Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ δεν θα το έπαιρνα από το ali. Προτίμησε banggood. Πήρα από εκεί χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Εμένα μου κάνουμε πολλές τρέλες στο Banggood πάλι μετά από καιρό.

 

1) τους είπα ότι έχω πρόβλημα με το FP και ζητάω partial refund.

 

...μου απαντάνε πως μου δίνουν 41$ αν δεχθώ να παραιτηθώ της 12μηνης εγγύησης του κινητού

 

2) Τους λέω ξεχάστε το, σας το επιστρέφω για Full Refund

 

...και μου απαντάνε κατά σειρά πως

- θα είμαι υπεύθυνος για χρέωση τελωνείου (τρέχα γύρευε, ισχυρίζονται ό,τι θέλουν και σου κόβουν από την επιστροφή)

- πως θα μου κόψουν 20% ως "restocking fee", λες και τους το επιστρέφω για να το ξαναβάλουν στη "βιτρίνα"

- πως θα πρέπει να το στείλουν στον κατασκευαστή για να ελέγξει τις άλλες λειτουργίες του κινητού.

 

...κι αυτά ενώ είμαι VIP-4 πελάτης...

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!

 

Πρακτικά, τους τελειώσαν τα Χ829 και δεν θέλουν ούτε να ακούσουν για επιστροφή (μερική ή πλήρη)...μόνο να δεχθώ να κρατήσω το κινητό με το ελάττωμα, χωρίς χρηματική αποκατάσταση, θα είναι ευχαριστημένοι...

 

Θα τους άνοιγα κατευθείας διένεξη στο Paypal, αλλά επειδή είναι 6μηνη προστασία δεν θέλω να την χρησιμοποιήσω τόσο νωρίς, άσε που στις επιστροφές τελευταία το Paypal κάνει ό,τι θέλουν οι πωλητές...

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση που λεω ειναι οκ? νεα εκδοση στα 200€ με 6gb ram? θα εχω καποιο προβλημα?
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

ειναι εκδοση με 6gb ram στα 200. χ820

 

το 200 euro που το λέει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνουμε πολλές τρέλες στο Banggood πάλι μετά από καιρό.

 

1) τους είπα ότι έχω πρόβλημα με το FP και ζητάω partial refund.

 

...μου απαντάνε πως μου δίνουν 41$ αν δεχθώ να παραιτηθώ της 12μηνης εγγύησης του κινητού

 

2) Τους λέω ξεχάστε το, σας το επιστρέφω για Full Refund

 

...και μου απαντάνε κατά σειρά πως

- θα είμαι υπεύθυνος για χρέωση τελωνείου (τρέχα γύρευε, ισχυρίζονται ό,τι θέλουν και σου κόβουν από την επιστροφή)

- πως θα μου κόψουν 20% ως "restocking fee", λες και τους το επιστρέφω για να το ξαναβάλουν στη "βιτρίνα"

- πως θα πρέπει να το στείλουν στον κατασκευαστή για να ελέγξει τις άλλες λειτουργίες του κινητού.

 

...κι αυτά ενώ είμαι VIP-4 πελάτης...

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!

 

Πρακτικά, τους τελειώσαν τα Χ829 και δεν θέλουν ούτε να ακούσουν για επιστροφή (μερική ή πλήρη)...μόνο να δεχθώ να κρατήσω το κινητό με το ελάττωμα, χωρίς χρηματική αποκατάσταση, θα είναι ευχαριστημένοι...

 

Θα τους άνοιγα κατευθείας διένεξη στο Paypal, αλλά επειδή είναι 6μηνη προστασία δεν θέλω να την χρησιμοποιήσω τόσο νωρίς, άσε που στις επιστροφές τελευταία το Paypal κάνει ό,τι θέλουν οι πωλητές...

