Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απέχω καιρό από το forum Χρήστο, δεν το θυμόμουν, με συγχωρείς.

Δες αν μπορείς σε παρακαλώ για το ζιπ όταν βρεις χρόνο.

 

Θα το δω στις επόμενες μέρες.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια τηλέφωνα εμφανίζεται η μαρκα του φακού στις πληροφορίες, ίσως είναι προσβάσιμες από κάποιο άλλο μενού...

 

Εγώ σου είπα για Sharpness + HDR, όχι για αντίθεση, ισορροπία λευκού κοκ.

 

Σαφώς δουλεύουν πακέτο, γιατί έχω βγάλει διάφορα δείγματα μόνο με sharpness>High, μόνο με HDR και με συνδυασμό HDR + Sharpness>High και ήταν διαφορετικά.

Που ειναι η ρυθμιση για sharpness στην μαμα καμερα??? Μπορεις να δωσεις μια φωτο??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο ειχες δωσει ενα call recorder μαζι με την 26s tele αλλα αυτο εχει ληξει η δοκιμαστικη περιοδος...ξερεις κανα αλλο αλλα να μην κανει αυτοματα εγγραφη ; Ψαχνω κανα app εστω και σε premium
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Panos αυτή με default settings έμενα μου φαίνεται πολύ εντάξει,τι ακριβώς δεν σου αρέσει φίλε μου;την κατέβασα την αποθήκευση για να μπορέσω να ζουμαρω και η ανάλυση της είναι πολύ καλή, χρωματικά επίσης είναι πολύ φυσικά τα χρώματα της

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άψογος!!!!!!!

 

Συγνώμη που δεν διευκρίνησα τράβηξα τις φωτογραφίες να δούνε ότι μια χαρά είναι η ποιότητα τους. Εγώ είμαι ευχαριστημένος με την κάμερα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι η ρυθμιση για sharpness στην μαμα καμερα??? Μπορεις να δωσεις μια φωτο??

Screenshot_2017_06_05_22_28_16.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Screenshot_2017_06_05_22_28_16.jpg

 

Αλλά να ξέρεις δεν δουλεύει με hdr ούτε το sharpness

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς μετατροπέα USB-C > HDMI, να μας πει αν μπορεί το κινητό να προβάλει εικόνα/βίντεο από την θύρα αυτή;

Δες γίνεται αυτό το έχω ρωτήσει ποιο πριν τον Χρήστο

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

26s debloated, nova launcher, φωτεινότητα αυτόματη, πολύ WiFi ελάχιστο 4g, root akt (xana battery) xposed greenify και amplify στην "αγορασμένη" έκδοση (έχω κόψει μερικά alarms και wakelocks). Γενικά τα lagακια του τα έχει στην πληκτρολόγηση με SwiftKey και στο γρήγορο scrolling στο fb κατά τα άλλα καλά.

Screenshot_2017-06-06-02-56-50.jpg

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε!

Πρόσφατα αγόρασα από geekbuying το X829.

Πέρασα TWRP και έβαλα την official 19s Indian ROM αλλά δεν δουλεύει το wi-fi. Όποτε παώ να το ενεργοποιήσω γίνεται αυτόματα disabled. Τα υπόλοιπα - συμπεριλαμβανομένου και του fingerprint- φαίνεται να δουλεύουν κανονικά.

(ο βασικός λόγος που ήθελα να αλλάξω την rom του Χ829 είναι το πρόβλημα με το safetynet και τη συγκεκριμένη ROM καθώς επίσης και τα πολύ καλά σχόλια που είδα για την Ινδική)

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο? Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη και πολύ χρήσιμη :)

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό μαγαζί για το ΓΚΡΙ x820 με τιμή εώς 220 ευρώ; Σας παρακαλώ πολύ, το χρειάζομαι, σήμερα μου έδωσαν το refund(1 μέρα μετά που το banggood σταμάτησε να έχει σε stock το ΓΚΡΙ x820 και έχει μόνο το χρυσό, ενώ ήξεραν πως σχεδιάζα να πάρω το x820 που αυτοί δεν είχαν) μου επιτέλους μετά από ~1 μήνα οι κερατάδες του gearbest, μετά από πολύ κόπο, υπομονή και επιμονή! Ασχέτως που με έκλεψαν για 5 ευρώ οι άχρηστοι, γιατί για άχρηστους πρόκεται, για να χάνουν πελάτες για 7 ευρώ(Το αγόρασα 185ευρώ, και αυτό μου επέστρεψαν 178).

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδιά.

Συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε!

Πρόσφατα αγόρασα από geekbuying το X829.

Πέρασα TWRP και έβαλα την official 19s Indian ROM αλλά δεν δουλεύει το wi-fi. Όποτε παώ να το ενεργοποιήσω γίνεται αυτόματα disabled. Τα υπόλοιπα - συμπεριλαμβανομένου και του fingerprint- φαίνεται να δουλεύουν κανονικά.

