Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή είναι η snapdragon camera. Βασικά δεν υπάρχει λόγος στη nougat να δουλεύεις άλλη κάμερα πέραν της google.
Δύο κάμερες έχει η Rom η μία είναι αυτή που έβαλα πριν, και η δεύτερη αυτή a7671c64c6ce573b7373dd3c9b20a935.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω, θα βάλεις η τη κάμερα του google pixel. Αλλιώς ποιος ο λόγος να πας σε nougat? Οι rom του Χρήστου είναι απείρως ανώτερες ;)

 

Η δεύτερη είναι απλή google camera χωρίς hdr+

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω, θα βάλεις η τη κάμερα του google pixel. Αλλιώς ποιος ο λόγος να πας σε nougat? Οι rom του Χρήστου είναι απείρως ανώτερες ;)

 

Η δεύτερη είναι απλή google camera χωρίς hdr+

Έχω κατεβάσει την Google pixel camera apk και στην εγκατάσταση βγάζει μήνυμα ότι το αρχείο είναι κατεστραμενο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει την Google pixel camera apk και στην εγκατάσταση βγάζει μήνυμα ότι το αρχείο είναι κατεστραμενο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ είδες?

https://www.xda-developers.com/google-camera-hdr-customization-raw-support/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω πλεων ειπα να κανω την αλλαγη στη ρομ και ουτε αυτο μπορω να κανω.δειτε μερικα εικονιδια τη μου κανει η μπαταριαδεν μπορω να ανεβασω της εικονες

οταν φορτιζω μεγιστο μπορει να δειχνει 460 mA και ελαχιστο 270mA εφτασε και 1310 mA μεγιστο και ακαριαια ελαχιστο 60mA

+ οταν το συνδεω στο πι σι μου λεει αγνωστη συσκευη και δεν με αφηνει να κανω κατι με τον υπολογιστη ενω στην αρχη με αφηνε.

Edited by AntMous
Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την εγκατέστησα, έπρεπε να κάνω απεγκατασταση της κάμερες και μετά να προχωρήσω στην νέα, ευχαριστώ πολύ Cris

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η 1η έκδοση που βγήκε. Γιατί είσαι σε αυτή και όχι σε ARoMA V10 η καλύτερα 28s που τα έχει όλα.Τα υπόλοιπα που λες auto choose 4g 3g κλπ έτσι ήταν μέχρι που τα έφτιαξα στην ARoMA.
Έκανα dirty installation την Aroma v10 και όλα οκ εκτός από την accubattery εφαρμογή που μόλις ενεργοποιήσω το usage app access αμέσως force close.

Η πλάκα είναι ότι στην 19 δούλευε. Αν έχεις όρεξη να το δεις θα το εκτιμούσα.

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28s-V.2 Update

Όποιος θέλει το κατεβάζει και το φλασαρει.

Δεν το δίνω με ΟΤΑ γιατί αλλάζει kernel SYSTEMUI SETTINGS Live apks και χάνεται το root . Φυσικά έχετε στη sdcard το Magisk 14.3 και θα βρείτε και το παλιό systemui και τον καινούργιο Magisk Manager 5.40 stable αν θέλετε να το περάσετε. Για γνώστες λοιπόν η τελευταία έκδοση της 28s διαθέσιμη.

https://mega.nz/#!4HIARaia!z90Rc3mXCItkOZLNNn8P-B0W95WPDUaTsrZDrkhxw_c

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που δεν ξέρω αν είναι εύκολο να διορθωσεις chris

Το playstore αν μπω και αρχίσω να ψάχνω κάτι σιγά σιγά καταναλώνει περισσότερη μνήμη αλλά αργεί πολύ να την απελευθερώσει με αποτέλεσμα κάποιες φορές να φτάνει στο 1,1 gb ελεύθερη το κινητό μόνο με playstore και να κρασαρει και να θέλει ξανά από την αρχή να ψάξεις και να φτάσεις εκεί που ήσουν

Και γενικά δεν ξέρω οι custom πως δουλεύουν στη διαχείριση μνήμης αλλά πέρα από το playstore αν ανοίξω για παράδειγμα δέκα εφαρμογές τις κρατάει όλες ανοιχτές μέχρι να τις κλείσω εγώ αντί να αποδεσμεύει μόνο του κάποια στιγμή χώρο από τις πιο παλιές στην σειρά, άνοιξα από περιέργεια ότι είχα και έφτασε 600mb ελεύθερα

Τέλος πάντων αυτό μικρό το κακό ποτέ δεν αφήνω έτσι και αλλιώς τα πάντα όλα ανοιχτά αλλά αυτό με το playstore αν μπορείς να το κάνεις να μην κρατάει τόση ώρα τα πάντα φορτομενα και κρασαρει θα ήταν τέλειο :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

28s-V.2 Update

Όποιος θέλει το κατεβάζει και το φλασαρει.

