Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Έχω βάλει την RR EMOTION. Παρατήρησα ότι το ίντερνετ σέρνεται, τόσο μέσω Wi-Fi όσο και μέσω δεδομένων κινητής.

Κάποια πρόταση - λύση;

 

Επιπλέον το playstore έχει κρασάρει...

Ευχαριστώ

Internet wifi τι firmware έχεις? Παλιό? Νέο?

GAPPS τα κατέβασες και τα φλάσαρες πριν καν μπεις στο σύστημα. Έτσι μπαίνουν στις Nougat.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη για καποιο περιεργο λογο η google tele 26s.50 μου ετρωγε την μπαταρια με τις υπηρεσιες συστηματος αναγκαστικα να ξαναφλασαρω απο την αρχη ολη την ρομ και τωρα δεν θυμαμαι με ποιο τροπο αλλαζω φωτογραφια οθονη κλειδωματος. Μπορει καποιος να μου θιμισει γτ οταν μπαινω στις φωτογραφιες και παταω σε καποια φωτο ορισμος ως δεν μου βγαζει πουθενα την ταπετσαρια οθονης κλειδωματος. Επισης δεν μπορω να βρω πως απενεργοποιητε το φλας στις εισερχομενες κλησεις

 

Όλες οι Ρομ όταν κάνουν maintaining τρώνε για λίγο μπαταρία και μετά σταματάνε. Βάλε τα update για να έχεις τίς ταπετσαρίες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Internet wifi τι firmware έχεις? Παλιό? Νέο?

GAPPS τα κατέβασες και τα φλάσαρες πριν καν μπεις στο σύστημα. Έτσι μπαίνουν στις Nougat.

 

Είχα ήδη έκδοση της 5.8.5 από τις 06/10 οπότε την πέρασα από πάνω, κάνοντας μόνο wipe στα dalvik και cache. Gapps είχα ήδη.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Internet wifi τι firmware έχεις? Παλιό? Νέο?

GAPPS τα κατέβασες και τα φλάσαρες πριν καν μπεις στο σύστημα. Έτσι μπαίνουν στις Nougat.

 

Έχει δικό του firmware ή πιο προτείνεις να βάλουμε?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είχα ήδη έκδοση της 5.8.5 από τις 06/10 οπότε την πέρασα από πάνω, κάνοντας μόνο wipe στα dalvik και cache. Gapps είχα ήδη.

 

Εμ για αυτό. Κανονικά θέλει να τα περάσεις πριν την έναρξη ξανά. Όχι βάλε 23s 28s δοκιμές και οποίο κάτσει ή διάβασε στο ποστ ποιο προτείνουν.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι Ρομ όταν κάνουν maintaining τρώνε για λίγο μπαταρία και μετά σταματάνε. Βάλε τα update για να έχεις τίς ταπετσαρίες.

 

Δεν μ ετρωγε μπαταρια αφου εκανα ενα Update. Το ειχα κανει απο καιρο το update και ξαφνικα αρχισε να τρωει την μπαταρια. Ταπετσαρια βρηκα πως αλλαζει αλλα οσο αφορα το φλας στις κλησεις δεν βρηκα τροπο να το απενεργοποιησω. Να πω οτι οταν παω ρυθμισεισ>ρυθμισεις εφαρμογων(δεξια καρτελα) Τηλεφωνο/επαφες το Led flash for incoming calls ειναι στο off αλλα παρολα αυτα οταν με παιρνουν τηλ αναβοσβηνει το φλας

Link to comment
Share on other sites

Ναι περνάς όλα και δοκιμάζεις και καταλήγεις σε αυτό που σού αρέσει.

Αυτή βάλε είναι της 2 SysInterface_28sV3_FullToggles+Music_C.B.G

 

Εικόνα αν έχει 2560 3270 άλλη ανάλυση και κάνεις ζουμ που σημαίνει μεγένθυση κλπ φυσικό να κοπεί. Βάλε 600χ600 και είναι μια χαρά.

