Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να κάνω με εσάς δεν ξέρω. Πέταξα έξω πάλι ότι δοκίμαζα να φλασαρα την 28sV2 και η φωτογραφία κανονικά βγαίνει σε όλες τις κλήσεις εισερχόμενες εξερχόμενες και η φωτογραφική ανοίγει στην lock screen κανονικά. Έβαλα και το. SysInterface_28sV3_FullToggles+Music_C.B.G... Κάτι βάζετε και σας τα χαλάει? Ίσως... Κανένα xposed module μήπως? Κάτι άλλο?:wacko::ninja:

Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά... :lol::p

 

Η επιστήμη ΔΕΝ σηκώνει τα χέρια ψηλά. Εμεις οι ασχετοι πρεπει να σηκωσουμε τα χερια ψηλα

και να προσεχουμε τι γραφεις και τι λες για να μην σε παιδευουμε αδικα. Αλωστε χωρις εσενα δεν

θα ειχαμε αυτο το τηλ. ουτε στα καλυτερα ονειρα μας. Και γιατι το λεω:

ΓΡΑΦΕΙΣ: (Κάτι βάζετε και σας τα χαλάει? Ίσως... Κανένα xposed module μήπως? Κάτι άλλο?)

 

Αφου δεν εβαλα κανενα xposed module, μετα γραφεις Κάτι άλλο? Ψαχτηκα λοιπον με το κατι αλλο? 2 μερες.

Στην αρχη λοιπον ειχα παγωσει τις 2 καμερες και ειχα κρατηση μονο την μπλε καμερα 6.0.84.1

Ξεπαγωσα τις αλλες καμερες (εκδοση 1. & 2.) και η οθονη κλειδωματος ανοιξε κανονικα. (απ οτι ειδα ειναι ρυθμισμενη

να δουλευει με την εκδοση 2 μαλλον γιατι αυτη ανοιγει)

Δικο μου το λαθος και ζητω συγνωμη για την ταλαιπωρια:(

 

Οσον αφορα την ερωτηση για τη μιση φωτο:

Εμενα μου δουλευει κανονικα η φωτογραφια μονο οταν το εχω στο προβολη>ΒΑΣΙΚΟ

Οταν το βαζω στο ζοομ (με φωτο,με αναλυση 600χ600+450χ600 η και χωρις φωτο μου βγαζει την εικονα μιση..)

Αν μπορεις να κανεις ενα τσεκαρισμα στο δικο σου τηλ καποια στιγμη που εχεις χρονο

και εσενα δουλευει στο προβολη>κλιμακα εμφανησης>ζοομ

και σου βγαζει ολοκληρη την φωτογραφια να με ενημερωνες για να το ψαξω κιαλο

ειδαλως να μην παιδευωμε αλλο, γιατι ουτως η αλλως στο ΒΑΣΙΚΟ το εχω και δουλευει

μια χαρα.. Αλλα ετσι για το ****το..

Νασαι καλα

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 829 το γράφει πίσω στο καπάκι χαμηλά. Αν έχεις άλλο τηλέφωνο στο κουτί ή δίπλα στα IMEI.

 

Ευχαριστώ Cris! Τελικά έχω το x829! :p

Πέρασα την 28s v2 χθες και επέλεξα x820 ως το μοντέλο μου... με καθαρό installation, format data --> restart --> wipe dev-system-data-cache --> restart --> rom installation

Αφού μπήκε πρώτη φορά και ξεκίνησα να κάνω εγκαταστάσεις των λοιπών προγραμμάτων που χρησιμοποιώ (g maps, fb, viber, κλπ) ξεκίνησε τα reboot. Έβαλα antutu να το λιώσει λίγο την πρώτη φορά έκανε restart, την δεύτερη το ολοκλήρωσε. Από τότε δεν έχει ξανακάνει reboot. Για να δούμε...

