Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στα παιδιά, θέλει γνωστός μου να του παραγγείλω το Le max 2 και εχει φαγωθεί και δεν θέλει άλλο χρώμα πέρα απο το Gray, αλλά το βρίσκω μόνο στην έκδοση Χ829 απο banggood, για να μην πληρωσουμε και τελωνειο. Αξίζει να παραγγείλω το 829?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά, θέλει γνωστός μου να του παραγγείλω το Le max 2 και εχει φαγωθεί και δεν θέλει άλλο χρώμα πέρα απο το Gray, αλλά το βρίσκω μόνο στην έκδοση Χ829 απο banggood, για να μην πληρωσουμε και τελωνειο. Αξίζει να παραγγείλω το 829?

 

Μπορείς να το πάρεις και από την ιταλική αποθήκη του Geekbuying στα 155 με την χρήση του κουπονιού Geekbuying.. Είναι η έκδοση x821 Grey 4/32 και το έχεις στα χέρια σου σε 4-5 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά, θέλει γνωστός μου να του παραγγείλω το Le max 2 και εχει φαγωθεί και δεν θέλει άλλο χρώμα πέρα απο το Gray, αλλά το βρίσκω μόνο στην έκδοση Χ829 απο banggood, για να μην πληρωσουμε και τελωνειο. Αξίζει να παραγγείλω το 829?

 

Εχω 2 χ829 με τις ρομ του Χριστου

1) 28s.V5

2) Nougat 7.1.2 G+RR+Gapps remixed

Και τα 2 δουλευουν τελεια:D

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 χ829 με τις ρομ του Χριστου

1) 28s.V5

2) Nougat 7.1.2 G+RR+Gapps remixed

Και τα 2 δουλευουν τελεια:D

 

Απο μπαταρια πως την βλεπεις την nougat σε σχεση με την 28s μιας και τις δουλευεις και τις 2?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά, θέλει γνωστός μου να του παραγγείλω το Le max 2 και εχει φαγωθεί και δεν θέλει άλλο χρώμα πέρα απο το Gray, αλλά το βρίσκω μόνο στην έκδοση Χ829 απο banggood, για να μην πληρωσουμε και τελωνειο. Αξίζει να παραγγείλω το 829?

geekbuying.com για 156 Ευρώ. Βάλε Voucher " KIMOVIL" για να εξοικονομήσεις 5~7 Ευρώ και αγόρασε το από την ΙΤ/DE/ES αποθήκη για να σου έρθει σε 2 μέρες και να μην πληρώσεις δασμούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδία

Είχα την 28sV5 στο x829 αλλά όπως και στην εργοστασιακή του, 5.8.016S, έτσι κ σ αυτη την rom τα system services μου κατεβαζαν ολη την μπαταρια μπαμ μπαμ. Έκανα επανεγκατασταση την 28sV5 αλλα στην φάση του wipe έκανα wipe dalvic cache αλλά αυτή την φορά και system. Ναι μεν τώρα η κατανάλωση είναι φυσιολογική αλλά είχα θέμα στο ότι όταν πάω να σετάρω fingeprint το πρώτο άγγιγμα πριν αρχίσει η διαδικασία το καταλαβαίνει(vibration) αλλά έπειτα εκεί που αρχίζει η διαδικασία (σήκωσε-ακούμπα) δεν αντιδρά. Δοκίμασα άλλες 2 διαφορετικές ρομ αλλά παλι το ίδιο. Δοκίμασα και κάποια firmware και Modems που προτείνουν στο xda αλλά τίποτα. Μήπως εχετε καμια λυση κατα νου?

Ευχαριστω

βάλε Beta playservices/PlayStore.

