Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ... Ήθελα να κατεβάσω την full Cris, αλλά ζορίζεται ο host και δεν εμφανιζει mirrors...

 

 

Edit: ξεκίνησε από το γερμανικόserver

Edited by stazzy
Link to comment
Share on other sites

Τι θα κάνω με 'σας μου λέτε??:lol::lol:

System Inerface NoActions on Status Bar 28s-V5

https://mega.nz/#!lPpyzTDa!snwr47MWmWZslkqhZQDBiNCiC3DxADHZxZ3Jf5Y7psM

Dialer Big Contact Icon 28s-V5

https://mega.nz/#!lORjgZSB!NUIwbNs4iqeAi59c1SXL-laH50KJB147PpDfHxW1Dc0

Φλασάρουμε από TWRP χωρίς κανένα wipe.

 

Όσο μπορείς υπομονή τίποτα άλλο. Έχουμε κάποιον που μας κάνει όλα τα γούστα και έχουμε γίνει ολίγον τι παράλογοι και πλεονέκτες.

 

Να υποθέσω ότι αντί να φλασάρω το πρώτο αν αντιγράψω απλώς το παλιό systemui με root Explorer είναι το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Cris... το φταξαμε αυτο που στην Emotion δεν μπαινουν τα gapps απο twrp, λογω μικρης χωριτηκοτητας του system προτου μπεις στο συστημα?? Επισης που και πως μπορουμε να βαλουμε το email μας ωστε να συχρονισουν οι επαφες μας με τον server της google?? (mail.... xxxx@gmail.com) Thanks!!

 

edit... επισης εγκατεστησα την google camera με το hdr+ (ver 4.4) αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα στις ρυθμισεις της τα support level overide, buffer size, config camera, hdr+ burst , total imereader image count, calculation hdr+ και τετοια!!!! οι μονες ρυθμισεις που μου εμφανιζει ειναι back/front/panorama resolution /burst settings. Τιποτε αλλο.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Όσο μπορείς υπομονή τίποτα άλλο. Έχουμε κάποιον που μας κάνει όλα τα γούστα και έχουμε γίνει ολίγον τι παράλογοι και πλεονέκτες.

 

Να υποθέσω ότι αντί να φλασάρω το πρώτο αν αντιγράψω απλώς το παλιό systemui με root Explorer είναι το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι και δώσε δικαιώματα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris... το φταξαμε αυτο που στην Emotion δεν μπαινουν τα gapps απο twrp, λογω μικρης χωριτηκοτητας του system προτου μπεις στο συστημα?? Επισης που και πως μπορουμε να βαλουμε το email μας ωστε να συχρονισουν οι επαφες μας με τον server της google?? (mail.... xxxx@gmail.com) Thanks!!

 

edit... επισης εγκατεστησα την google camera με το hdr+ (ver 4.4) αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα στις ρυθμισεις της τα support level overide, buffer size, config camera, hdr+ burst , total imereader image count, calculation hdr+ και τετοια!!!! οι μονες ρυθμισεις που μου εμφανιζει ειναι back/front/panorama resolution /burst settings. Τιποτε αλλο.

 

Θέλει συγκεκριμένη έκδοση Gcamera που έχεις όλα τα settings. Είναι κάπου 66 MB. Για Τα GAPPS δεν ξέρω.. δεν τσεκαρα τι παίζει..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να ρουταρω.Ποια ρομ μου προτεινεις Chriss .Μου είχες πεις αν θέλω data στη sim2 να πάω σε cn έκδοση 20 και πάνω.Η indian 19s xυποστηριζει αυτή την επιλογή γιατί βλέπω πως θεωρείτε πολύ καλή από το φόρουμ.Τωρα έχω την 5.8.016s και το τηλέφωνο είναι x821,συγγνώμη για την άγνοια μου αλλά αυτή η ρομ είναι ,indian και πως το βλέπω για να ξέρω ποιον οδηγό να ακολουθήσω;
Link to comment
Share on other sites

Τι θα κάνω με 'σας μου λέτε??:lol::lol:

System Inerface NoActions on Status Bar 28s-V5

https://mega.nz/#!lPpyzTDa!snwr47MWmWZslkqhZQDBiNCiC3DxADHZxZ3Jf5Y7psM

Dialer Big Contact Icon 28s-V5

https://mega.nz/#!lORjgZSB!NUIwbNs4iqeAi59c1SXL-laH50KJB147PpDfHxW1Dc0

Φλασάρουμε από TWRP χωρίς κανένα wipe.

 

Οποτε αν δεν κάνω λάθος updare και μετά τα 2 ζιπ...

Και ευτυχως για όλους μας, που έχεις ..απιστευτη υπομονή!!!

Νασαι καλά και σ ευχαριστω!!!

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να ρουταρω.Ποια ρομ μου προτεινεις Chriss .Μου είχες πεις αν θέλω data στη sim2 να πάω σε cn έκδοση 20 και πάνω.Η indian 19s xυποστηριζει αυτή την επιλογή γιατί βλέπω πως θεωρείτε πολύ καλή από το φόρουμ.Τωρα έχω την 5.8.016s και το τηλέφωνο είναι x821,συγγνώμη για την άγνοια μου αλλά αυτή η ρομ είναι ,indian και πως το βλέπω για να ξέρω ποιον οδηγό να ακολουθήσω;

 

Θα σε γελάσω. Δεν θυμάμαι αν έχει η 19s. Σίγουρα από 20s...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν δεν κάνω λάθος updare και μετά τα 2 ζιπ...

