Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την φόρτιση μπορώ να απαντήσω γιατί έχω μείνει με την 16ς για κάνα μήνα στην αρχή και δεν είχε τέτοιο θέμα, βέβαια δε ξέρω αν παίζει ρόλο η 16ς από πιο μαγαζί ήταν γιατί λογικά το κάθε μαγαζί τις πειράζει, εμένα ήταν από geekbuying

 

Εγώ το πήρα από το coolicool διότι εκείνη την περίοδο ήταν από τα μόνα μαγαζιά που το είχαν stock σε ευρωπαϊκή αποθήκη. Βέβαια εδώ και τόσο καιρό (περίπου 2 μήνες) φόρτιζε κανονικά όμως ούτε μια βδομάδα έχει που άρχισε αυτό το περίεργο με την φόρτιση. Το αστείο είναι ότι βάλε βγάλε το καλώδιο φορτίζει εντελώς αλλά δεν γίνεται συνέχεια να κάνω αυτή την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα την New 28s-V5 FULL ROM 18112017 και στις αρχικες ρυθμισεις που φτανω στο σημειο να κανω εγγραφη ή εισοδο στις υπηρεσιες le eco δεν μπορω να μπω.ειτε εγγραφη πατησω ειτε εισοδο μου λεει οτι αυτη η συσκευη ειναι ηδη συνδεδεμενη
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το coolicool διότι εκείνη την περίοδο ήταν από τα μόνα μαγαζιά που το είχαν stock σε ευρωπαϊκή αποθήκη. Βέβαια εδώ και τόσο καιρό (περίπου 2 μήνες) φόρτιζε κανονικά όμως ούτε μια βδομάδα έχει που άρχισε αυτό το περίεργο με την φόρτιση. Το αστείο είναι ότι βάλε βγάλε το καλώδιο φορτίζει εντελώς αλλά δεν γίνεται συνέχεια να κάνω αυτή την διαδικασία.

 

Ίσως η μπαταρία του αρχίζει να σε εγκαταλείπει;δε ξέρω δεν είμαι ειδικός αλλά λογικά κάτι τέτοιο μου ακούγεται

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η μπαταρία του αρχίζει να σε εγκαταλείπει;δε ξέρω δεν είμαι ειδικός αλλά λογικά κάτι τέτοιο μου ακούγεται

Δεν ξέρω εάν οφείλεται σε αυτό αλλά δοκίμασα με το εργοστασιακό μπριζακι (ως τώρα χρησιμοποιούσα και καινούριο καλώδιο αλλά και άλλο μπριζακι και δούλευε κανονικά μέχρι που προέκυψε το εν λόγω θέμα) και φόρτισε κανονικά φουλ σε quick charge.

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα την New 28s-V5 FULL ROM 18112017 και στις αρχικες ρυθμισεις που φτανω στο σημειο να κανω εγγραφη ή εισοδο στις υπηρεσιες le eco δεν μπορω να μπω.ειτε εγγραφη πατησω ειτε εισοδο μου λεει οτι αυτη η συσκευη ειναι ηδη συνδεδεμενη

 

Οδηγιες απο CrisBal: Μεσω εμου

TWRP,MOUNΤ,SYSTEM,SETTINGS,FILE MANAGER, πας system/app/APLetvAccount μέσα μετονομάζεις σε ,apk.com επανεκκινηση έτοιμος

Δοκιμασε:lol:

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δίνω 130 ευρώ το κινητό x829 4/64 gray με δώρο μία καινούρια μπαταρία (η οποία είναι ακόμα στο δρόμο οπότε θα την στείλω ξεχωριστά μόλις παραλάβω). To έχω με RR 7.1.2 ελπίζω να μην μου ζητήσετε να το αλλάξω :lol:

 

Παρασκευή παραλαμβάνω το Oneplus 5T οπότε για αυτό το δίνω τόσο. :D:D

Εχει μερικές γρατζουνιες η επιφάνεια του δαχτυλικού μόνο.

 

Μόλις έρθει το 1-5T θα μπορώ να το βγάλω φωτό για όποιον ενδιαφέρεται.