 

Off topic: Εμένα πάλι στο bangood μου φέρθηκαν άψογα πριν 6 μήνες. Είχα πάρει 2 Tablet τον Φεβρουάριο του 2016 τα οποία το ένα χάλασε η micro usb θύρα και το άλλο δεν φόρτιζε πάνω απο 50%. Όλα αυτά τα έπαθαν ταυτόχρονα ένα μήνα πριν λήξει η εγγύηση (12 μήνες). Επικοινώνησα μαζί τους και τους λέω τουλάχιστον να μου φτιάξουν αυτό που έχει χαλάσει η θύρα και μου είπαν να πάω σε ένα τοπικό κατάστημα service να το φτιάξουν και να μου δώσουν αυτοί τα λεφτά που θα κάνει η επισκευή. Τέλος πάντων στο κατάστημα μου ζήτησαν 50 ευρώ να το στείλουν στην Αθήνα και μου είπαν ΑΝ μπορούν να το φτιάξουν εκεί αλλιώς τζάμπα τα 50 ευρώ. Μου ειπαν να τους το στείλω Κίνα λοιπόν και να μου γυρίσουν τα έξοδα αποστολής όπως και έγινε μόνο που τους είπα να να στείλω τουλάχιστον και τα 2 να τα φτιάξουν και συμφώνησαν. Μου γύρισαν πίσω τα 26 ευρώ που έκανε η αποστολή καθυστέρησαν να μου τα φτιάξουν αλλα τουλάχιστον τα Tablet γύρισαν πίσω επισκευασμενα (τέλος Ιανουαρίου παρέλαβαν-μέσα Μαΐου τα πείρα) και όλα αυτά με 0 ευρώ απο την τσέπη μου και 1 μήνα πριν λήξει η εγγύηση. Τελικά η εγγύηση στα κινεζομαγαζα ειναι λαχείο πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεχασει τον κωδικο κλειδωματος και εχω δοκιμασει πανω απο 20 που θυμαμαι ως τωρα.Εχω μονο το fingerprint που το ανοιγω.Πως μπορω να βρω σε πιο φακελλο βρισκεται ο κωδικος? Θελει ρουτ; Το εχω αρουταριστο
Link to comment
Share on other sites

Θα βαλεις την τελε. Οδηγιες στο πρωτο ποστ. Το στηνεις και δε θα χρειαστει να αλλαξεις ρομ συντομα, εκτος αν τασος με κρις βγαλουν κάτι ολοκληρωμενο!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

ευχαριστώ φίλε μου!

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε μου!

 

Καλημέρα. Μπορείς να βάλεις και την 25s που έχω αλλά και την καινούρια που ανεβαίνει σε 2 εκδόσεις. 26_New version Μαΐου με νέο κερνελ & security patches με Leeco inside, με όλα τα έξτρα και ρουτ & xposed on board. Και μια νέα tele_26, όπως πάντα Super debloated με Root & xposed. Αλλά και η tele_23 μια χαρά είναι... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κρις, παίζει να δούμε fm radio?

Κατι τετοιο διαβασα για το προ 3

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Ωχ ναι το ξέχασα... Το έχω στήσει αλλά δεν το δοκίμασα γιατί παίζει μόνο με Magisk Root. Θα το δω και αυτό.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεχασει τον κωδικο κλειδωματος και εχω δοκιμασει πανω απο 20 που θυμαμαι ως τωρα.Εχω μονο το fingerprint που το ανοιγω.Πως μπορω να βρω σε πιο φακελλο βρισκεται ο κωδικος? Θελει ρουτ; Το εχω αρουταριστο

Κωδικός κλειδώματος όταν μπαίνει στο σύστημα ή στο TWRP? Αν μιλάς για το σύστημα δες εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7179901#post7179901

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός κλειδώματος όταν μπαίνει στο σύστημα ή στο TWRP? Αν μιλάς για το σύστημα δες εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7179901#post7179901

 

Καλημέρα.

