Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την έβαλα και μετά το φλασάρισμα το κινητό κολλάει στο logo της leeco

 

Kάτι δεν έκανες σωστά. Ξαναβάλτην καθαρή..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είναι με τα ίδια στοιχεία της 28s v3? Θα την δοκιμάσω και αυτή γιατί δεν μπορώ με το θέμα του otg....

Cris μια ερώτηση σχετικά με την δοκιμή που έκανες με το otg: δοκίμασες να κάνεις αντιγραφή προς το φλασάκι; Γιατί ισχύει το ότι μπορεί να το διαβάσει αλλά δεν μπορεί να γράψει σε αυτό...

Μόλις τώρα...όλα κανονικά 4 αρχεία...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα 3μερες που εχω βαλει την aroma 28s ολα καλα σχεδον τελεια το μονο κακο με την μπαταρια που καταναλωνει περισσοτερο σε σχεση με την 26s.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, στην google camera στις ρυθμίσεις έχει διάφορα μοντέλα κινητού, pixel κλπ. Εσείς ποιό επιλέγεται και βγάζει καλες φωτογραφίες; Γιατί εγώ με την τελευταία slim και την τελευταία κάμερα δεινοπαθω για να βγάλω μια καλή και ποτε την πρωτη φορά.ε βλέπω ξανά σε μιουι που δούλευε άψογα, τι τις ήθελα εγώ τις αλλαγές, το έλεγε και ο Χρήστος "εαν είστε ευχαριστημένοι μην το πειραζετε" αλλά εγώ........

 

καλημέρα. εγω στις ρυθμίσεις έχω βάλει

model pixel xl (corr)

Config camera HDR+ Pixel Experimental features

HDR+ parameters High

Final jpg quality HDR+ 95% (default)

 

Με αυτά εχω δει τρομερη διαφορα σε landscape φωτογραφία.

Σε ποτραίτα δεν έχω δοκιμάσει

Παντως και την ημέρα εχω δει καταπληκτικες φωτογραφίες

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

chris? η εφαρμογη spectrum sthn 28s τρεχει απο προεπιλογη απο μονη της χωρις να την εχουμε τρεξει εμεις και με προεπιλεγμενο προφιλ το εξισοροπημενο?

και αν ναι αν την κανω απεγκατασταση αυτοματα γυρναει στις ρυθμισεις leeco για μπαταρια και αποδοσεις η κραταει αυτες που ειχε τελευται απο την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

chris? η εφαρμογη spectrum sthn 28s τρεχει απο προεπιλογη απο μονη της χωρις να την εχουμε τρεξει εμεις και με προεπιλεγμενο προφιλ το εξισοροπημενο?

και αν ναι αν την κανω απεγκατασταση αυτοματα γυρναει στις ρυθμισεις leeco για μπαταρια και αποδοσεις η κραταει αυτες που ειχε τελευται απο την εφαρμογη

 

Όχι αν δεν την τρέξεις και δεν ορίσεις προφίλ. Το 1ο επάνω είναι το προεπιλεγμένο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Kάτι δεν έκανες σωστά. Ξαναβάλτην καθαρή..

δε γίνεται τίποτα, ξαναμπαίνω στο twrp κάνω wipe τη ξαναφλασάρω τη φλασάρει κανονικά αλλά μετά το reboot κολλάει στο leeco σήμα με τα κινέζικα....πριν είχα βάλει τη τελευταία emotion rr που ανέβασες η οποία δούλευε κανονικά....μήπως παίζει ρόλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Cris και εμένα κάτι έγινε με την εγκατάσταση

Αν θυμάσαι έγραψα ότι πήγα να την βάλω σαν δεύτερη από το multirom δοκιμαστικά και κολλούσε

Ε στο τέλος κάτι έγινε και δεν μπουταρε ούτε στην miui και προσπάθησα να την βάλω κανονικά με wipes αλλά δεν γίνεται τίποτα

Συνεχώς κάπου κολλούσε

Ότι κι αν δοκίμασα

 

Ερώτηση : έχει κάποιο θέμα ασύμβατοτητας το multirom twrp με το magisk ?