 

Περασα της 2 SysInterface_28sV3_FullToggles+Music_C.B.G αλλα οταν ειμαι στην

οθονη κλειδωματος και σερνω το εικονιδιο της φωτο επανω (κατω δεξια)

αντι να μου ανοιξει τη φωτογραφικη μου βγαζει αυτο

 

Με την εικονα δεν πρεπει να παιζει η αναλυση γιατι κανει το ιδιο και χωρις εικονα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περασα της 2 SysInterface_28sV3_FullToggles+Music_C.B.G αλλα οταν ειμαι στην

οθονη κλειδωματος και σερνω το εικονιδιο της φωτο επανω (κατω δεξια)

αντι να μου ανοιξει τη φωτογραφικη μου βγαζει αυτο: (οθονη κλειδωματος και ενα

μικρο εικονιδιο της φωτο).. το γραφω γιατι δεν αναβηκε η φωτο..

 

Με την εικονα δεν πρεπει να παιζει η αναλυση γιατι κανει το ιδιο και χωρις εικονα

Δηλαδη βγαζει μιση φωτο χωρις εικονα

 

Βασιλης

Edited by vasillis2
διωρθωση

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Περασα της 2 SysInterface_28sV3_FullToggles+Music_C.B.G αλλα οταν ειμαι στην

οθονη κλειδωματος και σερνω το εικονιδιο της φωτο επανω (κατω δεξια)

αντι να μου ανοιξει τη φωτογραφικη μου βγαζει αυτο

 

Με την εικονα δεν πρεπει να παιζει η αναλυση γιατι κανει το ιδιο και χωρις εικονα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδη βγαζει μιση φωτο χωρις εικονα

 

Βασιλης

 

Ελπιζω τωρα να ανεβει η εικονα

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Δεν μ ετρωγε μπαταρια αφου εκανα ενα Update. Το ειχα κανει απο καιρο το update και ξαφνικα αρχισε να τρωει την μπαταρια. Ταπετσαρια βρηκα πως αλλαζει αλλα οσο αφορα το φλας στις κλησεις δεν βρηκα τροπο να το απενεργοποιησω. Να πω οτι οταν παω ρυθμισεισ>ρυθμισεις εφαρμογων(δεξια καρτελα) Τηλεφωνο/επαφες το Led flash for incoming calls ειναι στο off αλλα παρολα αυτα οταν με παιρνουν τηλ αναβοσβηνει το φλας

 

Πηγαινε εξειδικευμενες ρυθμισεις>LedFlash κλησεων μηνυματων>ξετικαρισετα ολα>πατα πισω>σωσε και εξοδος

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε εξειδικευμενες ρυθμισεις>LedFlash κλησεων μηνυματων>ξετικαρισετα ολα>πατα πισω>σωσε και εξοδος

 

Ευχαριστω πολυ λυθηκε το προβλημα μ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Είμαι καινούριος με κινεζικά κινητά. Πήρα το le max 2 x821. Δεν δουλεύει το fingerprint. Δεν έχω ιδέα πως φλασαρουν. Φοβάμαι μη χαλασω το κινητό που είναι κατά τ' αλλά υπέροχο. Μία βοήθεια παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Στην Emotion RR remixed 7.1.2.όταν αλλαζω στην κάμερα την αναλυση απο 4:3 σε 16:9 κρασσάρει η κάμερα. μετα δεν ξανα ανοιγει και ο μόνος τρόπος να ξαναλειτουργήσει ειναι να παω ρυθμίσεις-εφαρμογες-φωτογραφική μηχανή και να διαγραψω τα δεδομένα.

Εως τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο άλλο θέμα.

Πολύ γρήγορη και με ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ πολλές ρυθμίσεις

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω τωρα να ανεβει η εικονα

 

Τι να κάνω με εσάς δεν ξέρω. Πέταξα έξω πάλι ότι δοκίμαζα να φλασαρα την 28sV2 και η φωτογραφία κανονικά βγαίνει σε όλες τις κλήσεις εισερχόμενες εξερχόμενες και η φωτογραφική ανοίγει στην lock screen κανονικά. Έβαλα και το. SysInterface_28sV3_FullToggles+Music_C.B.G... Κάτι βάζετε και σας τα χαλάει? Ίσως... Κανένα xposed module μήπως? Κάτι άλλο?:wacko::ninja:

Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά... :lol::p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Στην Emotion RR remixed 7.1.2.όταν αλλαζω στην κάμερα την αναλυση απο 4:3 σε 16:9 κρασσάρει η κάμερα. μετα δεν ξανα ανοιγει και ο μόνος τρόπος να ξαναλειτουργήσει ειναι να παω ρυθμίσεις-εφαρμογες-φωτογραφική μηχανή και να διαγραψω τα δεδομένα.

