Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω βάλει την 28s debloated και κάνω κανονικά αντιγραφή κειμένου από chrome. Αυτό που έχω παρατηρήσει , είναι πως:

1) δεν κρατάει κωδικούς στον chrome και πρέπει κάθε φορά να ξαναβάζω στοιχεία όταν είναι πχ να γράψω κάτι στο myphone.

2) Ανοίγω το gallery, αλλά δεν μπορεί να μπει σε κανενα αλμπουμ. Μου κολλάει σε λευκή οθόνη.

Edited by babis110
Link to comment
Share on other sites

Έξω στο TWRP clear dalvik cache και cache επανεκκίνηση. Έχει κρατήσει αρχεία log. Αν δεν στρώσει βάλτε την τελευταία ARoMA dirty. Φλασια έσβησες όλα όσα είχε μέσα στο φάκελοChrome και άφησες μόνο τον νέο?

 

Δεν έστρωσε φίλε μου

Θα κατεβάσω αύριο την aroma, Κυριακή είναι χρόνο θα έχω οπότε δεν παίζει πρόβλημα θα την κάνω και clean install να έχω το κεφάλι μου ήσυχο

Απλά σαν ασχετος που είμαι,πως περνάει;με twrp όπως όλες;και όταν πάει να ανοίξει με ρωτάει τι θέλω να κάνει εγκατάσταση;

 

Πάντως ο chrome έστρωσε με ότι είπες,όλες οι άλλες δεν ξέρω γιατί ακόμα τρώνε το ίδιο σκάλωμα, ακόμη και ο messenger από το facebook

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις σωστά wipes πρώτα Data reboot to recovery ξανά TWRP wipe ola reboot to recovery μέσα τη ρομ φλας. Αν δεν παίξει και με αυτό θα πας για qfil. Η και κάτι άλλο κάνε και τα λέμε.

 

Ευχαριστώ για την αμεσότατη απαντηση!

Ξεκίνησα με Format Data ... ok (reboot)

Advanced Wipe (tik se ola davlink/system/cache/data/internal storage)... ok (reboot)

ROM installation από το USB OTG (Typical --> FullDebloat --> Installation )

 

Κάνω edit το post σε λίγο μόλις ολοκληρωθεί η εγκατασταση!

 

Ευχαριστώ και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έστρωσε φίλε μου

Θα κατεβάσω αύριο την aroma, Κυριακή είναι χρόνο θα έχω οπότε δεν παίζει πρόβλημα θα την κάνω και clean install να έχω το κεφάλι μου ήσυχο

Απλά σαν ασχετος που είμαι,πως περνάει;με twrp όπως όλες;και όταν πάει να ανοίξει με ρωτάει τι θέλω να κάνει εγκατάσταση;

 

Διαβάστε ποιο πίσω που συμπλήρωσα πράγματα..

Σβηστά όλα από μέσα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την αμεσότατη απαντηση!

Ξεκίνησα με Format Data ... ok (reboot)

Advanced Wipe (tik se ola davlink/system/cache/data/internal storage)... ok (reboot)

ROM installation από το USB OTG (Typical --> FullDebloat --> Installation )

 

Κάνω edit το post σε λίγο μόλις ολοκληρωθεί η εγκατασταση!

 

Ευχαριστώ και πάλι!!!

Έγραψα κι άλλα στο ίδιο ποστ. Διάβασε τα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις σωστά wipes πρώτα Data reboot to recovery ξανά TWRP wipe ola reboot to recovery μέσα τη ρομ φλας. Αν δεν παίξει και με αυτό θα πας για qfil. Η και κάτι άλλο κάνε και τα λέμε. Μου ήρθε φώτιση...θες καθαρισμό modem stats .. περίμενε..

Μπες fastboοt και Συνδέσε το κινητό στο PC

Μέσα στο CMD adb κάνε copy paste τις εντολές μια μια και πάτα enter

fastboot erase modemst1

fastboot erase modemst2

fastboot reboot

Δοκίμασε και πες

 

 

Ευχαριστώ! Θα τσεκάρω μόλις ολοκληρωθεί η επανεγκατάσταση της ROM :) ..repacking boot image

Μετά την ολοκληρωση της εγκατάστασης το κινητό ξανακόλλησε.

