Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως εγω έβαλα την 26ς debloated χτες, σημερα ρουταρα για το ΑΚΤ πιο πολύ, με την μία ξεκίνησαν τα error των services , έκανα ότι λέει το Φιξ, και προς το παρών ούτε γάτα ούτε ζημιά..

Περισσότερα σε λίγες μέρες στην χρήση.... Το 0,25 νομίζω το κάνει να πετάει..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις τις υπηρεσίες leeco cloud 26s

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις τις υπηρεσίες leeco cloud 26s

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7205746#post7205746

 

Για την 26s debloated

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καμια αξιολογη εφαρμογη καμερας (ακομη και paid) που να μην φερνει στο default τις διαφορες ρυθμισεις ( exposure, iso,White Balance) μολις την κλεινεις αλλα να τις αποθηκευει? Η Bacon camera που πληρωσα δεν........

 

EDIT..Κι ελεγα ποσο τυχερος ειμαι που δεν εχω πεσει σε ελλατωματικο fp sensor. Μου την φυλαγε στη γωνια η camera. Aν ειναι καποιος με x820 6/64 με ελλατωματικο sensor αλλα καλη καμερα θα το συζητουσα σοβαρα για μια ανταλαγη!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία από τα ίδια κ εγω.ακριβως το ίδιο θέμα με τον φωτισμό έχω...δεν νομίζω ότι είναι θέμα θήκης.οταν βάζω το exposure στο +1 παίρνω καλύτερα αποτελέσματα αν κ νομίζω η καλύτερη ρύθμιση θα ήταν στο +0,5 περίπου.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι..το 0,5 exposure φαινεται να ειναι το ιδανικο.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν αντέχω άλλο έκανα όλα τα κόλπα μέχρι και τα gaps πέρασα της 26 το μήνυμα με τις ρυθμίσεις του Google Play μου έχει σπάσει τα νεύρα.. φεύγω από την 26s στρώνει λίγο και μετά ξανά τα ίδια

 

Πάνε στην υπηρεσία Google Play κάνε καθαρισμό μνήμης. Θα στρωσει εγώ έτσι έκανα και όλα οκ αποκλείεται να μην γίνεται.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι φυσιολογικο με την google tele 23s rom να εχω 1.2 gb maximum(με κλειστες ολες τις εφαρμογες) ελευθερη μνημη ραμ απο τα 4 gb?

Εισαι σιγουρος ότι ολες ειναι κλειστες?

Εγω με 6gb, παιζει καπου 3-2 η ελεύθερη

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα gapps Και τώρα έκανα και τον καθαρισμό από το Google Play Store και services για να δούμε.. Ελπίζω να στρώσει είναι κρίμα γιατί μου έβγαλε κάτι φωτογραφίες που έχω ξετρελαθεί με την κάμερα Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά το λινκ είναι νεκρό

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

νίκο κατέβασε αυτήν την κάμερα Footej Camera_2.0.2 build 95.apk δουλεύη ακόμη κ σε custom rom lineage 14,1 και αλλες rom ....με εχει σωσει ελπιζω να βοηθησα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατεβαζε την εκδοση Premium να ειναι full

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια nougat του chrisbal (με τις 2 εφαρμογες καμερας) οταν το εχω σε ανοιχτη ακροαση , οι αλλοι δεν με ακουνε καθολου , τι μπορω να κανω για να δουλευει το mic και σε ανοιχτη?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Το 419 το βάζουμε αφού προσθέσουμε το συμπληρωματικό/ενημερωμένο firmware που έχει βάλει ο Cris για την 26s ή πάνω από αυτό που έρχεται με τη ΡΟΜ;

 

Ναι, μετά το firmware

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα....

