Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καρτες sim> κλησεις> ερωτηση καθε φορα, και εισαι ok
Εμ αυτό ήθελα να αποφύγω
Link to comment
Share on other sites

Στη v28s1 εχει στο ριζικο φακελο:

1.Magisk14.3.zip 2.MagiskManager.apk (Αυτα αν καταλαβαινω καλα ταχω εγκατεστημενα)

 

3.MagiskBusybox.zip 4.V4A.zip (Μ αυτο τι κανω?)

 

5.Xpsd_Frmwrk_87.3_Systemless.zip1 ( Και μ αυτο τι κανω?)

 

Μπορει καποιος φιλος εδω να μου πει τι κανω με αυτα

η καπου να παω να διαβασω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμ αυτό ήθελα να αποφύγω

 

Αυτο το κανεις μια φορα στις ρυθμισεις.

Μετα οποτε πατας κληση σου ανοιγει 1 παραθυρο (sim 1 & sim 2)

Επιλεγεις πια θελεις και την πατας.. (αυτο δεν θελεις?)

Και ποιο αναλυτικα.. εχεις μια επαφη στην επιφανεια εργασιας

πατας πανω και αμεσως σου ανοιγει sim 1 & sim 2

Πατας π.χ. sim 1 και αμεσως κανει κληση απο τη sim 1

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Στη v28s1 εχει στο ριζικο φακελο:

1.Magisk14.3.zip 2.MagiskManager.apk (Αυτα αν καταλαβαινω καλα ταχω εγκατεστημενα)

 

3.MagiskBusybox.zip 4.V4A.zip (Μ αυτο τι κανω?)

 

5.Xpsd_Frmwrk_87.3_Systemless.zip1 ( Και μ αυτο τι κανω?)

 

Μπορει καποιος φιλος εδω να μου πει τι κανω με αυτα

η καπου να παω να διαβασω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο το κανεις μια φορα στις ρυθμισεις.

Μετα οποτε πατας κληση σου ανοιγει 1 παραθυρο (sim 1 & sim 2)

Επιλεγεις πια θελεις και την πατας.. (αυτο δεν θελεις?)

Και ποιο αναλυτικα.. εχεις μια επαφη στην επιφανεια εργασιας

πατας πανω και αμεσως σου ανοιγει sim 1 & sim 2

Πατας π.χ. sim 1 και αμεσως κανει κληση απο τη sim 1

 

Θέλει αντί να του ανοίγει σιμ ένα και δύο να του έχει μόνιμα κάτω σιμ ένα ή δύο όχι ότι έχει καμία διαφορά, λέμε τώρα,το ίδιο πράγμα ακριβώς είναι είτε το πατήσεις κάτω είτε από παράθυρο που θα ανοίξει ακριβώς ίδια διαδικασία και ίδια πατήματα,του αρέσει να το βλέπει κάτω αν κατάλαβα καλά

Link to comment
Share on other sites

Στη v28s1 εχει στο ριζικο φακελο:

1.Magisk14.3.zip 2.MagiskManager.apk (Αυτα αν καταλαβαινω καλα ταχω εγκατεστημενα)

 

3.MagiskBusybox.zip 4.V4A.zip (Μ αυτο τι κανω?)

 

5.Xpsd_Frmwrk_87.3_Systemless.zip1 ( Και μ αυτο τι κανω?)

 

Μπορει καποιος φιλος εδω να μου πει τι κανω με αυτα

η καπου να παω να διαβασω?[ 1

 

Το MAGISKειναι για την περίπτωση και το Manager που δεν έβαλες ρουτ στην αρχική εγκατάσταση και το αποφασίσεις μετά. Βαζεις τον manager Φλασαρεις ο 14.3 και έχεις ρουτ. Το V4A είναι για βελτίωση ήχου και το Magisk BusyBox για εφαρμογές και Xposed που το χρειάζονται αν τις δουλεύεις.;)