1-2 φορές έχασε το root η rom και η εφαρμογή του multirom δεν μπορεί να πάρει δικαιώματα

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Όχι αν δεν την τρέξεις και δεν ορίσεις προφίλ. Το 1ο επάνω είναι το προεπιλεγμένο.

 

Την έτρεξα αλλά δεν όρισα όμως επειδή είδα ότι είχε προεπιλεγμένο και χωρίς να ορίσω είπα μήπως έτρεχε ήδη,σε περίπτωση που ορίσω αυτό για games που έχει για παράδειγμα πως ξαναγυρναω στις μαμά ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Cris και εμένα κάτι έγινε με την εγκατάσταση

Αν θυμάσαι έγραψα ότι πήγα να την βάλω σαν δεύτερη από το multirom δοκιμαστικά και κολλούσε

apatalk

 

Δεν νομίζω. Την έχουν βάλει πολλά παιδιάxda ως 2η. Τσεκαρε τα wipes Kai τα data.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

δε γίνεται τίποτα, ξαναμπαίνω στο twrp κάνω wipe τη ξαναφλασάρω τη φλασάρει κανονικά αλλά μετά το reboot κολλάει στο leeco σήμα με τα κινέζικα....πριν είχα βάλει τη τελευταία emotion rr που ανέβασες η οποία δούλευε κανονικά....μήπως παίζει ρόλο αυτό;

 

Θέλει όλα τα wipes από Ν σε ΜΜ. Τουλάχιστον εκτός internal.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν την περνάς σαν δεύτερη δεν σου ζητάει να κάνεις κανένα κανένα wipe

Αλλά και μετά που πήγα να την βάλω κανονικά και έκανα όλα τα wipes πάλι κολλούσε στην εγκατάσταση

Ακόμα και όταν πήγα να φορτώσω την κανονική που είχα (την miui σου) κάτι δεν πήγε καλά και παρόλο που είχα διαγράψει την 28 το τηλέφωνο μπούταρε σε αυτή και έκανε κάτι κουλά

Η μόνη που πέρασε τελικά (με την 2 και αυτή) ήταν η 23 του Ιταλού την οποία έχω τώρα.

Στην 23 του Ιταλού λοιπόν η οποία έχει root με Magisk η εφαρμογή του multirom δεν παίρνει προνόμια root οπότε λέω μήπως φταίει το multirom για τα κουλά στην εγκατάσταση εξαρχής.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Θέλει όλα τα wipes από Ν σε ΜΜ. Τουλάχιστον εκτός internal.

έκανα όλα τα wipes και πάλι κολλούσε εκεί.....η original rom που έβαλες στο xda δούλεψε αμέσως αλλά είναι πραγματικά πολύ χάλια

Link to comment
Share on other sites

έκανα όλα τα wipes και πάλι κολλούσε εκεί.....η original rom που έβαλες στο xda δούλεψε αμέσως αλλά είναι πραγματικά πολύ χάλια

 

Τι TWRP έχεις? 3.1.1-0χ2 μόνο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν την περνάς σαν δεύτερη δεν σου ζητάει να κάνεις κανένα κανένα wipe

προνόμια root οπότε λέω μήπως φταίει το multirom για τα κουλά στην εγκατάσταση εξαρχής.