(ο βασικός λόγος που ήθελα να αλλάξω την rom του Χ829 είναι το πρόβλημα με το safetynet και τη συγκεκριμένη ROM καθώς επίσης και τα πολύ καλά σχόλια που είδα για την Ινδική)

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο? Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη και πολύ χρήσιμη :)

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Μήπως δεν την φλάσαρες σωστά; Έκανες wipe και το internal storage στο twrp ?? BB

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό μαγαζί για το ΓΚΡΙ x820 με τιμή εώς 220 ευρώ; Σας παρακαλώ πολύ, το χρειάζομαι, σήμερα μου έδωσαν το refund(1 μέρα μετά που το banggood σταμάτησε να έχει σε stock το ΓΚΡΙ x820 και έχει μόνο το χρυσό, ενώ ήξεραν πως σχεδιάζα να πάρω το x820 που αυτοί δεν είχαν) μου επιτέλους μετά από ~1 μήνα οι κερατάδες του gearbest, μετά από πολύ κόπο, υπομονή και επιμονή! Ασχέτως που με έκλεψαν για 5 ευρώ οι άχρηστοι, γιατί για άχρηστους πρόκεται, για να χάνουν πελάτες για 7 ευρώ(Το αγόρασα 185ευρώ, και αυτό μου επέστρεψαν 178).

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μήπως δεν την φλάσαρες σωστά; Έκανες wipe και το internal storage στο twrp ?? BB

 

Όχι δεν έκανα wipe το internal storage και μου έβγαλε κάποια error το twrp κατά το φλασάρισμα.

Σε ευχαριστώ πολύ Φίλιππε, θα ξαναφλασάρω!

Αν θες και έχεις χρόνο πόσταρε τη διαδικασία για σωστό φλασ γιατί όπως καταλαβαίνεις είμαι λίγο άσχετος :rolleyes: ! :)

 

Νομίζω από ali express θα βρεις μέχρι 220€ το x820, έριξα μια ματιά και εκεί και ο μόνο λόγος που πήγα απο geekbuying ήταν η τιμή του x829 (174€, γκρι)

Edited by barbolis
update
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο ειχες δωσει ενα call recorder μαζι με την 26s tele αλλα αυτο εχει ληξει η δοκιμαστικη περιοδος...ξερεις κανα αλλο αλλα να μην κανει αυτοματα εγγραφη ; Ψαχνω κανα app εστω και σε premium

Γύρνα σε region Κίνα αν τότε που το είχαμε δώσει και ήταν δωρεάν δεν το πήρες και θα το έχεις on board κανονικά με κουμπί στην κλήση και στο μενου κλήσεων.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

26s debloated, nova launcher, φωτεινότητα αυτόματη, πολύ WiFi ελάχιστο 4g, root akt (xana battery) xposed greenify και amplify στην "αγορασμένη" έκδοση (έχω κόψει μερικά alarms και wakelocks). Γενικά τα lagακια του τα έχει στην πληκτρολόγηση με SwiftKey και στο γρήγορο scrolling στο fb κατά τα άλλα καλά.

Καλημέρα τόσο βγάζει σε οθόνη ανοιχτή χωρίς ΑΚΤ και σε μένα. 6 ώρες 100-7%. Με ΑΚΤ κανένα 50λεπτο παραπάνω.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε!

Πρόσφατα αγόρασα από geekbuying το X829.

Πέρασα TWRP και έβαλα την official 19s Indian ROM αλλά δεν δουλεύει το wi-fi. Όποτε παώ να το ενεργοποιήσω γίνεται αυτόματα disabled. Τα υπόλοιπα - συμπεριλαμβανομένου και του fingerprint- φαίνεται να δουλεύουν κανονικά.

(ο βασικός λόγος που ήθελα να αλλάξω την rom του Χ829 είναι το πρόβλημα με το safetynet και τη συγκεκριμένη ROM καθώς επίσης και τα πολύ καλά σχόλια που είδα για την Ινδική)

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο? Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη και πολύ χρήσιμη :)

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Καλημέρα. Έχω το ίδιο πρόβλημα. Πηρα το τηλ με την 16ς έβαλα τελε23 και σ μια αναβάθμιση από την 35-37 που άλλαξε και το boot image παπαλα. Ακόμα δ ν το έχω φτιάξει ,η μόνη ρομ που μου δουλεύει το wifi κατά 90% είναι η 5.9.419d και έμεινα με αυτήν. Καλά έκανες και το ανέφερες γιατί ο Τάσος νομιζε ότι είναι θέμα hardware και όχι bug. Ίσως βοηθήσει να βρεθεί μια λύση μελλοντικά .

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2017_06_05_22_28_16.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αλλά να ξέρεις δεν δουλεύει με hdr ούτε το sharpness

Αμ...αυτο δεν ελεγα κι εγω χτες???