 

apkmirror η ο Χρίστος έχει κάπου τα αρχεία σε cloud

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κανείς το παρον πρόβλημα με nougat? και winbank Πειραιώς? με την λογική του προγραματιστη τα 2/3 των χρηστών δεν θα μπορεί να δουλέψει το παρόν 07140e4525a231f6caec3a36347b46e6.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

έχεις Magisk? χρησιμοποίησε το "hide" setting

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία

Είχα την 28sV5 στο x829 αλλά όπως και στην εργοστασιακή του, 5.8.016S, έτσι κ σ αυτη την rom τα system services μου κατεβαζαν ολη την μπαταρια μπαμ μπαμ. Έκανα επανεγκατασταση την 28sV5 αλλα στην φάση του wipe έκανα wipe dalvic cache αλλά αυτή την φορά και system. Ναι μεν τώρα η κατανάλωση είναι φυσιολογική αλλά είχα θέμα στο ότι όταν πάω να σετάρω fingeprint το πρώτο άγγιγμα πριν αρχίσει η διαδικασία το καταλαβαίνει(vibration) αλλά έπειτα εκεί που αρχίζει η διαδικασία (σήκωσε-ακούμπα) δεν αντιδρά. Δοκίμασα άλλες 2 διαφορετικές ρομ αλλά παλι το ίδιο. Δοκίμασα και κάποια firmware και Modems που προτείνουν στο xda αλλά τίποτα. Μήπως εχετε καμια λυση κατα νου?

Ευχαριστω

 

Ποια modem δοκίμασες; Εγώ σε νουγκατ με το 419d έφτιαξε με την 1η. Δοκίμασε και ρεσταρτ 2-3 φορές.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

[/color]

έχεις Magisk? χρησιμοποίησε το "hide" setting[/quote

 

Το έχω κάνει αλλά πάλι τα ίδια μόνο το winbanc Πειραιώς έφτιαξε πάλι καλά

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

geekbuying.com για 156 Ευρώ. Βάλε Voucher " KIMOVIL" για να εξοικονομήσεις 5~7 Ευρώ και αγόρασε το από την ΙΤ/DE/ES αποθήκη για να σου έρθει σε 2 μέρες και να μην πληρώσεις δασμούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βάλε Beta playservices/PlayStore.

 

apkmirror η ο Χρίστος έχει κάπου τα αρχεία σε cloud

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχεις Magisk? χρησιμοποίησε το "hide" setting

 

Απλά τα κάνω απευθειας εγκατασταση απο πάνω χωρις να σβήσω τα παλια? αυτό όσον αφορά το fingeprint σωστα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια modem δοκίμασες; Εγώ σε νουγκατ με το 419d έφτιαξε με την 1η. Δοκίμασε και ρεσταρτ 2-3 φορές.

Και το 419d δοκίμασα και το CN23s αλλα τίποτα βέβαια δεν ξέρω εαν παίζει ρόλο ότι απλά τα flashαρα χωρις wipe και αν παίζει ρόλο ότι έχεις άλλη rom

Εν τελει επρεπε να κανω calibration το οποιο ειχα παραλειψει :-p

Edited by LeAnt1
Link to comment
Share on other sites

Επεσε και έπσασε. :cry::cry:

http://i66.tinypic.com/2ni1ily.jpg

Εριξα παραγγελία οθονη και βλέπουμε.

 

Μετά απο 2,5 μήνες έφτασε επιτέλους η οθόνη.

Η εγχείρηση πέτυχε και ο ασθενής ειναι πάλι στα καλά του.

Πολύ εύκολη η τοποθέτηση καινούργιας οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδες... ψαχνω οσο το δυνατόν πιο stable rom καμια ιδεα? εχω τωρα miui την παλια 8.... καλη μεν αλλα θελω πειραγμα.... και αν γινεται με τη καμερα hdr+
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδες... ψαχνω οσο το δυνατόν πιο stable rom καμια ιδεα? εχω τωρα miui την παλια 8.... καλη μεν αλλα θελω πειραγμα.... και αν γινεται με τη καμερα hdr+

ΑΙCP / SLIM (android 7 και οι 2) edit: τις αναφέρω λόγω της προϋπόθεσης της HDR. Είναι σταθερές nougat αλλά σαφώς πιο ενεργοβόρες από τις σταθερές 6 του Χρήστου.

