Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Δεν μιλάω για το led που έχει πχ στις χαμένες κλήσεις αλλά ότι την ώρα που μου κάνουν κλήση αναβοσβήνει πίσω το φλας της κάμερας.

 

Ένα θετικό που βρήκα είναι ότι το βίντεο νετάρει σωστά ενώ υπάρχει και σωστό manual mode στη φωτογραφία.

Settings/Accessibility/Hearing (δεν ξέρω αν ισχύει για τη δική σου ρομ, δοκίμασε αν υπάρχει...)

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον βλέπω ότι δεν μπορεί να κάνει συγχρονισμό τις επαφές απο google. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει βγει official 28s; Eγω από τότε που πήρα το κινητό το έχω με την official rom και η τελευταία που έχει είναι η 26s.

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις κάποιος από την νέα ρομ ?

Εκτώς από το bug με τον χειροκίνητο συγχρονισμό επαφών.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

EUI 28s New Rom...

2. Debloaded

 

28s Debloaded https://www.androidfilehost.com/?fid=889964283620760374

 

Είναι root φίλε;; Μετά την λειτουργία το αποτυπώματος δεν μου πάει η καρδιά να αποχωριστώ την ν5 αλλά λέω να πάρω το ρίσκο

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

EUI 28s New Rom...

2. Debloaded

 

28s Debloaded https://www.androidfilehost.com/?fid=889964283620760374

 

Είναι root φίλε;; Μετά την λειτουργία το αποτυπώματος δεν μου πάει η καρδιά να αποχωριστώ την ν5 αλλά λέω να πάρω το ρίσκο

 

Ναι είναι pre-rooted κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν μιλάω για το led που έχει πχ στις χαμένες κλήσεις αλλά ότι την ώρα που μου κάνουν κλήση αναβοσβήνει πίσω το φλας της κάμερας.

 

Ένα θετικό που βρήκα είναι ότι το βίντεο νετάρει σωστά ενώ υπάρχει και σωστό manual mode στη φωτογραφία.

 

Πάμε ρυθμίσεις εφαρμογών ...

Τηλέφωνο/επαφές....led flash for incoming calls

Ξετικαρουμε θεωρητικά τώρα θα είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Πάμε ρυθμίσεις εφαρμογών ...

Τηλέφωνο/επαφές....led flash for incoming calls

Ξετικαρουμε θεωρητικά τώρα θα είναι οκ

 

Νομίζω δεν είχε τικ.

 

Τέσπα, επειδή δεν μπορούσα με τίποτα να συγχρονίσω τις επαφές επέστρεψα στην 26s. Πάνω όμως στην όλη ατυχία μου, επειδή είχα αλλάξει twrp δεν πρόσεξα ότι τα βγαζε με διαφορετική σειρά τα wipe και έσβησα μαζί και την internal με όλα μου τα back up. Ξανα μανά στήσιμο από την αρχή. :wacko:

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είχε τικ.

 

Τέσπα, επειδή δεν μπορούσα με τίποτα να συγχρονίσω τις επαφές επέστρεψα στην 26s. Πάνω όμως στην όλη ατυχία μου, επειδή είχε αλλάξει twrp δεν πρόσεξα ότι τα βγαζε με διαφορετική σειρά τα wipe και έσβησα μαζί και την internal με όλα μου τα back up. Ξανα μανά στήσιμο από την αρχή. :wacko:

 

Και εγώ το απόγευμα θα επιστρέψω στην 26s. Πολύ καλή η 28 αλλά θέλει δουλίτσα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

 

Chris προσπαθω να το κανω χειροκινητα αλλα μου πετα ενα error 7...παιζει κατι με τα mount στη recovery??πως πρεπει να ειναι αυτα τικαρισμενα;;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε λίγο το στραβό. Στην 28s πως απενεργοποιω το flash στις ειδοποιήσεις. Όποτε έχω κλήση ή sms αναβοσβηνει το flash της φωτογραφικής. Που βρίσκεται η ρύθμιση; Στην 26s δεν το έκανε.

