Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρήστο καλύτερα standalone...ξεκίνησα να το βάζω και είχε πολύ μπέρδεμα.... :lol::tease:

Φίλε απλά δεν υπάρχεις...!

Μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις ποιο θα είναι το επόμενο κινητό σου για να κάνουμε group buy!!!

Link to comment
Share on other sites

28s ARoMA Full Rom..

Τι να σας κάνω έκατσα και την εστησα Αρομα για να επιλέγετε τι launcher εφαρμογές κλπ θέλετε..

Ξέρετε τώρα πείτε μου είναι μπέρδεμα.. καλύτερα standalone...:lol::p

Ανεβαίνει Filehost....

Aν είσαι άτυχος...Χτύπησε ο σκληρός(λογικό με τόσες εγγραφές-διαγραφές):lol::lol: Σε λίγο πεθαίνει και το κινητό σίγουρα...:lol:

Άντε να τα στήσω όλα από την αρχή τώρα..Υπομονή για λίγες μέρες λοιπόν...:rolleyes:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω απενεργοποιημένο το flash όταν δέχομαι κλήσεις ή κάποιο μήνυμα αναβοσβήνει σαν ειδοποίηση το φλας της κάμερας. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που δεν κάνω;66b4dd0847db846778412b7c0b20b1ca.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω απενεργοποιημένο το flash όταν δέχομαι κλήσεις ή κάποιο μήνυμα αναβοσβήνει σαν ειδοποίηση το φλας της κάμερας. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που δεν κάνω;66b4dd0847db846778412b7c0b20b1ca.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτή την επιλογή που ακριβώς την βρήκες; Γιατί κι εγώ το ψάχνω και δεν την έχω βρει στο μενού πουθενά...με 28 debloated είμαι!

Βρήκα κάπου στο ιντερνέτ ότι θέλει ένα restart μετά αν δεν το έχει πάρει...

 

Edit: εξειδικευμένες ρυθμίσεις>led flash κλήσεων μυνηματων>απενεργοποιεις ότι δε θες

 

Αλλά το μενού σαν το δικό σου δεν το έχω δει ακόμα!

Edited by babis110
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την επιλογή που ακριβώς την βρήκες; Γιατί κι εγώ το ψάχνω και δεν την έχω βρει στο μενού πουθενά...με 28 debloated είμαι!

Βρήκα κάπου στο ιντερνέτ ότι θέλει ένα restart μετά αν δεν το έχει πάρει...

Εξειδικευμένες ρυθμίσεις δικές μου led flash μηνυμάτων κλήσεων μπες μέσα ξετικάρισε τα όλα σωσε έξοδος

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την επιλογή που ακριβώς την βρήκες; Γιατί κι εγώ το ψάχνω και δεν την έχω βρει στο μενού πουθενά...με 28 debloated είμαι!

Βρήκα κάπου στο ιντερνέτ ότι θέλει ένα restart μετά αν δεν το έχει πάρει...

Μέσα στις ρυθμίσεις κλήσεων επαφών είναι

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια και μια ακόμα ερώτηση.Όταν κλειδώνει το τηλ αφού σβήσει η οθόνη και έχω κάποια εφαρμογή που κατεβαίνει είτε στο play store είτε στο chrome, όταν το τηλ πάει σε αναμονή το ίντερνετ κόβεται και όταν ξαναξυπνησω το τηλ το ίντερνετ επιστρέφει.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να απενεργοποιήσω;.έχω βγάλει την εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια και μια ακόμα ερώτηση.Όταν κλειδώνει το τηλ αφού σβήσει η οθόνη και έχω κάποια εφαρμογή που κατεβαίνει είτε στο play store είτε στο chrome, όταν το τηλ πάει σε αναμονή το ίντερνετ κόβεται και όταν ξαναξυπνησω το τηλ το ίντερνετ επιστρέφει.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να απενεργοποιήσω;.έχω βγάλει την εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίσως να είναι στις ρυθμίσεις, μπαταρια,πολύ μεγάλη αναμονή κατά την διάρκεια ύπνου.

Κι εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό και το ψάχνω.

 

Χρήστο αυτό έχω δει είναι πως έχω πολύ χαμηλή ταχύτητα στο wifi μου, πριν και μετά αυτή την τον με πολλές αλλαγές ταχύτητας...υποψιάζεται τπτ;

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια και μια ακόμα ερώτηση.Όταν κλειδώνει το τηλ αφού σβήσει η οθόνη και έχω κάποια εφαρμογή που κατεβαίνει είτε στο play store είτε στο chrome, όταν το τηλ πάει σε αναμονή το ίντερνετ κόβεται και όταν ξαναξυπνησω το τηλ το ίντερνετ επιστρέφει.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να απενεργοποιήσω;.έχω βγάλει την εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον η μεγάλη διάρκεια σε ύπνο και βάλε τον browser σε προστασία..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι στις ρυθμίσεις, μπαταρια,πολύ μεγάλη αναμονή κατά την διάρκεια ύπνου.