Τον κωδικό ξεκλειδώματος οθόνης από αδράνεια. Διάβασα κάπου ότι είναι αποθηκευμένα σε έναν φάκελο στο data/system/password.key αλλά θέλει να είσαι root και να μπεις με τον aroma file Explorer αφού φλασαριστεί. Μήπως υπάρχει καποιος άλλος file Explorer που να βλεπει αυτους τους φακελους χωρις ρουτ η καποιος άλλος τροπος να βγαλω τον κωδικό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τον κωδικό ξεκλειδώματος οθόνης από αδράνεια. Διάβασα κάπου ότι είναι αποθηκευμένα σε έναν φάκελο στο data/system/password.key αλλά θέλει να είσαι root και να μπεις με τον aroma file Explorer αφού φλασαριστεί. Μήπως υπάρχει καποιος άλλος file Explorer που να βλεπει αυτους τους φακελους χωρις ρουτ η καποιος άλλος τροπος να βγαλω τον κωδικό?

 

Φλασαρε αυτό που σου έστειλα.. Λογικά καθαρίζει και αυτόν.. ;)

Αν δεν παίξει μπες TWRP πάτα στο Mount - τικάρεις το System πας πίσω Advance File manager πας κάτω βρίσκεις το Data και μέσα τους κωδικούς pattern & Passwords και σβήνεις από εκεί.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε αυτό που σου έστειλα.. Λογικά καθαρίζει και αυτόν.. ;)

Αν δεν παίξει μπες TWRP πάτα στο Mount - τικάρεις το System πας πίσω Advance File manager πας κάτω βρίσκεις το Data και μέσα τους κωδικούς pattern & Passwords και σβήνεις από εκεί.

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι το ξέχασα... Το έχω στήσει αλλά δεν το δοκίμασα γιατί παίζει μόνο με Magisk Root. Θα το δω και αυτό.. ;)

Ελα ρε κρις τρελανε μας! Περιμενω!!!!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε κρις τρελανε μας! Περιμενω!!!!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

μακαρι να σε τρελανει αλλα δεν νομιζω γιατι ειναι θεμα hardware και οχι software και δεν νομιζω πως υπαρχει στο τρεχον hardware radio

τωρα αν κανω λαθος και υπαρχει υπαρχει με το καλο να ερθει και το software :P αλλα δεν νομιζω οι κινεζοι να βαζανε το καταληλο hardware και απλα να μην το ενεργοποιουσαν

απλα ειναι οι φιμες που βγαινουν κατα καιρους,οπως για το letv 1s οτι και καλα ειχε γυροσκοποιο αλλα δεν ηταν καλιμπραρισμενο και περιμεναν ολοι μηνες για ενα update που θα το εθετε σε λειτουργια,ακομη περιμενουν

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να σε τρελανει αλλα δεν νομιζω γιατι ειναι θεμα hardware και οχι software και δεν νομιζω πως υπαρχει στο τρεχον hardware radio

τωρα αν κανω λαθος και υπαρχει υπαρχει με το καλο να ερθει και το software :P αλλα δεν νομιζω οι κινεζοι να βαζανε το καταληλο hardware και απλα να μην το ενεργοποιουσαν

 

Οι περισσότερες συσκευές, αν όχι όλες, έχουν το hardware για ράδιο.

Οι πάροχοι δεν το επιτρέπουν συνήθως γιατί δεν τους συμφέρει να ακούς μουσική τζάμπα.

Προτιμάν να ακούς YouTube-Spotify για να χρεώνεσαι.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες συσκευές, αν όχι όλες, έχουν το hardware για ράδιο.

Οι πάροχοι δεν το επιτρέπουν συνήθως γιατί δεν τους συμφέρει να ακούς μουσική τζάμπα.

Προτιμάν να ακούς YouTube-Spotify για να χρεώνεσαι.

