Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λες για τους παροχους αλλα αυτο που σιγουρα ισχυει ειναι οτι η leeco δεν ειναι παροχος κινητης αλλα κατασκευαστρια κινητων,και το πιθανοτερο ειναι οτι ουτε οι παροχοι εχουν τι δυνατοτητα με την sim τους απλα να σου μπλοκαρουν η να σου απενεργοποιησουν μια εφαρμογη η δυνατοτητα απο το τηλεφωνο σου,αν ηταν ετσι καμι ασυσκευη δε θα ειχε ραδιο για παραδειγμα με wind η cosmote

αλλα 1)σιγουρα η λεεκο δεν ειναι παροχος οποτε αυτο σιγουρα δεν παιζει

 

Στον Snapdragon 820 υπάρχει το κύκλωμα για ράδιο.

Και η Snapdragon δεν είναι παροχος

Το hardware λοιπόν υπάρχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, υπάρχει splitter από USB type c male σε 2x USB type c female?

Για να γίνεται ταυτόχρονα φόρτιση και μουσική.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Στον Snapdragon 820 υπάρχει το κύκλωμα για ράδιο.

Και η Snapdragon δεν είναι παροχος

Το hardware λοιπόν υπάρχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, υπάρχει splitter από USB type c male σε 2x USB type c female?

Για να γίνεται ταυτόχρονα φόρτιση και μουσική.

 

https://www.amazon.com/dp/B06Y2WSS32/ref=cm_sw_r_cp_apa_kcqizbNMNWQZC

Link to comment
Share on other sites

 

Θενξ, αλλά εννοούσα μουσική από USB type c

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενεργοποιησα στη ληψη φωτογραφιων την τοποθεσια και το gps ξερει κανεις πως μπορω να δω τις συντεταγμενες??
mi8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενεργοποιησα στη ληψη φωτογραφιων την τοποθεσια και το gps ξερει κανεις πως μπορω να δω τις συντεταγμενες??

 

Την ανοίγεις πατάς στις 3 τέλειες κάτω δεξιά κι βλέπεις όλα τα στοιχεία. Γεωγραφικό πλάτος -

Μήκος Μοίρες ημερομηνία κλπ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Αυτό το κάνεις αν θες να βάλεις καθαρά τη ρομ. Λοιπόν απ την αρχή. Τελειώνει η εγκατασταση. Μπαίνει σύστημα. Ανοίγουμε συνδεόμαστε WiFi κάνουμε Update sto play store service. Τελειώνει. Πάμε εφαρμογές όλες και βρίσκουμε το Google Services. Πατάμε force stop. Πατάμε χώρος αποθήκευσης. Πατάμε εκκαθάριση προσωρινή μνήμη και χώρου. Κάνουμε το ίδιο στο playstore και προσωρινή μνήμη και όλων των εγγράφων. Κάνουμε επανεκκίνηση και τέλος. Έχει κρατήσει τα Log από την προηγούμενη ρομ και επειδή το καινούριο Google Services έχει security search το χτυπάει. Αυτά.. ;)

Προτεινω να μπει στην πρωτη σελιδα. Γιατι θα υπαρξει σιγουρα ξανα η ιδια ερωτηση. ;)

Επισης θα προτεινα να μπει και το λινκ για τη miui καμερα που εφαρμοζει στην tele_23.

Με την ευκαιρια αν την εχει δοκιμασει καποιος ας πει εντυπωσεις.