 

Ένα minor buggy που παρατήρησα, είναι ότι όταν έφυγα από το σπίτι άνοιξα τα data και έκλεισα το wifi. Δεν συνδεόταν internet. Πήγα στις ρυθμίσεις και άλλαξα από 4g σε 3g και τα δεδομένα επανήλθαν (cosmote έχω). Επειδή έχω το χ829 άραγε; Νόμιζα ότι μόνο η μπάντα της wind δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα.

 

Υπάρχει τρόπος να έχω ένα logger στο backround για να δω σε ποιο process κολλάει και κάνει reboot?

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Στάθης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Cris! Τελικά έχω το x829! :p

Πέρασα την 28s v2 χθες και επέλεξα x820 ως το μοντέλο μου... με καθαρό installation, format data --> restart --> wipe dev-system-data-cache --> restart --> rom installation

Αφού μπήκε πρώτη φορά και ξεκίνησα να κάνω εγκαταστάσεις των λοιπών προγραμμάτων που χρησιμοποιώ (g maps, fb, viber, κλπ) ξεκίνησε τα reboot. Έβαλα antutu να το λιώσει λίγο την πρώτη φορά έκανε restart, την δεύτερη το ολοκλήρωσε. Από τότε δεν έχει ξανακάνει reboot. Για να δούμε...

 

Ένα minor buggy που παρατήρησα, είναι ότι όταν έφυγα από το σπίτι άνοιξα τα data και έκλεισα το wifi. Δεν συνδεόταν internet. Πήγα στις ρυθμίσεις και άλλαξα από 4g σε 3g και τα δεδομένα επανήλθαν (cosmote έχω). Επειδή έχω το χ829 άραγε; Νόμιζα ότι μόνο η μπάντα της wind δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα.

 

Υπάρχει τρόπος να έχω ένα logger στο backround για να δω σε ποιο process κολλάει και κάνει reboot?

ι μου εμφανι

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Στάθης

 

κατοχος χ829 εδω, κανονικα 4g με cosmote ακομη κ στα πιο απιθανα σημεια

 

για τις φωτογραφιες που ρωτανε αλλοι χρηστες δε ξερω γιατι αλλα ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα με την 28ς και μου εμφανιζει κανονικα στις κλησεις το ποιος με καλει,ειμαι με το πρωτο update

το μονο προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι αυτο που ανεφερα πριν κανα δυο μερες με την αποδοση του κινητου σε ενα παιχνιδι που επαιζα,αλλα δε βαριεσαι δε θα σκασω και ολας :lol:

Link to comment
Share on other sites

1. Μετά έτσι για να δω πέρασα eui cuocco και μπήκε κανονικά.....

2.Ερώτηση : το widget του καιρού της eui που παίρνει δεδομένα τοποθεσίας μέσω IP του Wi-Fi η του 4g δεν μπορούμε να έχουμε στον nova ?

Άλλη εφαρμογή καιρού που δεν χρειάζεται ανοικτό GPS υπάρχει?

1. Ναι γιατί κάνει τελείως φορματ ενώ εγώ δεν κάνω για περίπτωση dirty

2. Δεν υπάρχει επίησμο leui widget καιρού..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Cris! Τελικά έχω το x829! :p

1. Έβαλα antutu να το λιώσει λίγο την πρώτη φορά έκανε restart, την δεύτερη το ολοκλήρωσε. Από τότε δεν έχει ξανακάνει reboot. Για να δούμε...

2.Ένα minor buggy που παρατήρησα, είναι ότι όταν έφυγα από το σπίτι άνοιξα τα data και έκλεισα το wifi. Δεν συνδεόταν internet. Πήγα στις ρυθμίσεις και άλλαξα από 4g σε 3g και τα δεδομένα επανήλθαν (cosmote έχω). Επειδή έχω το χ829 άραγε; Νόμιζα ότι μόνο η μπάντα της wind δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα.

3.Υπάρχει τρόπος να έχω ένα logger στο backround για να δω σε ποιο process κολλάει και κάνει reboot?