Σόρρυ για το offtopic :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν οφείλεται σε αυτό αλλά δοκίμασα με το εργοστασιακό μπριζακι (ως τώρα χρησιμοποιούσα και καινούριο καλώδιο αλλά και άλλο μπριζακι και δούλευε κανονικά μέχρι που προέκυψε το εν λόγω θέμα) και φόρτισε κανονικά φουλ σε quick charge.

 

Καλημέρα φίλε μου αλλαξε καλώδιο πάλι, απο πέρυσι το Νοέμβριο έχω αλλάξει τέσσερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου αλλαξε καλώδιο πάλι, απο πέρυσι το Νοέμβριο έχω αλλάξει τέσσερα.

 

Εγώ πάλι παιδιά 2μιση χρόνια με leeco κινητά ποτέ δεν άλλαξα καλώδιο πάντα με τα μανίσια και στο χ829 και στο 1ς και πάντα φόρτιζε σφαίρα

Μόνο μια φορά είχα πάρει στο 1ς για δεύτερο να το έχω στο γραφείο ένα άλλο που το διαφιμηζαν σαν καλό και στο xda και όσες φορές χρειάστηκε να φορτισω και αργησε και η μπαταρία κράτησε λιγότερο

Το παιδί γιατί να αλλάξει καλώδιο πάλι; αφού με το μανισιο λέει φορτιστή του φόρτισε μια χαρά που το δοκίμασε, άρα αυτό που αγόρασε του δημιούργησε το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρει κάποιιος εάν υπάρχει κάποια ένδειξη ή κάποιος άλλος τρόπος για να μάθεις ότι το κινητό φορτίζει σε quick charge. Δεν μιλάω για το switch on of από τις ρυθμίσεις, αλλά για ένδειξη ότι φορτίζει σε quick mode όταν είναι ενεργοποιημένο...

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά 2μιση χρόνια με leeco κινητά ποτέ δεν άλλαξα καλώδιο πάντα με τα μανίσια και στο χ829 και στο 1ς και πάντα φόρτιζε σφαίρα

Μόνο μια φορά είχα πάρει στο 1ς για δεύτερο να το έχω στο γραφείο ένα άλλο που το διαφιμηζαν σαν καλό και στο xda και όσες φορές χρειάστηκε να φορτισω και αργησε και η μπαταρία κράτησε λιγότερο

Το παιδί γιατί να αλλάξει καλώδιο πάλι; αφού με το μανισιο λέει φορτιστή του φόρτισε μια χαρά που το δοκίμασε, άρα αυτό που αγόρασε του δημιούργησε το πρόβλημα

Ακριβως!Το μαμισιο καλωδιο είχε θέμα (όχι το μπριζακι) οποτε πηρα καινουριο. Το περιεργο είναι ότι επειδη δεν με βολευε το μαμισιο μπριζακι φορτιζα με μπριζακι απο iphone :lol: αλλα φορτιζε καλα μεχρι προ ημερων αλλα εν τελει επεστρεψα στο παλιο μπριζακι και ολα καλα. Εν τελει παιδια εχει καποιος απο εσας καμια προταση για ενα minimal rom χωρις πολλα πολλα αλλα να ειναι σωστο απο αποψη performance καθημερινη (χωρις crashes και freezes ) ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε υπ οψιν σας κανα ανταπτορα να κανω εξοδο εικονας με hdmi η vga??πηρα απο ebay απλο ανταπτορα αλλα δεν εκανε δουλεια..θελει κατι συγκεκριμενο;;αν εχετε λινκ το προτιμω
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε υπ οψιν σας κανα ανταπτορα να κανω εξοδο εικονας με hdmi η vga??πηρα απο ebay απλο ανταπτορα αλλα δεν εκανε δουλεια..θελει κατι συγκεκριμενο;;αν εχετε λινκ το προτιμω

 

δεν νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο με αυτό το κινητό.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δοκιμάσει αλλά δε θυμάμαι πως λέγεται, έμπαινε στη θύρα hdmi της τηλεόρασης και το κινητό συνδεόταν με wifi απο τις ρυθμίσεις ασύρματης οθόνης που έχει στα menu με αυτό το εξάρτημα και έβλεπες ότι έκανες στο κινητό προβολή το είχα πάρει για το letv 1s αλλά έκανε και για το max2
Link to comment
Share on other sites

.... Εν τελει παιδια εχει καποιος απο εσας καμια προταση για ενα minimal rom χωρις πολλα πολλα αλλα να ειναι σωστο απο αποψη performance καθημερινη (χωρις crashes και freezes ) ?