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδες... ψαχνω οσο το δυνατόν πιο stable rom καμια ιδεα? εχω τωρα miui την παλια 8.... καλη μεν αλλα θελω πειραγμα.... και αν γινεται με τη καμερα hdr+

 

κάμερα hdr+ μόνο με nougat. stable, tele 26s v52, 28sV5, 26sV5f. διαλέγεις και παίρνεις. Μας έχει δώσει τόσες πολλές rom ο Cris που στην κυριολεξία δεν προλαβαίνουμε να δοκιμάζουμε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως την βλεπεις την nougat σε σχεση με την 28s μιας και τις δουλευεις και τις 2?

 

1η 28s.V5. +30 εως 40 % σε συνεχωμενο δουλεμα των τηλεφωνων (χωρις να ειμαι και ειδικος βεβαια)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Πωλείται το μονακριβο μου lemax 2 x820 , gold , 6gb ram 64 gb rom με φορεμένη την τελευταία telegram 28s του Χρήστου. Το κινητό σπέρνει!!! Και δεν είχε ούτε έχει κανένα πρόβλημα (fingerprint κλπ.) Αγορασμένο τον περασμένο Ιούνιο απο efox ιταλίας. Ειναι σε super duper υπεράριστη κατάσταση λόγω συνεχούς προστασιας με την θηκη του και με τζαμάκι μπροστά. Στο κουτί του με ολα τα παρελκόμενα αξεσουαρ ( 2 θήκες - μία σκληρη λαχανι αχρησιμοποίητη και μια σιλικόνη μαλακή που φοράει, συν αντάπτορα , καλώδιο, φορτιστή). Δώρο επιπλέον 5 τζαμάκια αγορασμένα απο εξωτερικό. Πωλείται γιατί μου την κάρφωσε ξαφνικά να πάρω το oneplus 5t. (Τωρα αν το μετανοιώσω που τα έσκασα ο καιρός θα δείξει...) Τιμή 200 ευρώ. Μονο από Αθήνα (sorry για το off topic)

Edit: Νέα τιμή στα 190 ευρώ

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα κάνω απευθειας εγκατασταση απο πάνω χωρις να σβήσω τα παλια? αυτό όσον αφορά το fingeprint σωστα?

 

Και το 419d δοκίμασα και το CN23s αλλα τίποτα βέβαια δεν ξέρω εαν παίζει ρόλο ότι απλά τα flashαρα χωρις wipe και αν παίζει ρόλο ότι έχεις άλλη rom

Εν τελει επρεπε να κανω calibration το οποιο ειχα παραλειψει :-p

Φλασάρουμε πάντα από πάνω χωρίς wipe και κάνουμε και ένα clear fingerprint pattern and pasw μετα...Κοίτα αρχική..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το πάρεις και από την ιταλική αποθήκη του Geekbuying στα 155 με την χρήση του κουπονιού Geekbuying.. Είναι η έκδοση x821 Grey 4/32 και το έχεις στα χέρια σου σε 4-5 μέρες.

 

Η διαφορα του Χ821 ειναι δλδ τα 32gb storage??

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καθαρισμός fingerprint & Passwords μετά από restore rom

 

Φλασάρουμε από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

https://mega.nz/#!ZU0GmC4T!QDi68gW4CQvTxGex2M5S9bUVkJGtkwdEMr07nm74WXk

Thank's Chris. Δεν ξέρω τι κάνει ακριβώς αλλά μου έφτιαξε το FP που μια μέρα σταμάτησε να δουλεύει στα ξαφνικά. Για να δούμε θα κρατήσει.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μηπως κάποιος συμφορουμιτης έχει κάποιο apk που να παίζει cosmote tv go σε telegram 28s?το καινούργιο βγάζει μήνυμα ότι είναι rooted η συσκευή αν και το κρύβω με το hide από το magic.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Miui9 V12 Su-Rooted 02122017