PS βγήκε νέα έκδοση 28s ετοιμαστείτε για Update.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θέλει αντί να του ανοίγει σιμ ένα και δύο να του έχει μόνιμα κάτω σιμ ένα ή δύο όχι ότι έχει καμία διαφορά, λέμε τώρα,το ίδιο πράγμα ακριβώς είναι είτε το πατήσεις κάτω είτε από παράθυρο που θα ανοίξει ακριβώς ίδια διαδικασία και ίδια πατήματα,του αρέσει να το βλέπει κάτω αν κατάλαβα καλά
Έτσι ακριβώς

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το MAGISKειναι για την περίπτωση και το Manager που δεν έβαλες ρουτ στην αρχική εγκατάσταση και το αποφασίσεις μετά. Βαζεις τον manager Φλασαρεις ο 14.3 και έχεις ρουτ. Το V4A είναι για βελτίωση ήχου και το Magisk BusyBox για εφαρμογές και Xposed που το χρειάζονται αν τις δουλεύεις.;)

PS βγήκε νέα έκδοση 28s ετοιμαστείτε για Update.

 

βγήκε το update ή θα βγει? Ακόμα δεν μου ήρθε τίποτα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το MAGISKειναι για την περίπτωση και το Manager που δεν έβαλες ρουτ στην αρχική εγκατάσταση και το αποφασίσεις μετά. Βαζεις τον manager Φλασαρεις ο 14.3 και έχεις ρουτ. Το V4A είναι για βελτίωση ήχου και το Magisk BusyBox για εφαρμογές και Xposed που το χρειάζονται αν τις δουλεύεις.;)

PS βγήκε νέα έκδοση 28s ετοιμαστείτε για Update.

 

οποτε καλα τα παω..

Νασαι καλα και σ ευχαριστω. Η 28s ειναι απιστευτη!!!!!

Χαλαλι που πεδευτηκα αρκετα /μια με τη μιση φωτο και /μια με το

αντιγραφη και επικοληση: Και εδω εγινε το εξης ΚΟΥΦΟ:

Προχθες που βρηκες τη λυση με το αντιγραφη και επικοληση την ειχα βγαλει

και ειχα περασει τη v.10. Αφου ομως το ελυσες αποφασισα να την ξαναπερσω

παρολο που φοβωμουνα για τη μιση φωτο μην εμφανιστη παλι???

Την περναω και ολα κανονικα. Μολις την σεταρω νατη παλι η μιση φωτο.

Την ξαναπερναω τελειως καθαρη και intrernal ολα ενταξει..

Κανω κλιση κανονικα η φωτο. Μολις την ξανασεταρω, ξανακανω κλιση

ΠΑΛΙ μιση φωτο. Πανω που ελεγα να το ...πεταξω

διαβασα αυτο που εγραψες στην παραθεση στον -psylllinos- με την AOSP νομιζω

 

(Πατάς μια στην αρχή το λειτ πτήσης το ξεπατας και δουλεύει κανονικά.)

 

Και λεω: Δεν το κανω και γω αυτο :dizzy: (Αλλα νταλον)

Επειδη ηταν ευκολο ομως: Το παταω το ξεπαταω, επανεκινηση, κληση στο τηλ

και βγηκε η φωτογραφια ...Κανονικα!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:::shock::hypno:

Τογραψα ολο αυτο αν καποιος φιλος εχει προβλημα με τη μιση φωτο

να το δοκιμαση

Νασαι καλα και παλι ευχαριστιες

 

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πέρασα μεσώ twrp την 26 deblated του Χρήστου μαζι με το 26 Modem/firmware. (είχα την 19 από κινεζομαγαζο και όταν χάλασε το FP είπα να δοκιμάσω μια άλλη)

Την περασα με όλα τα wipes οπως λενε οι οδηγίες.