Γνωρίζει κανείς πως λειτουργει το remote control και αν γνωρίζουν καμιά εφαρμογή remote control για διαφορες συσκευες

που να λειτουργει στο le max 2??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου ειλικρινά δεν έχω δει καλύτερη κάμερα σε κινητό, μόνο θέμα όταν έχει τον ήλιο κόντρα η έντονο φωτισμό αλλά πια κάμερα με ήλιο κόντρα βγάζει νορμάλ και όχι σκοτεινά;

Μήπως η θήκη σου προεξέχει πολύ από την κάμερα; εμένα η μια από τις θήκες μου για να προστατεύσει τον φακό αφήνει τον φακό περίπου μισό εκατοστό μέσα οπότε ναι με εκείνη έχω μια σκοτεινοτητα όταν τραβάω αλλά είναι λογικό χωρίς θήκη η με θήκη που ο φακός είναι στο ίδιο επίπεδο της θήκης όλα τέλεια

 

Καλησπέρα μπορείς να μας δώσεις Λίνκ για την θήκη που προστατεύει την κάμερα

Ευχαριστώ!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 εβδομάδες σταμάτησε το fingerprint στο x820 του φίλου μου. Τι να δοκιμάσω;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

Ναι..το 0,5 exposure φαινεται να ειναι το ιδανικο.

0,5 όμως παίρνει? Εμένα από 0 παει στο 1.

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά το λινκ είναι νεκρό

 

https://mega.nz/#!NU4GwQ4b!RAobhKLXhMk10Gj-OEgyfTzwhVYzgVTrPL14OIbhnEY

 

Eui leeco services 26s debloated

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα και εγώ πρόσφατα το x820 6/64 και άρχισα να τεστάρω τις διάφορες roms να δω τι προσφέρει η καθεμία. Έχω μια sim vodafone και μια cosmote και το πρόβλημα μου είναι ότι αρνούνται πεισματικά στις EUI roms να δουλέψουν τα δεδομένα της cosmote αν και της voda δουλεύουν κανονικά. Σε άλλες roms όπως τη nougat του crisbal και την RR από xda δουλεύουν και της cosmote όπως προφανώς και σε άλλη συσκευή που δοκίμασα οπότε δε νομίζω να είναι θέμα sim. Αυτά που δοκίμασα στις EUI είναι τα εξής:

-Να δοκιμάσω άλλα modems

-Να άλλαξω θέση τις sim

-Να βγάλω τελείως τη vodafone

-Δοκίμασα και το firmware update του crisbal

 

Ακούω άλλες προτάσεις! Επίσης το fingerprint μου βγήκε σκουπίδι και δε δουλεύει σωστά σε καμία rom ακόμα και με τα fixes του crisbal αλλά δε με νοιάζει ιδιαίτερα.

 

Έχει κανείς να προτείνει τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις τις υπηρεσίες leeco cloud 26s

 

Δεν δουλεύουν στην debloated v2 γιατί λείπουν αρχεία. Βάλε την φουλ στοκ. Εκεί τα έχει αυτά που λείπουν. Θα ανέβει και νέα έκδοση αύριο μεθαύριο debloated v3. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα....

Γνωρίζει κανείς πως λειτουργει το remote control και αν γνωρίζουν καμιά εφαρμογή remote control για διαφορες συσκευες

που να λειτουργει στο le max 2??

 

Δεν το χρειάζεσαι. Με το Leeco καλύπτεις όλες τις συσκευές. Έχω επάνω από AC έως τοστιέρα! :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει τίποτα?

Ναι. Να κάνεις Clean installation και αν χρειαστεί προσθήκη νέου APN με ρυθμίσεις COSMOTE. Έχω 4G cosmote και στις 2 κάρτες κανονικά. Και με 26s tele & debloat.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά το λινκ είναι νεκρό

 

Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά δουλεύει σπέσιαλ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες! Στην 26s tele ο aroma installer δουλεψε τη πρωτη φορα μονο , πηγα να την ξαναφλασαρω και βγαζει error

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν δουλεύουν στην debloated v2 γιατί λείπουν αρχεία. Βάλε την φουλ στοκ. Εκεί τα έχει αυτά που λείπουν. Θα ανέβει και νέα έκδοση αύριο μεθαύριο debloated v3. ;)

 

Δουλευουν φιλε Χρηστο ...σε μενα μονο;;

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος ότι ολες ειναι κλειστες?

Εγω με 6gb, παιζει καπου 3-2 η ελεύθερη

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Ναι σιγουρα τις εχω κλειστες απλα πριν βαλω την tele ειχα περιπου 2-2.2 gb ραμ με την rom που μου ειχε σταλει απο το καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο καλημέρα.Μετα από εγκατάσταση της 26ς tele και κατόπιν restore πίσω στην tele23s δεν δουλεύει το wifi.εχεις να προτείνεις κάτι;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...