Με τη stock καμερα της tele παντως, επαθα μεγαλη ηττα. Διπλα διπλα με redmi note 3 pro SE και σε συνθηκες ημερας με συννεφια το δικο μου να τα δειχνει ΠΟΛΥ πιο σκοτεινα.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Off topic: Εμένα πάλι στο bangood μου φέρθηκαν άψογα πριν 6 μήνες. Είχα πάρει 2 Tablet τον Φεβρουάριο του 2016 τα οποία το ένα χάλασε η micro usb θύρα και το άλλο δεν φόρτιζε πάνω απο 50%. Όλα αυτά τα έπαθαν ταυτόχρονα ένα μήνα πριν λήξει η εγγύηση (12 μήνες). Επικοινώνησα μαζί τους και τους λέω τουλάχιστον να μου φτιάξουν αυτό που έχει χαλάσει η θύρα και μου είπαν να πάω σε ένα τοπικό κατάστημα service να το φτιάξουν και να μου δώσουν αυτοί τα λεφτά που θα κάνει η επισκευή. Τέλος πάντων στο κατάστημα μου ζήτησαν 50 ευρώ να το στείλουν στην Αθήνα και μου είπαν ΑΝ μπορούν να το φτιάξουν εκεί αλλιώς τζάμπα τα 50 ευρώ. Μου ειπαν να τους το στείλω Κίνα λοιπόν και να μου γυρίσουν τα έξοδα αποστολής όπως και έγινε μόνο που τους είπα να να στείλω τουλάχιστον και τα 2 να τα φτιάξουν και συμφώνησαν. Μου γύρισαν πίσω τα 26 ευρώ που έκανε η αποστολή καθυστέρησαν να μου τα φτιάξουν αλλα τουλάχιστον τα Tablet γύρισαν πίσω επισκευασμενα (τέλος Ιανουαρίου παρέλαβαν-μέσα Μαΐου τα πείρα) και όλα αυτά με 0 ευρώ απο την τσέπη μου και 1 μήνα πριν λήξει η εγγύηση. Τελικά η εγγύηση στα κινεζομαγαζα ειναι λαχείο πραγματικά.

 

Όπως έγραψα κι εγώ στην αρχή του μηνύματός μου "μετά από καιρό" μου κάνουν ξανά κόλπα...είχαν ηρεμήσει για λίγο και ξανατσίτωσαν κάπως...

 

...στο άλλο το νήμα για αξιόπιστα μαγαζιά αγοράς από Κίνα, αναφέρθηκε πολύ πρόσφατα περίπτωση χρήστη που παρήγγειλε δύο τηλέφωνα, του έστειλαν το ένα και κάνουν τους ανήξερους...

 

Εμένα με είχαν ταλαιπωρήσει πολύ πριν 1-2 χρόνια....το καλοκαίρι μου έστειλαν 4 προβληματικά Cube i9 στη σειρά (το ένα βαριά χρησιμοποιημένο μάλιστα), αλλά ευτυχώς μου κάλυψαν σε 4 αλλαγές τα μεταφορικά και δεν έβγαλαν κιχ όταν τους έστελνα τα βίντεο.

 

Συχνά είναι και θέμα ηλίθιου υπαλλήλου...

...εγώ έστειλα μήνυμα διαμαρτυρίας σε κάθε email διεύθυνση που είχα από το banggood για την υπάλληλο "KAY" που μου πέταγε τα διαμαντάκια και σήμερα το πρωί έστειλε μήνυμα και λέει "στέιλτο πίσω, θα σου επιστρέψουμε το πλήρες ποσό".

...οπότε έπιασε η διαμαρτυρία...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα..μέσα σε μερικές για άγνωστο λόγο έχουν βγει off ο φορτιστής του κινητού και 2 καλώδια (aftermarket)..τώρα το φορτίζω με το γνήσιο καλώδιο και με έναν φορτιστή 2.0Α από το παλιό μου leeco x800..μπορείτε να προτείνεται ένα αξιόπιστο set φορτιστη-καλωδιο?

Ευχαριστώ πολύ...!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι επισημο τελικα οτι μετα το περας της εγκαταστασης της tele_23 v.40 (ως full rom τουλαχιστον που το δοκιμασα εγω) αλλάζει το recovery και ζηταει καποιο (αγνωστο) password για να λειτουργησει. Ακομα και με καθαρη εγκατασταση. Μικρο το κακο βεβαια, μιας και ξαναφλασαρεις το custom που θελεις και ολα καλα.