 

Έχω τα κάτωθι θέματα:

1) Η επιλογή 4G/3g/2g είναι στο auto και δεν έχει manual. Δυστυχώς χρειάζομαι το manual γιατί η wind δεν έχει καλό σήμα στην εργασία μου και με το auto μερικές φορές απλώς χάνει εντελώς το σήμα για μεγάλο διάστημα και δεν μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου. Ενώ όταν το έχω στο 2G δεν έχω τέτοια θέματα. Γίνεται να το έχω manual ή προτείνεται να δοκιμάσω άλλη εκδοσή Modem?

 

2) Το location σε όλες τις εφαρμογές δουλεύει μόνο αν έχω ON το GPS και βρει δορυφόρο , με Off το GPS δεν κάνει location μέσω wifi & mobile όπως έκανε στην 19s

 

3) Χρησιμοποιώ την εφαρμογή Accu​Battery και όποτε κάνω Grant Permission στο app usage access τότε η εφαρμογή κάνει συνέχεια force close. Στην 19 δούλευε κανονικά.

 

4) Υπάρχει τρόπος να αλλάξω την ελάχιστη τιμή στο auto brightness ώστε να μην σβήνει εντελώς;

 

Αυτά τα ολίγα και από εμένα. Τα υπόλοιπα δουλεύουν σφαίρα και μπράβο στον Χρήστο.

Link to comment
Share on other sites

Με το update της κουρτίνας aosp έφτιαξε και το πρόβλημα που είχα εγώ με τη camera... Μέγας είσαι!

 

Περασα και γω το update της κουρτίνας aosp

και χαλασε παλι η ...φωτο!!!

Εγινε παλι ...μιση :dash:

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πέρασα μεσώ twrp την 26 deblated του Χρήστου μαζι με το 26 Modem/firmware. (είχα την 19 από κινεζομαγαζο και όταν χάλασε το FP είπα να δοκιμάσω μια άλλη)

Την περασα με όλα τα wipes οπως λενε οι οδηγίες.

 

Έχω τα κάτωθι θέματα:

1) Η επιλογή 4G/3g/2g είναι στο auto και δεν έχει manual. Δυστυχώς χρειάζομαι το manual γιατί η wind δεν έχει καλό σήμα στην εργασία μου και με το auto μερικές φορές απλώς χάνει εντελώς το σήμα για μεγάλο διάστημα και δεν μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου. Ενώ όταν το έχω στο 2G δεν έχω τέτοια θέματα. Γίνεται να το έχω manual ή προτείνεται να δοκιμάσω άλλη εκδοσή Modem?

 

2) Το location σε όλες τις εφαρμογές δουλεύει μόνο αν έχω ON το GPS και βρει δορυφόρο , με Off το GPS δεν κάνει location μέσω wifi & mobile όπως έκανε στην 19s

 

3) Χρησιμοποιώ την εφαρμογή Accu​Battery και όποτε κάνω Grant Permission στο app usage access τότε η εφαρμογή κάνει συνέχεια force close. Στην 19 δούλευε κανονικά.

 

4) Υπάρχει τρόπος να αλλάξω την ελάχιστη τιμή στο auto brightness ώστε να μην σβήνει εντελώς;

 

Αυτά τα ολίγα και από εμένα. Τα υπόλοιπα δουλεύουν σφαίρα και μπράβο στον Χρήστο.

 

Αυτή είναι η 1η έκδοση που βγήκε. Γιατί είσαι σε αυτή και όχι σε ARoMA V10 η καλύτερα 28s που τα έχει όλα.Τα υπόλοιπα που λες auto choose 4g 3g κλπ έτσι ήταν μέχρι που τα έφτιαξα στην ARoMA.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες είχα παρατηρήσει ότι είχα δεσμευμένο χώρο κοντά στα 800mb τα οποία δε δικαιολογούνταν ούτε από εφαρμογή ούτε από κάτι αποθηκευμένο, σάρωσα με την εφαρμογή που έχει μέσα η ρομ αλλά δε βρήκε τίποτα σαν junk, μεγάλο αρχείο βνκατι άλλο