 

Tapatalk

 

Μπορεί βάλε TWRP 3.1.1-0X2 κάνε καθαρή.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Με τη τελευταία αναβάθμιση της 28 δεν κρατάει ενεργοποιημενο το wifi. Το πρόβλημα δε διορθώνεται ούτε μετά από εγκατάσταση εκ νέου του μόντεμ. Έχει κι άλλος το ίδιο πρόβλημα. Έκανα 2 φορες εγκατάσταση με wipe dalvik και cashe και γίνεται το ίδιο. Δοκίμασα εγκατάσταση με dalvik, cashe και system καλό κολλάει σε συνεχείς επανεκκινησεις. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα με το wifi? Προτείνει κανείς τίποτα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Lemax 2 x820 6 64
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο που το βρησκουμε το 3.1.1-0χ2;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην Emotion RR remixed 7.1.2. εχω δυο παρατηρήσεις για όποιον θέλει να την εγκαταστήσει

1. Δεν υπάρχει επιλογή στο dialer για να πάρεις τηλ απο όποια κάρτα θέλεις. Μόνο εαν το αφήσεις να σε ρωτάει κάθε φορά που ειναι σπαστικό

2. Το GPS μου λειτουργεί μόνο με υψηλή ακρίβεια. αυτό έχει σαν άποτέλεσμα όταν μιλάω στο τηλ, ετσι και προσπαθήσω να κάνω πλοήγηση δεν μου βγάζει στίγμα μόνο με τη χρήση gps. Εαν πάω στις ρυθμίσεις - τοποθεσία και επιλέξω τη χρήση μόνο GPS το google maps αρνείται να βγάλει στίγμα.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Με τη τελευταία αναβάθμιση της 28 δεν κρατάει ενεργοποιημενο το wifi. Το πρόβλημα δε διορθώνεται ούτε μετά από εγκατάσταση εκ νέου του μόντεμ. Έχει κι άλλος το ίδιο πρόβλημα. Έκανα 2 φορες εγκατάσταση με wipe dalvik και cashe και γίνεται το ίδιο. Δοκίμασα εγκατάσταση με dalvik, cashe και system καλό κολλάει σε συνεχείς επανεκκινησεις. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα με το wifi? Προτείνει κανείς τίποτα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

αν έχεις χ829 δεν δουλεύει το wifi...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις χ829 δεν δουλεύει το wifi...

 

Έκανα για τέταρτη φορά εγκατάσταση. Ενεργοποιώ το wifi και απενεργοποιειται μόνο του. Το Χ820 εχω

Lemax 2 x820 6 64
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ηδη με nougat του Χρηστου αρκετο καιρο και χωρις προβληματα εκτως απο την καταναλωση της μπαταριας.

Η καινουρια ειναι καλυτερη;

Θελει clean install;

Το Backup του TWRP θα πετυχει η θα ξαναστεινω ολες τις εφαρμογες απο την αρχη;

 

Ειμαι με το enter στο δαχτυλο...:rolleyes:

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ηδη με nougat του Χρηστου αρκετο καιρο και χωρις προβληματα εκτως απο την καταναλωση της μπαταριας.

Η καινουρια ειναι καλυτερη;

Θελει clean install;

Το Backup του TWRP θα πετυχει η θα ξαναστεινω ολες τις εφαρμογες απο την αρχη;

 

Ειμαι με το enter στο δαχτυλο...:rolleyes:

 

Φαντάζομαι backup με Titanium backup. Τώρα για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. Φαντάζομαι ότι αν είχε θεαματική βελτίωση σε κατανάλωση θα είχε συζητηθεί.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις χ829 δεν δουλεύει το wifi...

 

chris?

μπορεις να μας πεις τις διαφορες αυτης της καινουργιας για να ξερουμε αν αξιζει την αλλαγη απο την 28ς που ηδη ειχαμε?

και μια ερωτηση ακομη εχω και εγω χ829 λες δε δουλευει το wifi,το ιδιο ισχυει κ για την oritzinal 28ς 4th edition απο τους κινεζους η μονο για την δικια σου?

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι backup με Titanium backup. Τώρα για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. Φαντάζομαι ότι αν είχε θεαματική βελτίωση σε κατανάλωση θα είχε συζητηθεί.

 

Βackup με TWRP σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα με την καινουρια.

Καποιο παιδι με την καινουρια nougat να μας πει αν εχει διαφορα.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...