Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28s v5 και όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Eυχαριστω φιλαρακι και κυριως το παλικαρι το Χρηστο για ολα που εχει κανει και επιτρεπει σε ολους μας να χαιρονται αυτη τη vfm συκευη.

Μια απορια στην 28v5 εχω 3 διαφορετικα εικονιδια καμερας ποια να

δουλευω;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλαρακι και κυριως το παλικαρι το Χρηστο για ολα που εχει κανει και επιτρεπει σε ολους μας να χαιρονται αυτη τη vfm συκευη.

Μια απορια στην 28v5 εχω 3 διαφορετικα εικονιδια καμερας ποια να

δουλευω;

 

Εμένα προσωπικά μου αρέσει αυτή που είναι στην αρχική οθόνη. Βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω το κινητό με το καλώδιο και προσπαθώ να μεταφέρω 1 μεγάλο βίντεο (2gb - 14 λεπτά) που έχω βγάλει με το κινητό στον υπολογιστή. Δεν το περνάει με τίποτα. Φέρνει μόνο 250-270 ΜΒ με νορμάλ ρυθμό και μετά κάνει μια πολλή "γρήγορη" κίνηση στην progress bar και λέει ότι τελείωσε, αλλά τπτ.

Πως είναι η διαδικασία μέσω μεσω adb?

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο zip 28s V5 δεν έχει τέτοιο φάκελλο. Μάλλον το έχει σε προηγούμενη έκδοση της 28s.

 

system/app/Browser τον τραβάς με όλο το φάκελο και τον βαζεις στην ίδια θέση με τον ρουτ εξπλορερ. δικαιώματα rw-r-r και επανεκκίνηση.

Δοκίμασε και σαν απλό apk

Απενεργοποίησε και μετά στειλτον.

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

system/app/Browser τον τραβάς με όλο το φάκελο και τον βαζεις στην ίδια θέση με τον ρουτ εξπλορερ. δικαιώματα rw-r-r και επανεκκίνηση.

Δοκίμασε και σαν απλό apk

Απενεργοποίησε και μετά στειλτον.

Το έκανα ήδη ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια παρατηρηση για την 28ς και αν εχει λυση o chris

πριν περασω αυτην ημουν με 20ς official 23s και 26ς ολες official,θελω να πω οτι με την 28ς του chris πλέον οταν χρησιμοποιώ τα δεδομενα ενω εχω cosmote 4g κανονικα αυτο δεν δουλευει οπως πριν,το παρατήρησα απο την πρωτη μερα αλλα ηθελα να ειμαι σιγουρος οτι δε φταιει το δικτυο στην περιοχη μου (ναουσα) οποτε περιμενα να μεταβω και σε αλλες πόλης οπου ειχα δοκιμασει με τις προηγουμενες ρομ (θεσσαλονικη,κατερινη), οι ταχυτητες πλεον ειναι αισθητα πιο μικρες απο την πρωτη μερα αλλαγης της ρομ,απο 58-60 mbs download και upload στις μετρησεις των speedtest αλλα και απο πραγματικο download για παραδειγμα playstore κατεβαζα με 7-8mbs επαισε στα speedtest 16-22 download και ακομη χειροτερο upload,download σε playstore για παραδειγμα δε ξεπερναει ποτε τα 3 και συνηθως παιζει στα 1,5-2 mbs,το ιδιο ισχυει και για κεντρο τσιμισκη θεσσαλονικη που ειχα δει ακομη και 80mbs download σε speedtest

δε ξερω αν μαζι με την ρομ αλλαξε και καποιο firmware για τις κεραιες wifi k mobile data αλλα σιγουρα υστερει τρομακτικα,ισως ειναι κ το μονο που υστερει τοσο σε σχεση με μαμα ρομ αλλα λογο του οτι πολλες φορες εδεινα συνδεση και στον υπολογιστη μου για κατεβασμα μεγαλων αρχειων πλεον σκεφτομαι να ξανα γυρισω σε μαμα ρομ :(

αν γυρισω θα αλλαξει και το firmware ξανα και θα ειμαι με αυτο που ειχα?