Στάθης

1. Λογικό το έκαψες μετά το installation 1 ώρα κλειστο φορτισμένο 100 και μετα ANTUTU

2. Mπορεί να θέλει check ta APN ή δεν είχες Β3,Β7 εκεί που ήσουν..

3. Kernel Audiotor

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

"stazzy" καταλαβαίνω τι περνάς με τα bootloop που έχεις μπλέξει! Είμαι ομοιοπαθής με to le 2 x527 της γυναίκας μου. Εγώ έχω το le max 2 x829 με την εργοστασιακή 16s απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Θα σου πώ τι έχω κάνει με το le 2 μέχρι στιγμής και πιστεύω οτι θα σε βοηθήσει και εσένα να βρείς τη λύση.

Έχω καταφέρει να κάνω το κινητό να μη πέφτει σε reboot/bootloop με το να κατεβάσω την εφαρμογή που ανέφερε ο Chris και να ρυθμίσω τους πυρήνες να τρέχουν με λιγότερα Mhz.Έβαλα governor: "ondemand" και ρύθμισα την ταχύτητα μέχρι "1382Mhz".

Επίσης από το built prop ρύθμισα ώτε να τρέχουν οι 6 πυρήνες από τους 8.(δεν θυμάμαι την εντολή ακριβώς γιατί δεν έχω μαζί μου το κινητό, κάτι με "max cpus 8" το έκανα "6").Βέβαια στο le max 2 εχουμε 4 πυρήνες οπότε αυτό καλύτερα δεν το πειράζεις και ρυθμίζεις μόνο την ταχύτητα των πυρήνων.

Μετά από όλα αυτά το le 2 δεν σβήνει με τίποτα.

Αλλά το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι το εξής:

Αν σβήσει κολλάει πάλι σε bootloop(προφανώς δεν κρατάει την ρύθμιση απο τον kernel audiotor οταν κανει boot) και πρέπει να το κάνω να κάνει συνεχείς bootloop για να πάει κάτω από 10% για να δουλέψουν οι 4 πυρήνες με τα λιγότερα Mhz και τελικά να ενεργοποιηθεί χωρίς να είχε κανένα πρόβλημα!??:dizzy:

 

Άρα λοιπόν η λύση στο πρόβλημά μας είναι το εξής: Να δώσουμε μία εντολή στο builtprop ή στο Boot.img που θα το δίνει εντολή να ξεκινάνε οι πυρήνες με λιγότερα mhz.

Επειδή όμως δεν μπορώ να ασχοληθώ άλλο,(για αρχάριος πολλά έκανα νομίζω...) αν γνωρίζει κάποιος να μας πεί με συγκεκριμένες οδηγίες πώς θα αλλάξουμε το boot.img ή ποιά εντολή να δώσουμε στο builtprop που θα το αναγκάζει να ξεκινάει με λιγότερα mhz. (εφόσον το κινητό δουλεύει άψογα κάτω από 10% θα υπάρχει τρόπος να βάλουμε τουλάχιστον τις ρυθμίσεις που έχει στο 0% εώς 10%).

:lost:

LeEco Le Max 2 x829 / DerpFest Q 14032020
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ tasapxo... Νομίζω παίζει αυτό που λές.. Παίζει έντονα να κολλάει - παγώνει για λόγους hardware...

Θα το δοκιμάσω και αυτό με τους πυρήνες και τα Mhz και θα ενημερώσω :)

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

1. Όμως όταν έκανα την εγκατάσταση της δικιάς σου απλά έβαλα να έχει nova όλα πήγαν ρολόι.

Επίσης την πέρασα από multirom που δεν νομίζω ότι θέλει wipes κτλ η έχει να κάνει με dirty

 

2. Για το widget του καιρού τόσο σε eui όσο και σε miui δεν είναι απαραίτητο όπως ξέρεις να έχεις ανοικτό το GPS για να εντοπίσει την τοποθεσία σου.

Ξέρεις να παίζει τέτοια εφαρμογή στο store που να μπορώ να βάλω σε aosp ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα αυτή τη κάμερα.