Κι εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό και το ψάχνω.

 

Χρήστο αυτό έχω δει είναι πως έχω πολύ χαμηλή ταχύτητα στο wifi μου, πριν και μετά αυτή την τον με πολλές αλλαγές ταχύτητας...υποψιάζεται τπτ;

 

Μπορεί να φταίει το καινούριο modem firmware.. δεν ξέρω εγώ κατεβάζω με 5,8 MB σταθερά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει το καινούριο modem firmware.. δεν ξέρω εγώ κατεβάζω με 5,8 MB σταθερά..

 

Μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό;

 

Όσο για το wifi αν εννοείς μέσα από τις ρυθμίσεις>μπαταρία>διαχείριση εξοικονόμησης ενέργειας>προστασία εφαρμογων, ο chrome δεν υπάρχει μέσα...εκτός κι αν κοιτάω σε λάθος μενού!

Edited by babis110
Link to comment
Share on other sites

28s Rom

Για όλους τους 28s Developer Rom χρήστες.

Βρήκα στον Stock Browser πρόγραμμα που στέλνει στατιστικά στοιχεία σε έναν Leeco server? Ίσως στην Κίνα στατιστικά στοιχεία. Επειδή η Ρομ είναι China Developers και όχι επίσημη ακόμα καλό θα είναι να τον παγωσετε αφού έχουμε τον Chrome και όποιον άλλο θέλουμε για καλό και για κακό. Εγω τον σβήνω έτσι κι αλλιώς και δουλεύω Opera και Chrome.

Αυτά προς το παρόν...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, θελω να ρωτησω επειδη εδω και καιρο δεν εχει γινει καποιο update στο κινητο μου (εχω την εργοστασιακη rom και το δουλευω στα αγγλικα) υπαρχει ακομα η android 6.0.1 (eui 5.9.023s) προτεινεται να κανω καποια ενεργεια η να το αφησω ετσι?
Link to comment
Share on other sites

28s ARoMA Full Rom..

Τι να σας κάνω έκατσα και την εστησα Αρομα για να επιλέγετε τι launcher εφαρμογές κλπ θέλετε..

Ξέρετε τώρα πείτε μου είναι μπέρδεμα.. καλύτερα standalone...:lol::p

Ανεβαίνει Filehost....

 

Unroot θα μπορούμε;;;;;;;

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, θελω να ρωτησω επειδη εδω και καιρο δεν εχει γινει καποιο update στο κινητο μου (εχω την εργοστασιακη rom και το δουλευω στα αγγλικα) υπαρχει ακομα η android 6.0.1 (eui 5.9.023s) προτεινεται να κανω καποια ενεργεια η να το αφησω ετσι?

 

Αν ήταν εργοστασιακή θα είχες τώρα την 26s άρα είναι κινεζιμαγαζου. Αν δεν έχεις προβλήματα μείνε και βλέπεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Unroot θα μπορούμε;;;;;;;

 

Εννοείται..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο για αλλη μια φορα ευχαριστούμε για τον χρονο σου.

Εγω θα γυρίσω πισω στην 26s γιατι νομίζω ότι κράταγε καλύτερα η μπαταρία του κινητου και ήταν λίγο καλύτερη η διαχείριση μνήμης.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

28s Rom

Για όλους τους 28s Developer Rom χρήστες.

Βρήκα στον Stock Browser πρόγραμμα που στέλνει στατιστικά στοιχεία σε έναν Leeco server? Ίσως στην Κίνα στατιστικά στοιχεία. Επειδή η Ρομ είναι China Developers και όχι επίσημη ακόμα καλό θα είναι να τον παγωσετε αφού έχουμε τον Chrome και όποιον άλλο θέλουμε για καλό και για κακό. Εγω τον σβήνω έτσι κι αλλιώς και δουλεύω Opera και Chrome.

Αυτά προς το παρόν...;)

 

εγω τον εσβησα απο μιας αρχης γιατι ειδα οτι καταναλωνε μπαταρια χωρις να το χρησιμοποιω...