ευχαριστω για τον χρονο για αλλη μια φορα

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια παρατηρηση για την 28ς ...

δε ξερω αν μαζι με την ρομ αλλαξε και καποιο firmware για τις κεραιες wifi k mobile data αλλα σιγουρα υστερει τρομακτικα,ισως ειναι κ το μονο που υστερει τοσο σε σχεση με μαμα ρομ αλλα λογο του οτι πολλες φορες εδεινα συνδεση και στον υπολογιστη μου για κατεβασμα μεγαλων αρχειων πλεον σκεφτομαι να ξανα γυρισω σε μαμα ρομ :(

αν γυρισω θα αλλαξει και το firmware ξανα και θα ειμαι με αυτο που ειχα?

ευχαριστω για τον χρονο για αλλη μια φορα

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να αλλάξεις πρώτα μόνο firmware και να δοκιμάσεις?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη μεχρι τωρα miui συγχαρητήρια, και χωρις bootloop, και κραταει τις ρυθμισεις που γινονται,

ευπρόσδεκτες οι οποιες βελτιώσεις, με αρκετα καλό sot 5 ωρες φουλ χρησης χωρις data mono wifi,

καλύτερη διάρκεια βεβαια απο ολες τις nougat.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπορείται να μου προτείνεται κάποιο καλό vr headset για το le max 2? Ευχαριστώ πολύ
εγω εχω παρει αυτα. θα σου τα προτινα https://www.skroutz.gr/s/11905321/Shinecon-VR-G01-Plus.html

ή τα ιδια με ενσωματωμενα ακουστικα καλυτερα https://www.skroutz.gr/s/12237465/Shinecon-VR-Super-V4-0-Bluetooth-C01.html.

Να ξερεις οτι δουλεια θα κανεις αλλα γενικα ζεστενεται αρκετα το κινητο. Αξιζει πολυ για ταινιες 3d (κατεβασε το vrtv). Αν θελεις να εχεις εφαρμογες cardbox της google (που εχει πολλες και φοβερες), θα χρειαστει να βαλεις nugat rom στο κινητο και να κανεις καποια tweeks (ψαξτο στους xda)

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Έχει cdla και ir η καινούργια miui?

 

ir ναι δουλευουν, τα cdla δεν τα δοκιμασα ακομη δεν ξερω.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η νέα miui έχει aroma η όχι?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Άμα μπορείς δοκίμασε τα γιατί με ενδιαφέρει

 

Ειναι nougat η mm??ψηνομαι να δοκιμασω καμια oreo αλλα θελω το ir led οπωσδηποτε και το καθυστερω μπας και βγει πατσ

 

 

 

Παρεπιπτοντως..σχετικα με ενα προηγουμενο μου ποστ με θεμα το flash player.απ οτι διαβαζα δεν υποστηριζεται απο καποια εκδοση android και μετα και μπορεις να ανοιξεις σελιδες που το απαιτουν μονο μεσω συγκεκριμεων browser που το δουλευουν απο κατασκευης στο παρασκηνιο..εγω κατεβασα τον puffin browser για τετοιες περιπτωσεις..ρυθμισα να δουλευει flash και οντως το κανει

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης η νέα miui έχει aroma η όχι?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευτυχώς δεν εχει αρομα, ειναι πολυ απλα με ενα φλασαρισμα γινονται ολα, το safety net θα μας πει ο crisbal

σε επομενο fix? πως περνιεται.

ειναι mm η ρομ,

τα ακουστικα cdla θα τα δοκιμασω αυριο να δω αν δουλευουν, δεν τα εχω μαζι μου.

Καλυτερη ρομ απο την omnirom nougat που ειχα εδω και καιρο.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

MIUI9 TEST V11 28112017

-BUG FIXES-

Τροποποίηση για αναγνώριση platform as arm64

Αλλαγή συλλογής για διόρθωση σε crop photos and icons

Nεες ρυθμισεις απο MI5

Base Ρομ είναι η 26s stable

Περιλαμβάνει Leeco stock camera

Miui camera από Mi5 A1..