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/themes/google-pixel-hdr-camera-x820-t3655812/page24

 

Πολύ καλή υλοποίηση. με αρκετή παραμετροποιηση αλλα το εβγαλα φωτογραφία πριν λίγο κάτω απο το σπίτι μου με χαμηλό φωτισμό και ειδα φοβερή βελτιώση σε σχέση με τη κάμερα που ειναι μεσα στη ROM

Να φανταστώ ότι για να βάλω την καινούρια gcam πρέπει να βγάλω την παλιά, σωστά; Edit: εννοώ για να περάσω νεότερη έκδοση

Cris, αυτή του παραπάνω συνδέσμου (BSG) σε τι διαφέρει από την google hdr+;

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι για να βάλω την καινούρια gcam πρέπει να βγάλω την παλιά, σωστά;

Cris, αυτή του παραπάνω συνδέσμου (BSG) σε τι διαφέρει από την google hdr+;

Μιας και την πέρασα σε nougat, η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι εχει ενσωματωμένο το HDR+ και λειτουργεί αυτόματα (για όσους το επιλέξουμε) στην μέρα και στο σκοτάδι, αν υπάρχει κάτι άλλο με το τι ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν είμαστε εδώ να της διαβάσουμε. Σε λίγο που θα νυχτώσει θα ανεβάσω μερικές φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Chris να ρωτήσω μήπως ξέρεις;

Κατέβασα το lineage 2 revolution όταν πάει να ανοίξει μου πετάει αυτό το μήνυμα αλλά ποτέ δεν ασχολήθηκα με xposed ,τι μπορώ να κάνω;είμαι με 28ς

 

Screenshot_2017_11_13_18_16_56.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με της φωτογραφίες από την νέα κάμερα.. Ομόλογό πως είναι καλύτερα από πριν. 5c62f3fb2ad56efce328e47277ae628a.jpg6e95c8118e454974fdc16462de5c39ef.jpgaa45914ef70623e60f4b3de341f672ec.jpga7b8b0120c436e3060c08b2b57c24234.jpg6a5a69bc33916c47e3b12ec9f4f41b18.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Chris να ρωτήσω μήπως ξέρεις;

Κατέβασα το lineage 2 revolution όταν πάει να ανοίξει μου πετάει αυτό το μήνυμα αλλά ποτέ δεν ασχολήθηκα με xposed ,τι μπορώ να κάνω;είμαι με 28ς

 

Screenshot_2017_11_13_18_16_56.jpg

 

Δεν λέει ότι έχεις Xposed πεις ότι είσαι εκτεθειμένος από ασφάλεια. Τσεκαρε λίγο στα site να δείς τι ζητάει όταν βγαίνει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το 821 πιο μοντελο ειναι?

βγαινει γυρω στα 160 σε ευρωπαικη αποθηκη,αξιζει αυτο?

https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X821-4GB-32GB-Smartphone-Gray-385436.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το 821 πιο μοντελο ειναι?

βγαινει γυρω στα 160 σε ευρωπαικη αποθηκη,αξιζει αυτο?

https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X821-4GB-32GB-Smartphone-Gray-385436.html

 

Πάρε γιατί θα το πάρω εγώ. Μια χαρά είναι τούμπανο και με 800αρα και τι καλό fingerprint για Ευρώπη αγορά..

Έχουμε πάρει 10 από εκεί. Μια χαρά και δουλεύει σούπερ.. πλάκα πλάκα θα πάρω κι εγώ..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάρε γιατί θα το πάρω εγώ. Μια χαρά είναι τούμπανο και με 800αρα και τι καλό fingerprint για Ευρώπη αγορά..

 

το χει και στη γερμανικη αποθηκη μαλλον θα το χτυπησω αυριο,να βαλω λεφτα στην καρτα εχω ξεμεινει με το samsung note 3.

σκεφτομουνα για το xiaomi 4x note αλλα αυτο δεν θα ηταν αναβαθμηση

 

με το κουπονι paypal σου κοβει και 5 ευρω

Edited by wannaplay
Link to comment
Share on other sites

το χει και στη γερμανικη αποθηκη μαλλον θα το χτυπησω αυριο,να βαλω λεφτα στην καρτα εχω ξεμεινει με το samsung note 3.