δεν έβαλα ακόμη την 28s

στην v10, σε οθόνη : ρυθμίσεις CrisBalGreece/LedFlash κλήσεων, μηνυμάτων/ να μην είναι επιλεγμένα

σε άλλες εκδόσεις του Χρήστου είναι στα settings/κάτι σαν advanced settings,

https://postimg.org/image/9qq9td0m7f/

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια γύρισα στην 26s. Θα περιμπένω κάποια polished έκδοση της 28s μιας και δεν μπορούσα να κατεβάσω τις επαφές μου από το cloud της google.

 

Πάντως στη κάμερα, όπως έγραψα και παραπάνω, διόρθωσαν το νετάρισμα στο video και έχει πλέον ένα πιο αξιοπρεπές manual mode όπου επιλέγεις shutter speed, iso και wb και όχι το τραγικό night mode.

Link to comment
Share on other sites

BlitzWolf USB Type-C To Type-C Cable 1m Fast Charging Cable Mobile Phone Cables Data Cable For Xiaomi For Macbook For Nexus

http://s.aliexpress.com/YjArUzQr

(from AliExpress Android)

 

Έχει κάποιος άποψη για τον συγκεκριμένο type c , ενδιαφέρομαι για την αγορά !

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

BlitzWolf USB Type-C To Type-C Cable 1m Fast Charging Cable Mobile Phone Cables Data Cable For Xiaomi For Macbook For Nexus

http://s.aliexpress.com/YjArUzQr

(from AliExpress Android)

 

Έχει κάποιος άποψη για τον συγκεκριμένο type c , ενδιαφέρομαι για την αγορά !

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι type C --> type C. Τι θα συνδέεις με τι;

Γενικά κορυφαία είναι η ANKER (αλλά και αλμυρή). Πέρα από BlitzWolf δες και Aukey και Nillkin.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε λίγο το στραβό. Στην 28s πως απενεργοποιω το flash στις ειδοποιήσεις. Όποτε έχω κλήση ή sms αναβοσβηνει το flash της φωτογραφικής. Που βρίσκεται η ρύθμιση; Στην 26s δεν το έκανε.

 

Ρυθμίσεις δικές μου Εξειδικευμένες ρυθμίσεις μέσα led flash κλήσεων μηνυμάτων μπαίνεις ξετικάρεις όλα τα κουτάκια SMS MMS calls κλπ και σώνει έξοδος τέλος. Σε όλες τις Ρομ μου εκεί είναι.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις δικές μου Εξειδικευμένες ρυθμίσεις μέσα led flash κλήσεων μηνυμάτων μπαίνεις ξετικάρεις όλα τα κουτάκια SMS MMS calls κλπ και σώνει έξοδος τέλος. Σε όλες τις Ρομ μου εκεί είναι.;)

 

Next time θα γνωρίζω :)

Link to comment
Share on other sites

Chris προσπαθω να το κανω χειροκινητα αλλα μου πετα ενα error 7...παιζει κατι με τα mount στη recovery??πως πρεπει να ειναι αυτα τικαρισμενα;;;

 

Τικαρισμενα μόνο data cache. Τσεκαρε το TWRP..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια γύρισα στην 26s. Θα περιμπένω κάποια polished έκδοση της 28s μιας και δεν μπορούσα να κατεβάσω τις επαφές μου από το cloud της google.

 

Πάντως στη κάμερα, όπως έγραψα και παραπάνω, διόρθωσαν το νετάρισμα στο video και έχει πλέον ένα πιο αξιοπρεπές manual mode όπου επιλέγεις shutter speed, iso και wb και όχι το τραγικό night mode.

 

Έχει θέμαsafety registration λόγω tencent China location security. Το παλεύω για να το φτιάξω. Παρόλα αυτά έκανα ένα ΟΤΑ και αύριο το δίνω με αρκετές αλλαγές SystemUI settings framework κλπ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμαsafety registration λόγω tencent China location security. Το παλεύω για να το φτιάξω. Παρόλα αυτά έκανα ένα ΟΤΑ και αύριο το δίνω με αρκετές αλλαγές SystemUI settings framework κλπ.