Νέα libs από MI5 Gemini MIUI Camera και A1 camera

Kernel από 26s stable (better battery) έτσι μου είπαν οι δοκιμαστές

Μέσα στο internal storage θα βρείτε safety net fix by me and V4A BusyBox and Xposed for miui arm 64

Link.. https://mega.nz/#!xe5glJiY!wQz7KNSwmJ8OWpFyMD_ReeudKx1kpiTrSObBqQbsneU

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

MIUI9 TEST V11 28112017

-BUG FIXES-

Τροποποίηση για αναγνώριση platform as arm64

Αλλαγή συλλογής για διόρθωση σε crop photos and icons

Nεες ρυθμισεις απο MI5

Base Ρομ είναι η 26s stable

Περιλαμβάνει Leeco stock camera

Miui camera από Mi5 A1..

Νέα libs από MI5 Gemini MIUI Camera και A1 camera

Kernel από 26s stable (better battery) έτσι μου είπαν οι δοκιμαστές

Μέσα στο internal storage θα βρείτε safety net fix by me and V4A BusyBox and Xposed for miui arm 64

Link.. https://mega.nz/#!xe5glJiY!wQz7KNSwmJ8OWpFyMD_ReeudKx1kpiTrSObBqQbsneU

 

Πάλι σε "μπελάδες" μας έβαλες και απ'οτι έχω διαβάσει έχεις κάνει φοβερή δουλειά. Η miui 9 είναι σαν nougat ή σαν mm?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω καιρο να παρακολουθησω το νημα, Χρήστο ή κάποιος που ξερει, η google hdr+ camera μπαινει σε tele 28s?

edit: ειδα τωρα στους xda οτι μπαινει μονο σε nougat. κριμα

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω καιρο να παρακολουθησω το νημα, Χρήστο ή κάποιος που ξερει, η google hdr+ camera μπαινει σε tele 28s?

edit: ειδα τωρα στους xda οτι μπαινει μονο σε nougat. κριμα

Εχω κάνει κάποια modes αλλά παίζω με miui9 τώρα και δεν εχω10 χέρια και 5 τηλέφωνα να δοκιμάσω..:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω το κινητό με το καλώδιο και προσπαθώ να μεταφέρω 1 μεγάλο βίντεο (2gb - 14 λεπτά) που έχω βγάλει με το κινητό στον υπολογιστή. Δεν το περνάει με τίποτα. Φέρνει μόνο 250-270 ΜΒ με νορμάλ ρυθμό και μετά κάνει μια πολλή "γρήγορη" κίνηση στην progress bar και λέει ότι τελείωσε, αλλά τπτ.

Πως είναι η διαδικασία μέσω μεσω adb?

Καμιά βοήθεια;

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια;

 

Διάβασε στην αρχική bootloader

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει κάποια modes αλλά παίζω με miui9 τώρα και δεν εχω10 χέρια και 5 τηλέφωνα να δοκιμάσω..:lol:
Παίξε με miui να την τελειοποιήσεις!! Καλό το update. Προσωπικά δεν ξέρω αν φταίει η ρομ φλασάκι fat32 δεν μου το βλέπει εντός αλλά στο recovery μου το βλέπει σφαίρα.

 

Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίξε με miui να την τελειοποιήσεις!! Καλό το update. Προσωπικά δεν ξέρω αν φταίει η ρομ φλασάκι fat32 δεν μου το βλέπει εντός αλλά στο recovery μου το βλέπει σφαίρα.

 

Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά τα βλέπει όλα εχω11.. Βαλτο ανοίγει εικονίδιο αν κάνει ώρα να το διαβάσει βγαλτο κι βάλτο πάλι και θα το δεί

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της MIUI μου βγάζει Android. Process. Acore has stoped επανειλημμένα και δεν μπορώ να μπω. Υπάρχει καμία συμβουλή από κανέναν? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της MIUI μου βγάζει Android. Process. Acore has stoped επανειλημμένα και δεν μπορώ να μπω. Υπάρχει καμία συμβουλή από κανέναν? Ευχαριστώ

 

Clear installation. Εκτός internal. TWRP 3.1.1-0X2 OFFICIAL.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...