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς μετατροπέα USB-C > HDMI, να μας πει αν μπορεί το κινητό να προβάλει εικόνα/βίντεο από την θύρα αυτή;

 

Δοκίμασα αυτό, αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει. Το πιθανότερο χρειάζεται καλώδιο με active MHL, κάτι σαν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αμ...αυτο δεν ελεγα κι εγω χτες???

 

Επειδή είδα το έλεγες στον άλλο φίλο για αυτό στο επιβεβαιώνω,αν ανοίξεις hdr στα σκουραίνει σαν επιλογές πράγμα που σημαίνει ότι χρησιμοποιεί προεπιλεγμένες ρυθμίσεις δικές του

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το ίδιο πρόβλημα. Πηρα το τηλ με την 16ς έβαλα τελε23 και σ μια αναβάθμιση από την 35-37 που άλλαξε και το boot image παπαλα. Ακόμα δ ν το έχω φτιάξει ,η μόνη ρομ που μου δουλεύει το wifi κατά 90% είναι η 5.9.419d και έμεινα με αυτήν. Καλά έκανες και το ανέφερες γιατί ο Τάσος νομιζε ότι είναι θέμα hardware και όχι bug. Ίσως βοηθήσει να βρεθεί μια λύση μελλοντικά .

Καλημέρα. Δεν έχει καμία σχέση το Update με το πρόβλημα σου. Το έχουμε ξαναπεί. Άλλωστε αν ήταν rom Bug δεν θα δούλευε σε κανέναν. Άρα κάπου αλλού οφείλεται. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Cris. Αν σου ειναι ευκολο και δε βαριεσαι μπορεις να φτιαξεις ενα ζιπακι ωστε να εγκαταστησουμε το v4a στην tele 26s?? Εχω εγκαταστησει καμια 10αρια εκδοσεις αλλα δεν "καθεται" ο driver στο τελος, και δε δουλευει η εφαρμογη. Αντε κανε τα μαγικα σου, ξερεις εσυ!! :lol:
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν την συγκεκριμένη έκδοση και θέλουν να πληρώσουν με paypal

http://m.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6GB-64GB-Smartphone---Gray-379130.html

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2017_06_05_22_28_16.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αλλά να ξέρεις δεν δουλεύει με hdr ούτε το sharpness

 

Αν έχεις επιλέξει Sharpness : HIGH, και να ενεργοποιήσεις μετά το HDR, η κάμερα χρησιμοποιεί την ρύθμιση που είχες θέσει...δεν εξηγούνται αλλιώς οι διαφορές στις δοκιμαστικές φωτογραφίες που έβγαλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Cris. Αν σου ειναι ευκολο και δε βαριεσαι μπορεις να φτιαξεις ενα ζιπακι ωστε να εγκαταστησουμε το v4a στην tele 26s?? Εχω εγκαταστησει καμια 10αρια εκδοσεις αλλα δεν "καθεται" ο driver στο τελος, και δε δουλευει η εφαρμογη. Αντε κανε τα μαγικα σου, ξερεις εσυ!! :lol:

 

Δοκίμασα. Δεν δουλεύει στην 26s. Θέλει αλλαγές στα sound libs. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

No news for the 26s v.3?

 

Το βράδυ θα την ανεβάσω σε μορφή AROMA Full. Θα έχει επιλογές για στοκ ρομ debloat rom rooted rom με όλα τα έξτρα που θα επιλέξετε. Θέλει λίγο δουλειά ακόμα το AROMA αλλά έχει τρελές δυνατότητες. Τι βράδυ λοιπόν τα υπόλοιπα.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν την συγκεκριμένη έκδοση και θέλουν να πληρώσουν με paypal

http://m.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6GB-64GB-Smartphone---Gray-379130.html

 

 

Στo συγκεκριμενο αν βαλεις coupon code στο shopping kart την λεξη KIMOVIL κοβει επιπλεον 5 % στο γκρι 6/64 που εχει αρχικη τιμη περιπου 213 ευρω και κατεβαινει καπου 206

 

Επισης με το ιδιο κουπονι κατεβαινει το χρυσο 6/64 απο Γερμανια 226 με δωρεαν μεταφορικα !!!!!

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Στo συγκεκριμενο αν βαλεις coupon code στο shopping kart την λεξη KIMOVIL κοβει επιπλεον 5 % στο γκρι 6/64 που εχει αρχικη τιμη περιπου 213 ευρω και κατεβαινει καπου 206

 

Επισης με το ιδιο κουπονι κατεβαινει το χρυσο 6/64 απο Γερμανια 226 με δωρεαν μεταφορικα !!!!!

 

Να γνωρίζετε ότι το τηλέφωνο X820 έχει την truly οθόνη και όχι την sharp που έχει αναφερθεί και από το Χρήστο στο παρελθόν, για τις διαφορές ανάμεσα σ'αυτό και στο X829 μιλάω για τα υπόλοιπα πρέπει να το τσεκάρουμε με τα υπόλοιπα παιδιά!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...