Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την νέα miui v11 μπορούμε να την περάσουμε από πάνω από την miui v10?

 

Δοκίμασε με caches μόνο κι αν δεν δουλεύει η Leeco camera πήγαινε στα δικά μου settings apks permissions και δωσε δικαιώματα χώρου κάμερα μικρόφωνο

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο βρηκα δυο bugακια για την miui v11. Τα settings κρασαρουν και δεν μπορω ποτε να μπω μεσα. Και επισης το mobile data toggle φαινεται παντα επιλεγμενο ακομα κι αν εχω απενεργοποιησει τα data.
Link to comment
Share on other sites

Στο light in the box(αν δε κανω λαθος) το x820(?) το εχει 125€!!!!

 

Ιδα που το ξαναχτυπαω, αλλα τα εξοδα ξεφυγαν και αυτον το μήνα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο βρηκα δυο bugακια για την miui v11. Τα settings κρασαρουν και δεν μπορω ποτε να μπω μεσα. Και επισης το mobile data toggle φαινεται παντα επιλεγμενο ακομα κι αν εχω απενεργοποιησει τα data.

 

Μετά το φλασαρισμα του safety net δεν μπορω να μπω και εγω στις ρυθμισεις, μεχρι πριν απο αυτο ολα δουλευαν αψογα,

με τα data δεν το εχω αυτό.

 

edit: 4 επανεκινησεις εκανα και μετα ξαναμπηκα στις ρυθμισεις.

Edited by tasosguru

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο βρηκα δυο bugακια για την miui v11. Τα settings κρασαρουν και δεν μπορω ποτε να μπω μεσα. Και επισης το mobile data toggle φαινεται παντα επιλεγμενο ακομα κι αν εχω απενεργοποιησει τα data.

 

Εγώ που είχα την προηγούμενη version και την πέρασα από πάνω και τα 2 αυτά δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επανεκινησεις επαιξε το data toggle. Ωστοσο ενα αλλο bug ειναι οτι δεν μπορω να απενεργοποιησω τη δευτερη καρτα. Και αφοτου προσπαθησω να την απενεργοποιησω, τοτε ξανα crashαρει το settings menu. Για τη MIUI9 v11 παντα. Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Telegram Rom 28.52 Full Rom

Η γνωστή σε όλους μας TELEGRAM Rom με όλα τα Updates σεGapps και εφαρμογές...

 

https://mega.nz/#!RoxyEChI!0qQDR9T2DFe3XzZuGq-sSAxcIukZ49ePpVFtwFQXR8g

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για την miui9 V11 έχει πρόβλημα με τον kernel 26s μην την βάζετε μέχρι να το φτιάξω που κρασαρει τα settings..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Telegram Rom 28.52 Full Rom

Η γνωστή σε όλους μας TELEGRAM Rom με όλα τα Updates σεGapps και εφαρμογές...

 

https://mega.nz/#!RoxyEChI!0qQDR9T2DFe3XzZuGq-sSAxcIukZ49ePpVFtwFQXR8g

γεια σου Χρηστάρα και σε ευχαριστουμε για την απιστευτη δουλεια που κανεις. Ερωτηση: Χρειαζεται να κανουμε κατι εμεις που εχουμε την tele 28s; θα βγαλεις update; Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Χρηστάρα και σε ευχαριστουμε για την απιστευτη δουλεια που κανεις. Ερωτηση: Χρειαζεται να κανουμε κατι εμεις που εχουμε την tele 28s; θα βγαλεις update;

 

Λογικά όχι αφού είσαι ήδη εκεί. Απλά είναι Φούλ Ρομ με αναβαθμισμένα GAPPS και after market εφαρμογές.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Telegram Rom 28.52 Full Rom

Η γνωστή σε όλους μας TELEGRAM Rom με όλα τα Updates σεGapps και εφαρμογές...

 

https://mega.nz/#!RoxyEChI!0qQDR9T2DFe3XzZuGq-sSAxcIukZ49ePpVFtwFQXR8g

 

Cris μπορουμε να την περασουμε dirty πανω απο αλλες Tele??

Link to comment
Share on other sites

Cris μπορουμε να την περασουμε dirty πανω απο αλλες Tele??

η άλλες τελε είναι η 28.51. Το ΟΤΑ για την αναβάθμιση σε 28.52 ανεβαίνει και η απάντηση είναι ναι

Link to comment
Share on other sites

Στο light in the box(αν δε κανω λαθος) το x820(?) το εχει 125€!!!!

