Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βackup με TWRP σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα με την καινουρια.

Καποιο παιδι με την καινουρια nougat να μας πει αν εχει διαφορα.

Αν εννοείς το το τελευταίο update με ημερομηνία 6/10 μου ήρθε σε ota. Nαι το πέρασα εγώ χωρίς εκκαθάριση μέσα από το TWRP... πάμε παρακάτω, οσο αναφορά με την διάρκεια μπαταρίας είναι η ίδια σε κατανάλωση όπως και πριν, το μόνο μου πρόβλημα είναι το winbanc της Πειραιώς κατά τα άλλα τα ίδια. Εκτός αν εννοείς την ρομ η οποία ανέβηκε 10/11 εκεί δεν έχω άποψη και αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι αυτή που προανέφερα σαν OTA update, αλλά καλύτερα να μας πει ο Cris για το δεύτερο σκέλος

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την νεα emotion 7.1.2 nougat.Εχουμε link για να φλασαρω τα gapps?Παιζει να εβαλα λαθος διοτι μου λεει συχνα google stopped working
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την νεα emotion 7.1.2 nougat.Εχουμε link για να φλασαρω τα gapps?Παιζει να εβαλα λαθος διοτι μου λεει συχνα google stopped working

 

πρωτα φλασαρεις την ρομ δεν βγαινεις απο το twrp φλασαρεις τα gaps και μετα κανεις reboot sto system

http://opengapps.org/

arm 64/7,1/ nano

Edited by tasosguru

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την νεα emotion 7.1.2 nougat.Εχουμε link για να φλασαρω τα gapps?Παιζει να εβαλα λαθος διοτι μου λεει συχνα google stopped working
Μάλλον κατέβασες λάθος gapps η έκανες λάθος στην εγκατάσταση πέρασες για Android 7?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πρωτα φλασαρεις την ρομ δεν βγαινεις απο το twrp φλασαρεις τα gaps και μετα κανεις reboot sto system

http://opengapps.org/

Τάσο τώρα που σε βρήκα το ota που ήρθε σε μενα είναι ίδιο με το αυτό που ανέβηκε 10/11? Έχει καμία διαφορά η νέα ρομ από το update?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

[/color]Τάσο τώρα που σε βρήκα το ota που ήρθε σε μενα είναι ίδιο με το αυτό που ανέβηκε 10/11? Έχει καμία διαφορά η νέα ρομ από το update?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχω αλλη ρομ δεν ξερω η τελευταια version ειναι 16/10 η καλυτερη που δοκιμασα μεχρι σημερα

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το το τελευταίο update με ημερομηνία 6/10 μου ήρθε σε ota. Nαι το πέρασα εγώ χωρίς εκκαθάριση μέσα από το TWRP... πάμε παρακάτω, οσο αναφορά με την διάρκεια μπαταρίας είναι η ίδια σε κατανάλωση όπως και πριν, το μόνο μου πρόβλημα είναι το winbanc της Πειραιώς κατά τα άλλα τα ίδια. Εκτός αν εννοείς την ρομ η οποία ανέβηκε 10/11 εκεί δεν έχω άποψη και αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι αυτή που προανέφερα σαν OTA update, αλλά καλύτερα να μας πει ο Cris για το δεύτερο σκέλος

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα λεω για την τελευταια 10/11

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

πρωτα φλασαρεις την ρομ δεν βγαινεις απο το twrp φλασαρεις τα gaps και μετα κανεις reboot sto system

http://opengapps.org/

arm 64/7,1/ nano

 

με το που φλασαρει η ρομ κανει ρεσταρτ και ανοιγει το κινητο χωρις να πατησω κατι.να βαλω add zip?

Edited by barrcode
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

insufficient storage space available in system partition.Οταν πηγα να φλασαρω gapps.

Ξερουμε πως το φτιαξχω?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

chris?

μπορεις να μας πεις τις διαφορες αυτης της καινουργιας για να ξερουμε αν αξιζει την αλλαγη απο την 28ς που ηδη ειχαμε?

και μια ερωτηση ακομη εχω και εγω χ829 λες δε δουλευει το wifi,το ιδιο ισχυει κ για την oritzinal 28ς 4th edition απο τους κινεζους η μονο για την δικια σου?

 

Σε μένα δουλεύει κανονικά. Χ822 χ821 δοκιμασμένα. Περιμένετε την ARoMA ανεβαίνει σε λίγο. Θα στείλω και ΟΤΑ στην V3. Θα χρειαστείτε να ρουταρετε πάλι μόνο. Όλα τα άλλα θα είναι τα καινούργια της V4.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

κανει αυτοματα reboot μολις ολοκληρωθει το φλασαρισμα χωρις να τικαρω εκει που λεει reboot when finish.

Μολις ολοκληρωθει και πριν bootarei να προσπαθησω να ξαναμπω recovery?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

κανει αυτοματα reboot μολις ολοκληρωθει το φλασαρισμα χωρις να τικαρω εκει που λεει reboot when finish.

Μολις ολοκληρωθει και πριν bootarei να προσπαθησω να ξαναμπω recovery?

 

Όταν τελειώσει έχε το νου σου.... κράτα πατημένο το vol+ και θα μπουταρει στο recovery αμέσως βάλε τα GAPPS.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όταν τελειώσει έχε το νου σου.... κράτα πατημένο το vol+ και θα μπουταρει στο recovery αμέσως βάλε τα GAPPS.

 

cris το εκανα και παλι μου βγαζει insufficient storage space available in system partition you may want to use a smaller open gapps package

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μηπως θελει Update twrp?εχω 3.1.1-0

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

28s V4 15112017AROMA EDITION

 

New kernel

Better battery

More stuff inside CBG Settings

Better RAM Management

CPU Adjuster

CPU mod Changer

Services adjuster

Battery Voltage and temperature on expanded Status bar(Chinese)

More,more.. ;)

https://drive.google.com/file/d/19_56NLazEAmwR9UyeO-S-HpKzW90i8rA/view?usp=sharing

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τα pico gapps και στο accounts-google δεν εχει καμια επιλογη να κανω sync.πως θα κανω sync τα contacts?
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τα pico gapps και στο accounts-google δεν εχει καμια επιλογη να κανω sync.πως θα κανω sync τα contacts?

 

Βαλε Nano να έχεις και τα sync

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βαλε Nano να έχεις και τα sync

 

Οταν παω να φλασαρω nano μου βγαζει "insufficient storage space available in system partition".Τι σκατα ειναι αυτο?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να φλασαρω nano μου βγαζει "insufficient storage space available in system partition".Τι σκατα ειναι αυτο?

 

Ξερουμε τι παιζει με αυτο?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Aπο V3 σε v4 θα παμε ΟΤΑ?

 

έτσι είχε πει ο Cris.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε τι παιζει με αυτο?

 

Αυτό πάει να πει ότι έχω κάνει βλακεία στην χωρητικότητα του System ώστε να δέχεται μεγάλα πακέτα flash zip. Θα την στήσω ξανά.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Aπο V3 σε v4 θα παμε ΟΤΑ?

 

Ναι θα φτιάξω ΟΤΑ αύριο αν δεν έχουμε πάλι πλημμύρες στην Ελευσίνα..:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάει να πει ότι έχω κάνει βλακεία στην χωρητικότητα του System ώστε να δέχεται μεγάλα πακέτα flash zip. Θα την στήσω ξανά.

κατι εκανα και εφτιαξε.ουτε που καταβαλα.Το ξανασυνδεσα με καλωδιο σε pc και σαν να syncare

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...