 

δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λες για τους παροχους αλλα αυτο που σιγουρα ισχυει ειναι οτι η leeco δεν ειναι παροχος κινητης αλλα κατασκευαστρια κινητων,και το πιθανοτερο ειναι οτι ουτε οι παροχοι εχουν τι δυνατοτητα με την sim τους απλα να σου μπλοκαρουν η να σου απενεργοποιησουν μια εφαρμογη η δυνατοτητα απο το τηλεφωνο σου,αν ηταν ετσι καμι ασυσκευη δε θα ειχε ραδιο για παραδειγμα με wind η cosmote

αλλα 1)σιγουρα η λεεκο δεν ειναι παροχος οποτε αυτο σιγουρα δεν παιζει

2)αν ειχε ξοδεψει λεφτα να βαλει hardware για ραδιο απλα θα το ειχε και ενεργοποιημενο

3)επισημο κινεζικο site της leeco και βλεπεις specs τηλεφωνου ραδιο δεν υπαρχει ουτε εκει ουτε πουθενα

4)ακομη και να υποθεσουμε οτι σαν snapdragon πρεπει να εχει το radio hardware ενσωματομενο και απλα να θελει καποιος να το κανει enable νομιζω δεν υπαρχει κεραια μεσα στο τηλεφωνο οποτε πως θα δουλεψει

και 5) δε θελω να ειμαι απολυτος οποτε ολα τα παραπανω παρτα σαν σκεψεις μου και σαν το τι ειδα στο επισημο site στα specs οποτε μακαρι να ειμαι λαθος και να υπαρχει ρε ****το :)))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Δε χανω την ελπιδα μου!

Αλλα και να μην γινει κατι δε πειραζει. Ετσι και αλλιως χωρις fm το πήραμε :)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι το ξέχασα... Το έχω στήσει αλλά δεν το δοκίμασα γιατί παίζει μόνο με Magisk Root. Θα το δω και αυτό.. ;)

 

Καλημέρα Χρήστο σε είχα ρωτήσει και ποιο παλιά αλλά δεν στο έδωσα να το καταλάβεις καλά, μπορεί να υπάρξει σε κάποια ρομ για το τηλέφωνο μας η: MHL (σύνδεση του τηλεφώνου με HDMI) σε smart tv κτλ!!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Δε χανω την ελπιδα μου!

Αλλα και να μην γινει κατι δε πειραζει. Ετσι και αλλιως χωρις fm το πήραμε :)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

αυτο ακριβως :)και ετσι και αλλιως προσφερει τοσα σαν τηλεφωνο που δε θα σκασουμε για το fm

και αυτη ειναι μια απαντηση απο το lemal.com σε ερωτηση που τους ειχε γινει απο καποιον χρηστη τον φεβορυαριο

Dear customer, FM radio is not supported due to HW limitation. We may add this function on next phone.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να σε τρελανει αλλα δεν νομιζω γιατι ειναι θεμα hardware και οχι software και δεν νομιζω πως υπαρχει στο τρεχον hardware radio

τωρα αν κανω λαθος και υπαρχει υπαρχει με το καλο να ερθει και το software :P αλλα δεν νομιζω οι κινεζοι να βαζανε το καταληλο hardware και απλα να μην το ενεργοποιουσαν

απλα ειναι οι φιμες που βγαινουν κατα καιρους,οπως για το letv 1s οτι και καλα ειχε γυροσκοποιο αλλα δεν ηταν καλιμπραρισμενο και περιμεναν ολοι μηνες για ενα update που θα το εθετε σε λειτουργια,ακομη περιμενουν

Καλημέρα. Όλα τα κινητά χρησιμοποιούν το BT receiver + antenna για fm-radio. Αυτό σημαίνει ότι με μία αλλαγή στον κέρνελ όλα γίνονται και φυσικά με το κατάληλο root or xposed module. Θα το δούμε στην πορεία και αυτό...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χρήστο σε είχα ρωτήσει και ποιο παλιά αλλά δεν στο έδωσα να το καταλάβεις καλά, μπορεί να υπάρξει σε κάποια ρομ για το τηλέφωνο μας η: MHL (σύνδεση του τηλεφώνου με HDMI) σε smart tv κτλ!!!!

Δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω ότι είναι εύκολο.. Με άλλο kernel ίσως...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...