σκεφτομουνα για το xiaomi 4x note αλλα αυτο δεν θα ηταν αναβαθμηση

 

με το κουπονι paypal σου κοβει και 5 ευρω

 

M αυτό παραπάνω JHLEMFEP

136 https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5-7-Inch-4GB-32GB-Smartphone-Gray-388066.html?source=ShareAsale

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

απο γερμανια εχει ακριβα μεταφορικα μονο απο ιταλια εχει 4,75 εξοδα αποστολης

το τελευταιο καιρο εχει τελωνειο και ψωνιζουμε απο ευρωπαικες αποθηκες

Edited by wannaplay
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει ότι έχεις Xposed πεις ότι είσαι εκτεθειμένος από ασφάλεια. Τσεκαρε λίγο στα site να δείς τι ζητάει όταν βγαίνει.

 

Έψαξα λίγο στο ιντερνετ αυτό που λένε είναι ότι όντως τα παιχνίδια της net marble αναγνωρίζουν το xposed σαν Χακ και πετάνε αυτό το μήνυμα λάθους και κλείνουν,η λύση που διάβασα δε δουλεύει σε εμένα να μετονομασω μέσα από ρουτ εξπλορερ data-data τον φακέλου του xposed άρα η μόνη λύση είναι να το κάνω απεγκατασταση αλλά πριν το κάνω λέω να δω τι είναι επιτέλους αυτό το xposed μήπως και μου είναι χρήσιμο :p

Link to comment
Share on other sites

Νέα 28s 11.11.2017

Την καθάρισα από Κινέζους και την άφησα στοκ για να την δείτε. Σε λίγες μέρες και η Αρομα

https://mega.nz/#!MewFGBDY!WMj1Ei5WT45OaKFhaCl-fGcoTMTgR6EbscBa59f5nAY

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Νέα 28s 11.11.2017

Την καθάρισα από Κινέζους και την άφησα στοκ για να την δείτε. Σε λίγες μέρες και η Αρομα

https://mega.nz/#!MewFGBDY!WMj1Ei5WT45OaKFhaCl-fGcoTMTgR6EbscBa59f5nAY

Τι εννοείς νέα;28ς δεν μας έχεις δώσει ήδη;:p

Link to comment
Share on other sites

Είναι με τα ίδια στοιχεία της 28s v3? Θα την δοκιμάσω και αυτή γιατί δεν μπορώ με το θέμα του otg....

Cris μια ερώτηση σχετικά με την δοκιμή που έκανες με το otg: δοκίμασες να κάνεις αντιγραφή προς το φλασάκι; Γιατί ισχύει το ότι μπορεί να το διαβάσει αλλά δεν μπορεί να γράψει σε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις φορμάρισα ένα φλασάκι στο κινητό απευθείας και πλέον δεν το βλέπει καν στο computer. Με το που το βάζω κολλάνε όλα. θα δοκιμάσω αύριο σε άλλο computer. Τελικά το διάβασε μόνο ένα μηχάνημα με windows 7 και εκεί το φορμάρισα. Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, στην google camera στις ρυθμίσεις έχει διάφορα μοντέλα κινητού, pixel κλπ. Εσείς ποιό επιλέγεται και βγάζει καλες φωτογραφίες; Γιατί εγώ με την τελευταία slim και την τελευταία κάμερα δεινοπαθω για να βγάλω μια καλή και ποτε την πρωτη φορά.ε βλέπω ξανά σε μιουι που δούλευε άψογα, τι τις ήθελα εγώ τις αλλαγές, το έλεγε και ο Χρήστος "εαν είστε ευχαριστημένοι μην το πειραζετε" αλλά εγώ........
Link to comment
Share on other sites

Νέα 28s 11.11.2017

Την καθάρισα από Κινέζους και την άφησα στοκ για να την δείτε. Σε λίγες μέρες και η Αρομα

https://mega.nz/#!MewFGBDY!WMj1Ei5WT45OaKFhaCl-fGcoTMTgR6EbscBa59f5nAY

 

την έβαλα και μετά το φλασάρισμα το κινητό κολλάει στο logo της leeco

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...