829 δεν την έχει.

Οι επίσημες αναβαθμίσεις είναι ελάχιστες, και μάλλον τα κινητά που έρχονται από κινεζομάγαζα με αντίστοιχες ρομ δεν αναβαθμίζονται αυτόματα. Από ROM εδώ άλλο τίποτα, να είναι καλά ο CrisBal.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

 

Η ρομ με την οποια ερχεται το συγκεκριμενο, ειναι κινεζικη η εχει μπολικο επιφοβο μη αφαιρουμενο bloatware? Αν την αφησω οπως είναι υπάρχουν συγκεκριμένα θέματα?

Τέλος, υπάρχει καπου ο μπούσουλας για να βαλουμε αλλη ρομ? Ειναι βατη διαδικασία για τους μη μυημένους?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

 

Η ρομ με την οποια ερχεται το συγκεκριμενο, ειναι κινεζικη η εχει μπολικο επιφοβο μη αφαιρουμενο bloatware? Αν την αφησω οπως είναι υπάρχουν συγκεκριμένα θέματα?

Τέλος, υπάρχει καπου ο μπούσουλας για να βαλουμε αλλη ρομ? Ειναι βατη διαδικασία για τους μη μυημένους?

Δεν τη δοκίμασα καθόλου για να σου πω, αλλά λίγο πολύ θα είναι. Νομίζω ότι η διαδικασία για αλλαγή ρομ δε θα σε προβληματίσει αν ακολουθήσεις τα βήματα των οδηγών της 1ης σελίδας βήμα βήμα προσεκτικά. Αν φτάσεις σε αυτό το σημείο μας λες.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις και στην SD ότι θες.
Τελικά το update ήταν για το Magisk manager οπότε όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι δίνεις περνεις γιατί όταν πήρα το max 2 έκανε 450 ευρώ.

Σωστά φίλε και εγώ 400 το πήρα αλλά εκείνη την στιγμή ήταν από τα καλύτερα της αγοράς και μέχρι πρόσφατα ακόμα.

 

Και σίγουρα στα χρήματα του πάντα ήταν τουλάχιστον μέσα στις τρεις πρώτες και καλύτερες επιλογές .

 

Και ο φίλος μιλάει για την σημερινή κατάσταση και με τα σημερινά δεδομένα οικονομικά και σε σχέση και με τον ανταγωνισμό.

 

Βέβαια ο καθένας έχει την άποψη του και είναι πάντα σεβαστή, γιατί ο ίδιος γνωρίζει τις ανάγκες του και τα οικονομικά του .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για άμεση εξυπηρέτηση ερωτήσεις απαντήσεις να μην φορτώνουμε το forum μπορείτε να με ρωτάτε κι εδώ.

https://t.me/joinchat/EoCN0w3-S6Hd0LsdPAWCWQ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την telegram πουθενά πάρτο μέσα από τη Ρομ system/media/bootanimation.Τράβα το έξω και ριξτο στην ίδια θέση με root explorer.

Δεν ειναι αυτο Κρις. Λεω αυτο που τρεμοπαιζε η οθονη, και εβγαινε κουνημενη, και εγραφε rom heavily modded. Ανοιξα το boot animation στην tele 26s .45 που εχω οπως ειπες και ειναι διαφορετικο.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αυτο Κρις. Λεω αυτο που τρεμοπαιζε η οθονη, και εβγαινε κουνημενη, και εγραφε rom heavily modded. Ανοιξα το boot animation στην tele 26s .45 που εχω οπως ειπες και ειναι διαφορετικο.

 

Από την 23s πάρτο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

26s V10b Update

Παιδιά καλημέρα. Κάποιος που έχειV10b μπορεί να μου πει αν υπάρχει θέμα με play store αν δλδ δουλεύει κανονικά? Ευχαριστώ.:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

26s V10b Update

Παιδιά καλημέρα. Κάποιος που έχειV10b μπορεί να μου πει αν υπάρχει θέμα με play store αν δλδ δουλεύει κανονικά? Ευχαριστώ.:)

Kαλημερα και σε εσενα. Το δοκιμασα και δουλευει κανονικα. (Εκανα την εγκατασταση της 10b χτες με το χερι αφου και διαβασα σχετικα εδω στο νημα αλλα δεν ειχε ερθει μεχρι τοτε OTA update)

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και σε εσενα. Το δοκιμασα και δουλευει κανονικα. (Εκανα την εγκατασταση της 10b χτες με το χερι αφου και διαβασα σχετικα εδω στο νημα αλλα δεν ειχε ερθει μεχρι τοτε OTA update)

Ωραία ευχαριστώ. Τσέκαρε και αν δεις κάτι ενημέρωσέ με. ..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν ειναι. Αυτο εδω ψαχνω.

 

Ναι βρε ξέρω ποιο λες. Στην 23s v45 πρέπει να είναι στοκ.. Δεν είμαι στο PC αλλιώς θα στο έστελνα..

Έλα κατέβασε βαλτο στο system/media και δώσε δικαιώματα rw-r-r

https://mega.nz/#!lT5wRbzD!dDY8gOPjT0J1GIv3_BO_q8D7uogmG7_kfQ5GZ-uS4_Q

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παίζει συχνά εκεί αλλά το geekbuying δεν ξέρω αν έχει κάποιο αξιόπιστο τρόπο αποστολής από Κίνα χωρίς τελωνεία κλπ. Από την Ιταλική του αποθήκη με κουπόνι KIMOVIL στα 155 σε 2 μέρες στα χέρια σας... :wink:

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Παίζει συχνά εκεί αλλά το geekbuying δεν ξέρω αν έχει κάποιο αξιόπιστο τρόπο αποστολής από Κίνα χωρίς τελωνεία κλπ. Από την Ιταλική του αποθήκη με κουπόνι KIMOVIL στα 155 σε 2 μέρες στα χέρια σας... :wink:

 

Πήρα 2 για φίλους 4 μέρες 164 ευρώ με ασφάλεια και fast delivery.

Τσάμπα πράμα.. όχι απλά V4M...:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε ξέρω ποιο λες. Στην 23s v45 πρέπει να είναι στοκ.. Δεν είμαι στο PC αλλιώς θα στο έστελνα..

Έλα κατέβασε βαλτο στο system/media και δώσε δικαιώματα rw-r-r

https://mega.nz/#!lT5wRbzD!dDY8gOPjT0J1GIv3_BO_q8D7uogmG7_kfQ5GZ-uS4_Q

Eισαι θεος. Ευχαριστω πολυ!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ. Τσέκαρε και αν δεις κάτι ενημέρωσέ με. ..;)

 

Μια χαρά είναι και το δικό μου playstore .

Edited by louis_1
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και το δικό μου playstore .

 

Ok ευχαριστώ. Γιατί ένα παιδί έχει πρόβλημα στους XDA μετά την V10b άρα κάτι άλλο έβαλε ή έκανε..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...