Ακολούθησα τις νεες οδηγίες (https://image.prntscr.com/image/sT80NRwkTR26KFT9t3hnpg.png) και έκανα reboot...

Έχουν περάσει 5λεπτά και δεν έχει κολλήσει...

 

Cris είσαι αρχηγός! Ευχαριστώ πολύ!

Edited by stazzy
οικονομία χώρου στο νήμα / εκκρεμμεί απάντησή μου στο παρόν ποστ
Link to comment
Share on other sites

Έξω στο TWRP clear dalvik cache και cache επανεκκίνηση. Έχει κρατήσει αρχεία log. Αν δεν στρώσει βάλτε την τελευταία ARoMA dirty. Φλασια έσβησες όλα όσα είχε μέσα στο φάκελοChrome και άφησες μόνο τον νέο?
Έκανα τα wipe Μπα ούτε εμένα που είμαι με την αρομα που έχεις στο mega.... Θα δω εάν βγάλεις κανένα φιξακι αλλιώς clean ξανά μανά από την αρχή μπας και στρώσει..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τα wipe Μπα ούτε εμένα που είμαι με την αρομα που έχεις στο mega.... Θα δω εάν βγάλεις κανένα φιξακι αλλιώς clean ξανά μανά από την αρχή μπας και στρώσει..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Α με άρομα είσαι;άρα μη την κατεβάσω άδικα αφού και εκεί τα ίδια

 

Έσβησα τους φακέλους αυτά που άλλαξαν είναι

1)Ο chrome πλέον δεν ανοίγει:p

2)μου πετάει πάλι το μήνυμα για search μόλις κάνω copy απλά δεν τερματίζουν οι εφαρμογές

 

Αύριο πάω για clean την ίδια, ελπίζω μόνο μην είναι άδικος ο κόπος, μακάρι να το κάνεις chris δε θέλω να γυρίσω στην μαμά ρομ την λάτρεψα

Link to comment
Share on other sites

Α με άρομα είσαι;άρα μη την κατεβάσω άδικα αφού και εκεί τα ίδια

 

Έσβησα τους φακέλους αυτά που άλλαξαν είναι

1)Ο chrome πλέον δεν ανοίγει:p

2)μου πετάει πάλι το μήνυμα για search μόλις κάνω copy απλά δεν τερματίζουν οι εφαρμογές

 

Αύριο πάω για clean την ίδια, ελπίζω μόνο μην είναι άδικος ο κόπος, μακάρι να το κάνεις chris δε θέλω να γυρίσω στην μαμά ρομ την λάτρεψα

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην φτιαχτεί. Για το Crisbal μιλάμε..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην φτιαχτεί. Για το Crisbal μιλάμε..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Μακάρι:)

Πάντως σίγουρα φταίει και ο chrome γιατί μόλις τον ξανά έκανα εγκατάσταση και το πρόβλημα έγινε πάλι πιο έντονο αλλά δεν πρέπει να φταίει μόνο αυτός...

Ποια εφαρμογή μπορεί να έχει fast search? εκείνη θα το σπαμαρει και σε όλες τις άλλες

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τα wipe Μπα ούτε εμένα που είμαι με την αρομα που έχεις στο mega.... Θα δω εάν βγάλεις κανένα φιξακι αλλιώς clean ξανά μανά από την αρχή μπας και στρώσει..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα στην ARoMA που έχω στο MEGA. Στη 1η και στις 2 σκέτες ήταν ο Chrome. Κατεβάστε την ΑΡομα από mega ,και βάλτε την. Αυτήν έχω και δεν έχω κανένα θέμα.

Εδώ https://mega.nz/#!YGYgTBZD!jHZ3h2eSt7w3VlJuXBqIPnbfaIp-hZRYJPJXxnFSKLg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα στην ARoMA που έχω στο MEGA. Στη 1η και στις 2 σκέτες ήταν ο Chrome. Κατεβάστε την ΑΡομα από mega ,και βάλτε την. Αυτήν έχω και δεν έχω κανένα θέμα.

Εδώ https://mega.nz/#!YGYgTBZD!jHZ3h2eSt7w3VlJuXBqIPnbfaIp-hZRYJPJXxnFSKLg

 

Με twrp φίλε μου περνάει όπως όλες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φλασια...