Το bug παντως, να βγαινει συνεχεια να κανεις το ιδιο ΟΤΑ υπαρχει ακομα. Οπως και το οτι σε καμια απο τις συσκευες που εχω φτιαξει εως τωρα, δε μου εχει περασει το ΟΤΑ αυτοματα. Με πεταει στο recovery και μου λεει κανε τα μονος σου (ξανα μικρο το κακο ομως, απλη αναφορα κανω).

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Ειναι επισημο τελικα οτι μετα το περας της εγκαταστασης της tele_23 v.40 (ως full rom τουλαχιστον που το δοκιμασα εγω) αλλάζει το recovery και ζηταει καποιο (αγνωστο) password για να λειτουργησει. Ακομα και με καθαρη εγκατασταση. Μικρο το κακο βεβαια, μιας και ξαναφλασαρεις το custom που θελεις και ολα καλα.

Το bug παντως, να βγαινει συνεχεια να κανεις το ιδιο ΟΤΑ υπαρχει ακομα. Οπως και το οτι σε καμια απο τις συσκευες που εχω φτιαξει εως τωρα, δε μου εχει περασει το ΟΤΑ αυτοματα. Με πεταει στο recovery και μου λεει κανε τα μονος σου (ξανα μικρο το κακο ομως, απλη αναφορα κανω).

Και σε μένα ισχύει το ίδιο και πολλές φορές στο TWPR δείχνει 0 mb πάντως με μια απλή επανεκκίνηση στρώνει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να μπει στην πρωτη σελιδα. Γιατι θα υπαρξει σιγουρα ξανα η ιδια ερωτηση. ;)

Επισης θα προτεινα να μπει και το λινκ για τη miui καμερα που εφαρμοζει στην tele_23.

Με την ευκαιρια αν την εχει δοκιμασει καποιος ας πει εντυπωσεις.

Με τη stock καμερα της tele παντως, επαθα μεγαλη ηττα. Διπλα διπλα με redmi note 3 pro SE και σε συνθηκες ημερας με συννεφια το δικο μου να τα δειχνει ΠΟΛΥ πιο σκοτεινα.

 

Αν έχει βγάλει κανείς άκρη και καλές φωτογραφίες ή βίντεο με την tele ή με την miui εφαρμογή ας μας πει πως το κάνει γιατί εμένα βγάζει σκοτεινές φώτο και θολό βίντεο. Το xiaomi redmi 3 της γυναίκας μου βγάζει πολύ καλύτερες φώτο και hd βίντεο.

 

Μάλλον η MIUI camera βγάζει καλύτερες φωτογραφίες.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο geekbuying το εχει παρει κανεις?

το εχει σε πολυ καλη τιμη και σκεφτομαι να το παρω τι λετε?

http://www.geekbuying.com/item/EU-Version-LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6-64GB-Smartphone---Gold-379112.html

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο geekbuying το εχει παρει κανεις?

το εχει σε πολυ καλη τιμη και σκεφτομαι να το παρω τι λετε?

http://www.geekbuying.com/item/EU-Version-LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6-64GB-Smartphone---Gold-379112.html

 

Από geekbuying το πήρα, άριστη ποιότητα, απλά μου άργησε λίγο (~35 μέρες)

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο geekbuying το εχει παρει κανεις?

το εχει σε πολυ καλη τιμη και σκεφτομαι να το παρω τι λετε?

http://www.geekbuying.com/item/EU-Version-LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6-64GB-Smartphone---Gold-379112.html

Εγώ το είχα πάρει σε πολύ καλή τιμή τότε.194 ευρώ το 4/64 και μου ήρθε σε 24 μέρες και χωρίς τελωνείο με Singapore post. Λειτουργεί τέλεια μετά από 2 μήνες!

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σε λίγο ανεβαίνει η νέα tele-26s rom σε test v.1 έκδοση.

