Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω ενεργοποιήσει τίποτα . Ίσα ίσα που μπαίνει σε υψηλή απόδοση όταν κάνει το τεστ . Σκέψου ότι πριν το update έβγαζε πιο κάτω . Αλλά πάει μπαλα το τηλέφωνο και δουλευει κ το δακτυλικό άψογα . Παράπονο δεν έχω η αλήθεια είναι .
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Παρακολουθώ το θέμα τις τελευταίες ημέρες κι έχω εντυπωσιαστεί από την "υποστήριξη" που παρέχεται. Η αλήθεια είναι πως ήμουν μεταξύ του x722 κι αυτού, αλλά προτιμώ τις 5,7" και ois. Σύντομα θα συμμετέχω κι εγώ στην συζήτηση κι ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το χρώμα. Η Black Friday πλησιάζει βέβαια, αλλά βλέπω σε προσφορά το 6/64 στα 180€ από κινεζομάγαζο και χρώμα gold (όχι rose). Το έχει κάποιος να με ενημερώσει αν είναι όμορφο; Έχει η σύζυγος το P9 Lite gold και δε μπορώ να πώ ότι με τρελαίνει. Συγνώμη για την παρέμβαση κι αν δεν ταιριάζει η ερώτησή μου στο θέμα μπορεί να διαγραφεί. Ευχαριστώ πολύ.

 

ΥΓ: Όποια πρόταση για τζαμάκι+ θήκη είναι καλοδεχούμενη (έστω και με pm). :)

Edited by deadlock7
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Παρακολουθώ το θέμα τις τελευταίες ημέρες κι έχω εντυπωσιαστεί από την "υποστήριξη" που παρέχεται. Η αλήθεια είναι πως ήμουν μεταξύ του x722 κι αυτού, αλλά προτιμώ τις 5,7" και ois. Σύντομα θα συμμετέχω κι εγώ στην συζήτηση κι ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το χρώμα. Η Black Friday πλησιάζει βέβαια, αλλά βλέπω σε προσφορά το 6/64 στα 180€ από κινεζομάγαζο και χρώμα gold (όχι rose). Το έχει κάποιος να με ενημερώσει αν είναι όμορφο; Έχει η σύζυγος το P9 Lite gold και δε μπορώ να πώ ότι με τρελαίνει. Συγνώμη για την παρέμβαση κι αν δεν ταιριάζει η ερώτησή μου στο θέμα μπορεί να διαγραφεί. Ευχαριστώ πολύ.

 

ΥΓ: Όποια πρόταση για τζαμάκι+ θήκη είναι καλοδεχούμενη (έστω και με pm). :)

 

Το εχω σε gold και μαζί με μια smoked θήκη είναι άψογο. Αλλά γούστα είναι αυτά.

Η θήκη ήρθε μαζί με το κινητό οπότε δεν μπορώ να σου πω από που να αγοράσεις.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα τεστακι και με geekbench 4 να δούμε αν έχουν κ εκεί διάφορα .

 

2 συνεχόμενες φορές το έτρεξα το geekbench 4 με την σειρά που είναι οι φωτογραφίες, πρώτη φορά το τρέχω αυτό συνήθως antutu δοκίμαζα :)

Όπως και στο antutu δεν είναι από επανεκκίνηση το κινητό άρα κάνα 2 εφαρμογές τρεχαν και καταλάμβαναν μνήμη αν θέλεις το κάνω ενημερωτικά και με Φούλ διαθέσιμη μνήμη φίλε μου

 

Screenshot_2017_11_05_09_54_35.jpg

 

Screenshot_2017_11_05_10_06_44.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 συνεχόμενες φορές το έτρεξα το geekbench 4 με την σειρά που είναι οι φωτογραφίες, πρώτη φορά το τρέχω αυτό συνήθως antutu δοκίμαζα :)

Όπως και στο antutu δεν είναι από επανεκκίνηση το κινητό άρα κάνα 2 εφαρμογές τρεχαν και καταλάμβαναν μνήμη αν θέλεις το κάνω ενημερωτικά και με Φούλ διαθέσιμη μνήμη φίλε μου

 

Screenshot_2017_11_05_09_54_35.jpg

 

Screenshot_2017_11_05_10_06_44.jpg

 

1772 και 4077 μ βγάζει εμένα !

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίτα σαν εμπειρία χρήσης είναι τερατακι οπότε οι αριθμοί στην τελική δεν λένε κ πολλά απλά ικανοποιούν το μάτι .

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχω σε gold και μαζί με μια smoked θήκη είναι άψογο. Αλλά γούστα είναι αυτά.