Chris? δοκίμασες να κάνεις copy από άλλη εφαρμογή πέραν του chome? γιατί και εμένα ο chrome μετά την απεγκατασταση έστρωσε αλλά το πρόβλημα υπάρχει σε όλες ακόμη και στον μεσετζερ και το viber

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα πως ενώ δεν μου το κάνει στο chrome το κάνει και σε εμένα στο viber

 

Ναι σε όποια εφαρμογή μπορείς να κάνεις αντιγραφή το κάνει

Και στον chrome θα δεις ότι ενώ δεν σου εμφανιζει το πρόβλημα με το που πατήσεις αντιγραφή όπως κάνει στις άλλες εφαρμογές,αυτό που θα αντιγράψεις όταν θα πας να το κάνεις επικόλληση αλλού μάλλον θα στο κάνει

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε όποια εφαρμογή μπορείς να κάνεις αντιγραφή το κάνει

Και στον chrome θα δεις ότι ενώ δεν σου εμφανιζει το πρόβλημα με το που πατήσεις αντιγραφή όπως κάνει στις άλλες εφαρμογές,αυτό που θα αντιγράψεις όταν θα πας να το κάνεις επικόλληση αλλού μάλλον θα στο κάνει

 

Εμένα δεν το κάνει πουθενά με την αλλαγή που σάς είπα στη Νέα ΑΡομα. Viber, Watsup, Chrome, operator, Facebook , messenger όλα δουλεύουν. Ο Chrome έφταιγε και έχετε κατάλοιπα..

Αφού δεν μπορείτε να τα καθαρίσετε και δεν έχετε ενεργή την μαμά αναζήτηση φλας ξανά τις παρακάτω..

Βάλτε εδώ https://www.androidfilehost.com/?fid=673791459329057222

Κι εδώ https://mega.nz/#!YGYgTBZD!jHZ3h2eSt7w3VlJuXBqIPnbfaIp-hZRYJPJXxnFSKLg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν το κάνει πουθενά με την αλλαγή που σάς είπα στη Νέα ΑΡομα. Viber, Watsup, Chrome, operator, Facebook , messenger όλα δουλεύουν. Ο Chrome έφταιγε και έχετε κατάλοιπα..

Αφού δεν μπορείτε να τα καθαρίσετε και δεν έχετε ενεργή την μαμά αναζήτηση φλας ξανά τις παρακάτω..

Βάλτε εδώ https://www.androidfilehost.com/?fid=673791459329057222

Κι εδώ https://mega.nz/#!YGYgTBZD!jHZ3h2eSt7w3VlJuXBqIPnbfaIp-hZRYJPJXxnFSKLg

Έγινε φίλος,αυτό ήθελα επιβεβαίωση ότι τσεκαρες και με τις άλλες εφαρμογές να μην κατεβάζουμε άδικα

Κατεβάζω και μακάρι να στρώσει γιατί πετάει η ρομ σου

Link to comment
Share on other sites

Έγινε φίλος,αυτό ήθελα επιβεβαίωση ότι τσεκαρες και με τις άλλες εφαρμογές να μην κατεβάζουμε άδικα

Κατεβάζω και μακάρι να στρώσει γιατί πετάει η ρομ σου

 

Όταν μπείτε σύστημα και πατήσετε τα κάτω κουμπιά κάποια στιγμή ρωτάει σε αγγλικά να ενεργοποιήσει την μαμά αναζήτηση. Μην τα πατήσετε λοιπόν και πηγαίνετε κατευθείαν στην προσβασιμότητα να ορίσετε τα κουμπιά σε αυτά που θέλετε εσείς. Google στιγμιότυπα οθόνης κλπ. Κάντε 2 3 αλλαγές να το κρατήσει και μετά είστε οκ. Πιθανόν να το έχετε πατήσει την 1η φορά που το εμφάνισε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Cris αυτό που έγραψα για τις σιμ δε γίνεται??Να μην εμφανίζεται δλδ η ανενεργή σιμ πάνω στη μπάρα?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Έγινε φίλος,αυτό ήθελα επιβεβαίωση ότι τσεκαρες και με τις άλλες εφαρμογές να μην κατεβάζουμε άδικα

Κατεβάζω και μακάρι να στρώσει γιατί πετάει η ρομ σου

 

Θα στήσω και update μαζί με την κουρτίνα συντομεύσεων να το ξηλώσω τελείως από μέσα και να βάλω Google search και Οκ Google

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Cris αυτό που έγραψα για τις σιμ δε γίνεται??Να μην εμφανίζεται δλδ η ανενεργή σιμ πάνω στη μπάρα?Ευχαριστώ!