 

Safetynet να υποθέσω δεν περνάει;

Σε σχέση με 26s η μπαταρια-αποδοση πως πάει;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Safetynet να υποθέσω δεν περνάει;

Σε σχέση με 26s η μπαταρια-αποδοση πως πάει;

Είναι type C --> type C. Τι θα συνδέεις με τι;

Γενικά κορυφαία είναι η ANKER (αλλά και αλμυρή). Πέρα από BlitzWolf δες και Aukey και Nillkin.

Λάθος link , για τι le max θέλω έναν καλό φορτιστή

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμαsafety registration λόγω tencent China location security. Το παλεύω για να το φτιάξω. Παρόλα αυτά έκανα ένα ΟΤΑ και αύριο το δίνω με αρκετές αλλαγές SystemUI settings framework κλπ.

 

Πάντως είσαι πολύ γρήγορος. Δεν πρόλαβα να διαβάσω κάτι στο xda και στα καπάκια σε βλέπω να απαντάς ότι θα την ανέβαζες το βράδυ (χθες) :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμαsafety registration λόγω tencent China location security. Το παλεύω για να το φτιάξω. Παρόλα αυτά έκανα ένα ΟΤΑ και αύριο το δίνω με αρκετές αλλαγές SystemUI settings framework κλπ.

Εμείς που την βάλαμε σήμερα δηλαδή να την κρατήσουμε;

παρατηρησα και ενα προβλημα με την αλλαγη γραμματοσειρας. εκανα μια αλλαγη και δεν μπορουσε να δειξει τα ελληνικα τα εδειχνε σαν κουτακια μετα την επανεκινηση...ευτυχως μπορεσα να το ξαναγυρισω στην αρχικη γραμματοσειρα..προερχομαι απο την tele v49 την περασα clean και βλεπω οτι ειναι πολυ ελαφρια και το δαχτυλικο ανανεωθηκε και παει σφαιρα

επισης οταν κατεβαζω την κουρτινα εχει κινεζικα στην θερμοκρασια και στην πιο κατω ενδειξη,γινεται να αλλαξουν?

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που την βάλαμε σήμερα δηλαδή να την κρατήσουμε;

παρατηρησα και ενα προβλημα με την αλλαγη γραμματοσειρας. εκανα μια αλλαγη και δεν μπορουσε να δειξει τα ελληνικα τα εδειχνε σαν κουτακια μετα την επανεκινηση...ευτυχως μπορεσα να το ξαναγυρισω στην αρχικη γραμματοσειρα..προερχομαι απο την tele v49 την περασα clean και βλεπω οτι ειναι πολυ ελαφρια και το δαχτυλικο ανανεωθηκε και παει σφαιρα

επισης οταν κατεβαζω την κουρτινα εχει κινεζικα στην θερμοκρασια και στην πιο κατω ενδειξη,γινεται να αλλαξουν?

Υπάρχει περίπτωση να έχει σχέση με το modem της και να το χρησιμοποιήσουμε και σε άλλες ρομ;;;

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα είχα εγκαταστήσει την RR experimental και δούλευε σχετικά ανεκτά (σε σχέση με την προηγούμενη καλή miui ήταν με πολλές παραχωρήσεις), χτες παρατήρησα ανεβασμα θερμοκρασίας και τρελη κατανάλωση μπαταρίας, έκανα wipe κλπ αλλά τίποτα, εγκατέστησα μετά την aicp, πάντα με wipe όλα εκτός από internal και έκτοτε δεν ξαναδούλεψε το δακτυλικό.

Εγκατέστησα ξανα την rr, την LOS αλλά τίποτα. Τώρα κατεβάζω την v28 να δω μήπως φτιαξει με το νεο firmware........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κοιτάζω τις τον και έχω χαθεί λίγο...αν έχω καταλάβει καλά:

1) η v10 aroma δεν είναι eui..

2) η v5 δεν έχω καταλάβει τι είναι...

3) ποια είναι eui based?

 

Είμαι σε φάση κατεβάσματος ρομ για αλλαγή σήμερα που επιτέλους βρήκα χρόνο!

 

Σταθερή ρομ ανά κατηγορία eui, Google, MIUI ποιες είναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...