 

Ιδα που το ξαναχτυπαω, αλλα τα εξοδα ξεφυγαν και αυτον το μήνα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Το εχω δει και εγω και μαλιστα με επιστροφη χρηματων τυχων δασμων στη χωρα μας. Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το https://www.lightinthebox.com/letv-letv-le-pro-3-x650-for-64gb-version-5-5-inch-cell-phone-64mb-4gb-13-mp-deca-core-4000_p6352925.html?category_id=206&prm=1.2.1.3 για την γυναικα.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει και εγω και μαλιστα με επιστροφη χρηματων τυχων δασμων στη χωρα μας. Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το https://www.lightinthebox.com/letv-letv-le-pro-3-x650-for-64gb-version-5-5-inch-cell-phone-64mb-4gb-13-mp-deca-core-4000_p6352925.html?category_id=206&prm=1.2.1.3 για την γυναικα.

 

MTK μακριά... SD820 SD821.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Σκέφτηκα κάτι κουλό που θέλω να δοκιμάσω. Εδώ βλέπετε σύγκριση διαστάσεων του mate 9 με το δικό μας.

vmiRrD1.png

 

Η μόνη αισθητή διαφορά είναι το 1.3 χιλιοστά έξτρα του mate.

 

Κι εδώ είναι μία θήκη με μπαταρία για το mate 9.

 

HTB1t_KpQFXXXXXaapXXq6xXFXXXa.jpg

 

Λέω να το χτυπήσω. Σε ένα render που έκανα στο photoshop, το άνοιγμα που έχει η θήκη θα μπλοκάρει το 30% του δακτυλικού και το φλας τελείως. Τη θήκη θα την ήθελα κυρίως για ταξίδια αντί του powerbank μιας και είναι πιο βολική και έτσι απλά για τον πειραματισμό. Έχει αποπειραθεί κανένας κάτι παρόμοιο;

 

Edit: Επίσης το Galaxy A7 είχε ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις με το δικό μας (και μερικά άλλα ήταν πολύ κοντά) αλλά δεν έχει γκάμα αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό για την γυναίκα μου

https://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-4GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1216973.html?rmmds=cart&ID=46149&cur_warehouse=CN

 

Από πού προτρέπεται να το αγοράσω και πως; Γενικά έχω να αγοράσω κα α δύο χρόνια και δεν ξέρω τι παίζει με μαγαζιά και τελωνεία.

Επίσης είμαι άσχετος στην παραμετροποίηση. Έχει ελληνικά και πλαιστορ και δεν θα χρειαστεί τπρ από μένα;

Κάτι να προσέξω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό για την γυναίκα μου

https://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-4GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1216973.html?rmmds=cart&ID=46149&cur_warehouse=CN

 

Από πού προτρέπεται να το αγοράσω και πως; Γενικά έχω να αγοράσω κα α δύο χρόνια και δεν ξέρω τι παίζει με μαγαζιά και τελωνεία.

Επίσης είμαι άσχετος στην παραμετροποίηση. Έχει ελληνικά και πλαιστορ και δεν θα χρειαστεί τπρ από μένα;

Κάτι να προσέξω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Mπορεις να αγορασεις απο το συγκεκριμενο καταστημα αλλα μονο με priority γιατι ετσι θα εχεις μεγαλες πιθανοτητες να γλυτωσεις το τελωνειο. Επισης κοιτα στο site που αναφερω πιο πανω και 10 ευρω φθηνοτερο.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βαλει ποτε τελε ειναι σε κατι καλυτερη απο 28s v5 :worry::blink::(

 

Όπως είπε και ο Τassos είναι μια eui rom χωρίς eui εφαρμογές που αντικαταστάθηκαν από google εφαρμογές. Δουλέυει μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το παρον πρόβλημα με nougat? και winbank Πειραιώς? με την λογική του προγραματιστη τα 2/3 των χρηστών δεν θα μπορεί να δουλέψει το παρόν 07140e4525a231f6caec3a36347b46e6.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία

Είχα την 28sV5 στο x829 αλλά όπως και στην εργοστασιακή του, 5.8.016S, έτσι κ σ αυτη την rom τα system services μου κατεβαζαν ολη την μπαταρια μπαμ μπαμ. Έκανα επανεγκατασταση την 28sV5 αλλα στην φάση του wipe έκανα wipe dalvic cache αλλά αυτή την φορά και system. Ναι μεν τώρα η κατανάλωση είναι φυσιολογική αλλά είχα θέμα στο ότι όταν πάω να σετάρω fingeprint το πρώτο άγγιγμα πριν αρχίσει η διαδικασία το καταλαβαίνει(vibration) αλλά έπειτα εκεί που αρχίζει η διαδικασία (σήκωσε-ακούμπα) δεν αντιδρά. Δοκίμασα άλλες 2 διαφορετικές ρομ αλλά παλι το ίδιο. Δοκίμασα και κάποια firmware και Modems που προτείνουν στο xda αλλά τίποτα. Μήπως εχετε καμια λυση κατα νου?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...