Απ' ότι έχω καταλάβει οι τελευταίες εκδόσεις των ρομ του Χρήστου είναι απροβλημάτιστες.

Για nougat, εγώ είμαι σχεδόν από την αρχή με την AICP και δεν μου έχει προκύψει κανένα πρόβλημα. Με μέτρια χρήση η μπαταρία φτάνει στο 40% το βράδυ και το ξαναφορτίζω - αυτό μόνο. Πιο μινιμαλ πρέπει να είναι η σλιμ - θα σε ενημερώσει άλλος ... συνάδελφος (πήγα να τη δοκιμάσω αλλά κάτι δε μου βγήκε και επέστρεψα)

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Για nougat, εγώ είμαι σχεδόν από την αρχή με την AICP και δεν μου έχει προκύψει κανένα πρόβλημα. Με μέτρια χρήση η μπαταρία φτάνει στο 40% το βράδυ και το ξαναφορτίζω - αυτό μόνο. Πιο μινιμαλ πρέπει να είναι η σλιμ - θα σε ενημερώσει άλλος ... συνάδελφος (πήγα να τη δοκιμάσω αλλά κάτι δε μου βγήκε και επέστρεψα)

 

Λέγοντας μέτρια χρήση τι εννοείς? Δουλεύουν όλα κανονικά? Κάμερα, βίντεο, WiFi, Bluetooth, κλήσεις, ειδοποιήσεις...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας μέτρια χρήση τι εννοείς? Δουλεύουν όλα κανονικά? Κάμερα, βίντεο, WiFi, Bluetooth, κλήσεις, ειδοποιήσεις...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1 SIM. Wifi + Data ανοιχτά 24/7. Τηλέφωνα αρκετά, viber, mail, opera σε νορμαλ χρήση. Λίγο κάμερα (όλα δουλεύουν άψογα + βίντεο).

Ειδοποιήσεις (μαιl, viber, revolut) όλες άμεσα.

Fingerprint κάποιες φορές θέλει 3-4 δευτερόλεπτα, αλλά πιάνει πάντα.

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δοκιμάσει αλλά δε θυμάμαι πως λέγεται, έμπαινε στη θύρα hdmi της τηλεόρασης και το κινητό συνδεόταν με wifi απο τις ρυθμίσεις ασύρματης οθόνης που έχει στα menu με αυτό το εξάρτημα και έβλεπες ότι έκανες στο κινητό προβολή το είχα πάρει για το letv 1s αλλά έκανε και για το max2
Λέγεται anycast, chromecast, miracast. Διαλέγεις και το αγοράζεις.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέγεται anycast, chromecast, miracast. Διαλέγεις και το αγοράζεις.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Μπράβο,ολοσωστος το miracast είχα πάρει εγώ,μόνο που δεν ήταν πολύ καλής ποιότητας,είχα πάρει ένα φτηνό και ενώ δούλευε σωστά μετά από κάνα δεκάλεπτο το εξαρτηματακι δεν πιανοταν,ζεματουσε

Link to comment
Share on other sites

1 SIM. Wifi + Data ανοιχτά 24/7. Τηλέφωνα αρκετά, viber, mail, opera σε νορμαλ χρήση. Λίγο κάμερα (όλα δουλεύουν άψογα + βίντεο).

Ειδοποιήσεις (μαιl, viber, revolut) όλες άμεσα.

Fingerprint κάποιες φορές θέλει 3-4 δευτερόλεπτα, αλλά πιάνει πάντα.

Ενδιαφέρον ακούγετε. Μόλις έχω χρόνο θα κάνω μια δοκιμή.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με το leeco le max 2 x829 4χ64

Ξερει καποιος που θα βρω μπανταρια?