Εως τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο άλλο θέμα.

Πολύ γρήγορη και με ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ πολλές ρυθμίσεις

 

Cam2apι το έκλεισες? Οεοο?:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά, ξέρει κανείς αν έχει καμία ρύθμιση για το πώς θα τρέχουν οι εφαρμογές στην 28ς;και δεν εννοώ προφίλ μπαταρίας δεν έχω κανένα

Έπαιζα ένα παιχνίδι από την 23ς και την 26ς οριτιζναλ ρομ και τώρα με την 28ς φουλ γραφικά μπορώ να πω ότι κάπως ζωριζεται σε κάποια σημεία όχι ιδιαίτερα αλλά σίγουρα έχει διαφορά με το πριν που δεν καταλάβαινε τίποτα και το έτρεχε νερό

Το παιχνίδι είναι το celtic heroes 3d

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Είναι κανεις κάτοχος Le max 2 από Ηράκλειο να μου δειξει/βοηθήσει με το φλασάρισμα; Θα ήμουν ευγνώμων.
Link to comment
Share on other sites

EUI 28s New Rom...

 

Πολύ ωραία η rom και μετράει η καινούρια φωτογραφική. Αλλά παρατήρησα ένα θέμα με το gps. Το χρησιμοποίησα σήμερα με το Here Maps και μετά από μία ώρα χρήσης περίπου έκανε επανεκκίνηση το κινητό. Άνοιξα πάλι το πρόγραμμα και μέσα στο 10άλεπτο ξαναέκανε επανεκκίνηση. Είπα μήπως τρώει κάποιο σκάλωμα με το το συγκεκριμένο πρόγραμμα και άνοιξα και το Go με τους χάρτες tomtom. Κι εκεί το ίδιο: δύο επανεκκινήσεις απανωτές. Σε οτιδήποτε άλλο, όσο κι αν το ζόρισα το κινητό, δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα.

 

Για την Emotion RR remix 7.1.2 υπάρχει link για κάποιο forum; Από μπαταρία πως τα πάει σε σχέση με τις άλλες Nougat;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η rom και μετράει η καινούρια φωτογραφική. Αλλά παρατήρησα ένα θέμα με το gps. Το χρησιμοποίησα σήμερα με το Here Maps και μετά από μία ώρα χρήσης περίπου έκανε επανεκκίνηση το κινητό. Άνοιξα πάλι το πρόγραμμα και μέσα στο 10άλεπτο ξαναέκανε επανεκκίνηση. Είπα μήπως τρώει κάποιο σκάλωμα με το το συγκεκριμένο πρόγραμμα και άνοιξα και το Go με τους χάρτες tomtom. Κι εκεί το ίδιο: δύο επανεκκινήσεις απανωτές. Σε οτιδήποτε άλλο, όσο κι αν το ζόρισα το κινητό, δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα.

 

Για την Emotion RR remix 7.1.2 υπάρχει link για κάποιο forum; Από μπαταρία πως τα πάει σε σχέση με τις άλλες Nougat;

Ωραία παρατήρηση. Να κοιτάξω το geological program νομίζω κλειδώνει σε tecent να το γυρίσω σε gms

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για την Emotion RR remix 7.1.2 υπάρχει link για κάποιο forum; Από μπαταρία πως τα πάει σε σχέση με τις άλλες Nougat;

 