Η θήκη ήρθε μαζί με το κινητό οπότε δεν μπορώ να σου πω από που να αγοράσεις.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

 

Γεια σου στο le max 2 το έχω σε γκρι . Το le one pro είχα σε gold και ήτανε πολύ όμορφο . Τζαμάικα έχει πολλά στα κινεζομαγαζα θήκες είναι γούστα καθαρά .

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν έγινε και τίποτα αν χαθεί το root. Μας τα έχεις δώσεις όλα, οπότε σε 2 λεπτά το έχουμε ξαναβάλει το root και το systemui.

 

Πώς επαναφέρεις το systemui και το root?

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια;καποιος εδω στη Θεσσαλονικη να το φτιαξουμε;;;Κριμα ειναι τα λεφτα που εδωσα.απο οταν το πηρα 2βδομαδες ηταν τελειο και μεχρι πριν 2μηνες απλα μου εκανε μερικα χαζα που και που,τωρα δε παλευεται.αν με αλλη ρομ φτιαξει θα ειμαι κομπλε,δεν ειμαι πολυ απαιτητικος,απλα ουτε στο πι σι συνδεεται

 

Στη διάθεσή σου για βοήθεια

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Πώς επαναφέρεις το systemui και το root?
Για root κάνεις install το Magisk. Zip που βρίσκετε στην εσωτερική μνήμη μέσω Twrp recovery. Για το systemui δες τις οδηγίες του Cris στο ποστ #15101.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για root κάνεις install το Magisk. Zip που βρίσκετε στην εσωτερική μνήμη μέσω Twrp recovery. Για το systemui δες τις οδηγίες του Cris στο ποστ

15101.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

System ui είναι το interface έτσι; μπορούμε να έχουμε κανένα screenshot από το καινούριο από κάποιον που το κατέβασε;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι....

 

Εγώ που είμαι με tele26S.50 μπορώ να περάσω την 28S dirty ή μόνο με clean install?

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

System ui είναι το interface έτσι; μπορούμε να έχουμε κανένα screenshot από το καινούριο από κάποιον που το κατέβασε;

 

Κουρτινα τα παντα ολα..

Screenshot_2017-11-05-16-01-41.jpg

Ανεβαίνει AndroidFileHost ως φουλ ρομ..;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάποιος τζαμακι για την κάμερα ναν μου πουλήσει , Δεν μπορώ να περιμένω ένα μήνα απο εξω, σήμερα μου εσπασε το δικό μου
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι....

 

Εγώ που είμαι με tele26S.50 μπορώ να περάσω την 28S dirty ή μόνο με clean install?

 

Δεν νομίζω. Θα έχεις θέματα. Καλύτερα καθαρή εγκατάσταση και ανάκτηση των εφαρμογών με titanium backup recovery

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο περιμενουμε να ανεβασεις την 28s κομπλε,με τα παντα ολα και τα κοαλα τιποτα?

 

Ναι βρε ανεβαίνει είναι στο 78%>>>

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

* >UPDATED-Full-Rom-Installer-28s- V2 ARoMA-edition-04112017

Latest 28s V2 04112017 ARoMA Installer. Διαβάστε οδηγίες και επιλέξτε με προσοχή στον ARoMA Installer. ..

..

 

Android File Host

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

* >UPDATED-Full-Rom-Installer-28s- V2 ARoMA-edition-04112017

Latest 28s V2 04112017 ARoMA Installer. Διαβάστε οδηγίες και επιλέξτε με προσοχή στον ARoMA Installer. ..

..

 

Android File Host

Δεν δουλευει το link -akyro ok-

Edited by nazgul1379
akyro
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την 28s v.2 και δεν μπορεί να διαβάσει το usb otg. Μέχρι πριν 30min το διάβαζε κανονικά στην 28s v.1.

Κατά τα άλλα όλα δείχνουν καλα ως τώρα και πολύ καλή και η κουρτίνα!!

 

Edit: Μετά από εγκατάσταση του es explorer μπορεί να το διαβάσει αλλά όχι με την μαμά εξερεύνηση αρχειων όπως στη 28s v.1.

Καμία ιδέα;;

Edited by babis110
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα την παρέα. Κάτι πάτησα κατά λάθος και τώρα που συνδέω το κινητό με το πισι μέσω usb δεν μου εμφανίζει τις επιλογές που συνήθως επιλέγεις αν θες για μεταφορά αρχειων, φωτογραφιών ή μόνο για φόρτιση. Ξέρει κανείς που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση να το ξαναενεργοποιησω; Thanks!!
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέσεις τραβά κάτω την κουρτίνα ειδοποιήσεων και πάτα εκεί που σου λέει για usb connect και θα σου εμφανίσει τις επιλογές!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 28s και μόλις ανοίγω την κάμερα βγάζει μονής φωτός συνέχεια!!!καμία ιδέα?

 

Είσαι ο 10ος...:lol: Χ829? Κάνε σούπερ clean installation.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...