Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι, επειδή έσπασα το κινητό της συζύγου απο τα νεύρα μου, θέλω να της πάρω το le max 2, ποια έκδοση να παραγγείλω απο την ιταλική αποθήκη?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι η 28s εκδοση δεν ειναι αληθινη leeco εκδοση, η εταιρια εχει τελειωσει και ποιος ξερει σε τινος χερια εχει πεσει το software, εδω και καποιους μηνες ακομα και στην official 26s εκδοση πεφτει βροχη απο ασχετες διαφημισεις στο λογισμικο, καινουργια εικονιδια τα οποια εμφανιζονται με το ετσι θελω αφου κλεισεις καποιο προγραμμα και γενικα γινεται ο κακος χαμος.....ποιος ξερει ποιοι διαχειριζονται αυτη τη κατασταση πλεον και που θελουν να το πανε...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά αλλά και η διαφορά τιμής μεγάλη. 2 le max και βάλε = 1 mi mix 2. Χωρίς παρεξήγηση και εγώ το γουστάρω πολύ το mi mix 2 από όλες τις απόψεις αλλά είναι πολλά τα 400-500 euro.

 

Και το LeEco max 2 450 ευρώ το πήρα κοντά όταν πρωτοβγηκε. Και xiaomi mi mix 2 450 ευρώ το πήρα με κουπονακι από gearbest. Γιαυτό εγώ δεν βλέπω διαφορά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις ρομ miui 9 είχα θέμα. Στην πρώτη επανεκκίνηση που θα έκανα μετά την εγκατάσταση της ρομ το κινητό δεν ξανά άνοιγε. Κολλούσε στο miui logo powered by adroid σε loadloop
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια πειτε μου μια εφαρμογη για να χτυπαω την οθονη να ανοιγει και να κλεινει το γνωστο double tap γιατι αυτες που βλεπω στο playstore απο τις κριτικες οι πιο πολλες ειναι μουφα στο κλεισιμο οθονης εγω εχω το leeco pro 3
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια πειτε μου μια εφαρμογη για να χτυπαω την οθονη να ανοιγει και να κλεινει το γνωστο double tap γιατι αυτες που βλεπω στο playstore απο τις κριτικες οι πιο πολλες ειναι μουφα στο κλεισιμο οθονης εγω εχω το leeco pro 3

 

για το άνοιμα πρέπει να το υποστηρίζει ο kernel. για το κλείσιμο αν έχεις nova launcher το έχει στις επιλογές του, αν δεν τον έχεις τότε νομίζω μια εφαρμογή λέγεται screen off.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μιας και οι περισσοτεροι εδω μεσα φοραμε ρομ του chris...για οσους εχουν δοκιμασει διαφορες εκδοσεις,ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη προς το παρον;;εγω ειμαι ακομα με 26s v10a....τι διαφορες εχει η 28s?? Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Μιας και οι περισσοτεροι εδω μεσα φοραμε ρομ του chris...για οσους εχουν δοκιμασει διαφορες εκδοσεις,ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη προς το παρον;;εγω ειμαι ακομα με 26s v10a....τι διαφορες εχει η 28s??
Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη. Εγώ έχω δοκιμάσει την 26sv5f, 28sv5, tele26s ως v45 και όλες δούλευαν μια χαρά χωρίς να είχα ποτέ πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη. Εγώ έχω δοκιμάσει την 26sv5f, 28sv5, tele26s ως v45 και όλες δούλευαν μια χαρά χωρίς να είχα ποτέ πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρα ας καθισουμε εδω που ειμαστε...οντως και στη v10a που ειμαι εγω ολα δουλευουν ρολοι..ενα μικρο παραπονο μονο ειναι οτι δε μπορω να παγωσω καναδυο στοκ εφαρμογες να αδειασει λιγο το μενου και μπρικαρει κατ ευθειαν.να ναι καλα μερικα μπακαπ που εχω και κανω αφοβα δοκιμες.

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Αρα ας καθισουμε εδω που ειμαστε...οντως και στη v10a που ειμαι εγω ολα δουλευουν ρολοι..ενα μικρο παραπονο μονο ειναι οτι δε μπορω να παγωσω καναδυο στοκ εφαρμογες να αδειασει λιγο το μενου και μπρικαρει κατ ευθειαν.να ναι καλα μερικα μπακαπ που εχω και κανω αφοβα δοκιμες.

 

Νομίζω όμως ότι είχε βγάλει update ο Cris στην 10a.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με τι φορτιστή είναι το τηλέφωνό σας;Έμενε το powerbrick είναι σαν ευρωπαϊκό μόνο που είναι πολύ χοντρό και και δε χωράει σε Σούκι πρίζα και οι ακίδες του βύσματος είναι πιο χοντρές από ότι συνήθως.Βασικα τον δουλεύω με ανταπτιρα από άλλο κινεζικό που είναι για πλακέ ακίδες
Link to comment
Share on other sites

Έγραψες Cris, έγραψες ξανά!!!

Ευχαριστούμε,

Στάθης

Σήμερα την δοκίμασα και εγώ, πράγματι πολύ καλή στο σύνολο της, αλλά από φωτογραφική εντελώς χάλια κατ εμέ, στην νέα miui μπορούμε να περάσουμε την pixel?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πάω να πάρω το κινητό από geekbying Ευρώπη και μου βγάζει από γερμάνια 40 ευρώ μεταφορικά.

Έτσι είναι ή κάνω κάτι λάθος; Πολλά μου φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Για ένα άλλο κινητό που πήρα από geek, μόνο από Ιταλία είχε συμφέρουσες χρεώσεις (περίπου 2 ευρώ). Γερμανία και Ισπανία ήταν φωτιά.