Και ευτυχως για όλους μας, που έχεις ..απιστευτη υπομονή!!!

Νασαι καλά και σ ευχαριστω!!!

Βασιλης

 

Δεν είναι ανάγκη τα δύο. Το ένα θες εσύ με τη μεγαλύτερη εικόνα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κατοχος του X829, περασα την προτελευταία version της Miui και ενω δούλευε κανονικα 2 μερες, σημερα που πηγε να το βγάλει η γυναικα μου απο την τσαντα το κινητό ζεματαγε και εχει κλείσει και δεν ανοίγει, μπαταρία ειχε απο οτι μου ειπε, εχει τύχει σε κανεναν κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κατοχος του X829, περασα την προτελευταία version της Miui και ενω δούλευε κανονικα 2 μερες, σημερα που πηγε να το βγάλει η γυναικα μου απο την τσαντα το κινητό ζεματαγε και εχει κλείσει και δεν ανοίγει, μπαταρία ειχε απο οτι μου ειπε, εχει τύχει σε κανεναν κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να πατιόταν το power μάλλον στη τσάντα ή κάτι άλλο.. Άστο να κρυώσει φόρτισε το και δες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πατιόταν το power μάλλον στη τσάντα ή κάτι άλλο.. Άστο να κρυώσει φόρτισε το και δες.
Οκ θα το δω ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cris, στην ν.5 έχει προστεθεί το εικονίδιο των θεμάτων και η περιοχή έχει αλλάξει σε Ελλάδα και Κίνα μαζί. Απ'οσο καταλαβα, αν έχω debloat μπορώ μόνο να δω τα θέματα αλλά όχι να τα βάλω σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω. Δεν θυμάμαι αν έχει η 19s. Σίγουρα από 20s...
Εμένα είχε η 19 data και στις 2 sim αλλά δεν ήταν official 19

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cris, στην ν.5 έχει προστεθεί το εικονίδιο των θεμάτων και η περιοχή έχει αλλάξει σε Ελλάδα και Κίνα μαζί. Απ'οσο καταλαβα, αν έχω debloat μπορώ μόνο να δω τα θέματα αλλά όχι να τα βάλω σωστά;

 

Ναι γιατί χωρίς Leeco Account δεν δουλεύουν.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

χρισταρα στην 28sv5 πως αλλαζεις φωτο στη lockskreen???????

 

Από τη lockscreen πατάς λεπτομέρειες κάτω αριστερα σε παέι στην ταπετσαρία κι έπιλέγεις (ορισμός ως) και μέσα από το σύστημα ταπετσαρίες και μέσα από τη συλλογή ορισμός ως και μέσα από την εφαρμογή ταπετσαρίες...θες κι άλλα??:lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παίζει lag σου ην emotion 7.1.2.

Μπορεί να το επιβεβαιώσει κανείς άλλος ή έχω κάνει καμία *******?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

 

Κατεβάζω και τα λέμε. :up::up::up::up: Από το xiaomi A1 είναι?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια αναβάθμιση ήρθε με ota στη tele28 και άλλο να ευχαριστώ στην ομάδα. Δεν κατάλαβα τι φτιάχνει αλλά δουλεύει τόσο καλά που φοβάμαι να την αλλάξω αν και με τρώει ο κωλος μου πολύ...
mi8
Link to comment
Share on other sites

Cris το κλασικό app-widget του καιρού που έχουν οι eui δεν υπάρχει στην 28 V5 ???

Κατέβασα την full rom, όχι το update

Μέσω aroma δεν μπορώ να περάσω καμιά rom ούτε την δικιά σου ούτε καμιά άλλη με όποια twrp και αν βάλω

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αλλα αλλα πως μπορω να ξερω αν η rom που φοραω ειναι indian ή cn.Μιλαμε για καινουρια συσκευη x821 eui 5.8.016s.Επειδη τα χ821 υποτιθεται οτι ηταν για ινδικη αγορα με ινδικο firmware.Ρωταω για να ξερω πια βηματα να ακολουθησω για να περασω ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Cris το κλασικό app-widget του καιρού που έχουν οι eui δεν υπάρχει στην 28 V5 ???

Κατέβασα την full rom, όχι το update

Μέσω aroma δεν μπορώ να περάσω καμιά rom ούτε την δικιά σου ούτε καμιά άλλη με όποια twrp και αν βάλω

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι γιατί έχεις υπόλοιπα encryption από την αρχή. Πρέπει να κάνεις repair όλα τα partitions από την αρχή. Format repair change format f2fs και ξανά ext4

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αλλα αλλα πως μπορω να ξερω αν η rom που φοραω ειναι indian ή cn.Μιλαμε για καινουρια συσκευη x821 eui 5.8.016s.Επειδη τα χ821 υποτιθεται οτι ηταν για ινδικη αγορα με ινδικο firmware.Ρωταω για να ξερω πια βηματα να ακολουθησω για να περασω ρομ.

 

Ινδική σίγουρα αλλά στις τελευταίες έχουν βγάλει το encryption μάλλον. 16s 19s Indian ROM.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...