Δεν το δίνω με ΟΤΑ γιατί αλλάζει kernel SYSTEMUI SETTINGS Live apks και χάνεται το root . Φυσικά έχετε στη sdcard το Magisk 14.3 και θα βρείτε και το παλιό systemui και τον καινούργιο Magisk Manager 5.40 stable αν θέλετε να το περάσετε. Για γνώστες λοιπόν η τελευταία έκδοση της 28s διαθέσιμη.

https://mega.nz/#!4HIARaia!z90Rc3mXCItkOZLNNn8P-B0W95WPDUaTsrZDrkhxw_c

Α οκ ευχαριστούμε θερμά

Δε θα το περάσω αν χάνεται το ρουτ τουλάχιστον προς το παρόν, πάντως να σαι καλά φίλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχουμε κάνα screenshot από το νέο update?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που δεν ξέρω αν είναι εύκολο να διορθωσεις chris

Το playstore αν μπω και αρχίσω να ψάχνω κάτι σιγά σιγά καταναλώνει περισσότερη μνήμη αλλά αργεί πολύ να την απελευθερώσει με αποτέλεσμα κάποιες φορές να φτάνει στο 1,1 gb ελεύθερη το κινητό μόνο με playstore και να κρασαρει και να θέλει ξανά από την αρχή να ψάξεις και να φτάσεις εκεί που ήσουν

Και γενικά δεν ξέρω οι custom πως δουλεύουν στη διαχείριση μνήμης αλλά πέρα από το playstore αν ανοίξω για παράδειγμα δέκα εφαρμογές τις κρατάει όλες ανοιχτές μέχρι να τις κλείσω εγώ αντί να αποδεσμεύει μόνο του κάποια στιγμή χώρο από τις πιο παλιές στην σειρά, άνοιξα από περιέργεια ότι είχα και έφτασε 600mb ελεύθερα

-----[/size]

 

[/color]Έχουμε κάνα screenshot από το νέο update?

 

Βγαλτο από τη default προστασία και αυτόματη έναρξη.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρίστο το update πολύ καλό . Και στην κουρτίνα η αλλαγή που έκανες άψογη !! Με 28s έβγαζε 24000 και κάτι ψιλά antutu με το update βγάζει 129400 όχι ότι παίζει και μεγάλο ρόλο το bemchmark αλλά τέλος πάντων . Την έβαλα πριν από λίγο και φαίνεται μια χαρά . Όσοι δεν έβαλαν την έξτρα κουρτίνα του Χρίστου με αυτό εδώ είναι μπομπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

124000* εβγαζε

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια γρήγορη ερώτηση . Αλλάζω κάποιες ρυθμίσεις σε επιλογές για προγραμματιστές αλλά όποτε κάνω restart το κινητό αλλάζουν πάλι . Πώς μπορώ να το φτιάξω αυτό ; Στην ουσία αυτά για τα γραφικά αλλάζω από 1 σε 0.25 για να είναι λίγο πιο σβέλτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς γιατί όταν συνδέω το κινητό με το κομπιούτερ για μεταφορά αρχείων ενώ συνδέεται κανονικά δεν στέλνει ούτε λαμβάνει τίποτα. Πέρασα ξανά την rom που είχα RR remix. Αυτό γίνεται σε όποιο κομπιούτερ και να το συνδέσω.
Link to comment
Share on other sites

Χρίστο το update πολύ καλό . Και στην κουρτίνα η αλλαγή που έκανες άψογη !! Με 28s έβγαζε 24000 και κάτι ψιλά antutu με το update βγάζει 129400 όχι ότι παίζει και μεγάλο ρόλο το bemchmark αλλά τέλος πάντων . Την έβαλα πριν από λίγο και φαίνεται μια χαρά . Όσοι δεν έβαλαν την έξτρα κουρτίνα του Χρίστου με αυτό εδώ είναι μπομπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

124000* εβγαζε

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια γρήγορη ερώτηση . Αλλάζω κάποιες ρυθμίσεις σε επιλογές για προγραμματιστές αλλά όποτε κάνω restart το κινητό αλλάζουν πάλι . Πώς μπορώ να το φτιάξω αυτό ; Στην ουσία αυτά για τα γραφικά αλλάζω από 1 σε 0.25 για να είναι λίγο πιο σβέλτο

 

Απλά μειώνει το χρόνο του εφέ. Άμα θες το κλείνεις και τελείως.