MIUI9 7.11.2 ROOTED 02122017

FIXES

-Crashing settings after several restarts

- SMS apk some FC - Music mow reading from internal storage

- DPI changer removed as external APK and inserted Inside main settings

- Added EUI Tools Inside main settings for more adjustments

- Restore from mi cloud now working

- Left hand feature

- Dt2s on status bar

- Disable feature for virtual buttons

- CDLA switch (experimental)..more

- Restore from mi cloud now working

- Languages changes... new fonts and scripts

- Added more themes to choose

 

https://mega.nz/#!UfJhyTaR!NVglRRpk2B_BvOtyuW5nOg73mb0wC_9szS66SewJl0A

 

MIUI9 V13 STOCK UNROOTED 02122017

STOCK Rom without root .

Including all my Advance settings that no need root to work.

 

https://mega.nz/#!9CRCgRiQ!YatmDjxvVZDgC3wITYSIjRiZ2pP2JHkngLX9WN4PZxw

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν και πλέον έχω το xiaomi Mi mix 2 σαν κυρία συσκευή πλέον έχω και το max 2 σαν δεύτερη συσκευή. Και είδα κάτι άλλα δεν ξέρω αν είναι αλήθεια. https://imgur.com/a/wVuDM

Θα πάρει τελικά 7.1?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω,ναι θα πάρει....πως είναι το mi mix σε σχέση με το le eco?εκτός από σχεδιασμό...

 

Επιδόσεις Multitasking ασύγκριτο όσες εφαρμογές και αν ανοίξεις δεν κολλάει πουθενά.

Κάμερα μια χαρά είναι. Το 4k είναι πολύ καλό σταθερό χωρίς σπασίματα.

4g παντού πιάνω ακόμα και μέσα στο σπίτι. Έχει πολύ καλή βελτίωση στο ηχείο, το ακουστικό καθαρό κρυστάλλινο. Στις κλήσεις είναι πολύ καλό κανένα παράπονο από τον συνομηλητη. Μπαταρία πολύ καλή άνετα 1 μέρα βγάζει. Γενικά πολύ καλή συσκευή με premium χαρακτηριστικα. Και μαρεσει που έχει αναβάθμισεις συχνά.

Και θα πω και κάτι άλλο οπότε είμαι έξω τραβάει τα γυναικεία βλέμματα πολύ ο σχεδιασμός είναι πολύ ωραίος.

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Επιδόσεις Multitasking ασύγκριτο όσες εφαρμογές και αν ανοίξεις δεν κολλάει πουθενά.

Κάμερα μια χαρά είναι. Το 4k είναι πολύ καλό σταθερό χωρίς σπασίματα.

4g παντού πιάνω ακόμα και μέσα στο σπίτι. Έχει πολύ καλή βελτίωση στο ηχείο, το ακουστικό καθαρό κρυστάλλινο. Στις κλήσεις είναι πολύ καλό κανένα παράπονο από τον συνομηλητη. Μπαταρία πολύ καλή άνετα 1 μέρα βγάζει. Γενικά πολύ καλή συσκευή με premium χαρακτηριστικα. Και μαρεσει που έχει αναβάθμισεις συχνά.

Και θα πω και κάτι άλλο οπότε είμαι έξω τραβάει τα γυναικεία βλέμματα πολύ ο σχεδιασμός είναι πολύ ωραίος.

 

Ωραία όλα αυτά αλλά και η διαφορά τιμής μεγάλη. 2 le max και βάλε = 1 mi mix 2. Χωρίς παρεξήγηση και εγώ το γουστάρω πολύ το mi mix 2 από όλες τις απόψεις αλλά είναι πολλά τα 400-500 euro.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ και το mi mix και το mi note 2-3....δεν ξέρω αν αλλάξω το le max και πάρω κάποιο xiaomi θα είναι σοβαρό upgrade
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...