 

Βασιλης

Φίλε μου αγόρασα εγώ μια για το 820 και για παν ενδεχόμενο από aliexpress, νομίζω πως είναι ίδια με το 829, και η τιμή στα 8 με 9 ευρω περίπου.

https://www.aliexpress.com/item/Aibike-New-original-mobile-phone-battery-LTH21A-For-Letv-MAX2-X820-Battery-3100mAh-Real-Replacement-Gift/32835289210.html?spm=2114.search0104.3.2.MR7J4I&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10344_10068_10345_10342_10343_10340_10341_10541_10562_10084_10083_10304_10307_10177_10302_10539_10312_10059_10313_10314_10534_10533_100031_10603_10103_10594_10557_10596_10595_10142_10107-10152,searchweb201603_14,ppcSwitch_7&btsid=050f3eba-1c5d-4e57-9df1-74198eaa6ee1&algo_expid=d440ce88-9c93-466e-87a8-b7249aeedda3-0&algo_pvid=d440ce88-9c93-466e-87a8-b7249aeedda3&rmStoreLevelAB=3

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα,

 

Ψάχνω για κινητό και σκέφτομαι σοβαρά το συγκεκριμένο. Είναι κοντά στο μπάτζετ που έχω και στα specs που θέλω. Το βρίσκω εδώ: https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6GB-64GB-Smartphone---Gray-379130.html, αλλά έχει τόσες εκδόσεις που έχασα την μπάλα. Μπορεί κανείς να βοηθήσει; Επίσης, αν μπορεί κάποιος, ας μου πει τα απολύτως απαραίτητα που θα πρέπει να κάνω για να μπορώ να το δουλέψω αξιοπρεπώς. Τι θα πρέπει να περάσω από apps και roms κτλ. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και πάλι

Απ ότι παρατήρησα χθες φορτισα το κινητό το βράδυ και μέσα σε 6 μιση ώρες χωρίς χρήση το κινητό έσβησε από μπαταρία (ενώ κοιμόμουν ) και

στα στατιστικά της είχε φθινουσα πορεία σαν να την ρουφηξε με καλαμακι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα,

 

Ψάχνω για κινητό και σκέφτομαι σοβαρά το συγκεκριμένο. Είναι κοντά στο μπάτζετ που έχω και στα specs που θέλω. Το βρίσκω εδώ: https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6GB-64GB-Smartphone---Gray-379130.html, αλλά έχει τόσες εκδόσεις που έχασα την μπάλα. Μπορεί κανείς να βοηθήσει; Επίσης, αν μπορεί κάποιος, ας μου πει τα απολύτως απαραίτητα που θα πρέπει να κάνω για να μπορώ να το δουλέψω αξιοπρεπώς. Τι θα πρέπει να περάσω από apps και roms κτλ. Ευχαριστώ πολύ.

x820 k x822 όμοιο hardware ίσως πιο "κινέζικη" ρομ το x820. Επίσης φαίνεται ότι τα x822 έχουν και μέσα στη συσκευασία διάφανη θήκη σιλικόνης (+).

x829 δεν έχει την Β20 μπάντα 4G. Κυρίως η wind τη χρησιμοποιεί προς το παρόν.

Από ευρωπαϊκή αποθήκη για να μην πληρώσεις τελωνείο (η Ιταλική έχει τα λιγότερα μεταφορικά ~4-5€, σε 2 μέρες στα χέρια σου).

ROM/RAM και χρώματα επιλογή σου.

Με το καλό και εδώ είμαστε για τα υπόλοιπα...

Καλησπερα και πάλι

Απ ότι παρατήρησα χθες φορτισα το κινητό το βράδυ και μέσα σε 6 μιση ώρες χωρίς χρήση το κινητό έσβησε από μπαταρία (ενώ κοιμόμουν ) και

στα στατιστικά της είχε φθινουσα πορεία σαν να την ρουφηξε με καλαμακι

Ξεφόρτισε ενώ ήταν στην πρίζα; Φαντάζομαι ότι πέρα από έλεγχο καλωδίων κλπ (ναι, πάλι) παίζει ρόλο και η ρομ που φοράς. Μήπως εγκατέστησες καμια καινούρια εφαρμογή ή άλλαξες καμία ρύθμιση;

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...