 

Xposed module's? Να την βγάλεις τελείως? Δεν έχω δοκιμάσει με 2 κάρτες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να το γράψω εδώ και μέρες αλλά το ξεχνούσα. Μετά την εγκατάσταση της Google camera η miui δεν μου λειτουργεί και η εφαρμογή ενημέρωση δεν κάνει τίποτα. Ξαναέκανα update το zip από 5f1 σε 5f2 για να λειτουργήσει το ota υpdate.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να το γράψω εδώ και μέρες αλλά το ξεχνούσα. Μετά την εγκατάσταση της Google camera η miui δεν μου λειτουργεί και η εφαρμογή ενημέρωση δεν κάνει τίποτα. Ξαναέκανα update το zip από 5f1 σε 5f2 για να λειτουργήσει το ota υpdate.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nαι βρε λογικό αφού σε γυρίζει σε Cam2api θέλει αλλαγή στο updater script με τον root explorer από 1 σε 0.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε όποια εφαρμογή μπορείς να κάνεις αντιγραφή το κάνει

Και στον chrome θα δεις ότι ενώ δεν σου εμφανιζει το πρόβλημα με το που πατήσεις αντιγραφή όπως κάνει στις άλλες εφαρμογές,αυτό που θα αντιγράψεις όταν θα πας να το κάνεις επικόλληση αλλού μάλλον θα στο κάνει

 

Και σε μενα το κανει σε ολες τις εφαρμογες εκτος τον chrome.

Κριμα γιατι μολις ειχα καταφερει να φτιαξω την εμφανηση της φωτο..

(Δηλαδη εκει που την εβλεπα μιση, τωρα ειναι κανονικα)

Το κακο ειναι οτι για να καταφερω τη φωτογραφια εκανα (....12 φορες!!! καθαρη εγκατασταση)

Τελικο συμπερασμα με την φωτο: ( Η ρομ ειναι μια χαρα. Καποια πατατα εχουμε κανει εμεις με τις φωτο.)

 

Η λυση για μενα ητανε.. (και το γραφω γιατι και καποιοι αλλοι ειχαν το ιδιο προβλημα)

Αλλαγη εικονας μεχρι να βγει κανονικα. Οταν βγει, φτιαχνει σε ολες τις φωτο

 

Τωρα με το αντιγραφη και επικοληση, αν γινοτανε με καποιο ζιπ.. καλα θατανε http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/whistling.gif

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα στήσω και update μαζί με την κουρτίνα συντομεύσεων να το ξηλώσω τελείως από μέσα και να βάλω Google search και Οκ Google

 

Τωρα ειδα για το update

Νομιζω ποιο καλα να το περιμενουμε..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το κανει σε ολες τις εφαρμογες εκτος τον chrome.

Κριμα γιατι μολις ειχα καταφερει να φτιαξω την εμφανηση της φωτο..

(Δηλαδη εκει που την εβλεπα μιση, τωρα ειναι κανονικα)

Το κακο ειναι οτι για να καταφερω τη φωτογραφια εκανα (....12 φορες!!! καθαρη εγκατασταση)

Τελικο συμπερασμα με την φωτο: ( Η ρομ ειναι μια χαρα. Καποια πατατα εχουμε κανει εμεις με τις φωτο.)

 

Η λυση για μενα ητανε.. (και το γραφω γιατι και καποιοι αλλοι ειχαν το ιδιο προβλημα)

Αλλαγη εικονας μεχρι να βγει κανονικα. Οταν βγει, φτιαχνει σε ολες τις φωτο

 

Τωρα με το αντιγραφη και επικοληση, αν γινοτανε με καποιο ζιπ.. καλα θατανε http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/whistling.gif

 

Φωτογραφίες ποιες φωτογραφίες? Στο dialer λες? Εμένα όλες είναι μια χαρά.. όσο για το άλλο είπαμε. 2 σενάρια. 1 ι Google play Chrome 2ο επιτρέψατε το search όταν άνοιξε το παράθυρο στην 1η είσοδο για εικονικά πλήκτρα.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...