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Μια γρήγορη ερώτηση . Αλλάζω κάποιες ρυθμίσεις σε επιλογές για προγραμματιστές αλλά όποτε κάνω restart το κινητό αλλάζουν πάλι . Πώς μπορώ να το φτιάξω αυτό ; Στην ουσία αυτά για τα γραφικά αλλάζω από 1 σε 0.25 για να είναι λίγο πιο σβέλτο

 

Δεν παραμένουν μετά την 20 .Είναι έτσι στημένο στον kernel. Μετά από επανεκκίνηση θα τα βάζεις εκεί που θες μέχρι την επόμενη.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρίστο το update πολύ καλό . Και στην κουρτίνα η αλλαγή που έκανες άψογη !! Με 28s έβγαζε 24000 και κάτι ψιλά antutu με το update βγάζει 129400 όχι ότι παίζει και μεγάλο ρόλο το bemchmark αλλά τέλος πάντων . Την έβαλα πριν από λίγο και φαίνεται μια χαρά . Όσοι δεν -----[/size]

 

[/color]Μια γρήγορη ερώτηση . Αλλάζω κάποιες ρυθμίσεις σε επιλογές για προγραμματιστές αλλά όποτε κάνω restart το κινητό αλλάζουν πάλι . Πώς μπορώ να το φτιάξω αυτό ; Στην ουσία αυτά για τα γραφικά αλλάζω από 1 σε 0.25 για να είναι λίγο πιο σβέλτο

Enable us debugging. Τσεκαρεdrivers. Κοίτα στη διαχείριση συσκευών. Δώσε άδεια εκσφαλμάτωσης USB.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρίστο το update πολύ καλό . Και στην κουρτίνα η αλλαγή που έκανες άψογη !! Με 28s έβγαζε 24000 και κάτι ψιλά antutu με το update βγάζει 129400 όχι ότι παίζει και μεγάλο ρόλο το bemchmark αλλά τέλος πάντων . Την έβαλα πριν από λίγο και φαίνεται μια χαρά . Όσοι δεν έβαλαν την έξτρα κουρτίνα του Χρίστου με αυτό εδώ είναι μπομπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

124000* εβγαζε

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια γρήγορη ερώτηση . Αλλάζω κάποιες ρυθμίσεις σε επιλογές για προγραμματιστές αλλά όποτε κάνω restart το κινητό αλλάζουν πάλι . Πώς μπορώ να το φτιάξω αυτό ; Στην ουσία αυτά για τα γραφικά αλλάζω από 1 σε 0.25 για να είναι λίγο πιο σβέλτο

 

Τι γίνεται με το antutu ξέρει κανείς; ίδια τηλέφωνα ίδια ρομ και εγώ έβγαλα αρκετά πιο πάνω από ότι λες και μάλιστα χωρίς να κλείσω εφαρμογές και να ελευθερώσω μνήμη

142 και κάτι ψιλά,και παλιά με την 23 ς θυμάμαι έβγαζα 146 και τώρα αν έκλεινα εφαρμογές στα ίδια δηλαδή

Πως γίνεται ίδιο τηλέφωνο και άλλοι να βγάζουν 20χιλιαδες κάτω;

 

Screenshot_2017_11_04_22_30_38.jpg

Link to comment
Share on other sites

28s-V.2 Update

Όποιος θέλει το κατεβάζει και το φλασαρει.

Δεν το δίνω με ΟΤΑ γιατί αλλάζει kernel SYSTEMUI SETTINGS Live apks και χάνεται το root . Φυσικά έχετε στη sdcard το Magisk 14.3 και θα βρείτε και το παλιό systemui και τον καινούργιο Magisk Manager 5.40 stable αν θέλετε να το περάσετε. Για γνώστες λοιπόν η τελευταία έκδοση της 28s διαθέσιμη.

https://mega.nz/#!4HIARaia!z90Rc3mXCItkOZLNNn8P-B0W95WPDUaTsrZDrkhxw_c

 

Ε δεν έγινε και τίποτα αν χαθεί το root. Μας τα έχεις δώσεις όλα, οπότε σε 2 λεπτά το έχουμε ξαναβάλει το root και το systemui.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το antutu ξέρει κανείς; ίδια τηλέφωνα ίδια ρομ και εγώ έβγαλα αρκετά πιο πάνω από ότι λες και μάλιστα χωρίς να κλείσω εφαρμογές και να ελευθερώσω μνήμη

142 και κάτι ψιλά,και παλιά με την 23 ς θυμάμαι έβγαζα 146 και τώρα αν έκλεινα εφαρμογές στα ίδια δηλαδή