Κατέβασα avast cleaner και άλλα πάλι δε βρήκαν

Με Νόρτον μόνο βρήκε αρχείο με όνομα microsoftword γύρο στα 800mb και το έσβησα δεν ήξερα τι είναι ούτε πέρασα ποτέ microsoft word στο κινητό

Σήμερα ξανά πάλι είδα δεσμευμένο χώρο και πάλι scan με Νόρτον βρήκε ίδιο αρχείο μικρότερο μέγεθος

Καμία ιδέα τι μπορεί να είναι;ρομ 28ς

 

Screenshot_2017_11_03_15_00_10.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες είχα παρατηρήσει ότι είχα δεσμευμένο χώρο κοντά στα 800mb τα οποία δε δικαιολογούνταν ούτε από εφαρμογή ούτε από κάτι αποθηκευμένο, σάρωσα με την εφαρμογή που έχει μέσα η ρομ αλλά δε βρήκε τίποτα σαν junk, μεγάλο αρχείο βνκατι άλλο

Κατέβασα avast cleaner και άλλα πάλι δε βρήκαν

Με Νόρτον μόνο βρήκε αρχείο με όνομα microsoftword γύρο στα 800mb και το έσβησα δεν ήξερα τι είναι ούτε πέρασα ποτέ microsoft word στο κινητό

Σήμερα ξανά πάλι είδα δεσμευμένο χώρο και πάλι scan με Νόρτον βρήκε ίδιο αρχείο μικρότερο μέγεθος

Καμία ιδέα τι μπορεί να είναι;ρομ 28ς

 

Μπορεί να στο πέρασε κάποια άλλη εφαρμογή στα ψιλά γράμματα. Σβηστο και ξαναβλεπεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να στο πέρασε κάποια άλλη εφαρμογή στα ψιλά γράμματα. Σβηστο και ξαναβλεπεις..

 

Το έσβησα σήμερα ήταν η δεύτερη φορά το κακό είναι στον αποθηκευτικό χώρο δεν μπορώ να το βρω κάν να δω τι σόι αρχείο microsoft word είναι,μόνο μέσα απο Νόρτον το βρίσκει, ούτε καν με άλλη εφαρμογή και δοκίμασα 5-6 το βλέπω, μέχρι και από ρουτ explorer έψαξα έναν έναν τους φακέλους τέτοιο αρχείο δε βρήκα,τες παιδιά το έσβησα και αποδεσμεύτηκε ο χώρος απλά είναι παράξενο

Λέτε να κόλλησα κάνα virus?μόνο από playstore κατεβάζω

Edited by Relin
Link to comment
Share on other sites

Cris αυτό το update τι είναι? δοκιμάζω την nougat 2μερες και μου έρχεται συνέχεια. συγνώμη για το μέγεθος εικόνας αλλά δεν γνωρίζω γενεν μικρό

129306871949483a345820f79cf3c922.jpg

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Cris αυτό το update τι είναι? δοκιμάζω την nougat 2μερες και μου έρχεται συνέχεια. συγνώμη για το μέγεθος εικόνας αλλά δεν γνωρίζω γενεν μικρό

]

Ναι βρε κατέβασε την και βαλτην. Η τελευταία επίσημη σταθερή αυτή είναι έχει κι άλλη experimental με 27/10 αν δεν κάνω λάθος.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κατέβασε την και βαλτην. Η τελευταία επίσημη σταθερή αυτή είναι έχει κι άλλη experimental με 27/10 αν δεν κάνω λάθος.
Προσπάθησα να την περάσω με TWRP αλλά δεν

 

Edit το πέρασα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Το έσβησα σήμερα ήταν η δεύτερη φορά το κακό είναι στον αποθηκευτικό χώρο δεν μπορώ να το βρω κάν να δω τι σόι αρχείο microsoft word είναι,μόνο μέσα απο Νόρτον το βρίσκει, ούτε καν με άλλη εφαρμογή και δοκίμασα 5-6 το βλέπω, μέχρι και από ρουτ explorer έψαξα έναν έναν τους φακέλους τέτοιο αρχείο δε βρήκα,τες παιδιά το έσβησα και αποδεσμεύτηκε ο χώρος απλά είναι παράξενο