Όποιος θέλει δοκιμάζει... Όπως πάντα χωρίς leeco κλπ αλλά με όλα τα έξτρα και ρουτ και xposed onboard και modules και πολλές άλλες ρυθμίσεις. Υοαρχει ο τελευταίος κερνελ που βγήκε πριν λίγες μέρες καθώς και καινούργια securuty patches. Τέλος ενσωματωθεί το aroma installer στο οποίο απλά ακολουθήστε τις οδηγίες και γίνονται όλα μόνα τους. Δεν χρειάζεται να κάνετε κανένα wipe τα κάνει το aroma installer .

Screenshot_2017-06-02-21-59-00.jpg Screenshot_2017-06-02-21-57-52_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σε λίγο ανεβαίνει η νέα tele-26s rom σε test v.1 έκδοση.

Όποιος θέλει δοκιμάζει... Όπως πάντα χωρίς leeco κλπ αλλά με όλα τα έξτρα και ρουτ και xposed onboard και modules και πολλές άλλες ρυθμίσεις. Υοαρχει ο τελευταίος κερνελ που βγήκε πριν λίγες μέρες καθώς και καινούργια securuty patches. Τέλος ενσωματωθεί το aroma installer στο οποίο απλά ακολουθήστε τις οδηγίες και γίνονται όλα μόνα τους. Δεν χρειάζεται να κάνετε κανένα wipe τα κάνει το aroma installer .

Screenshot_2017-06-02-21-59-00.jpg Screenshot_2017-06-02-21-57-52_1.jpg

 

Μπορούμε να την με dirty flash πάνω από την tele 23 ή μόνο με clean install?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να την με dirty flash πάνω από την tele 23 ή μόνο με clean install?

 

Αν έχεις tele-23 θα έρθει update κάποια στιγμή.;)

Αλλιώς δοκιμάζεις με aroma installer και ακολουθείς τις οδηγίες..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο όταν λες για τον τελευταίο kernel εννοείς αυτόν που έχει λειτουργία double tap to wake

 

Όχι τον τελευταίο επίσημο Leexo..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις tele-23 θα έρθει update κάποια στιγμή.;)

Αλλιώς δοκιμάζεις με aroma installer και ακολουθείς τις οδηγίες..

 

ok αναμένω το update τότε.

 

Σήμερα δούλεψα το navigon με το κινητό και δούλεψε μια χαρά και κλείδωμα θεσής στο λεπτό. Το μόνο θέμα ήταν ότι μετά από 15 περίπου λεπτά χρήσης και ενώ το είχα στη θέση του συνοδηγού που δεν χτυπούσε ήλιος το κινητό κόντεψε να καεί, με θερμοκρασία μπαταρίας 50c και επεξεργαστή 70+. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον ή φταίει κάτι άλλο?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θενξ, αλλά εννοούσα μουσική από USB type c

Καλησπέρα και μια καλύτερη τιμή :

https://m.aliexpress.com/s/item/32812173026.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32812173026&productSubject=32812173026&shortkey=U73q2eem&addresstype=600#autostay!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εκεί που χαζεύα YouTube είχα ένα flickering στην οθόνη,έβγαλε στιγμιαία στο ένα τέταρτο της οθόνης κάτω αριστερά κάτι πολύχρωμα κουτάκια, αυτό έγινε δύο φορές και μετά τίποτα το έχει πάθει αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα πάρει σε πολύ καλή τιμή τότε.194 ευρώ το 4/64 και μου ήρθε σε 24 μέρες και χωρίς τελωνείο με Singapore post. Λειτουργεί τέλεια μετά από 2 μήνες!

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Καλησπέρα έχει πίσω την πιστοποίηση CE0560 όπως η παρτίδα από bangood;

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Ποιο οικονομική τιμή :http://m.ebay.com/itm/2-in1-USB-Type-C-to-3-5mm-Microphone-Headphone-Adapter-Audio-MP3-Charge-Cable-/322538494482?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253D160ad87667fc4d88bb55f08ec0fe462e%2526pid%253D100408%2526rk%253D11%2526rkt%253D25%2526sd%253D322530287684&_trksid=p2056116.c100408.m2460&varId=511517095750

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...