πολυ καλη η ρομ μεχρι στιγμης ευχαριστουμε πολυ:thanks:

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα debloaded αλλά χρειάζομαι μια βοήθεια αν κάποιος μπορεί

Με το που άνοιξε μετά την εγκατάσταση μου έβγαλε την ώρα που ήμουν στην οθόνη για να διαλέξω γλώσσα ένα παραθυράκι που από ότι πρόλαβα να δω γιατί την ώρα που το έβγαλε είχα το δάχτυλο επάνω από την επιλογή να μην επιτραπεί ήταν από super user

Έκανα επανεκκίνηση να δω τι ήταν δεν το ξανά εμφάνισε

Έκανα ξανά restore factory settings το ξανά έβγαλε αλλά πάλι στιγμιαία και έκλεισε μόνο

Τι ήταν παιδιά; χρειάζεται να ξανά κάνω restart και να πατήσω αποδοχή;

Μήπως με ρωτγε αν θέλω να έχω ρουτ;ξέρω άσχετη ερώτηση αλλά δεν βλέπω καν Souper user εφαρμογή στις εφαρμογές και λέω μήπως την μπλόκαρε

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης σαν ρουτ δεν θα έπρεπε να έχω τη δυνατότητα να σβήσω τον στον περιηγητή; μόνο να τον παγωσω με αφήνει

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα debloaded αλλά χρειάζομαι μια βοήθεια αν κάποιος μπορεί

Με το που άνοιξε μετά την εγκατάσταση μου έβγαλε την ώρα που ήμουν στην οθόνη για να διαλέξω γλώσσα ένα παραθυράκι που από ότι πρόλαβα να δω γιατί την ώρα που το έβγαλε είχα το δάχτυλο επάνω από την επιλογή να μην επιτραπεί ήταν από super user

Έκανα επανεκκίνηση να δω τι ήταν δεν το ξανά εμφάνισε

Έκανα ξανά restore factory settings το ξανά έβγαλε αλλά πάλι στιγμιαία και έκλεισε μόνο

Τι ήταν παιδιά; χρειάζεται να ξανά κάνω restart και να πατήσω αποδοχή;

Μήπως με ρωτγε αν θέλω να έχω ρουτ;ξέρω άσχετη ερώτηση αλλά δεν βλέπω καν Souper user εφαρμογή στις εφαρμογές και λέω μήπως την μπλόκαρε

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης σαν ρουτ δεν θα έπρεπε να έχω τη δυνατότητα να σβήσω τον στον περιηγητή; μόνο να τον παγωσω με αφήνει

 

Όχι βρε μην τρελένεσαι το resolution Changer είναι πήρε δικαιώματα ή και να μην πήρε τα δίνεις μετά αν θες να το χρησιμοποιήσεις.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα debloaded αλλά χρειάζομαι μια βοήθεια αν κάποιος μπορεί

Με το που άνοιξε μετά

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Επίσης σαν ρουτ δεν θα έπρεπε να έχω τη δυνατότητα να σβήσω τον στον περιηγητή; μόνο να τον παγωσω με αφήνει

 

Πηγές με ρουτ εχπλορερ και δεν έσβησε? Πηγές στις έξτρα ρυθμίσεις και δεν έσβησε?:wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πηγές με ρουτ εχπλορερ και δεν έσβησε? Πηγές στις έξτρα ρυθμίσεις και δεν έσβησε?:wacko:

Ευχαριστώ chris

Σόρρυ για τις γελοίες απορίες πρώτη μου ρομ βλέπεις

Τις έξτρα ρυθμίσεις δεν τις είχα βρει όλα καλά τον έστειλα από εκεί

1)Για το μήνυμα με το που άνοιξε το τηλέφωνο στην επιλογή γλώσσας και δεν πρόλαβα να πατήσω αποδοχή ή άρνηση ήταν κάτι σημαντικό;αν είναι να κάνω άλλη μια επαναφορά

2)δεν έπρεπε να έχω μια εφαρμογή σε στυλ super su?η είναι νορμάλ έτσι;για να βλέπουμε και τι έχουμε επιτρέψει και τι όχι

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή disable application [ROOT] στο Google play παγώνεις ότι εφαρμογή θες εφόσον είσαι ροοτ. Αυτές απενεργοποιώ εγώ σε κάθε eui. Προσοχή σε τι εφαρμογές συστήματος κανέται πάγωμα!

1508961987981_752.png

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να περασει safetynet αν ειναι secondary rom σε multirom?

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Στην 26ς την οφισιαλ είχα σε κάθε ειδοποίηση το μπροστινό το λεντακι να ανάβει

εδώ στην 28 δεν μπορώ να βρω την λεεκο ρύθμιση παρά μόνο την εφαρμογή που έβαλε ο Κρις για αυτηυτην δουλειά που ναι μεν έχει παραπάνω χρώματα αλλά είναι πολύ άτονα

Υπάρχει κάπου στις ρύθμισεις και δεν το βρίσκω;

Ξέρω από εχθές έχω κάνει ισα με δέκα ερωτήσεις :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...