Λέτε να κόλλησα κάνα virus?μόνο από playstore κατεβάζω

 

Άρα στο βάζει το Norton απλή λογική..Αφού ούτε με root explorer το βρίσκεις το έχει ενσωματώσει μάλλον..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άρα στο βάζει το Norton απλή λογική..Αφού ούτε με root explorer το βρίσκεις το έχει ενσωματώσει μάλλον..;)

 

Όχι όχι δεν έγινα κατανοητός

Το Νόρτον το έβαλα γιατί δε μπορούσα να βρω γιατί με δεσμεύει την πρώτη φορά κοντά 1gb μνήμη και την δεύτερη 500 το κινητό σύμφωνα με τις εγκατεστημένες εφαρμογές μου έλειπαν τα νούμερα που είπα,το cleaner του κινητού μετά από καθαρισμό μου έλειπε ότι είπα,άρα έβαλα άλλες εφαρμογές για καθαρισμό σκουπιδιών και καμιά δεν έβρισκε τι μου έτρωγε το χώρο που βρήκα

Το Νόρτον cleaner το έβαλα και ήταν αυτό που βρήκε το αρχείο του 1gb και το έσβησε και μετά απεγκαταστασα και το νορτον,όταν το έβαλα το Νόρτον το αρχείο υπήρχε ήδη γιατί το Νόρτον αυτό που έσβησε όταν το έβαλα επανέφερε τη μνήμη εκεί που έπρεπε

Τώρα μετά από μια εβδομάδα είχα ξανά μετά από καθαρισμό σκουπιδιών ελλειπή αποθηκευτικό χώρο και ξανά έβαλα το Νόρτον και βρήκε πάλι το ίδιο αρχείο 500mb αυτή τη φορά όσα μου έλειπαν δηλαδή για να είναι νορμάλ

Και στις δύο φορές το αρχείο υπήρχε πριν το Νόρτον ,το Νόρτον πρώτη φορά το έβαλα μήπως βρω τι με τρώει μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η 1η έκδοση που βγήκε. Γιατί είσαι σε αυτή και όχι σε ARoMA V10 η καλύτερα 28s που τα έχει όλα.Τα υπόλοιπα που λες auto choose 4g 3g κλπ έτσι ήταν μέχρι που τα έφτιαξα στην ARoMA.
Θέλω eui και αυτό το aroma κτλ με μπέρδεψε και είπα να μην το ρισκάρω.

Οκ οπότε θα τις δοκιμάσω κάποια στιγμή και βλέπουμε. Μπορώ να τις βάλω dirty η να τις

στήσω από την αρχή ώστε να είμαι σίγουρος;

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω eui και αυτό το aroma κτλ με μπέρδεψε και είπα να μην το ρισκάρω.

Οκ οπότε θα τις δοκιμάσω κάποια στιγμή και βλέπουμε. Μπορώ να τις βάλω dirty η να τις

στήσω από την αρχή ώστε να είμαι σίγουρος;

Πάντα η πρόταση μου είναι καθαρές να ξέρεις τι έχεις και τι κάνεις. Τώρα από 26 σε V10 πας και dirty.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την κάμερα της nougat όταν πατάω το πλήκτρο για φωτογραφίες δεν ανταποκρίνεται πάντα, ενώ στην δεύτερη κάμερα λειτουργεί κανονικά, έχει συμβεί σε άλλους στην πίσω κάμερα? παίζει να υπάρχει καμία αναβάθμιση αυτής?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πρώτη και ποια η δεύτερη... ;
Της nougat δεν ανταποκρίνεται αυτή 14ef751101f486a148feaa2a9f8ccd5c.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η snapdragon camera. Βασικά δεν υπάρχει λόγος στη nougat να δουλεύεις άλλη κάμερα πέραν της google.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...