Πως γίνεται ίδιο τηλέφωνο και άλλοι να βγάζουν 20χιλιαδες κάτω;

 

Screenshot_2017_11_04_22_30_38.jpg

 

Τι να σ πω δεν ξέρω . Τόσο δεν μνεχει βγάλει με καμία ρομ εμένα . 130.000 βγάζει περίπου . Έχω το 829 με 4/64 gb . Φαντάζομαι ότι με την έκδοση των 6gb ram ίσως να βγάζει παραπάνω σε score

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια;καποιος εδω στη Θεσσαλονικη να το φτιαξουμε;;;Κριμα ειναι τα λεφτα που εδωσα.απο οταν το πηρα 2βδομαδες ηταν τελειο και μεχρι πριν 2μηνες απλα μου εκανε μερικα χαζα που και που,τωρα δε παλευεται.αν με αλλη ρομ φτιαξει θα ειμαι κομπλε,δεν ειμαι πολυ απαιτητικος,απλα ουτε στο πι σι συνδεεται
Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Τι να σ πω δεν ξέρω . Τόσο δεν μνεχει βγάλει με καμία ρομ εμένα . 130.000 βγάζει περίπου . Έχω το 829 με 4/64 gb . Φαντάζομαι ότι με την έκδοση των 6gb ram ίσως να βγάζει παραπάνω σε score

 

,Μην κοιτάτε ποτέ τα Untutu tests. Είναι αναξιόπιστα. Μπορούμε να φτιάξουμε Ρομ να βγάζει 160000+ Κάντε το ίδιο τέστ στο τηλέφωνο 5 διαδοχικές φορές θα πάρετε τρελά αποτελέσματα με τεράστιες διαφορές. Το θέμα είναι να δουλεύει το τηλέφωνο χωρίς κολλήματα.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια;καποιος εδω στη Θεσσαλονικη να το φτιαξουμε;;;Κριμα ειναι τα λεφτα που εδωσα.απο οταν το πηρα 2βδομαδες ηταν τελειο και μεχρι πριν 2μηνες απλα μου εκανε μερικα χαζα που και που,τωρα δε παλευεται.αν με αλλη ρομ φτιαξει θα ειμαι κομπλε,δεν ειμαι πολυ απαιτητικος,απλα ουτε στο πι σι συνδεεται

 

Θέμα drivers κοίτα με προσοχή τους οδηγούς. Αν δεν καταφέρεις τίποτα στείλτο Περιστέρι να στο φτιάξω..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τι να σ πω δεν ξέρω . Τόσο δεν μνεχει βγάλει με καμία ρομ εμένα . 130.000 βγάζει περίπου . Έχω το 829 με 4/64 gb . Φαντάζομαι ότι με την έκδοση των 6gb ram ίσως να βγάζει παραπάνω σε score

 

Ακριβώς το ίδιο έχουμε χ829 με 4gb

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια;καποιος εδω στη Θεσσαλονικη να το φτιαξουμε;;;Κριμα ειναι τα λεφτα που εδωσα.απο οταν το πηρα 2βδομαδες ηταν τελειο και μεχρι πριν 2μηνες απλα μου εκανε μερικα χαζα που και που,τωρα δε παλευεται.αν με αλλη ρομ φτιαξει θα ειμαι κομπλε,δεν ειμαι πολυ απαιτητικος,απλα ουτε στο πι σι συνδεεται

 

έχεις pm.:):)

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

,Μην κοιτάτε ποτέ τα Untutu tests. Είναι αναξιόπιστα. Μπορούμε να φτιάξουμε Ρομ να βγάζει 160000+ Κάντε το ίδιο τέστ στο τηλέφωνο 5 διαδοχικές φορές θα πάρετε τρελά αποτελέσματα με τεράστιες διαφορές. Το θέμα είναι να δουλεύει το τηλέφωνο χωρίς κολλήματα.;)

 

Στα ίδια με βγάζει chris 4 φορές το έκανα από 142 μέχρι 145 με έβγαλε 2-3 χιλιάδες διαφορά

Σε σχέση με το παιδί ναι έχει τρελή διαφορά και αυτό δε κατάλαβαινω, έχει το τηλέφωνο του αστοχία υλικού; μάλλον, γιατί δε γίνεται ίδιο τηλέφωνο ίδια ρομ 28ς τέτοια διαφορά,οκ εγώ δεν πέρασα το update ακόμη αλλά δε πιστεύω αυτό να είναι η διαφορά που έχει με το δικό μου

Εκτός αν έχει ενεργοποιήσει κάποιο προφίλ εξοικονόμησης ενέργειας και του ρίχνει την απόδοση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...