Και η πλάκα ήταν ότι, παρακολουθώντας την πορεία της παραγγελίας, η Ιταλική αποθήκη τα έστελνε μέσω Γερμανίας....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και οι περισσοτεροι εδω μεσα φοραμε ρομ του chris...για οσους εχουν δοκιμασει διαφορες εκδοσεις,ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη προς το παρον;;εγω ειμαι ακομα με 26s v10a....τι διαφορες εχει η 28s??

 

Αυτή που θα ανέβει αύριο και με διαφορά. 5+ ώρεςsot.. 28s V7..stable.. Η επόμενη θα είναιNougat EUI... Ναι ξέρω ... Την έχουμε επιτέλους...:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εμενα κολλησε για καποιο λογο στο logo της miui. Tην εγκατεστησα ξανα και τωρα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: το κινητο δεν φορτιζει πανω απο 75%, σταματαει ξαφνικα. Βγαζω και ξανασυνδεω το φορτιστη αλλα μετα απο επιπλεον +1% σταματαει ξανα. Δοκιμασα και με αλλον φορτιστη αλλα τα ιδια κανει. Ξερει κανεις γιατι παρουσιαζει κατι τετοιο και ενω δουλευε απροβληματιστα;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εμενα κολλησε για καποιο λογο στο logo της miui. Tην εγκατεστησα ξανα και τωρα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: το κινητο δεν φορτιζει πανω απο 75%, σταματαει ξαφνικα. Βγαζω και ξανασυνδεω το φορτιστη αλλα μετα απο επιπλεον +1% σταματαει ξανα. Δοκιμασα και με αλλον φορτιστη αλλα τα ιδια κανει. Ξερει κανεις γιατι παρουσιαζει κατι τετοιο και ενω δουλευε απροβληματιστα;

 

Clean battery stats wipe dalvik and caches

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που θα ανέβει αύριο και με διαφορά. 5+ ώρεςsot.. 28s V7..stable.. Η επόμενη θα είναιNougat EUI... Ναι ξέρω ... Την έχουμε επιτέλους...:p
Δώσε πόνο στο λαό σου!!!!! Αναμένουμε με ανυπομονησία!!!

 

Πως τις βγάζετε αυτές τις 5-6 ώρες sot? Τι Akt profile χρησιμοποιείς?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Clean battery stats wipe dalvik and caches

Για καθαρισμο battery stats ακολουθω τις οδηγιες εδω; http://prntscr.com/hj2j5h

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι η 28s εκδοση δεν ειναι αληθινη leeco εκδοση, η εταιρια εχει τελειωσει και ποιος ξερει σε τινος χερια εχει πεσει το software, εδω και καποιους μηνες ακομα και στην official 26s εκδοση πεφτει βροχη απο ασχετες διαφημισεις στο λογισμικο, καινουργια εικονιδια τα οποια εμφανιζονται με το ετσι θελω αφου κλεισεις καποιο προγραμμα και γενικα γινεται ο κακος χαμος.....ποιος ξερει ποιοι διαχειριζονται αυτη τη κατασταση πλεον και που θελουν να το πανε...

 

Η τελευταία leeco έκδοση είναι η 23ς,μέχρι εκεί δηλαδή που δίνει και το επίσημο site να κατεβάσεις, ίσως και η 26ς γιατί ενώ στο lemax2 δε μου ήρθε ποτέ επίσημο update στο le 1s ήρθε οπότε 26ς ίσως και να ναι και αυτή,28ς ναι δεν είναι επίσημη leeco ούτε κατά διάνοια

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία leeco έκδοση είναι η 23ς,μέχρι εκεί δηλαδή που δίνει και το επίσημο site να κατεβάσεις, ίσως και η 26ς γιατί ενώ στο lemax2 δε μου ήρθε ποτέ επίσημο update στο le 1s ήρθε οπότε 26ς ίσως και να ναι και αυτή,28ς ναι δεν είναι επίσημη leeco ούτε κατά διάνοια

 

Η τελευταία επίσημη εργοστασιακή Leeco Rom ήταν η 20s όλες οι επόμενες 23 26 28 είναι Official Leeco Developers ROMs.παντως η 28s είναι ότι καλύτερο έβγαλαν αν κρίνω από την V7. Όλες έρχονται με Update αν είχες ξεκινήσει από την 20..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ήδη να πω ότι η 28v5 είναι πολύ σβελτη και σμουθ. Πολύ καλή δουλειά μηδέν κολλήματα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που θα ανέβει αύριο και με διαφορά. 5+ ώρεςsot.. 28s V7..stable.. Η επόμενη θα είναιNougat EUI... Ναι ξέρω ... Την έχουμε επιτέλους...:p

 

Ωραια..5+ ωρες sot με την ιδια επιδοση της v10 σου;;;αν ειναι ετσι εκανες παλι τα μαγικα σου..θα περαστει αμεσα μεχρι να βγει η nougat βεβαια..μα να σε ρωτησω..κατι nougat (απροβληματιστες απ οτι λενε) και κατι oreo (με αρκετα προβληματακια) που κυκλοφορουν στο xda δεν ειναι eui??ειναι και καλα παραμετροποιημενες απο αλλα κινητα;;χτες ας πουμε δοκιμασα μια ορεο με τα λιγοτερα ας πουμε προβληματα που κυκλοφορει εκει...αθλια....αθλια φωτο,χωρις ir remote και προφανως εγινε αμεση επιστροφη σε cbg rom..προτιμω απροβληματιστη mm γρηγορη παρα ορεο με χιλιαδυο προβληματα..εχουμε ελπιδες να φτασουμε ομως εκει χωρις προβληματα;;η ναυαγησε η εταιρεια,ναυαγησαν και οι ελπιδες για κατι τετοιο;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...