Περιμένουμε εντυπώσεις απο την nougat, μπαταρια ,καμερα focus fix αν χρειαζεται κ.τ.λ. καποιος που την έβαλε ας μας δωσει τα φωτα του.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις απο την nougat, μπαταρια ,καμερα focus fix αν χρειαζεται κ.τ.λ. καποιος που την έβαλε ας μας δωσει τα φωτα του.
Ποια nougat εννοείς το τελευταίο update? Και κάτι άλλο.. που ειλικρινά τώρα το είδα, εγώ πέρασα το τελευταίο update είναι το ίδιο με αυτό που ανέβηκε εχθές? αξίζει να μπω σε διαδικασία να περάσω την νέα? f99f722208297bfd462c37f660002998.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις απο την nougat, μπαταρια ,καμερα focus fix αν χρειαζεται κ.τ.λ. καποιος που την έβαλε ας μας δωσει τα φωτα του.

Με καθαρή εγκατάσταση που έκανα και στήσιμο απο την αρχή μπορώ να πώ ότι δεν μου έχει κολλήσει πουθενα.

ότι και να έχω κάνει.

Μπαταρία ειναι νωρίς να πω ακομα, δεν έχω βάλει και καποιο ΑΚΤ προφιλ. Ειναι ενθαρυντικά τα δεδομένα πάντως

Με την κάμερα έχω ένα θεμα που αναφέρω πιο πάνω αλλα δεν έχω ασχοληθεί ακομα να το φτιαξω γιατι δεν ξέρω. Μου έχει απαντήσει ο CHRIS θα το κοιτάξω και θα επανελθω.

Μου λείπει η ηχογράφηση των κλήσεων.

Ειδοποιήσεις μηνμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν έχω ελεγξει ακόμα.

Σε όλα μα όλα τα άλλα ειμαι ευχηριστήμενος.

Πολύ καλη εκδοση, όλα λειτουργουν όπως πρεπει, τραπεζες και στοιχηματικές σελίδες και εφαρμογες.

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Με καθαρή εγκατάσταση που έκανα και στήσιμο απο την αρχή μπορώ να πώ ότι δεν μου έχει κολλήσει πουθενα.

ότι και να έχω κάνει.

Μπαταρία ειναι νωρίς να πω ακομα, δεν έχω βάλει και καποιο ΑΚΤ προφιλ. Ειναι ενθαρυντικά τα δεδομένα πάντως

Με την κάμερα έχω ένα θεμα που αναφέρω πιο πάνω αλλα δεν έχω ασχοληθεί ακομα να το φτιαξω γιατι δεν ξέρω.....

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ

Την Google camera hdr+ την έχει για την οποία γίνεται τόσος ντόρος?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Cam2apι το έκλεισες? Οεοο?:lol:

 

Γιατι το είχα ανοιξει;;;;:lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την Google camera hdr+ την έχει για την οποία γίνεται τόσος ντόρος?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η εφαρμογή κάμερας που έχει μέσα, εμενα δεν εχει πουθενα ρύθμιση για HDR την εψαξα όλη την εφαρμογή και δεν μπορώ να τη βρω.

Η εκδοση της εφαρμογής ειναι 2.0.002 (bdfa353199-00)

org.cyanomagenmod.snap

Edited by nikolaos_l
εκδοση εφαρμογης

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το είχα ανοιξει;;;;:lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

η εφαρμογή κάμερας που έχει μέσα, εμενα δεν εχει πουθενα ρύθμιση για HDR την εψαξα όλη την εφαρμογή και δεν μπορώ να τη βρω.

Η εκδοση της εφαρμογής ειναι 2.0.002 (bdfa353199-00)

org.cyanomagenmod.snap

Αυτή είναι η snap camera.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μερικες ερωτησεις μιας και κυριακες εχω χρονο για πειρα(γ)ματα..ειμαι με την 26s cbg

 

1) τι ειναι το safetynet?ειναι λογικο που μου βγαζει οτι δεν το εχω?

 

2) στο root explorer θελοντας να πειραξω καποια apks παρατηρησα οτι δε μ αφηνει να πατησω το r/w ενω εχω δωσει δικαιαωματα στο magisk

 

3) εχει δοκιμασει κανεις dirty flash απο την 26s στην 28s2 η να πειραματιστω πρωτος;;χαχα

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...